PDA

צפייה בגרסה מלאה : מערכות זיהוי פנים בשימוש המכס בנתב״ג - יש אמת?

asypeer
04-09-14, 21:18
חבר מהעבודה טוען שהמכס יחובר בקרוב למערכות זיהוי פנים שמשמשות גורמי ביטחון בנתב״ג בכדי להגדיל תפיסות של מבריחים סדרתיים. יש מצב שזה נכון או מד״ב?
זה אומר שכל מי שנתפס אי פעם ייעצר שוב או רק הכבדים? והאם זה קשור למאגר הביומטרי איכשהו?
שוב - זה מה ששמעתי בשיחת חולין..

Sent from my iPhone using Tapatalk

nirs
04-09-14, 21:36
אין לי מושג ירוק לגבי המכס, אך בכל הקשור לשימוש בכלל האמצעים להצלבת מידע, מד"ב קורה ביום יום.
ממליץ לראות את הסידרה "דרוש לחקירה (person of interest) כדי להבין לאן הולכים היום (רמז: האח הגדול כבר כאן חי ובועט).

moriseven
04-09-14, 22:08
חבר שעובד בתחום אומר שזה עדיין בחיתולים במתחם הבורסה אז מאמין שייקח זמן עד שזה יגיע למכס.

boaz avrahami
04-09-14, 23:56
מערכות זיהוי פנים עובדות היטב ומספר חברות ישראליות מוכרות בעולם פתרונות אבטחה מאוד מתוחכמים.
מי שזוכר את הפענוח המהיר של חיסול אל מבחוח בדובאי יכול להתרשם מיעילות מערכות עיר בטוחה הקפיות ומהטכנולוגיות.

בישראל, סביר שצנעת הפרט תוקרב על מזבח הביטחון אבל לא סביר בעיני שהמכס יקבל אישור להשתמש במערכת כזאת.( ניחוש, לא מידיעה)

OFF-RoaD
05-09-14, 00:07
מספיק להעלות תמונה לפייסבוק בשביל להבין לאן הטכנולוגיה הזו הגיעה...

boaz avrahami
05-09-14, 06:20
נגעת אולי בלי לדעת בלב העניין.
מי שיש לו תמונות או תיוגים ברשת, מסייע למערכות זיהוי הפנים הסמויות.
לא בכדי כנראה נתנו לנו בחינם אלבומים ברשת.
מישהו גוזר קופון על המידע הזה

OFF-RoaD
05-09-14, 14:51
שיגזרו מה שהם רוצים. להתחבא אי אפשר. לא מצליח להבין את כל אלו שמנסים, היחידים שנפגעים מזה הם הם עצמם. זה העולם בו אנו חיים, ואי אפשר לחזור אחורה בשום מובן. צריך להשלים עם זה, ללנוד לחיות עם החסרונות, והכי חשוב - להינות מהיתרונות.

Bernard
05-09-14, 15:02
סופסוף משהו שאני קצת מבין בו (רק שלא יצעקו עלי שגם בפורום הזה לא אוהבים אותי..).

כולכם נאיביים ו/או התעוררתם מאוחר... שנים מאוחר.. אולי חוץ מניר, שרואה טלוויזיה (וכמה כתבו פה בעבר, שאין להם טלוויזיה.. בעיקרון...) וגם הטלוויזיה רחוק מאחור..

לגבי המכס, אני סקפטי.
יש המון אמצעים ויכולות שלרשויות "הגלויות" אין רשות להשתמש בהן, משום שלא ניתן להטיל עליהם חסיון, במסגרת הליך פלילי.
משטרה, מכס, מס ההכנסה וכו' מחוייבים בגילוי ראיות, על מנת שנאשם יוכל להתגונן ובימ"ש להעביר ביקורת ולשפוט - למרות שניתן להטיל חסיון על "שיטה ואמצעים" ולעיתים על הראייה כולה(נדיר וברור שזו לא תוכל לבסס הרשעה - בד"כ מדובר במידע מודיעני) בטענה שטובת הציבור גוברת על האינטרס של הנאשם, תמיד משהו "זולג" ודולף.
וכשמשהו דולף, נפגעת פעולת רשויות הביטחון.
פשוט מאוד.

דוגמא פצפונת, אבל עקרונית - יכולות האיתור הנקודתית של טלפונים סלולארים.
שנים היתה היכולת הזו, ועשו בה שימוש נרחב, לפני שהמשטרה בכלל היתה יכולה לחשוב על להשתמש בה..
ושנים נוספות עברו עד שהדבר נחשף, באחת מפרשיות הסמים הגדולות שנחשפו, לפני שנים. הדבר נחשף במהלך המשפט ולא עורר תשומת לב מיוחדת.. בזמנו (מה שרק מצביע על "מקצועיות" עורכי הדין בתיק).

בקיצור.
אני מאוד אופתע אם למכס תינתן רשות להשתמש באמצעי, במסגרת העבודה השוטפת - דבר שבהכרח, בסופו של דבר, יחשף ותידרש בדיקת אופן פעולתו ויעילותו..

-->