PDA

צפייה בגרסה מלאה : לא שוברים מסורת: לכבוד יום ההולדת ה31- טיול!

ASIS
07-09-14, 20:57
לאור ההצלחה בשנה שעברה- בה פשוט החיוך לא ירד מאיתנו כל השהיה במדבר וכמובן גם אח"כ כשירדנו לאילת לשישי שבת, אני אוסף את הגיסים וכמה חברים על בסיס הG.V שלי והריינג' של גיסי לשחזר את תחושת השחרור כמו שרק המדבר יודע לתת.

אז מה בתפריט: יציאה מהמרכז ביום חמישי ב7:00, כניסה לשטח באיזור צ. הרוחות למסלול שכולל את- נחל דורבן,נחל עקרב באר חפיר וחזרה דרך נחל חורשה ונחל אילות לחניון בבורות לוץ. השאלה- האם אפשרי לביצוע בחמש\שש שעות?
או שעדיף להכנס על בסיס נחל עובדה ולהדרים עד איזור באר חפיר ומשם להמשיך כמתוכנן כפי שציינתי?

הארות כמו גם הערות והמלצות יתקבלו בברכה!
וכמובן: נשמח לארח איתנו חברים נוספים, מי שמעוניין להצטרף- אנו מתכננים לאחד משני הסופשי""ם האחרונים של אוקטובר.

יורם שמעוני
12-09-14, 22:02
שים לב שהמסלול עובר בשטחי אש, בחמישי ושישי יש פעילות בשטחי אש.
וזה לא מסלול ל 5 שעות

ד ו ר ו ן
13-09-14, 09:17
בשביל 5-6 שעות זה כמעט מירוץ, לא טיול.
חלקים לא קטנים מהמסלול הזה איטיים, בטח עם GV.

ההערה לגבי שטחי האש מאד חשובה-אלו שטחים פעילים מאד, ויש מצב שבכביש של בהד1 בכלל לא יתנו לכם לעבור בחמישי.
אזור באר חפיר בכלל יכול להיות לא נעים.

ASIS
13-09-14, 10:39
שבת שלום לכולם. יורם ודורון תודה, כבר בטיול לילה אחרי היתייעצות קצרה עם דרור הבנתי שזהו מסלול ארוך מידיי... ועכשיו שנושא שטחי האש עלה אני מבין שבכלל לא בא בחשבון להגיע לאזור.
אני אסביר את צרכיי: אנחנו יוצאים מהמרכז בבוקר סביב השעה 7-8, איזה מסלול ייתן לי טיול נינוח עם קצת אתגריים (לא חוששים מקצת טכני...) והגעה לחניון לילה בשעה סבירה להתארגנות?

ד ו ר ו ן
13-09-14, 13:15
אני לא אמליץ, אבל כן אתאר מסלול שהייתי מוכן להכנס אליו גם בחמישי בבוקר.. למרות שהוא עובר בשולי שטח אש.
שדה-בוקר-בקעת צין- נחל חווה- אבו-טרייפה, לעין אום צאלח, ולמכתש רמון, דרך מעלה נוח, לחניון של הר ארדון.

גם התחלה יחסית צפונית (כמעט שעה פחות כביש ביחס לאופציה שהעלת), גם מחוץ לשטח אש רוב רובו של המסלול, נוף, קצת עניין עבירות, אבל לא בגדר עובר/לא עובר.
ובסוף, חניון לילה איכותי, שבסבירות גבוהה בחמישי תהיו לבד, ובבוקר יש צל עד מאוחר.

ASIS
13-09-14, 17:48
דורון תודה על הכיוון, ואכן בשנה שעברה המסלול שטיילנו בו עבר דרך חלק מהמקומות שהעלית.
עם זאת חשבתי על אפשרות נוספת שעומדת לנו: לנסוע עד אזור צ. שיזפון ומשם דרך השטח לרדת עד אילת כשאת הלילה נעשה כבר בדירה שעומדת שם לרשותינו, מה שאומר פחות לוגיסטיקה הפעם, אבל לוותר על לילה בחניון בשטח פחות זורם לי.

דבר חשוב: א י ן מקום בנגב שכבר טיילתי בו. עדיין ירוק בתחום הזה של הארץ, אולי יש כאלו שהיו רוצים להיות במקומי...מבחינתי כל מסלול שאבחר לטייל בו יהיה חוויה לנו.
חשבתי גם בכיוון של נחל נקרות, נחל עשוש או ברק. איך אני בודק לגביי שטחי אש?

תום לרמן
13-09-14, 19:37
נקרות עשוש ברק אינם בשטח אש .פרט לקטע שמהר נשפה למישר. שמשם במדה ונסעת מהנחל אתה חוזר למעינות. כל האזור של רמת ברק(כפה ומזרחה פתוח גם)
איזור הרי אילת מבסיס עובדה ודרומה אינו שטח אש .
בנוסף כל נחל צין פתוח לתנועה כולל בקעת צין בקעת טרף שלוחת צלמון וציר המעינות
בברכה

ד ו ר ו ן
13-09-14, 20:34
אצת ברק הוא שטח אש של רפאל, מה שאומר שהציר מהר כיפה לעשוש נדרש תיאום באמצע השבוע.

ASIS
נחל נקרות ממכתש רמון לערבה יכול להיות מסלול מצוין, אם כמו שאמרת, אתה לא מכיר את הנגב.
מסלול קלאסי, ופתוח באמצע השבוע.

תום לרמן
13-09-14, 21:08
כמו שכתבתי עשוש מהר נשפה מערבה למישר שטח אש. הדרך מהר כפה מזרחה רמת ברק נחל זעף פתוחה ללא תיאום גם הדרך מכפה לפארן דרך מעלה ברק נחל חדוד פתוחה כל השבוע ללא תיאום .
בכוונה לא ממליץ על מסלולים ספצפים ומשאיר את זה לשואל.
בברכה

- - - Updated - - -

ASIS
23-09-14, 00:42
טוב חברים אחרי שבמוצ״ש התחדשנו בקטנה (ענהאל) במשקל 3.56ק״ג, ...אפשר לחזור למפות ולתכניות:

נראה לי שאבחר באפשרות שדורון הציע אבל בכיוון ההפוך- ביום חמישי נסיעה מהמרכז לערבה וכניסה לנחל נקרות, דרך מעלה דקלים לחניון הר ארדון או בארות בו התמקמנו בפעם שעברה. וביום שישי נרד בחזרה לנקרות אבל נחזור לערבה דרך נחל קצרה.
כמה זמן צריך להעריך כל אחד מהמסלולים? מה המצב מבחינת עבירות (G.V07+ריינג חדש)?

וכמובן אנחנו פתוחים לכל מי שמעוניין להצטרף לטיול (בסוף שבוע האחרון של אוקטובר). ושתהייה לנו שנה טובה ומבורכת

-->