PDA

צפייה בגרסה מלאה : מנועים חליפים סינים חדשים להילקסים?

טל חסיד
10-09-14, 20:53
שלום!
כמו בכותרת האם משהו הרכיב מנוע מיבוא חליפי סיני חדש לחלוטין של הילקס (דגמים ישנים) ויכול לתת חוות דעת על איכות המנועים האלה, המנועים מגיעים רק בלוק, ראש, ובוכנות. את כל שאר החלקים צריך להעביר מהמנוע הישן.
אשמח לשמוע ממשהו אם נסיון.

תודה טל

תנין
17-09-14, 20:40
לפי כמות התגובות אני מבין שאין חיה כזאת מנוע תחליפי חדש להיילקס 2lt ואני רוצה להעלות הצעה שכבר ניסיתי בעבר .
במדינות אחרות ישנם קיטים של אובראול סליבים למנוע הזה ,למי שלא יודע ,סליב זה תותב שמושתל לתוך הבלוק לאחר חריטה לאובר סייז ,לתוך הסליב מכניסים פיסטון במידה רגילה , והנה קיבלנו מנוע חדש .
בטרקטורים זה נפוץ מאוד , ואם שאר האיברים של המנוע במצב טוב נתנו למנוע עוד שנים .
השאלה היא מי יכול לייבא קיטים כאלו ,ולמה זה לא קורה .
אני הייתי מעוניין להשיג קיט כזה בכדי להערך ליום שהמנוע שלי יאמר את דברו ..
http://sell.lulusoso.com/selling-leads/27702/Toyota-diesel-engine-part-cylinder-sleeve-2L.html

חנן-ג'יפולוג
17-09-14, 20:58
עושים את זה כשהצילינדר כבר נחרט מספיק פעמים כך שאין בוכנת אוברסייז בשבילו. למה לעשות את זה מלכתחילה?
ואם המוות של המנוע שלך יהיה באופן כזה שלא ניתן להשמיש את הבלוק? סתם בזבזת כסף.

תנין
17-09-14, 21:05
יש סברה שהצילינדר במנועים האלה עובר איזשהו טיפול תרמי וכאשר אתה חורט לאוברסייז אתה מאבד את השכבה הקשיחה , ולכן רוב האובראולים למנועים האלו לא מחזיקים מעמד
.בסליב אתה מקבל פני שטח חלקים יותר וחומר מוקשה . מה גם שעלות החלקים אינה גבוהה .

חנן-ג'יפולוג
17-09-14, 21:23
נדמה לי, תבדוק אותי כי בהחלט יתכן שאני טועה, שכשמשתילים סליבים יבשים תמיד חורטים אותם לאחר ההשתלה כי ההשחלה בפרס לא מבטיחה מידה שתישאר מדויקת לאחריה. אז ממילא יש חריטה ואין מה לדבר על ציפוי.
סליבים רטובים נכנסים as is ללא פרס והם מגיעים במידה המדויקת מלכתחילה.

הסליבים בהיילקס הם יבשים או רטובים?

tooshey
17-09-14, 21:35
ראשים סיניים מיובאים לארץ כבר שנים. האיכות כנראה פחותה מראש מקורי, אבל המחיר נמוך בהתאם.
מנועים סיניים חדשים (long block) הגיעו בערך לפני שנתיים, ע"י שני יבואנים שונים, כמה עשרות מנועים.
בסה"כ הניסיון איתם בארץ מועט.
שמעתי שמועה על בעיה בשימון, אבל כאמור, רק שמועה.
המנוע אכן מגיע ערום, ולא מספיק רק להעביר חלקים מהמנוע הישן, צריך גם להשקיע באטמים וחידוש מכלולים.

בסין יש לפחות כמה עשרות יצרנים של מנועים תחליפיים ואם הם מייצרים ומוכרים אז כנראה שזה עובד.

ניתן לקנות גם מנוע מקורי חדש מטויוטה בארץ, סביב 25 אלף שח לפני כל מה שמסביב.

לגבי סליבים, זה אינו חלק שמוכר או מתוכנן ע"י טויוטה.
היצרן מתכנן את המנוע לחריטת הבלוק עד שתי מידות אוברסייז והחלפת בוכנות בהתאם.
לא ידוע לי על שום ציפוי מיוחד לצילינדרים במנועי טויוטה סדרה L.

סליב זוהי קומבינה מקובלת כדי לחסוך.
כל הסליבים שמצאתי ברשת הם סינים.
באפריקה עשיתי פעם אוברול למנוע 2LT, הכינו לי סליבים בחריטה מיוחדת מבלוק של רכב אחר (טריק אפריקאי חסכוני).

במציאות בארץ, אני עדיין מעדיף מנוע יבוא מקורי עם קילומטראז' נמוך על פני אוברול.
גם מבחינת ההתעסקות וגם מבחינה כלכלית.
ובכלל, להשקיע במנוע הילקס מקורי נראה לי בזבוז זמן, אם כבר משקיעים אז רק במנוע חזק יותר.

בברכה,טושי

תנין
17-09-14, 21:43
לפי הבנתי המנוע 2l אינו מגיע עם סליבים במקור ולכן חריטה למידת סליב לא תגיע למעברי מים , לכן הסליב יבש ..
כבר יצא לי להכניס סליבים למנועי פרקינס ,אני לא משתמש בפרס ,אלא בבוכנה חלולה והסליב נמשך פנימה .בכוח הבוכנה
ולא עובר שום חריטה או הונינג לפני ההרכבה .
תסתכל בקישור לחלקים שהוספתי להבנתי לא נדרש שום עיבוד נוסף לסליב ..

טל חסיד
18-09-14, 14:22
קודם כל חד משמעית יש מנועים חליפים בארץ חבר ראה בעיניו אצל סוחר מנועים, ויש גם מחיר. השאלה האם יש למשהו נסיון אם המנועים האלה ואיכותם, במידה ויש מישהו שהרכיב הייתי שמח לשמוע חוות דעת מבעל נסיון, כמו שטושי אומר נמכרו מאט וככל הניראה לרכבי 4×2 בגלל זה העניין לא פופלרי.

שנה טובה טל

- - - Updated - - -

קודם כל חד משמעית יש מנועים חליפים בארץ חבר ראה בעיניו אצל סוחר מנועים, ויש גם מחיר. השאלה האם יש למשהו נסיון אם המנועים האלה ואיכותם, במידה ויש מישהו שהרכיב הייתי שמח לשמוע חוות דעת מבעל נסיון, כמו שטושי אומר נמכרו מאט וככל הניראה לרכבי 4×2 בגלל זה העניין לא פופלרי.

שנה טובה טל

תנין
20-09-14, 12:18
אם תוכל בבקשה לכתוב מי הסוחר שמוכר מנועים אלה ומה המחיר ?

ד ו ר ו ן
20-09-14, 13:06
לפני כשנה~ היו שמועות על מנועים סיניים ש״נפלו מהרכבת/ייצור מקביל של טויוטה ונפסלו על ליקויים מינוריים/ועוד אגדות״

זה נשמע כמו גלגול של הקומבינה הקודמת, שאגב מאד יכול להיות שהם (סינים) העתיקו את המנועים ומוכרים.

בסוף, מה ההבדל במחיר ומה הנסיון המעשי.
מנועים מקוריים עוברים בקלות את החצי מליון, ויש הרבה מעל לזה.

זה חשבון יחסית פשוט, כמה עולה מנוע פועל ברכב (כולל הכל), שאין נסיון ארוך טווח איתו, מול מנוע מקורי שיודעים כמה הוא צפוי להחזיק.

טל חסיד
20-09-14, 17:00
היבואן מעיר גנים קרית אתא לא יודע את שמו מקום גדול ומסודר, מחיר כ7000 ש"ח לפני מע"מ. אני לא מחפש השארות או שמועות, רק ממשהו אם נסיון. המנועים מגיעים בלוק, ראש, ובוכנות. ללא קרטר ובלי כל שאר המכלולים השאלה האם הכל מתאים מהמנוע הישן ואיך זה עובד בסוף. עוד פעם רק מבעלי נסיון, חבר רוצה לקנות ולא רוצה להיות שפן נסיונות.

תודה ושנה טובה

טל

-->