PDA

צפייה בגרסה מלאה : בטלנים או אבטלה

DANI1
06-09-14, 11:30
כנראה הגיעו ימות המשיח ,נראה שהמצב במדינה כל כך טוב שאנשים לא רוצים לעבוד. אני מחפש עובדים/ות לחנות לטווח ארוך ,כולם מבקשים שכר גבוהה ,וכבר רוצים להיות מנהלי חנות/משמרת . נו עד מתי ילמדו שהכל מתחיל מ-0
אם אתם מכירים אנשים רציניים לעבודה בחנות בזכרון יעקב ,אשמח שיתקשרו . דני 052-8698036

bizon
06-09-14, 18:07
בהחלט נושא בעייתי. מצד אחד אתה מחפש מוכר כריזמטי שאוהב למכור בנוסף שלא יעזוב תוך חודש חודשיים. מצד שני אתה לא מוכן לשלם 30 שח לשעה. הבעיה בכל הסיפור שזה משאיר אותך עם אנשים שבאים להעביר את הזמן. לעובד האחרון שלי הסברתי שהוא "קופאי" ולא "מוכר". וזאת הבעיה. להשיג סתם עובדים אין בעיה אבל למצוא אדם שאכפת לו מהעבודה ויודע לתת שירות וחיוך גם כשעובר עליו יום לא משהו זה סיפור ....

מור

DANI1
06-09-14, 18:19
בהסבר למי שמגיע לרעיון עבודה שיש באפשרותו להתקדם בשכר ,שעליו להשקיע ,הם נרתעים מיד ,ישר דורשים את המחיר הגבוהה לפני שהראו את יכולתם.
אפילו שביקשתי משירות התעסוקה לשלוח אנשים לעבודה ,הם מגיעים שישר אחתום להם על אי התאמה ,ואת זה אני לא מבצע ,

עידו לוריה
06-09-14, 18:44
תפנה לאתר " מעברים בעמק (http://www.maavarim-baemek.org.il/cgi-webaxy/item?47) " זה אתר שגם עובד מול העובדים וגם מול העסקים של המעוצות עמק יזרעאל מגידו זבולון ועמק המעיינות .

עידו

ishc
06-09-14, 18:49
כאחד שעד לא מזמן חיפש עבודה אני לא חושב שאתם מסתכלים על שני הצדדים ב-30 ש"ח לשעה שזה בערך 4800 ש"ח ברוטו במשרה מלאה אי אפשר להתקיים בארץ. אתם מחפשים עובדים טובים שירצו להישאר? תנו להם משכרות ראויה שצפרנס אותם בכבוד ותנאים כדי שיהיה להם טוב ונח לעבוד.
דני/מור אל תקחו את מה שאני כותב אישית ברור לי שבמצב הכלילי של מדינת ישראל גם למעסיקים קשה לשלם משכורת ראויה, זו סתם נק' למחשבה.

bizon
06-09-14, 22:36
לכל תחום יש את גובה השכר שלו . כשאתה עובד בחנות 30 שח לשעה זה המון ! כשניהלתי סניף של אחת הרשתות קיבלתי 31שח לשעה לעומת זאת כעבדתי בנגריה קיבלתי 40 שח לשעה . עבודה בחנות היא לא קריירה. מצד שני היא מאוד נוחה (משמרות) אווירה משפחתית ונינוחה ולכן מתאימה יותר לסטודנטים ורווקים. לכן לרב הם לא יגיעו עם כוונה להשקיע מעצמם יותר מדי וחבל שכך. בתור אחד שתמיד נותן מעצמו המון אני יכול לומר שלמדתי המון על ניהול נכון ומתן שירות ואני בקשר טוב עם רב המעסיקים שהיו לי וזה פתח לי המון דלתות ופניתי אליהם לא פעם ליעוץ ועזרה. הבעיה שהיום כל אחד ללא הכשרה או ניסיון בטוח שמגיע לו יותר . במקום להתחיל וללמוד את העסק ברמה כזאת שתגרום למעסיק להבין שיש לו משהו טוב בידיים ואין סיכוי שהוא מוותר עליו הם מעדיפים להקטין ראש ולהעביר את הזמן וחבל שכך ....
מור

חנן-ג'יפולוג
07-09-14, 00:29
זה מזכיר מאוד את שרשורי ה"למה הג'ימני כל-כך יקר? ", או "למה אני לא מצליח למכור את המגאן שלי? "

אם לא נסגרת עסקה לאורך זמן, אז כנראה שאתה לא מציע דיל טוב.

קונה הגימני צריך לשכוח מהמחירון ולהוסיף כסף.
מוכר המגאן צריך להוריד מחיר או להציע תשלום הולם למפנה הנבלה מהחנייה.

אתה צריך לשפר תנאים לעובד, במעמד או בשכר או בש"ע.

six 4 life
07-09-14, 01:34
http://www.boredwrestlingfan.com/wp-content/uploads/2014/05/4883191+_3986780f434f11a5ea0dc94a555b705 c.jpg

polar bear
07-09-14, 02:31
בוא נניח שהוא מציע לעובד 25 שקל לשעה. וזה על ישיבה בחנות רוב היום בלי לעשות יותר מדי. ופעם בכמה זמן להזיז את עצמו לאיזו מטרה לא מאומצת מדי - לא פיזית ולא שכלית. האם לדעתך צריך לשלם יותר על דבר כזה? האם אתה בתור בעל חנות היית משלם יותר על דבר כזה? האם בתור לקוח היית מוכן לשלם יותר על מוצר בגלל שבעל העסק משלם משכורת גבוהה יותר ?

{ וזה בלי קשר לבעיה שמעלה פותח השרשור שהיא - אבטלה מכוונת } .

חנן-ג'יפולוג
07-09-14, 06:34
מה זה משנה מה אני חושב?
השוק אמר את דברו.

ההגיון שלי, שלך, או של דן לא ישכנעו את העובדים להסכים לעבוד אצלו. תנאים אחרים כן.

אתה לא אמור לחשוב במונחים של מגיע או צודק או בסדר או לא, אלא לכוון לתנאים שבהם מבוצעת שכירות עובדים כנ"ל בפועל.

עוד משהו: במידה ואכן התנאים שדן מציע הם למטה מהתנאים הרגילים בשוק ועובד בכל זאת יסכים לעבוד אצלו מסיבה כלשהי, במוקדם או במאוחר הוא יעזוב למקום עבודה אחר, ואז שכרו של דן יצא בהפסדו.

זה נכון גם בכיוון ההפוך: נניח שאתה שכיר ויצא מצב כלשהו, יש מצבים כאלה, שהצלחת להשיג מהמעסיק שלך תנאים שהם למעלה מהתנאים המקובלים בשוק. במוקדם או במאוחר הוא יחליף אותך בעובד זול יותר.

ירון גל
07-09-14, 08:54
חוץ מהכמה לשעה יש את השאלה כמה שעות בשבוע
בתור סוטדנט הייתה לי עבודה פעם אחת של 100 ₪ לשעה
זה היה הדרכות אבל אבל קיבלתי במקרה הטוב 2 הדרכות בשבוע
ולכן עזבתי לעבודה של 30 ₪ לשעה אבל 8 שעות כל יום
וכמו שמישהו כתב פה בסופו של דבר מישהו צריך לחיות מזה

Tourist
07-09-14, 10:57
דן
אשמח לקבל פרטים ספציפיים יותר

polar bear
07-09-14, 11:27
זה לא משנה, אבל זה מענין. ואולי מתוך זה יבוא לדן איזה רעיון. בנתיים נראה לי שיש לו לפחות שניים לגבי החלפת המקור ממנו יזמין את המועמדים.

מה שכתבתי נכתב מתוך הנחה מושכלת שדן משלם את מה שמקובל בשוק. מה שהוא כותב מוכר לי { אני שכיר בעצמי } . גם בקטע של בטלה מכוונת וגם עקרון הדרישה של העובד שהמעסיק "יבין אותו" בעוד העובד לא מוכן לתת לזה רגע מחשבה .

מה שכן - הכי קשה להשיג היום עובדים מהסוג שדן מחפש { למיטב זכרוני עובדים כללים זה בחמישיה הראשונה } . כנראה כי הרבה יותר פשוט לעשות רשיון ג' ולהרוויח פי 2 .

DANI1
07-09-14, 12:55
דן
אשמח לקבל פרטים ספציפיים יותר
דבר אתי בנייד -052-8698036

Derish
07-09-14, 22:27
הרבה יותר פשוט לעשות רשיון ג' ולהרוויח פי 2 .

לא כזה פשוט, מסתבר. בזמנו עשיתי רשיון C1 סתם בשביל הכיף ואז בעקבות אירועים מסויימים החלטתי לחפש עבודה פשוטה בשאיפה לעבור לצפון הארץ ולהנות מהחיים בכפר. הסתבר שכולם דורשים שנתיים נסיון, לא לוקחים שום אחריות בקטע של ביטוח וכו', וגם האוכלוסיה שמגייסת אנשים כאלה איך נגיד... לא איכותית במיוחד בעצמה. אולי אם הייתי אומר "שתי שקל" במקום "שני שקלים" ו"רשיון ג'" במקום "C1" הייתי נוחל יותר הצלחה, אבל אני בספק.

בצר לי חזרתי להייטק - עם משכורת של חמש ספרות, דירה בשכונה טובה במרכז וחמישה חודשים בשנה בחו"ל. אבל מה היה עושה מי שאין לו את האופציה הזאת להישען עליה?

פות"ש מחפש עובדים כלליים, ידוע שאין ביניהם הרבה אנשים רציניים ולא משנה באיזו מדינה. במצב כזה כנראה שכדאי להיות יצירתי יותר מאשר לפרסם מודעה בלוחות, למשל לבדוק בין חברים ומכרים או לחפש ב-sweat shops הסמוכים. הבנתי שבצפון לא חסר כאלה.

yes1952
07-09-14, 23:40
כולם צודקים ואף אחד לא
ואנסה להסביר
אנחנו בעלי העסקים הקטנים(כן ,חנות זה עסק קטן) שואפים לעובדים שיהיו עם מוסר עבודה לפחות כמו שלנו ושיסתפקו במועט,
זו שאיפה מוטעית ולא נכונה
עובד צריך לקבל משכורת הוגנת שאפשר ורצוי שחלקה יהיה עם תמריץ של אחוז מסויים מהמכירה,
כך אני לפחות נהגתי בזמנו הן כמעסיק והן כמועסק,
סבי עליו השלום נהג בסוף כל שנת כספים לאחר המאזן לחלק אחוזים מסויימים לעובדיו,
היום זה נקרא בונוסים,
עבודה בחנות איננה קלה,ורק קופאי?מתאים לרשתות הדולות,
אני הצעתי אחוזים יפים מאוד למי שינל לי עסק מסוים,בסוף אני עושה זאת לבד-והאחוזים נשארים אצלי,
שמתי לב שהרבה מאוד מחפשים שכר קבוע עם קביעות למאתיים שנה,אין חיה כזו,
אף אחד לא מבטיח לי ולדומים לי שתמיד נרוויח,ובטח בתנאי הכלכלה במדינה שמושפעת ממצב בטחוני שאינו בשליטתנו,
לקחתי החלטה שלא להסתבך עם עובדים וכל הקשור בכך,אז נכון שאני לא יכול להתרחב ונכון שאני תופס טרמפים על יבוא של אחרים ומייבא כמויות מאוד קטנות,
וכך יהיה אף כי הבריאות לפעמים קצת בועטת,פשוט לשמור על הקיים,
ולפותח השרשור
באם תתקל באדם שנראה לך שכדאי להחזיקו והוא יתרום לחנות,שלם לו ותרוויח מעט פחות מחד אך תרכוש עובד נאמן בסך הכל הכללי

דרור ברלי
08-09-14, 08:17
מה הדרישות מהעובד?
כשדורשים מעט, וגם משלמים מעט, קשה לצפות שיבוא פתאום בנאדם אינטיליגנטי עם ראש גדול, שמוכן להשקיע ולעבוד תקופה ארוכה.
במקרה הטוב תקבל סטודנטית וגם היא, אם היא נראית קצת - אפילו רק קצת - יותר טוב מקוף, תעדיף למלצר ולהרוויח קצת יותר מאשר להירקב בחנות על שכר מינימום.

אבל זה מה שקורה היום. ורואים את זה לא רק בעסקים קטנים כמו חנויות אלא גם במקומות עבודה גדולים יותר ובתפקידים שכדי שהעובדים יתנו את מלוא התפוקה הם צריכים להגיע עם איזהו נסיון בעבודה או בלימודים וגם עוברים תקופת הכשרה לא קצרה שעולה למעסיק כסף, שבסיומה מתחילה העבודה שכן דורשת אחריות וראש גדול ובכל זאת המעסיק משלם להם שכר מבזה ומתייחס אליהם כמו שמתייחסים לעובד זמני, עם חרב שמתהפכת מעל לראש.
יותר מזה, גם דואגים כל הזמן להזכיר לאותו עובד כמה התפקיד שלו נחשק ואיך "יש כמה שמחכים לתפקיד שלך".
כל זה כאמור עבור שכר שרק במעט יותר גבוה ממינימום.

ואז ברור שלמרות שמדובר בעבודה מקצועית ייחודית, באים אליה רק סטודנטים שלא רואים בתפקיד הזה משהו שראוי להתמיד בו או חו"ח קריירה... ואחרי בדרך כלל שנה וחצי-שנתיים או מקסימום שלוש-ארבע שנים (סיום התואר) הם מתחפפים מיזמתם ופורחים הלאה, והתפקיד עובר לסטודנט אחר.

-->