PDA

צפייה בגרסה מלאה : הסבת טרופר לסרן קדמי חי

נדב ש.
08-09-14, 11:36
מה אומרים על הפרויקט? כדאי? כמובן שהכל בעבודה עצמית.
פרויקט של בחור מאוסטרליה:
90965

90966909679096890969

ועוד מהפורום האוסטרלי, אולי צריך להירשם כדי לצפות בתמונות:
http://forum.australia4wd.com/index.php?/topic/17160-live-axle-jackaroo/

בקיצור רוצה גםםםםםםםם!

ירוןש
08-09-14, 13:32
יש כזה בארץ.בלי פרטים מדויקים!! עשו אחד כזה בפרדס חנה!!!

נדב ש.
08-09-14, 13:50
כן יש "כזה" כבר, רק מה שזה רק ה"בודי" טרופר להבנתי וכל שאר המכלולים נילקחו מרכב אחר, מה גם שלעניות דעתי לשים קפיצי עלה מלפנים ולהשאיר מוטות רדיוס מאחור..........לא להיט גדול....
אפילו עשו לו "חשיפה ראשונה באתר איסוזו:
90971

ועל זה מה אומרים:
כאן היתה תמונה של רכב עם מספר רישוי גלוי. אנא להימנע מפרסום תמונות כאלו כאשר הכותב אינו בעל הרכב. המערכת.

לדעתי התחילה עונת הסרנים חחח

הכוונה שלי לעשות פרויקט כמו שצריך, בדומה לבחור מאוסטרליה, לקחת סרן של רכב אחר עם יחסי העברה מתאימים לטרופר( בדיזל 4.3 ,או שאפשר לשנות), דרייבשפט בהתאמה, מוטות רדיוס, הגה, פנהרד, קפיצים בולמים וכו', חלק מהחלקים כבר ישנם... :-)

savyon
08-09-14, 14:16
אני רק אגיד שאם תעשה ותתעד את זה,
יכול להיות שתזכה במשחזת זווית...

90973

סביון

tom 2
08-09-14, 15:39
אני מציעה שתמחקו את התמונה בתגובה 3#.
מה אשם בעל המגנום שמפרסמים אותו במועדון איסוזו עם מספר ורושמים שמוזר שיש לו סרן חי..
ובטרופר מוחקים תמס רכב.
אני במקום בעל המגנום מגיש תביעה למועדון איסוזו

danel
08-09-14, 17:06
לא במקום התמונה הזו, ומה שכתבו שם.

נדב ש.
08-09-14, 17:43
סליחה, טעות שלי לא שמתי לב שיש מספר רכב.
ובהחלט לא במקום מה שכתבו החבר'ה מועדון איסוזו גם לדעתי.

נמרוד
09-09-14, 10:44
אני חושב שזה רעיון מצויין אם רוצים למצות את מלוא הפוטנציאל מהטרופר.

באיזה סרן קדמי חשבת להשתמש? אני מנחש שסרן של היילקס עד 97?

nir.samo
09-09-14, 13:13

אם אתה משקיע בסרן כזה, קנה כבר 2 טרופרים שיהיה אחד ספייר...

Sent from my iPhone using Tapatalk

נדב ש.
09-09-14, 17:22
אני חושב שזה רעיון מצויין אם רוצים למצות את מלוא הפוטנציאל מהטרופר.

חיובי.
אם יש עוד אופציות "מתאימות" אשמח לשמוע, בכל מיקרה היחס העברה ישתנה כניראה ל 4.56 כדי להגדיל מידת גלגלים ל 33".

- - - Updated - - -

אם אתה משקיע בסרן כזה, קנה כבר 2 טרופרים שיהיה אחד ספייר...

Sent from my iPhone using Tapatalk

למה לא הבנתי?
אני מתכוון להחליף בקרוב את הפרייבט לטרופר דיזל 2003/4 7 מקומות לנסיעות בכביש, ככה יהיה אחד לכביש אחד לשטח :-)

עידו לוריה
09-09-14, 18:17
נראה כמו דבר מתבקש לרכב כזה בכדי לנצל אותו לטיולי שטח אתגרי + .
פרויקט מעניין .
סביון תן לבחור את הדיסק עכשיו הוא צריך אותו בשביל להתחיל את הפרויקט ;)

עידו

נדב ש.
09-09-14, 18:47
נראה כמו דבר מתבקש לרכב כזה בכדי לנצל אותו לטיולי שטח אתגרי + .
פרויקט מעניין .
סביון תן לבחור את הדיסק עכשיו הוא צריך אותו בשביל להתחיל את הפרויקט ;)

עידו

+1 יש הרבה מה לחתוך שם חחחחח

ד ו ר ו ן
09-09-14, 20:26
חיובי.
אם יש עוד אופציות "מתאימות" אשמח לשמוע, בכל מיקרה היחס העברה ישתנה כניראה ל 4.56 כדי להגדיל מידת גלגלים ל 33".
זה היחס העברה המקורי של הסרן היילקס מהשנתון הנ״ל.

נמרוד
09-09-14, 21:13
דווקא אין כמעט כלום לחתוך, תושבות של קפיצי עלים וזהו בערך. יש לעומת זאת הרבה מה להוסיף כדי לבנות מערכת מתלה מבוססת סלילים, שזה אני מניח מה שאתה מתכנן. חשבת על תצורת המתלה? אתה הולך להתבסס על משהו מוכן - מתלה קדמי של לנדרובר זה הבחירה הכי הגיונית ברוב המקרים?

בדקת אגב אם הביצה של ההילקס בצד הנכון ביחס לגל ההינע הקדמי של הטרופר?

נדב ש.
09-09-14, 23:41
זה היחס העברה המקורי של הסרן היילקס מהשנתון הנ״ל.

נכון, אבל לא של הטרופר בשנתון 99' ומעלה....היחס בדיזלים הוא 4.3 ולכן צריך גם להחליף סרן אחורי למודל טרופר ישן, שם יש 4.56.

ד ו ר ו ן
09-09-14, 23:44
נכון, אבל לא של הטרופר בשנתון 99' ומעלה....היחס בדיזלים הוא 4.3 ולכן צריך גם להחליף סרן אחורי למודל טרופר ישן, שם יש 4.56.
זה השתמע שאתה מתכוון לשנות יחסי העברה בסרן טויוטה.

נדב ש.
09-09-14, 23:55
דווקא אין כמעט כלום לחתוך, תושבות של קפיצי עלים וזהו בערך. יש לעומת זאת הרבה מה להוסיף כדי לבנות מערכת מתלה מבוססת סלילים, שזה אני מניח מה שאתה מתכנן. חשבת על תצורת המתלה? אתה הולך להתבסס על משהו מוכן - מתלה קדמי של לנדרובר זה הבחירה הכי הגיונית ברוב המקרים?

בדקת אגב אם הביצה של ההילקס בצד הנכון ביחס לגל ההינע הקדמי של הטרופר?

דווקא בטרופר יש הרבה מה לחתוך ולהשחיז, את כל תושבות המשולשים עליונים ותחתונים+תושבות הבולמים, בקיצור להשאיר רק קורות שילדה.
המתלה יהיה עם זרועות רדיוס ופנהרד, הסרן האחורי למשל הוא "חצי צף" ונוח מאוד כנ"ל מהלך המתלה מעולה, אני לא רוצה שהמתלה ייצא קשיח מידי, בפרוייקט של הבחור מאוסטרליה למשל יצא לו קשיח....יש סירטונים ביוטיוב של הרכב בשטח.
הביצה בטרופר היא בצד נוסע, נאמר לי שבהיילקס כנ"ל...

נדב ש.
10-09-14, 00:03
זה השתמע שאתה מתכוון לשנות יחסי העברה בסרן טויוטה.

למה?
בסרן טויוטה היחס הוא 4.56, אז שישאר ככה, פשוט בטרופר נשנה את היחס בסרן האחורי גם ל 4.56, בטרופרים הישנים זה היחס במקור רק שהסרן יותר צר טיפה אז צריך שימוש בספייסרים זה הכל.

דרור ברלי
10-09-14, 00:04
בטרופר הישראלי שבתמונה רואים ביצה בצד שמאל... זה בודי של טרופר על שילדה של רכב אחר? אולי סופה?....

הקשיחות זה עניין של בחירה נכונה של קפיצים ובולמים שמתאימים למשקל וכו'.
מכיוון שאין קפיץ ייעודי מתאים, כנראה זה משחק שמשלב גם קצת ניסוי וטעיה.

נדב ש.
10-09-14, 00:06
זה רק הבודי טרופר, כל השאר זה משהו אמריקאי, סונומה או משהו דומה.

דרור ברלי
10-09-14, 00:20
גם בסונומה אין סרן חי מקדימה... אם זו שילדת סונומה אז בכלל יש פה קומבינה לא נורמלית...
וכל הפולסייזים המוכרים בישראל הם עם ביצה בצד ימין, למעט כמה דגמים מאוחרים של וגוניר, והדבר האחרון שהייתי עושה לוגוניר קלאסי ויפהפה זה לשים על השילדה שלו, עם כל הכבוד, בודי של טרופר....

אני מריח סופה.

raanan
10-09-14, 06:59
למה?
בסרן טויוטה היחס הוא 4.56, אז שישאר ככה, פשוט בטרופר נשנה את היחס בסרן האחורי גם ל 4.56, בטרופרים הישנים זה היחס במקור רק שהסרן יותר צר טיפה אז צריך שימוש בספייסרים זה הכל.
ושכחת ציריות דקות יותר .... שלרכב שטח אתגרי הסיכוי לגזירת ציריה גדול יותר
(אני לא מכיר כאלו שגזרו ציריה אחורית בטרופר 99+, לעומת זאת בסרנים הצרים, כן ! ).
כלומר, אני חושב שדווקא עדיף להתאים את הסרן החדש (הקדמי) לקיים, ממילא בתחילת הדרך הוא על הריצפה.

בהצלחה
רענן

נדב ש.
10-09-14, 07:23
לא שכחתי....ואתה צודק, אבל תמיד אפשר לחזק אחרי שניגזר :-)
יש לך רעיונות לסרן אחר?

tzagi
10-09-14, 07:31
כאחד שתיכנן לעשות משהו מאד דומה בעבר אני יכול להעיד שהשלדה של איסוזו מאד לא חברותית לSAS
אני העדפתי בסוף להחליף שילדה ולרתך את התושבות להתאים לבודי.

ד ו ר ו ן
10-09-14, 08:19
ושכחת ציריות דקות יותר .... שלרכב שטח אתגרי הסיכוי לגזירת ציריה גדול יותר
(אני לא מכיר כאלו שגזרו ציריה אחורית בטרופר 99+, לעומת זאת בסרנים הצרים, כן ! ).
כלומר, אני חושב שדווקא עדיף להתאים את הסרן החדש (הקדמי) לקיים,
רענן
הסרן האחורי בטרופרים החדשים יותר מקביל בעובי הציריות לדנה60, גיבור בהחלט.
הסרן טויוטה מקביל לדנה 44+, שזה סרן חזק ביחס לרוב מה שתמצא מתחת לרכבי שטח סטנדרטיים, ובוודאי שבוודאי ביחס למתלה הנפרד המקורי של הטרופר.

רוצה להשתולל?
תשדרג את המכלולים הפנימיים לכרומולי, ותקבל סרן קדמי עם ציריית חזקות יותר מהאחורי.

אם כבר סרן היילקס, תתקין אחד נעול, ותרוויח סרן חזק יותר מאשר הקדמי המקורי של טויוטה (הביצה הנעולה חזקה יותר), וכמובן נעילה נשלטת אמינה מקדימה.

נדב ש.
10-09-14, 09:06
לא הבנתי....אתה אומר לקחת שני סרנים של היילקס? קדמי ואחורי?

tzagi
10-09-14, 09:35

מבחינה כלכלית ופרקטית, בלי כול ספק.

נדב ש.
10-09-14, 10:48
מבחינה כלכלית ופרקטית, בלי כול ספק.

איך ולמה זה? במיוחד הסיבה הכלכלית....

tzagi
10-09-14, 10:59
כי לסרנים של טויוטה יש אפטרמרקט עצום מבחינה עולמית, יש הכול ובזול,
משהוא שאי אפשר להגיד על כול סרן אחד, חוץ מסרנים מבית דנה.

tooshey
10-09-14, 11:08
כשתרצה סרן של הילקס למדידות או בנוי להתקנה, רק תגיד.
מה שתרצה, באיזה יחס שתרצה, באיזה חוזק שתרצה... לפי עומק הכיס...

בברכה, טושי
054-4517924

נדב ש.
10-09-14, 11:24
כשתרצה סרן של הילקס למדידות או בנוי להתקנה, רק תגיד.
מה שתרצה, באיזה יחס שתרצה, באיזה חוזק שתרצה... לפי עומק הכיס...

בברכה, טושי
054-4517924

חיכיתי לתגובתך....תודה.

ד ו ר ו ן
10-09-14, 20:03

התכוונתי שלסרן הקדמי תיקח סרן נעול, כלומר קדמי של היילקס ששתלו בו נעילה מקורית של סרן אחורי, וכבר קיבלת גם חיזוק ביחס לקדמי פתוח של טויוטה(הביצה הנעולה חזקה יותר), וגם נעילה.

ומצד שני הרעיון של שני סרנים יכול היות פתרון לא רע לקבל גם סרן אחורי נעול נשלט.

תבדוק עלויות, אולי תגלה שקורונה+פיניון לסרן טרופר זה משהו נדיר ויקר, ושווה יותר מבחינת עלות תועלת לשים גם מאחורה סרן טויוטה נעול.

הסרן המקורי של הטרופר הוא גם ככה אוברקיל למשקל הרכב והמנוע, והסרן 8 של טויוטה עובד יופי ברכבים באותו סדר גודל הספק מנוע ומשקל.

נדב ש.
10-09-14, 22:38
קיבלתי, תאודה על האינפורפציה וההצעה.
הכוונה שלי היתה להחליף את הסרן האחורי בסרן של טרופר ממודל ישן ששם היחס הוא 4.56 ויש כאלה עם קייס "פתוח" שניתן לישתול נעילה אוטומטית אבל החיסרון שהסרן יותר קטן....

עוד הצעות ורעיונות יתקבלו בברכה.

סוזי המשתוללת
14-09-14, 15:55
התכוונתי שלסרן הקדמי תיקח סרן נעול, כלומר קדמי של היילקס ששתלו בו נעילה מקורית של סרן אחורי, וכבר קיבלת גם חיזוק ביחס לקדמי פתוח של טויוטה(הביצה הנעולה חזקה יותר), וגם נעילה.

ומצד שני הרעיון של שני סרנים יכול היות פתרון לא רע לקבל גם סרן אחורי נעול נשלט.

תבדוק עלויות, אולי תגלה שקורונה+פיניון לסרן טרופר זה משהו נדיר ויקר, ושווה יותר מבחינת עלות תועלת לשים גם מאחורה סרן טויוטה נעול.

הסרן המקורי של הטרופר הוא גם ככה אוברקיל למשקל הרכב והמנוע, והסרן 8 של טויוטה עובד יופי ברכבים באותו סדר גודל הספק מנוע ומשקל.

דורון
במחיר של קורונה פיניון אחד להיילקס אתה קונה טרופר קומפלט... נוסע :D
משיחה עם נדב גם הכוונה שלו היא לבנות בתקציב ביתי .....
סרן המקורי גם של הטרופר הישן חזק מהיילקס המקורי (8 אינטש מול 8.6 וכך גם הציריות עבות במעט )
היילקס מקורי לא נשבר כי הוא מתמודד במקור עם מנוע בהספק של פחות מחצי מההספק של טרופר (החלש מביניהם) ולטרופר דיזל יש מומנט רציני
הסרן המקורי של הטרופר ה"חדש " הוא אמנם 1.5 אינטש קוטר מול 1.33 של הישן אך לקראת הכניסה לביצה יש הצרה לכיוון ה 1.33
היתרון של הסרן ה"קטן " 4 ס"מ במרווח גחון (באותו קוטר צמיג ) והוא יתמודד ללא בעיה עם 33
החסרון מבחינת נדב ... שהוא צריך לקנות סרן "קטן" (שאמנם זול משמעותית מהיילקס אחורי כי אין לו דרישה)
חסרון נוסף בסרן היילקס , דראם מול דיסק ודראם
אופציה אחרת היא דווקא סרן פרדו מהדור הישן (יחס 4.3) שהתאים בתורו כשרק רצו לנעול מאחור טרופר דיזל אבל בסט אפ של סרן חי יוצר בעיה של השגת קורונה פיניון תואם
מצד שני יכול להיות שקורונה פיניון (או ראש חזיר קומפלט) מהיילקס ייכנס בלי בעיה לסרן וכך מקבלים שתי נעילות נשלטות וסרן אחורי רחב כמו המקורי בלי ספייסרים

ד ו ר ו ן
14-09-14, 20:16
איזה סלט סוזי..

ד ו ר ו ן
14-09-14, 21:52
דורון
במחיר של קורונה פיניון אחד להיילקס אתה קונה טרופר קומפלט... נוסע :D
תבדוק שוב, 200$~ לקורונה+פיניון, כמו שגו' ציין כבר, זה אחד הסרנים עם הכי הרבה אפשרויות שיפוץ ושדרוג.

משיחה עם נדב גם הכוונה שלו היא לבנות בתקציב ביתי .....
ובשביל זה הצעתי לו לבדוק- לבדוק סוזי.. עלויות של התאמת קורונה+פיניון לסרן האחורי של הטרופר, כי הוא חזק יותר מהסן טויוטה 8", ביחס להחלפה קומפלט, ובכל מקרה, ולהתקין מקדימה סרן היילקס, ואם אפשר, אחד נעול.

היילקס מקורי לא נשבר כי הוא מתמודד במקור עם מנוע בהספק של פחות מחצי מההספק של טרופר (החלש מביניהם) ולטרופר דיזל יש מומנט רציני
טעות בידך,
הסרן הזה מותקן מתחת להיילקס, אבל לא רק עם המנוע האנמי האטמוספרי, אלא גם עם מנועים חזקים יותר, וברכבים אחרים מקורי מהיצרן עם פי-2 כ"ס ומומנט מההיילקס, וחי עם זה טוב למדי.

חסרון נוסף בסרן היילקס , דראם מול דיסק ודראם
אופציה אחרת היא דווקא סרן פרדו מהדור הישן (יחס 4.3)
אכן יש כאן יתרון לדיסקים ולרוחב, אבל המכלול הפנימי זהה להיילקס, דיפ' טויוטה 8" (ותחזור אחורה לקרוא לגבי היכולת שלו לעמוד בהספקים לפחות כמו של הטרופר).

tzagi
14-09-14, 23:33
ם
באמת סלט......
שמולק, לידיעתך אותו סרן גם קיים בFJ80 והוא יותר גדול וכבד מהטרופר עם מנוע הרבה יותר בשרי 4.7 ליטר ומומנט עצום, ואפילו שם האמינות אגדית.
לכן הטענה שלך שגויה, אפילו מאד.

אלדד מיכאלי
12-10-15, 13:07
עשית בסוף את ההסבה לסרן חי? זה חוקי?

raanan
12-10-15, 13:16
עשית בסוף את ההסבה לסרן חי? זה חוקי?
עכשיו אצלו הסרן "חי" קדמי חוקי !
פשוט עבר ללנד רובר ... :)

רענן

אלדד מיכאלי
12-10-15, 13:23
עכשיו אצלו הסרן "חי" קדמי חוקי !
פשוט עבר ללנד רובר ... :)

רענן
אהלן רענן

נדב ש.
12-10-15, 13:58
לא אלדד, לא ביצעתי מהסיבה הזאת...
למרות שהרהרתי בזה הרבה, אולי יבוא יום ואני יעשה זאת רק בשביל הכייף, טרופר זאת אהבה ויש לי געגועים לפעמים... :-)

כמו שרענן ציין פשוט עברתי ללנד רובר.

omri_t
12-10-15, 15:22
לא אלדד, לא ביצעתי מהסיבה הזאת...
למרות שהרהרתי בזה הרבה, אולי יבוא יום ואני יעשה זאת רק בשביל הכייף, טרופר זאת אהבה ויש לי געגועים לפעמים... :-)

כמו שרענן ציין פשוט עברתי ללנד רובר.

אל תדאג, זה כמו בחורות, שוכחים אותן די מהר כשבאה חדשה ...

נדב ש.
12-10-15, 16:26
לגבי כל השאר אתה צודק....
לגבי הטרופר... זה הרכב שכניראה נהניתי ממנו הכי הרבה...
אפילו עדיין בקשר עם הקונה לוודא ששומרים עליו :-)
מי יודע אולי אקנה אותו בחזרה...

-->