PDA

צפייה בגרסה מלאה : גרפיקאית מתחילה מחפשת עבודה וצבירת ניסיון במחיר סימלי

raanan
18-09-14, 11:27
שלום לכולם,

מחפש עבור חברה טובה מקום שתוכל לצבור ניסיון ולעבוד בתחום הגרפיקה.
שולטת בתוכנות הגרפיקה הממוחשבת , פוטושופ, פריהנד, אולסטרייטור ועוד תוכנות ששכחתי את שמם.

כמו שציינתי בכותרת, העסקה במחיר סימלי (הוצאות נסיעה וקפה ועוגה ...)
אזור העסקה מועדף , המשולש שבין חדרה עפולה יוקנעם .
כמובן שאם יש משהו קצת מעבר, גם יתקבל בברכה !

אשמח לכל תובנות, רעיונות ועזרה למציאת עבודה בתחום.
תודה מראש

רענן 052-2315464
נ.ב - קורות חיים אשלח לפי בקשה

raanan
27-04-15, 10:24
עדיין מחפש ....

מרחיבים את התחום מזיכרון יעקב בצפון , יוקנעם ועפולה במזרח, הרצליה בדרום.

מבחינת ידע ושליטה בתוכנו, שכחתי את תוכנת אינדזיין .

תודה
רענן

GodsFather
27-04-15, 14:05
רענן, שתשב בבית ותתחבר לFIVERR.COM

היא תצבור נסיון, כסף, מוניטין ופורטפוליו. ואולי אפילו להיות מגוייסת על ידי אחד/ת הלקוחות.

דרור ברלי
27-04-15, 18:31
"תצבור כסף". אהבתי...

במקצוע הזה צוברים רק תסכולים ואוברדראפטים.
"שכר סמלי" זה מה שגרפיקאים/יות מרוויחים/ות גם אחרי 20 שנות נסיון.

אז אם יש לבחורה ראש על הכתפיים, שלא תתעצל ושתלמד משהו אחר.
אני ממש לא צוחק וכן, אני מדבר מתוך הפוזיציה.

GodsFather
27-04-15, 19:52
בגלל אתרים כמו פיבר, לדור הישן כמוך יש פחות כסף.

לך תראה מה עושים שם ותבין איזו הזניה של המקצועות יש שם.

מצד שני, זו דרך נהדרת לעבוד

דרור ברלי
27-04-15, 20:13
בגלל אתרים כמו פיבר, לדור הישן כמוך יש פחות כסף.

לך תראה מה עושים שם ותבין איזו הזניה של המקצועות יש שם.

מצד שני, זו דרך נהדרת לעבוד

ראיתי.
איזה יופי.
עבודות של 500-1000 שקל מינימום, הם מוכרים ב-5$?.... פאקינג 20 שקל?
ומה אכפת לי שבצורה הזו יש לכל אחד כזה 5-6 לקוחות ביום. מעשית, אתה לא יכול לטפל ביותר מזה ביום עבודה, ולכן לא שווה להתעורר בשביל סכומים כאלה.

פלא שהמקצוע הזה ירד לזנות?

מי שיש לו ברירה ולא בחר בעבודה הזו סתם כי הוא נהנה מזה, שיחפש לו פרנסה אחרת.

GodsFather
28-04-15, 10:09
שוב, דור ישן מול חדש...

עבדתי עם כמה גרפיקאים בשנים האחרונות. מרוויחים טוב, עושים עבודה פנטסטית, צעירים חסרי גבולות ומחוייבויות. ברמה של "מחר אני רוצה לנסוע לאירופה אז אני אעזוב את העבודה לשבוע שבועיים ואחזור אח"כ, ויקבלו את זה"... וכד'.

מי שעובד בפייבר, מהנסיון שלי עם כמה מהאפשרויות שם, יודע טוב מאד איך לשלוט בכמה הזמנות בו זמנית או לייצר טווח אספקה שמאפשר לו להרים בנק הזמנות לאורך זמן.

ב-5$ אתה קונה תמונה שתסופק תוך 3-7 ימים מאיש מקצוע אמיתי, או תוך שעה-יום בודד אצל אחד טרי שאין לו הרבה על השולחן.

אתה רוצה משהו דחוף ? תשלם תוספת - 5 דולר נוספים, 10 דולר, 40. כל אחד והרף שלו.

אתה רוצה PNG או גודל תמונה אדיר - תשלם תוספת, שוב בהתאם להגדרה.

וכד'.

זה מעולה, זה קולע לצרכים רבים בשוק ומקדם אינטרסים של כל הצדדים.

דרור - תזוז עם הגבינה אם אתה אוהב את העבודה שלך...

דרור ברלי
28-04-15, 15:03
זהו, שזו עבודה שאני כבר ממש לא אוהב.
והסכומים בפיוור מצחיקים. אף אחד כאן לא עובד בסכומים כאלה.

לקוח ישראלי אוהב לשגע את המעצב/גרפיקאי. להוריד אותו למצב זחילה.
לקוח ישראלי גם אוהב לחכות עם הזמנת העבודה לרגע האחרי-אחרון ודורש ממך להגיב לא מהיום להיום, אלא מעכשיו לאתמול. לדוגמא? תדמיין לך את החולצות של מפגש ג'יפולוג למשל. סביון זה ה"לקוח" היחיד שאני מכיר, שחודשיים לפני המפגש כבר מנדנד לי בשביל הציור, מדפיס מראש את החולצות כדי שלא יהיו פאשלות של הרגע האחרון. הלקוחות שאני מכיר היו מתקשרים שלושה ימים לפני המפגש, מבקשים ציור דחוף, הייתי עושה ושולח להם אחרי שעתיים, הם היו מוציאים אותי מדעתי בשינויים ותיקונים במשך יומיים ובסוף חוזרים לציור המקורי כי הוא "הכי יפה" והיו מדפיסים הכל ביום שלפני המפגש (משגעים גם את המדפיס על הדרך. אם אפשר, אז למה לא?....).

העבודה מתחלקת כך: 20% מהזמן אתה עובד/מעצב, 80% מהזמן תיקונים,שינויים ובלבולי מוח. חובה לשמור בנפרד את הגרסא הראשונה/מקורית כי בסוף הלקוח יחזור אליה ויעדיף אותה. מנסיון.

מספר הטלפונים הממוצע שאני מקבל מלקוח שהזמין עבודה אחת מרגע ההזמנה עד הרגע שלחצתי Send ושלחתי לו קובץ מוגמר ומוכן להדפסה: בערך 89345728568756832.

כל זה לא יכול לעבוד ב-20 שקל וגם לא ב-40 שקל. כל הגרפיקאים שלטענתך "מרויחים טוב" (לא יודע מה זה "טוב", אבל אתה כנראה מתייחס לצעירים, רווקים, חיים אצל ההורים, ללא ילדים וללא מחוייבויות. אני מכיר אותם טוב. עובדים איתי ומולי. הם טכנאי אילוסטרייטור, פוטושופ ואינדיזיין מיומנים, אבל רק מעטים גם מאיירים טוב) לא יטרחו להתעורר תמורת 5 דולר וגם לא תמורת 10 דולר.

אנחנו מדברים כמובן על עצמאים ופרילנסרים. מי שמחפש עבודה בתחום הזה כשכיר וחושב שמצא קריירה לחיים, שיחשוב שוב.

GodsFather
28-04-15, 15:17
אתה רואה דרור... אתה רק מוכיח כמה הקיבעון המחשבתי עמוק ו...

יש חוקים מאד ברורים בפייבר (רבאק, שישלמו לי על הייצוג בהתנדבות פה...) שמונעים כזה כאב ראש, לשני הצדדים.

יש קצת התכתבויות, בהתאם למה שמסוכם מראש בין הלקוח לספק, כי התכתבות שאינה תחת חוזה היא כאב ראש, במיוחד לאלה המקצועיים.

יש טווח זמן לאספקה וטווח זמן לאישור/ריג'קטים שעומד תחת מנגנון אוטומטי - לא אישרת לא שילמת, לא הגבת או התעלמת, שילמת.

יש כמות מוסכמת של ריג'קטים ו...תשלום - הכרטיס אשראי שלך כבר אצלם, לך תתעסק עם charge-backים אח"כ.

אם אתה רוצה משהו מהיום למחר ומבעל מקצוע אמיתי, אתה לא תשלם 5, אתה תשלם 20-50 ואפילו 100. אבל אתה תקבל דברים ששווים את זה. אם יש לך זמן למרוח ואו להתקשקש או אם אתה רוצה חובבן כי לא קריטי לך, אתה תשלם 5 או מקסימום 10. ובין לבין יש מציאות, הרבה מציאות. וכן, יש שם ישראלים, לא רק בתחום הגרפי.

אם לא היה לי הנסיון בזה, לא הייתי מתעקש לענות, אבל באמת... הם מכסים את עצמם ואת הלקוחות מכל כיוון אפשרי (אני מניח שיש איזה 0.01 אחוז שלא)

מתחילים נמוך/כהכנסה מהצד ועולים.

לגבי עניין הקריירה - כאמור, אנשי UI/UX שווים הרבה מאד כסף היום.

דרור ברלי
28-04-15, 18:58
קיבעון שמיבעון.
איש מקצוע ותיק וטוב שצריך אשכרה גם לפרנס מזה משפחה, כאן בישראל, לא יעצב לך לוגו תמורת 100$. זה זול מדי. באמת. אני מכיר את המחירים. ברור לי שיש כל מיני מתחילים עם הרבה אמביציה, הרבה זמן פנוי וללא מחויבויות בחיים שמוכנים לפתוח רגליים ולמכור את עצמם בשלושת רבעי חינם. הם שומטים את הקרקע לא רק מתחתיי אלא גם מתחת לעצמם.
לדעתי, כדי שיעריכו אותך - קודם כל תעריך את עצמך. ואני מאמין שהכלל הזה נכון לעוד מקצועות. ברור שאי אפשר לזרוק סתם ככה מחירים גבוהים ולצפות שינהרו אליך, אבל החיים הם לא שחור ולבן - יש הרבה גווני אפור באמצע. בסופו של דבר, אם אתה טוב במה שאתה עושה והלקוח מרוצה מהתוצאה - הוא יחזור ותהיה לך עבודה.

זה נכון שיש עודף גדול בגרפיקאים ומאיירים. ככה זה כשיותר מדי אנשים רוצים עבודה מגניבה ונקייה במשרד ממוזג. עם הטכנולוגיות החדשות, גם לא צריך להיות כישרון כזה גדול - צריך להיות בעיקר טכנאי מיומן של תוכנות גרפיות. לזכור עשרות ומאות תפריטים ותתי תפריטים של אפקטים. אני מכיר את זה על בשרי, אחרי 20 שנה במחלקת אינפוגרפיקה בעיתון יומי ורואה את השינויים והתמורות שהתחוללו באופי העבודה. התוכנות היום מתוחכמות פי כמה וכמה מאלה של אמצע שנות ה-90, אבל המוצר הסופי שלנו בהרבה מקרים מאוד דומה, אם לא פחות מרשים.

אפילו העיתונות, שדורכת על הגרפיקאים והמאיירים ברגל גסה, סוחטת אותם כמו לימון משומש ושכעיקרון מאוד-מאוד לא אוהבת לשלם (והאמת היא שגם אין לה טונות של כסף כמו פעם), משלמת למאייר פרילנסר ממוצע הרבה יותר עבור איור מאשר בפיוור. גם זה מידיעה - אני בא מתוך הפוזיציה - כמו שרוני "האיש הזקן" היה אומר פעם.

למאייר/גרפיקאי פרילנסר יש בפיוור יתרון אחד מובהק - זה יכול להביא המון לקוחות ולייצר המון עבודה ואולי, לטווח רחוק, לייצר לו רשימת לקוחות. מצד שני, זה אומר שהוא הולך לעבוד הרבה מאוד שעות - תמורת מעט כסף. ממש מעט.

ללא ספק, בצורה הזו המקצוע הזה יורד לזנות באופן סופי.

לפחות דרך מערכת כזו התשלום מובטח - כי במציאות הישראלית, כגודל השיגוע ובילבול המוח וכמספר שיחות הטלפון, כך גם יהיה לך קשה לגבות את התשלום אחרי ביצוע העבודה.

GodsFather
28-04-15, 19:08
כמו שאמרת - המון לקוחות והמון עבודה. מש"ל.

ומכאן ש100 דולר ליום זה לא יהיה אלא יותר מזה, כמובן בהתניה של איכות העבודה או הרצון לעבוד.

בנוסף - משרד ממוזג וחליפה ? זה לא יצירתי, זה אולד-פאשן... אתה יכול לעבוד מבית קפה, מחוף הים, מהמשרד בבית, מSHARED SPACE, במקרה שלנו גם מהשטח. אפשר גם תוך כדי תרגיל של ביום-אויב ולקבל עוד כסף במקביל.

אם היה כזה לניהול בIT, כנראה שהייתי שם היום. אבל אין, אז אני במשרד ממוזג עם חליפה וחושב על איך לצאת מזה.

דרור ברלי
28-04-15, 19:20
תשכח מזה. כן עובדים במשרד ממוזג. וממש לא בחליפה, כי זה לא נוח וגם לא צריך. (בכלל, אני לא מאמין לאנשים שלובשים חליפות, גם אם יענו לשאלה פשוטה כמו "מה השעה". אבל זה עניין אחר.....:rolleyes:)

יותר מ-100 דולר ליום? איך היינו אומרים כשהיינו ילדים? זיבי.
אם הוא מייצר לוגו/איור תמורת 5$, הוא צריך לעשות 20 לוגואים/איורים ביום. נניח שהוא עובד 8 שעות, זה 2.5 לוגואים בשעה ללא הפסקה. תשכח מזה. גם לעבוד 10 שעות ולייצר 2 לוגואים בשעה אחת זה לא הגיוני ולא מעשי. פשוט לא.

בזמן ביום אויב או ישיבה בבית קפה אני יכול למשל לכתוב כתבות, ואני באמת עושה את זה. אבל לא לעשות עיצובים ואיורים. כי בכל זאת יש כמה תנאים מינימליים שצריך (מסך גדול, מדפסת, סורק וכו' דפי סקיצות וכו') בוא ונאמר שאם המקצוע הזה היה כל כך מכניס, לא היינו צריכים בכלל לעבוד בביומי אויב או בהסעת מחלקי עיתונים בשלג בירושלים.....

GodsFather
28-04-15, 19:33
לא היינו צריכים בכלל לעבוד בביומי אויב או בהסעת מחלקי עיתונים בשלג בירושלים.....

בוא נאמר את האמת, אנחנו לא עושים את זה בגלל הכסף אלא בגלל הכיף שבזה.

דרור ברלי
28-04-15, 19:50
כמי שעוסק הרבה מאוד ב"עבודות ג'יפ" כמו הסעות בשלגים בירושלים, אימוני צבא (ביומי אויב, ניודי מפקדים) ליווי ולוגיסטיקה של טיולים והדרכות נהיגה/טיולים, בוא ונעמיד דברים על דיוקם:
זה הכל רק בגלל כסף.
אולי כי בגרפיקה/איור ובעיתונות רכב לא מרוויחים מספיק... אל תשכח שיש לי גם צי של ילדים להאכיל (אולי אתקין בצי שלי מכשירי Algea-x?... הם יעלו לי פחות?....:rolleyes: איפה האון-בר-אב ההוא או האב-בר-און או הבר-און-אב או השד יודע איך קוראים לו שיכריז - "משפחת ברלי, כל הצי!!!"....) אבל בכל רע יש גם טוב, ולא הכל שחור בחיים - העבודות שלי גמישות מספיק כדי לאפשר לי לעשות חלטורות שכאלה.

אני חושב שאין שום "כיף" בביום אויב.
זה לא טיול, זו לא ג'יפאות.
אתה יכול למצוא את עצמך יומיים לבד בשטח, בלי לראות נפש חיה, לאו דווקא במקום יפה/לטעמך, לפעמים באמצע סבך קוצני עם כל מיני חיות שמשוטטות/זוחלות/נוהמות סביבך בלילה - ולהתחרפן. מצד שני - אתה לא זז מהמקום, לא שורף דלק = הרווחת. חוץ מזה - יש מסביב אוויר ונוף (יפה או לא, זה נוף, וזה תמיד עדיף על הקרייה ומרכז עזריאלי שנשקפים מהשולחן שלי בעיתון), לא מבלבלים לי את המוח ואני לא בתוך ארבעה קירות וזה כבר נחמד לי. נקודת התחלה טובה.

אבל לא הכל מושלם. אם יש לך מנוע בנזין גדול ואתה משובץ בניוד מפקדים - אכלת אותה. אמנם תהיה עם אנשים ואם אתה טיפוס חברותי - יהיה לך כיף והזמן יטוס לך, אבל גם תיסע אי אילו קילומטרים. יש גם כאן כמה שנסעו בתרגילים האלה מספיק קילומטרים שהוציאו להם את הכדאיות מהעניין, אלא אם שפר מזלך להיות באיזה חפ"ק של מג"ד הנדסה שלא זז מהמקום כמו ששפר מזלי בדצמבר האחרון בגליל.

לנסוע בשלג זה באמת כיף, לפחות בפעם-פעמיים הראשונות בגלל החידוש ותחושת ההרפתקאה.
אבל אחרי יום-יומיים, כשרוב השלג נמס והכביש סתום קפוא - זה כבר לא כיף וכן מסוכן. מספיק גליצ' אחד קטן לתוך איזה רכב חונה, וכבר לא רק שלא הרווחת כלום אלא שיצאת בנזק.

GodsFather
28-04-15, 20:03
so far נשמע לי כמו כיף עם ניחוח פולני. לך תראה מה רפי עושה בנפאל...

אגב, אני חושב שלכלכנו "קצת" את השרשור של רענן....

דרור ברלי
28-04-15, 20:15
so far נשמע לי כמו כיף עם ניחוח פולני. לך תראה מה רפי עושה בנפאל...

לא רוצה להתחלף איתו. אני "מנחש" שהוא לא נהנה לחפור ולהוציא גופות מתוך ערימות פסולת בניין.

-->