PDA

צפייה בגרסה מלאה : שיפור סוזוקי ג'ימני

שגיב יחזקיה
04-09-14, 19:21
שלום לכולם,

התחדשתי בג'ימני 2010 חדשה לגמרי, ללא כל תוספות.
אשמח לקבל ייעוץ והכוונה לגבי סדר הכנסת התוספות לרכב.
קראתי לא מעט על השידרוגים ויכולותם אבל עדיין יש נושאים כמו האם להכניס הגבהה 2" או 2.5" אילו מידות גלגלים מומלצות(כרגע אני עם 50/50) איזה קפיצים/בולמים ולא מעט שאלות בנושא.
אשמח לכל טיפ ודעה.
תודה

עדיאל
04-09-14, 20:55
תתחיל בלטייל והכול יבוא לבד

יש מצב גדול מאוד שלא תצטרך את כל השיפורים והשדרוגים האלה ותהנה מהרכב כמו שהוא

אם אתה רוצה להרגיש בטוח אז מיגון טרנספר וזהו

ilan.sch
04-09-14, 22:30
תתחיל בלטייל והכול יבוא לבד

יש מצב גדול מאוד שלא תצטרך את כל השיפורים והשדרוגים האלה ותהנה מהרכב כמו שהוא

אם אתה רוצה להרגיש בטוח אז מיגון טרנספר וזהו

מסכים.... אל תשים כסף.. תתחיל ברגוע במסלולים שמתאימים לרכבים לא משופרים. תראה שאתה מתחבר לעניין, אם יש לך עבר בשטח - אז תראה שהג'ימני עונה על הציפיות.. ואז תמשיך ותשים את הדברים הבאים
צמיגי 100 שטח
מיגון טרנספר
הגבהה
נעילה אחורית

זה נראה לי מספיק לאוטו הממוצע שבשטח.. מישהו עם ג'ימיני.... אפשר סתם לשרוף כסף - אבל עדיף כבר על אוטו קצת יותר חזק... :)

oferbr5
06-09-14, 10:16
אני חושב שהסדר קצת אחר, בהנחה שיש לך כבר צמיגים 50/50 טובים:
מיגון טרנספר
מיגון אוזניים של מוטות הרדיוס
מיגון ספים
בולמים+קפיצים לשדרוג איכות החיים (אני ממליץ על oldman האוסטרלי), המקוריים קטסטרופה ומרסקים את החוליות בגב, על הדרך תקבל הגבהה 2"
אין לי צמיגי שטח מלא, מסתדר עד עכשיו מצוין עם 50/50 טובים, מתלבט אם לשים שטח מלא, בעיקר שלא יחזרו הרעידות בהגה ב 80.
אין לי נעילה אחורית נשלטת, מצוין אבל יקר!, מרגיש בחסרונה במעלות שמוגדרים קשים / מוצלבים ודרדרת.

4by4
06-09-14, 20:06
אני חושב שהסדר קצת אחר, בהנחה שיש לך כבר צמיגים 50/50 טובים:
מיגון טרנספר
מיגון אוזניים של מוטות הרדיוס
מיגון ספים
בולמים+קפיצים לשדרוג איכות החיים (אני ממליץ על oldman האוסטרלי), המקוריים קטסטרופה ומרסקים את החוליות בגב, על הדרך תקבל הגבהה 2"
אין לי צמיגי שטח מלא, מסתדר עד עכשיו מצוין עם 50/50 טובים, מתלבט אם לשים שטח מלא, בעיקר שלא יחזרו הרעידות בהגה ב 80.
אין לי נעילה אחורית נשלטת, מצוין אבל יקר!, מרגיש בחסרונה במעלות שמוגדרים קשים / מוצלבים ודרדרת.

לחבר יש צמיג 50/50 עם רעידות ב80, הוא יד שניה ושהוא קנה את הרכב עם צמיג 100% כביש גם היו רעידות... אני לא חושב ש100% שטח ישנו לך משהו.
אם יש לך 50/50 ואין רעידות, קשה לי להאמין ש100% כן יגרום לך למשהו. אני חושב שזה "אתה והמזל שלך" עם הרכב שקיבלת.

oferbr5
06-09-14, 23:59
צמיגים מקוריים של הג'ימני, בריג'סטון כביש HT, טיפלתי ברעידות עם שימסים והבעיה נפתרה.
50/50 AT של קופר, חרא של צמיג, התחיל להתקלף אחרי 5K והרעידות חזרו גם אחרי איזון.
50/50 AT בריג'סטון 694, צמיג מעולה , אין רעידות גם אחרי 20K.
הג'ימני רגיש לרעידות, גם אם אין רעידות בכביש, נכנס לשטח, קצת בוץ על הגלגל והרעידות חוזרות בטירוף עד שהבוץ מתנקה, לכן חושש מ 100% שטח שהוא אגרסיבי יותר ונוטה לצאת מאיזון מהר יותר.

dkrauss
07-09-14, 11:03
אני כבר כמה שנים עם שטח מלא מאחור וחמישים חמישים מקדימה - נראה שילוב מוצלח
הרגשתי שיפור משמעותי במעבר לשטח מלא מחמישים חמישים מאחור
כל הצמיגים - מקסיס - מאוד מרוצה
בנוסף ממליץ על סדר העדיפות הבא בשיפורים
1. מיגון טרנספר - חובה
2. נעילת דיפרנציאל אחורית אוטומטית - שיפור העבירות המשמעותי ביותר
3. אחר כך לשקול הגבהה בהתאם לשימוש ברכב

תהנה

4by4
07-09-14, 11:28
עד כמה שידוע לי גם לשגיא יש 100% שטח, אבל משום מה ששאלתי אותו מספר פעמים איך זה משפיע על הנסיע לא קיבלתי תשובה..
בכל אופן שווה לבדוק מולו האם זה שינה לו משהו עם הרעידות

שגיא S
07-09-14, 11:51
אני כבר עניתי בנושא בפוסט אחר.
אצלי אין רעידות.

גם עם הג'אנטים החדשים והצמיגי שטח מלא החדשים, אין רעידות.
אם זה בגלל הזרועות רדיוס המשופרות, או השימסים שעשו בזמנו - לא יודע.

פשוט אין. לא תלוי בצמיגים.

eladss
09-09-14, 23:14
כמו שכבר אמרו לפני
תתחיל לטייל כמו שהוא סטנדרטי ותמשיך לפי הצורך .
והסדר הוא קודם מיגון טרנספר
צמיגים
נעילה/בולמים/הגבהות

לגבי הרעידות , אצלי מעולם לא היו וכבר 4-5 שנים עם שטח מלא (מקסיס 8060 , סט שני כבר)

zerez
10-09-14, 00:24
אל תצא עם רכב לא ממוגן לשטח, חבל.
לדעתי תתחיל ממיגון טרנספר ומוטות רדיוס, תמשיך עם מיכל דלק וביצה קידמית.

אני עברתי מצמיגים 50 50 לשטח מלא והרעידות, שטופלו עם שימסים, לא חזרו אבל יש קצת רעש בנסיעת כביש.

GodsFather
10-09-14, 14:10
zerez, אם ככה רובנו היינו יושבים בבית ולא מטיילים. הג'ימני הוא כלי יחסית חסון, עם נקודות מאד קטנות של תורפה שמחייבות מיגון. אפשר לטייל בשקט ברוב המקומות, בטח בתור "מתחיל" ואח"כ למגן.

פות"ש - תמלא דלק, קח איתך קצת ציוד חילוץ בסיסי, חברה טובה וערכת קפה וסע לאיזור מוכר ומטויל ביום.

שיהיה בהנעה.

אדי
11-09-14, 17:06
שואל מתוך עניין, מה הכוונה בשימסים שפותרים את בעיית הרעידות?
ממה הרעידות נגרמות? היכן מותקנים השימסים?

GodsFather
11-09-14, 21:57
אדי, יש על זה שרשורים שלמים. אנא השתמש בחיפוש.

שגיב יחזקיה
12-09-14, 09:21
קודם כל אני מודה לכולם על התגובות וההתייחסות הרצינית.
מבחינת הצמיגים(מקסיס) והרעידות לא מכיר תופעה כזאת האמת.
לקחתי לתשומת ליבי את כל ההערות, עם הזמן הפצפון יהפוך לחיית שטח עד כמה שאפשר.(בכל זאת זה הרכב שטח הראשון שלי)
אתחיל ממיגונים ומשם אמשיך הלאה לאט לאט ככל שיעלה הצורך.
תודה

-->