PDA

צפייה בגרסה מלאה : מצלמה תרמית לאיתור נזילות

asypeer
22-09-14, 10:56
בהמשך לפוסט שפתחתי בזמנו לגבי נזילה מצינור ניקוז..
אחרי חודש עם סופחי לחות שמתמלאים בקצב וללא נפיחות בטיח המתוקן, עדיין ישנה לחות רבה בארון. משיחה עם בעל הדירה מסתבר שצינור ביוב של הבניין עובר בקיר ליד ובעבר כבר פתחו את הקיר בכדי לתקן נזילה (עכשיו אומרים??)
אני מעוניין להזמין בעל מקצוע עם מצלמה תרמית שיוכל בוודאות להגיד לי מאיפה לעזאזל מגיעה הלחות לארון לפני שלשכנים למטה יהיה רטיבות בתקרה..
יש למישהו ניסיון עם בעל מקצוע שכזה?
מה העלות? האם ניתן לסמוך על בדיקה כזו? אפשרי דרך הביטוח של הדירה?
אשמח להארות.
תודה, אסף

Sent from my iPhone using Tapatalk

DANI1
22-09-14, 11:42
אם יש לך ביטוח משכנתא ,קודם כל תשתמש בזה ,היה ויש לך ביטוח דירה שמכסה נזקי נזילות וצד ג' (תיקונים לשכנים )השתמש בזה .
כדי לפתוח קיר עם נזילה של צינור ביוב זה פרוייקט לא קטן ,מפני שצנרת הביוב בדרך כלל יצוקה בתוך עמוד בטון .
עלות בדיקה של מצלמה טרמית נעה בסביבות 300-400 ₪ .

DANI 1

asypeer
22-09-14, 17:17
תודה דני.
איתי דיברו על 1500 לפני מע"מ היום. אני אנסה לבדוק עם הביטוח. ראיתי משהו בזמנו בפוליסה.
אם הנזילה אכן מהצנרת של הבניין, לא הבניין אמור לשאת בעלות ?

MMR
22-09-14, 21:50
1500 זה המחיר שגם אני מכיר, מחברות כמו 'אינפראטק' וכו'. מנסיון, לא תמיד מקבלים אינדיקציה מדוייקת.
אם זהו קולטן 4"-6" של הבניין בהחלט יש מקום לדרוש את העלות מהוועד.
תתחיל מבדיקה פשוטה שרשמתי בפוסט הקודם.

ד ו ר ו ן
22-09-14, 22:11
בדיקה עם מצלמה תרמית/NIR תראה לך מה שאתה כבר יודע, שיש רטיבות בקיר.
מים בפני השטח יכולים להיות תוצאה של נזילה מאד רחוקה, שיוצאת החוצה במקום שאתה רואה כבר.

אם זה קיר חיצוני, שמקבל קרינת שמש, בשעות מסויימות לא תראה כלום, כי אין הפרש תרמלי מספיק דומיננטי בין הסביבה והקיר, הכי טוב יהיה לבדוק בערב, אחרי השקיעה, כשהבטון מתקרר בקצב שונה מהמים שעוברים דרכו, ויש הבדל ברור בין מקום רטוב ליבש, או מוקדם בבוקר, כשבטון במצב הכי יציב, תרמלית.

shmil
22-09-14, 23:13
במשיחה עם בעל הדירה מסתבר שצינור ביוב של הבניין עובר בקיר ליד ובעבר כבר פתחו את הקיר בכדי לתקן נזילה (עכשיו אומרים??)

אתה בכלל מעוניין להשאר בדירה הזאת?
כנראה שיש לך עילה טובה לצאת ללא נזק....

מידבר
23-09-14, 22:01
הייתה אצלנו נזילה מנקודה כלשהי בגב של ארון בחדר הכביסה. הארון תפוס בקיר+שיש וקרמיקה מעליו. בצידו השני של הקיר-מקלחת. הגיעו שני שרברבים. אחד אמר שהנזילה יכולה להיות בכל מקום וצריך לעקור את הארון ולהתחיל לשבור את הקיר. השני אמר אותו דבר בערך אבל לבסוף הפטיר שאם יש לי ביטוח על הבית חבל שלא להפעיל אותו. הופעל. הגיע בחור עם מצלמה טרמית. בחינה קצרה גילתה את מקור הנזילה. אריח אחד פורק במקלחת. הנזילה תוקנה ואריח אחר הורכב. סך הכל ארך הטיפול כשעה ועלה מעט מאוד (השתתפות עצמית). חלק, נקי, נקודתי, מהיר וזול.

erezgur
29-12-17, 08:16
דבר איתי בפרטי, אשמח להגיע ולהציץ (אני לא הקח כסף!)אני מניח שלאחר יותר משלוש שנים, הבעיה נפתרה או שהוא כבר לא גר שם...

Sent from my LG-H960 using Tapatalk

shmil
29-12-17, 08:56
נמחק.
מי שמקפיץ פוסט אחרי למעלה משלוש שנים כדי שידברו איתו בפרטי (עם קידום מכירות בחתימה), לא מבין את רוח האתר.

-->