PDA

צפייה בגרסה מלאה : היילקס 2003 - שאלה לגבי השפעת FILTER, GAS - 90917-11036 על כח מנוע

amir_shai
11-09-14, 13:33
שלום,

בטיפול האחרון הוחלף החלק הנ"ל.
ניתן לראות את החלק כאן:
http://japan-parts.eu/toyota/eu/2002/hilux/kdn165l-prmsyw/2_672560_035_/tool-engine-fuel/1708_vacuum-piping
(מסומן בציור במספר 23265)

אמרו לי במוסך שהמקורי נוזל ויש השפעה על כח/סחיבת מנוע.
התחושה שלי שהייתה השפעה (קלה) אבל לרעה בטורים נמוכים (מתחת ל 1300-1500 הרכב סוחב פחות טוב - רועד יותר).
מעל לטורים אלו נוסע מעולה.

בעבר טיפסתי עליות כמו המוחרקה ב 1-2 LOW בלי לגעת בדוושה. לא ניסיתי זאת שוב מאז אבל יש לי הרגשה שיהיה צורך לגעת בדוושת הגז קלות עכשיו.

האם יש קשר בין החלק הזה ולמה שאני מתאר?

תודה לעונים,
שי

amir_shai
12-09-14, 16:32
אף אחד לא יודע מה תפקידו של החלק הזה ומה השפעתו?

שלום,

בטיפול האחרון הוחלף החלק הנ"ל.
ניתן לראות את החלק כאן:
http://japan-parts.eu/toyota/eu/2002/hilux/kdn165l-prmsyw/2_672560_035_/tool-engine-fuel/1708_vacuum-piping
(מסומן בציור במספר 23265)

אמרו לי במוסך שהמקורי נוזל ויש השפעה על כח/סחיבת מנוע.
התחושה שלי שהייתה השפעה (קלה) אבל לרעה בטורים נמוכים (מתחת ל 1300-1500 הרכב סוחב פחות טוב - רועד יותר).
מעל לטורים אלו נוסע מעולה.

בעבר טיפסתי עליות כמו המוחרקה ב 1-2 LOW בלי לגעת בדוושה. לא ניסיתי זאת שוב מאז אבל יש לי הרגשה שיהיה צורך לגעת בדוושת הגז קלות עכשיו.

האם יש קשר בין החלק הזה ולמה שאני מתאר?

תודה לעונים,
שי

amit_san
12-09-14, 20:32
ערב טוב שי,

אכן יש קשר בין המסנן שהוחלף לבין תחושת הסחיבה, מסנן זה נמצא על קו ויסות פעולת ה EGR. במידה ואכן נזל - יתכן שמעיד על ליקוי כלשהו במערכת מיחזור גזי הפליטה (EGR).

עמית.

amir_shai
13-09-14, 12:39
תודה על התשובה.

השאלה היא: האם יכול להיות ששינוי בהתנגדות המסנן (או כל תכונה אחרת של המסנן) גורם לירידה בסחיבה בטורים נמוכים?

תיאור המקרה הוא:
הרכב סחב בסדר גמור בטורים נמוכים.
המוסך הראה לי שיש נזילה עקב סדק במסנן הזה.
הוחלף מסנן (נראה קצת אחרת).
הרכב קצת סוחב פחות טוב בטורים נמוכים.

אני חיב לציין שהרכב נוסע מעולה ואני סתם חופר כי קודם נסע קצת יותר טוב ...

תודה,
שי

ערב טוב שי,

אכן יש קשר בין המסנן שהוחלף לבין תחושת הסחיבה, מסנן זה נמצא על קו ויסות פעולת ה EGR. במידה ואכן נזל - יתכן שמעיד על ליקוי כלשהו במערכת מיחזור גזי הפליטה (EGR).

עמית.

amit_san
15-09-14, 23:25
כן, יתכן הבדל במידה והמסנן אינו מקורי/תואם מקורי.

פלג_
17-09-14, 19:53
במקרה שלי עם פראדו, יש בדיוק את אותו מסנן אז אני מניח שהרעיון דומה.

הרגשתי חוסר סחיבה בנסיעה מהירה ותחושה שהקיק דאון עושה רק רעש ולא באמת סוחב.
פתחתי מכסה מנוע ו ראיתי שצינורית הוואקום יצאה מהמסנן.
חיברתי חזרה והרכב חזר לסחוב כרגיל.
בהמשך החלפתי את כל הצנרת וואקום ואת הפילטר למקורי (אם אני זוכר נכון זה היה 160 ש"ח)
אחרי זה פירקתי את הישן מתוך סקרנות, יש שם איזה פיסת בד דקה וזהו לא משהו יותר מידי מיוחד.
הבעיה העיקרית היא שיש בריחה של אוויר/אין וואקום

amir_shai
18-09-14, 02:04
תודה!
דווקא אצלי ההרגשה שבטורים נמוכים סוחב פחות טוב. בגבוהים (מעל 1500) סוחב מעולה.
אז אולי לחפש זליגה בצנרת הדקה הזו?

במקרה שלי עם פראדו, יש בדיוק את אותו מסנן אז אני מניח שהרעיון דומה.

הרגשתי חוסר סחיבה בנסיעה מהירה ותחושה שהקיק דאון עושה רק רעש ולא באמת סוחב.
פתחתי מכסה מנוע ו ראיתי שצינורית הוואקום יצאה מהמסנן.
חיברתי חזרה והרכב חזר לסחוב כרגיל.
בהמשך החלפתי את כל הצנרת וואקום ואת הפילטר למקורי (אם אני זוכר נכון זה היה 160 ש"ח)
אחרי זה פירקתי את הישן מתוך סקרנות, יש שם איזה פיסת בד דקה וזהו לא משהו יותר מידי מיוחד.
הבעיה העיקרית היא שיש בריחה של אוויר/אין וואקום

amir_shai
30-10-14, 14:32
האשם נמצא. פילטר האוויר היה מלא לכלוך (עלים וחול). לאחר הניקוי חזר לסחוב כרגיל. מסקנה: לבדוק קודם את הדברים הברורים.

פלג_
30-10-14, 18:08
אם הפילטר הגיעה למצב כזה שהוא כבר משפיעה על הסחיבה, אני חושב שהיתי מחליף אותו ולא מסתפק בניקוי.

amir_shai
31-10-14, 00:55
אם הפילטר הגיעה למצב כזה שהוא כבר משפיעה על הסחיבה, אני חושב שהיתי מחליף אותו ולא מסתפק בניקוי.

צודק.

tooshey
31-10-14, 09:07
יותר מעניין איזה מין מוסך מתעסק במנוע ובבעיות סחיבה ונזילות, מחליף חלקים , ולא בודק רכיב בסיסי כמו מסנן אוויר.

בברכה,טושי

חנן-ג'יפולוג
31-10-14, 09:34
ולא מוזר לך שעם פילטר סתום המנוע יסחוב מעולה בעומס מלא ויחנק דווקא בסל"ד נמוך?

amir_shai
31-10-14, 09:55
יותר מעניין איזה מין מוסך מתעסק במנוע ובבעיות סחיבה ונזילות, מחליף חלקים , ולא בודק רכיב בסיסי כמו מסנן אוויר.

בברכה,טושי

הפילטר הוחלף בטיפול. אני לא חושב שהבעיה במוסך אלא בי שקישרתי בין שני הדברים.

- - - Updated - - -

ולא מוזר לך שעם פילטר סתום המנוע יסחוב מעולה בעומס מלא ויחנק דווקא בסל"ד נמוך?

אני כנראה לא מבין מספיק. לי זה נראה הגיוני שככל שהטורים גבוהים אז עוצמת היניקה עולה ולכן מתגברת על הבעיה.

חנן-ג'יפולוג
31-10-14, 10:24
הספיקה של היניקה עולה, לא עוצמת הוואקום (עם פילטר תקין לא אמור להיות וואקום) ומכיוון שפילטר סתום מוגבל בספיקה, הוא מפריע בעיקר בעומס מלא.

-->