PDA

צפייה בגרסה מלאה : בג'יפולוג יודעים הכל #1256 והפעם - בר מים

orend
17-09-14, 16:32
בהינתן כי אינני מעוניין להשקיע אלפי שקלים במכשיר - מה עדיף?
לקנות מכשיר עלום שם בעלות של כ 700-1000 ש"ח או שמה לקנות מותג בין שנתיים באותו המחיר?
שמעתי כבר דעות לכאן ולכאן, חלקן טוענות כי בקניית מותגים דוגמת "אלקטרה" ו"תמי4" אני משלם יקר רק עבור המיתוג וכי איכות המים דומה עד זהה [כמובן שבשימוש בפילטרים איכותיים], ואילו חלקן גורסות כי "זבל סיני" שכזה הוא בלוף לא מסנן ובעל חיים קצרים.
טענות? מענות? הצעות?
ברכה על ראשכם
אורן

asypeer
17-09-14, 17:06
לקנות יד שניה זה תמיד הימור, יכול ללכת מדחס או משהו דומה ואז עלות התיקון לא כלכלית.
אם יד שניה אז רק ממותג מוכר.
בתמי4 אפשרי לעקוף את הפילטרים המקוריים עם פילטרים תחליפיים ולחסוך כמה גרושים. אבל זה לא שווה כי זה גם נראה פרטץ' ויכול לנזול וגם כי בתשלום של 600-700 ש"ח לשנה אתה מקבל גם פילטרים ונורה וגם שירות תיקונים כלול (תכלס אתה יכול לקנות מכשיר תקול ולהפעיל שירות תיקונים, יש להם אינטרס לא לבדוק אותך בציציות, עושים מספיק כסף מהפילטרים כנראה)
הצרה הגדולה בכל המכשירים האלו היא כמות החשמל שהם צורכים (ע"ע לינק (http://www.sustainability.org.il/home/reduce-news/tami4-water-bar-electricity-march2011)) בזולים באמת לא ניתן להכניס למצב חיסכון באנרגיה ולצמצם את ההוצאה כך שלא באמת חסכת לאורך זמן.
אם אין ילדים בבית - קנה בקבוקים או בריטה. מים קרים מהמקרר, מים חמים מהקומקום. אומרים שהכי טוב לשתות מהברז, מי שאמר את זה כנראה לא גר במרכז ת"א עם צנרת מימי המנדט.
אגב, המים החמים של המכשירים האלו לא מספיק חמים בשביל קפה שחור והקרים נגמרים די מהר אם מוזגים כמה כוסות. אצלי הרכבתי תמי 4 ישן של ההורים מתחת לכיור שלא מחמם ולא מקרר אז אני מניח שצריכת החשמל שלו אפסית ביחס למכשירים המעוצבים.

boaz avrahami
17-09-14, 17:10
תשקול אוסמוזה הפוכה תחת הכיור.
זה הדבר היחידי שבאמת מסנן כמו שצריך ואתה יכול להזמין מאיביי במחיר הרבה יותר זול מכל השרלטנים בארץ.

למשל
http://www.ebay.com/itm/200930049633%20

itayhi
17-09-14, 17:23
החזקנו בבית 8 שנים מכשיר תמי 4 שקיבלנו במתנה
לחתונה. סה"כ לא היו תלונות מעבר לשתי תקלות פשוטות
שתוקנו במסגרת האחריות.
הפסקנו להשתמש לפני מס' חודשים עקב חוסר שימוש, מים קרים אנחנו
מוציאים מהמקרר(מי השתיה אצלנו בברז לא רעים בכלל) ומים חמים אנחנו לא צורכים כמעט בכלל.

המכשיר שלנו למכירה אם יש למישהו עניין בכך, כולל פילטר ונורה חדשים בקופסה. אם זה מעניין
מישהו מוזמן ליצור קשר.

איתי

m_gusman
17-09-14, 17:26
קח בחשבון שפילטר רק מסנן את המים ולא הורג חיידקים (להיפך...) ומה שהורג את החיידקים זו הנורה.
לפי ידיעתי, יש רק 2 חברות עם מכשירים משולבים מסנן ונורה (תמי 4 ו-אלקטרה, האחרון עולה כחצי מחיר).

משה ג.

orend
17-09-14, 17:27
תודה על התשובות.
בועז, לא נראה לי שפרקטי לשלוח דבר כזה בדואר. חוץ מזה שהמתקן מיועד להחליף מערכת כזאת שהיא מסורבלת, תופסת את כל הארון מתחת לכיור וסובלת מנזילות חדשות לבקרים.
עוד דעות לכאן או לכאן?

boaz avrahami
17-09-14, 17:50
פרקטי מאוד לשלוח לארץ ויש לזה תג מחיר ראלי.
אין לי עמלה על העיסקה אז לא נורא אם לא תקנה מהם

Tourist
17-09-14, 19:00
רק לנושא טעם המים-

היה לי מכשיר מתוצרת עלומה שהחזיק שנתיים ומת והיה לי מכשיר תמי4 שהחזיק 4 שנים ומת

לא הרגשתי הבדל בטעם

יום אחד הגיע מתקין של ברים כאלה לעבודה
ניסיתי מהמים והיו מגעילים
שאלתי אותו איך זה
אמר חכה שיתקרר
שאלתי מה הקשר
ענה שכשמים קרים, במילא אי אפשר להבדיל בטעם
....

אייל
19-09-14, 11:12
יום אחד הגיע מתקין של ברים כאלה לעבודה
ניסיתי מהמים והיו מגעילים
שאלתי אותו איך זה
אמר חכה שיתקרר
שאלתי מה הקשר
ענה שכשמים קרים, במילא אי אפשר להבדיל בטעם
....

וזה בדיוק העניין!
מוכרים לכם שמן נחשים עם סיפורים מעניינים על מנורות ומסננים וחרטא וברטא. יושב לכם על השיש מכשיר מיותר, זללן חשמל כי אתם מתעצלים למלא פעם ביום בקבוק ולהכניס במקרר.
אותי זה מדהים כל פעם מחדש כמה כסף אנשים מוציאים על שטויות...

klam
19-09-14, 12:09
במשך שנים השתמשתי במסנני מים שמחברים על הברז במטבח. חלקם פשוט מעולים ומסננים הכל. הטוב מכולם הוא ה instapure f8, הנותן טעם נפלא למיים. הוא יושב בהברגה פשוטה על כל ברז (כמעט - לפעמים צריך מתאם לברזים מפונפנים), עולה מעט מאוד, אסתטי, וצריך להחליף מחסנית כל 4 חודשים (עולה 17 דולר). היום יש לי מכשיר ווירפול - עושה את העבודה, אבל צורך חשמל ואין לו כבר שירות כי הפסיקו לייבא לארץ..
http://www.amazon.com/dp/B00FAW80XM?psc=1

- - - Updated - - -

במשך שנים השתמשתי במסנני מים שמחברים על הברז במטבח. חלקם פשוט מעולים ומסננים הכל. הטוב מכולם הוא ה instapure f8, הנותן טעם נפלא למיים. הוא יושב בהברגה פשוטה על כל ברז (כמעט - לפעמים צריך מתאם לברזים מפונפנים), עולה מעט מאוד, אסתטי, וצריך להחליף מחסנית כל 4 חודשים (עולה 17 דולר). היום יש לי מכשיר ווירפול - עושה את העבודה, אבל צורך חשמל ואין לו כבר שירות כי הפסיקו לייבא לארץ..
http://www.amazon.com/dp/B00FAW80XM?psc=1

ד ו ר ו ן
19-09-14, 12:13
תשקול אוסמוזה הפוכה תחת הכיור.
זה הדבר היחידי שבאמת מסנן כמו שצריך ואתה יכול להזמין מאיביי במחיר הרבה יותר זול מכל השרלטנים בארץ.

למשל
http://www.ebay.com/itm/200930049633%20

אתה בטוח שאתה רוצה לשתות מים מסוננים לרמה הזו?

הגוף, במיוחד של ילדים צריך מינרלים שיש במים, וסינון יתר פוגע יותר ממים עם טעם שלא לטעמכם.

shayooo
19-09-14, 12:45
שלום לכולם,
לאחר לא מעט מאמרים שקראתי בנושא, אני מרשה לעצמי לגבש דעה מלומדת :
במשפט אחד: אפשר להיסתפק בפילטר פחם פשוט ללא מיכל אגירה או במי ברז. ההבדל בניהם הוא עניין של טעם (בלשון ולא במוח).

ובהרחבה :
איכות מיקרוביאלית של מי ברז בישראל , לדעת כל מי שעוסק בזה , טובה מאוד . הווה אומר - אין טעם לרכוש מערכת עם נורת UV לקטילת חיידקים. את הנושא הזה מכסה תוספת הכלור למים.

הפילטר ה"רגיל" מכיל מסנן גס , מחליף יונים כלשהוא , ופחם פעיל. האחרון , הוא הוא שעושה בעצם את כל העבודה שאתם מרגישים - פחם פעיל סופח רכיבים שמשפיעים על טעם המים. אם התרגלת לטעם של מים מסוננים - זה הודות לפחם הפעיל.

במידה והתמזל מזלך (כמוני) לגור בגליל התחתון , אין שום סיבה שלא לשתות מי ברז טעימים.

שאלות ?

שי

רמי חיפה
19-09-14, 13:04
כאחד שעוסק בנושא (לא מוכר, בודק), עצתי לך ברז תמי 4 או חברה בעלת מאפיינים דומים, ברז ולא בר!
אוסמוזה הפוכה, עזוב מיותר ולא הייתי סומך על ההבטחות במכשיר ביתי, מה גם שיהיה צורך להוסיף חומרים למים או לגוף באופן מלאכותי.
בקבוקים, אם בא לך לשלם על אותם המים בדיוק שאתה מקבל מהברז (כולל הצנרת החלודה) וואלה תשלם (גאון מי שהמציא את זה).
מכשיר למים קרים, לא קשור לאיכות המים.
מי שמכיר אותי מהגולשים יותר לעומק יודע כי אני מבין עניין.
בהצלחה, רמי.

eysham
19-09-14, 20:24
בהינתן כי אינני מעוניין להשקיע אלפי שקלים במכשיר - מה עדיף?
לקנות מכשיר עלום שם בעלות של כ 700-1000 ש"ח או שמה לקנות מותג בין שנתיים באותו המחיר?
שמעתי כבר דעות לכאן ולכאן, חלקן טוענות כי בקניית מותגים דוגמת "אלקטרה" ו"תמי4" אני משלם יקר רק עבור המיתוג וכי איכות המים דומה עד זהה [כמובן שבשימוש בפילטרים איכותיים], ואילו חלקן גורסות כי "זבל סיני" שכזה הוא בלוף לא מסנן ובעל חיים קצרים.
טענות? מענות? הצעות?
ברכה על ראשכם
אורן

תלוי איפה אתה גר, סביר מאוד ששהמים שיש לך בברז מספיק טובים לשתיה בלי חרטבוניות למיניהן.... ( בנהריה למשל יש אחלה מים... :) )
כמובן שאם הגיברת דורשת ואין מה לעשות חייבים לרצות אותה, קח פילטר ישן, פתח ורוקן אותו, תסגור וחבר צינור עם ברז קטן. פתאום המים יהיו טעימים...

נ.ב. תגיד לה שהטעם של הכלור שהיא מרגישה זה ממנה... לא מהמים...

נ.ב. 2 אני גיבור גדול כשאני רחוק...

חנן-ג'יפולוג
19-09-14, 20:48
משעשע, ונכון.

yes1952
19-09-14, 22:19
מים מהברז-ואיך אני יודע?
כמי שסובל ממחלת מעיים כרונית(כיום) הייתי בחודשים האחרונים במצב של אי ספיקת מעי חלקית,
אחרי סיבוב אצל "גדולי" המומחים-הגעתי לבסוף לפרופסור צעיר שמעיים(לא ממולאים)זה תחום התמחותו,ושאלותיו הראשונות היו איזה מים ונוזלים אחרים אני שותה,-למזלי הוא לא שלל וויסקי וקלבדוס
הנ"ל שמח לשמוע זו וקיבלתי הרצאה ארוכה מדוע אנו לא צריכים לשתות מים מכל מיני מכשירים,והרצוי ביותר זה מי מעיינות בצפון אירופה כאלה שיש ליד הבית,
נו אבל הרי כאן אנו לא בצפון ואפילו לא במזרח אירפה,אך הפיקוח על מי השתיה בארץ הינו מהטובים בעולם,
אם היה אפשר לבטוח במים מינרליים שמגיעים באופן סדיר ולא חשופים לפעמים ימים ארוכים תחת שמש קופחת(עושה רע לפלסטיק)הייתי משתמש בהם
ובקיצור לאחר כל המלל הזה
המלצה
מים מהברז מקוררים במקרר
לתרופות מים מורתכים מקוררים בקוביות קרח (ממים מורתחים)
אה מה עם הבריאות?תודה בסדר
סדרת תרופות חדשה כבר מייצבת אותי כמעט לגמרי בחודשים האחרונים(כן הן מהולות במים מורתחים ממותקים בדבש פרחי אקליפטוס משכנים של בועז
ועוד אה אחד
כל התשובות מעלי לגבי כל המכשירים ה"מיוחדים"נכונות

יוסי בר צבי
19-09-14, 22:53
אגב מתקני מים, בעיקר תמי 4 ואלקטרה, החברות הייבואניות ממליצות על החלפת מסנן פעמיים בשנה והחלפת נורה פעם בשנה.
ומה קורה אם לא מחליפים מסנן כל חצי שנה אלא פעם ב....נגיד...שנתיים? טעם המים משתנה? הם הופכים להיות טעימים פחות? בריאים פחות? מסוכנים יותר?
ומה תפקידה של הנורה, למה צריך להחליף אותה כל שנה ולמה בכלל צריך להחליף נורה לפני שנשרפה?

רמי חיפה
20-09-14, 05:53
יוסי, בגדול מאוד ניתן לומר כי הנורה "הורגת" חיידקים (זה קצת יותר מורכב אבל לא נבלל את המוח).
בתכלס אין מה לחשוש מחיידקים מזיקים במי הברז בישראל, למעט באותם ימים שמודיעים שיש להרתיח מים, אגב באותם ימים יש להרתיח גם מים של כל סוגי המסננים ולא בקומקום חשמלי אלה בקומקום רגיל או סיר ולמשך יותר מ4 דקות.
למה להחליף לפני שנשרפה? כי מישהו צריך לממן את החברות.
מה שמשפר את הטעם והצבע במעט זה מסנן הפחם הפעיל (פחמן פעיל), בחברות רציניות הוא עשוי מעץ הקוקוס, המסנן בעיקר משפר את הריח המעט כלורי של המים, וריח משפיע גם על חוש הטעם.
במידה והצנרת בביתך חלודה, זה ישפר גם את צבע (עכירות) המים, עדיף להחליף צנרת כי כנראה שכבר 20 שנה לא החליפו.
אם לא מחליפים מסנן הוא פשוט מתמלא, כשמו כן הוא מסנן, חומר בעל שטח פנים גדול המלא חורים והם נסתמים ולכן הוא כבר לא מסנן, במצב כזה הוא גם הופך לאט למקום שמים נתקעים בו ומתפתחים אורגניזמים (פטריות עובש וכו').

יוסי בר צבי
20-09-14, 07:45
יוסי, בגדול מאוד ניתן לומר כי הנורה "הורגת" חיידקים (זה קצת יותר מורכב אבל לא נבלל את המוח).
בתכלס אין מה לחשוש מחיידקים מזיקים במי הברז בישראל, למעט באותם ימים שמודיעים שיש להרתיח מים, אגב באותם ימים יש להרתיח גם מים של כל סוגי המסננים ולא בקומקום חשמלי אלה בקומקום רגיל או סיר ולמשך יותר מ4 דקות.
למה להחליף לפני שנשרפה? כי מישהו צריך לממן את החברות.
מה שמשפר את הטעם והצבע במעט זה מסנן הפחם הפעיל (פחמן פעיל), בחברות רציניות הוא עשוי מעץ הקוקוס, המסנן בעיקר משפר את הריח המעט כלורי של המים, וריח משפיע גם על חוש הטעם.
במידה והצנרת בביתך חלודה, זה ישפר גם את צבע (עכירות) המים, עדיף להחליף צנרת כי כנראה שכבר 20 שנה לא החליפו.
אם לא מחליפים מסנן הוא פשוט מתמלא, כשמו כן הוא מסנן, חומר בעל שטח פנים גדול המלא חורים והם נסתמים ולכן הוא כבר לא מסנן, במצב כזה הוא גם הופך לאט למקום שמים נתקעים בו ומתפתחים אורגניזמים (פטריות עובש וכו').

תודה רמי על התשובה המפורטת.
תהיתי ועודני כיצד לא קמו מתחרים לתמי 4 בכל הקשור לתחליפי מסננים ותחליפי אותן נורות ההורגות חיידקים.
אני מניח ששטראוס (תמי 4) היתה מנהלת מלחמת חורמה על מטה לחמה, אבל ההיסטוריה הוכיחה שאי אפשר לעצור תחרות (זוכרים את המחשבים "תואמי IBM" שלימים הכריעו את החברה? ושטראוס קטנה מ -IBM....ומה עוד שמדובר בכלל על מוצר מיובא שכמוהו נמכרים מיליונים בעולם בכל שנה....לא תגיד איזה פרי פיתוח ישראלי שקשה להעתיקו...
ואם אכן קיימים מסננים תחליפים איפוא אפשר להשיג אותם?

landY
20-09-14, 20:45
תודה על התשובות.
בועז, לא נראה לי שפרקטי לשלוח דבר כזה בדואר. חוץ מזה שהמתקן מיועד להחליף מערכת כזאת שהיא מסורבלת, תופסת את כל הארון מתחת לכיור וסובלת מנזילות חדשות לבקרים.
עוד דעות לכאן או לכאן?
מסורבלת כן, נוזלת לא ממש. במחיר דומה אפשר להשיג גם בארץ.
אם יש לך איזה פינת ארון מתה אפשר למקם שם עם עוד קצת צנרת.

השאלה אם המטרה זה הסינון או העניין של בר מים קרים וחמים. אם רק סינון - אוסמוזה זה הפתרון

boaz avrahami
20-09-14, 21:23
אשמח אם תאיר את עיניי היכן בארץ ניתן להשיג בנחיר דומה

JEEP GC V8 98 IR 3.5
Honda 300ex

-->