PDA

צפייה בגרסה מלאה : יומיים/שלושה מתחת לעץ בנחל חלמיש.הזולה האולטמטיבית.

רכס חיים
09-09-14, 00:43
כפי שזה ניראה - סוף השבוע הקרוב מתאים לשקט מתמשך מתחת לעץ עם צל גדול, ובסוף החודש כבר אפשר להתמקם רק עם ציליה בלי עץ.

התכנית ממש בסיסית - לפרוס את האוהל הסעודי, עם מחצלות, מזרונים וכריות . בפינה להבעיר את התנור המונגולי - לפי המשפט המפורסם שלי
''איפה שהאש - שם הבית''..... לפתוח בקבוק בירה עם קרור כפול של שבבי קרח בתוך קערת שמפניה, ולנשנש בילטונג עד שהפויקה תצהיר שהעוף בפנים השתזף לחלוטין.

בשקט להמתין לציוץ הטרינסמיות השחורות/כתומות המגלות את המרבץ הטרי, ולהתקרב עד כף היד כדי לנשנש במבה,ולרוץ לקן המסולע כדי להאכיל בה את הגוזלים. (שמישהו יכתוב את השם המטורלל והמדויק שלהן.)

שרק לא יתחיל משהו מטורף בארץ הזו שישבית את מעט השמחה בזולה כזו.

דרור ברלי
09-09-14, 00:59
צפצפתי והבהבתי לך בשבת ליד מחולה... לא שמת לב אפילו.

ronen7k
09-09-14, 09:40
כפי שזה ניראה - סוף השבוע הקרוב מתאים לשקט מתמשך מתחת לעץ עם צל גדול, ובסוף החודש כבר אפשר להתמקם רק עם ציליה בלי עץ.

התכנית ממש בסיסית - לפרוס את האוהל הסעודי, עם מחצלות, מזרונים וכריות . בפינה להבעיר את התנור המונגולי - לפי המשפט המפורסם שלי
''איפה שהאש - שם הבית''..... לפתוח בקבוק בירה עם קרור כפול של שבבי קרח בתוך קערת שמפניה, ולנשנש בילטונג עד שהפויקה תצהיר שהעוף בפנים השתזף לחלוטין.

בשקט להמתין לציוץ הטרינסמיות השחורות/כתומות המגלות את המרבץ הטרי, ולהתקרב עד כף היד כדי לנשנש במבה,ולרוץ לקן המסולע כדי להאכיל בה את הגוזלים. (שמישהו יכתוב את השם המטורלל והמדויק שלהן.)

שרק לא יתחיל משהו מטורף בארץ הזו שישבית את מעט השמחה בזולה כזו.

טריסטרמית.
ע״ש החוקר הנרי בייקר טריסטראם
ששוטט פה בארץ לפני שתי מאות..

תהנה ..

talilim
09-09-14, 09:46
איזה כיף לך.

רכס חיים
09-09-14, 12:19
היי דרור. באמת אמרו לי משהו ,נדמה לי גם שקראת משהו. אבל חסר משוגעים שצועקים ברחובות ?

חבל - אני ממש מצטער כי מזמן לא נפגשנו - והייתי מכין לך עוד פעם פפוקורן.

דרור ברלי
09-09-14, 16:04
לא יכולת לזהות. עברתי מולך במהירות פלילית מאוד בסקודה אוקטביה סטיישן כסופה.
הכביש הזה (בקעות-מחולה) מאוד חביב עלי לנהיגות מבחן כי כמעט אין בו תנועה. אפשר להתגרזן חופשי.
עכשיו עדיין חם מדי לטייל שם, אבל בחורף - זה אחד האיזורים היפים ביותר לטיולי שטח, אם לא היפה מכולם - שמורת נחל בזק עילי, שמורת אום-זוקא, כל איזור חמאם אל מליח וכו'. מומלץ.

רכס חיים
09-09-14, 18:30
90% מהישראלים לא מבקרים במקומות האלה - ואני מדבר על ג'יפאים מהגרעין הקשה. מבחינתי זה על הכיפאק כי השטח נשאר לי פרטי לגמרי. אני מעריך שכל הטיולים ''הקצרים'' שלי נעשים באזור הזה - שזה בערך שליש המדינה.

כשפגשת אותי חזרתי מחמאם אל מליח - ורק הנופים בדרך לשם עשו לי את השבת.

תארגן מסע חדש על צירים לא מתוירים באזור - ואשמח לשנות ממנהגי הסוליסטי. טוב שהכח של הנגמ''ש יהיה בסביבה.

רכס חיים
09-09-14, 18:44
שכחתי רק לציין שמחר יוקדש רק להכנות ולהצטיידות של הרכב בכל מה שאזדקק לו בזולה המתקרבת - כולל קירור מוקדם של הצידנית לפני איכלוסה.

מחר אני גם אאסוף את כל הביצים הטריות שיש בלול - משהו כמו 12 יחידות לצורך שקשוקה חלומית מביצים סופר-טריות,שזה אחרת לגמרי מביצי תנובה ישנות שבאו מתרנגולות שמלאות בזריקות רעל ומזון עם כימיקלים אסוניים.

חידוש נוסף - אחד התרנגולים שלא עובד בלול כמו שהוא צריך,יהיה המועמד לפויקה של יום חמישי ולארוחת הבוקר של יום שישי.אני יורה בו מחר חץ פלדה מצינורית נשיפה מטווח אפס - ומפרק אותו על לוח שיש ייעודי שכבר ממתין בלול. את מריטת הנוצות אני משאיר לעובד הניקיון שלנו שעושה את זה בכפר הפלשתיני שלו כל חייו. כך יצטרף למסע גם תרנגול אורגני כמעט כשר.

התרשמות מהטעם שלו אדווח בשבוע הבא.

בסוף היום או מחר בבוקר נצטייד בבירות ומזון טרי ועד הצהריים של יום חמישי הזולה תהיה ממוקמת - איה''ש.........

4by4
09-09-14, 19:15
השרשור הזה לא שווה כלום

אם לא יהיו בו תמונות האחרי XD

ד ו ר ו ן
09-09-14, 20:23
חיים,
מהזולה רואים את המפל?

רכס חיים
10-09-14, 03:13
עשרים מטר לכיוון מזרח מתחיל המפל הראשון. אולי אפשר להגיע עד למדרגה הראשונה שלו,אבל אני פוחד לרדת אליה כי עלולה להיות בעיה לחזור.

יש שם משטח אבן מדליק להקמת מחנה.

המדרגה הזו היא חלום לזולה בימי החורף כשלא צריך את הצל של העץ.

ד ו ר ו ן
10-09-14, 08:27
המדרגה הזו היא חלום לזולה בימי החורף כשלא צריך את הצל של העץ.
ופוטנציאל ראפטיג מפלים מטורף במקרה של שטפון..

רכס חיים
10-09-14, 10:38
לא מיועד לימים גשומים למרות שאגן הניקוז שלו קטן למדי.

ד ו ר ו ן
10-09-14, 21:05
אגן הניקוז שלו קטן למדי.
אגן ניקוז קטן סלעי, במרווח אנכי של עשרות מטרים ומקטעי קרקע חרסיתית=הרבה נגר ומהר.

רכס חיים
11-09-14, 01:23
אתה לא מצפה לגשם שוטף היום ומחר ? אולי זה הביקור האחרון לפני הקיץ.

בינתיים התרנגול שוכן בשלווה בצידנית המקוררת, הג'יפ ארוז ומצויד לחלוטין באורווה הסמוכה ,ונדמה לי שאני שומע מהכיוון שלו גירוד פרסות על משטח הבטון - כנראה מחוסר סבלנות.

בשעה הקרובה אני זורק לצ'ימדאן אי אלה בגדי החלפה, מצרף את הנשק ויוצא דרומה עם אור ראשון.

מחר השכם מאוד בבוקר - השעות הכי יפות של השהייה במדבר - כשאתם תתהפכו לצד השני של המיטה, הריח של הקפה הראשון יתמזג באוויר הכי רענן שקיים בארץ הזו - רק כדי לתת לי ברכת בוקר טוב,רגע לפני שהציפורים יבואו לשיר על העץ הקרוב.

וואללה - יצא לי כמעט פזמון........

מוני אורבך
11-09-14, 05:57
חיים ידידי כל מה שאתה כותב מאוד פואטי, ולעתים על גבול בשירה.
עוד קצת מאמץ ואני רואה אסופת שירים של המשורר הנודע ח. רכס.
תהנה בשביל כולנו.

אתה לא מצפה לגשם שוטף היום ומחר ? אולי זה הביקור האחרון לפני הקיץ.

בינתיים התרנגול שוכן בשלווה בצידנית המקוררת, הג'יפ ארוז ומצויד לחלוטין באורווה הסמוכה ,ונדמה לי שאני שומע מהכיוון שלו גירוד פרסות על משטח הבטון - כנראה מחוסר סבלנות.

בשעה הקרובה אני זורק לצ'ימדאן אי אלה בגדי החלפה, מצרף את הנשק ויוצא דרומה עם אור ראשון.

מחר השכם מאוד בבוקר - השעות הכי יפות של השהייה במדבר - כשאתם תתהפכו לצד השני של המיטה, הריח של הקפה הראשון יתמזג באוויר הכי רענן שקיים בארץ הזו - רק כדי לתת לי ברכת בוקר טוב,רגע לפני שהציפורים יבואו לשיר על העץ הקרוב.

וואללה - יצא לי כמעט פזמון........

רכס חיים
13-09-14, 21:17
חזרתי משלושה ימים של שקט כולל תופעה הזויה שגילית בלילות האלה.

המפלים האלה בגובה של חצי קילומטר בערך מושכים אליהם חבורות על גבול הטירוף. בחצות הלילה - גם הראשון וגם השני - אני שומע צעדים של מחלקה מתקרבת ואני רואה מהחלון חבורה שפוסעת לכיוון המפל הראשון, - משהו כמו 30 מטר ממני - והדרך נגמרת. החבורה הזו מתארגנת בשקט ומתחילה לרדת בסנפלינג לכיוון ים-המלח מזרחה ונעלמת תוך רבע שעה באפלה של המצוק מאות מטר מתחתי. אני מתחיל להכנס ללחץ מהמחשבה שאחד מהדפוקים האלה שובר יד/רגל/ראש/או גב - ואני הרכב היחיד בסביבה ובמיוחד בתצורת אמבולנס - שאמור לקפל בלילה את המחנה ולפנות את הטמבל התורן ולדפוק לי את כל הזולה. ואני בכלל התכוונתי לשקט ולא לעסוק בפינוי מפגרים. ככה יוצא שאני מתיישב ליד התנור המונגולי לאור ירח מדהים ומחכה שהפצוע יגיע.עד הבוקר.

למחרת אותו סיפור ,אך לזוועתי החבורה החדשה כוללת חלקים נכבדים מבית אבות בני שישים ושבעים שגם הם מתכוננים להגיע למטה בגילגולים מתמשכים - וגם בלילה השני אני ממתין לשחק אותה אמבולנס. לשמחתי כנראה הם הגיעו למטה בחלקים - כך שכבר לא היה צורך בשרותי.

לא להאמין למה יכול השעמום במדינה הזו לעשות.

והשאר חפף למה שציפיתי מהימים המשגעים האלה.

ד ו ר ו ן
13-09-14, 22:00
לזוועתי החבורה החדשה כוללת חלקים נכבדים מבית אבות בני שישים ושבעים.
ברור לך שמי שרואה אותך בשטח, לבד בזולה שלך, באמצע שומקום חושב אותו הדבר?

חיים, אתה חי נכון.

סבתא, איך בדיור המוגן החדש שלך? (שאלה לסבתא שבגיל 94 עזבה את הבית בו גרה לבד עצמאית לגמרי, ועברה לדיור מוגן)
״לא משהו, יש כאן מלא זקנים״..

asafk
13-09-14, 22:27
91124

תהנו מהנוף...

אסף.

אדר_ק
18-09-14, 17:39
מקום חביב, בדוחק לרכב בודד שנשאר בשמש.

בזמן זרימה שווה לסטות מציר חימר הראשי.

יומיים שלושה זה טייל לא שיגרתי, אפילו במקומות יפים ונידחים יותר.
91209

-->