PDA

צפייה בגרסה מלאה : DUNLOP MT2 - מישהו מכיר? זקוק לחוות דעת.

ori4x4
07-08-05, 00:12
שלום לכולם.
אין לי מזל עם צמיגים :cry: , רכשתי לפני מספר חודשים 4 MTR חדשים , בחודש האחרון עליתי בשני טיולי לילה על זוג בזנטים , החלטתי ששוה כבר להחליף את כל הרבעייה שגם כך לא במצב מעולה.
שמעתי על צמיג מבית דאנלופ בדגם MT2 שנהפך לחביב על בעלי הלנד רובר. המידה היא 245/75/16 ...המחיר הוא יחסית אטרקטיבי ביחס לMTR ול BF , שעולים בסביבות ה900 ש"ח , הMTR היו אצלי רעדו מאוד ובכביש הרכב היה לא נעים , לאומתם הדאנלופ שהוא בעל דופן חזקה עולה כ 700.
אשמח לחוות דעת כוללת לגבי אחיזת סלעים ודרדרת (סוג השטח המועדף עלי) ואחיזת כביש רטוב (גם זוגתי נוהגת ברכב).
אני שוקל להתקין צמיגי BF AT לאור העובדה שלאחרונה הצטרפה למערכה נעילה קדימית , ואני לא חובב בוץ מושבע , אך החשש מאחיזת סלעים ודרדרת לקויה קצת מפחידה אותי.
אורי

יוני5
07-08-05, 01:39
הדפנות של הMTR וה BF יותר חזקות משל הדנלופ.
הBF AT צמיג מעולה.
תברר מחיר שוב לגבי הדנלופים, ממה שזכור לי המחיר שלהם אמור להיות נמוך מ 700, אבל יכול להיות שאני מתבלבל. אני ממליץ לך לברר אצל גיא ב"צמיג ישיר" פ"ת.

אני נסעתי הרבה עם צמיגי AT על סופה, ואני לא יכול לומר שהרגשתי הבדל משמעותי באחיזה לעומת הMT שהיו מורכבים לפני כן. כך שמבחינתי, AT הם לא פשרה גרועה כל כך.

אני מניח שאתה בעל דיסקברי, ולכן אני ממליץ לך לקבל חוות דעת נוספת ממנהל פורום לנדרובר - ארז 424210 - 0547 שהוא גם בעל סדנא לשיפורים ומתמחה בלנדרוברים.

בהצלחה,
יוני5

גיא
07-08-05, 08:05
אני ממליץ מאוד על הדנלופים האלו
אבל אני גם ממליץ מאוד להמנע מגיא בצמיג ישיר.

שקרן גדול

תחפש פה שירשור מאוד טעון מלפני כמה חודשים בנושא הזה.

גיא
07-08-05, 08:11
http://www.jeepolog.com/jp_forum/viewtopic.php?t=8374&highlight=%F6%EE%E9 %E2+%E9%F9%E9%F8

ד ו ר ו ן
07-08-05, 09:25
בלי להתייחס לאיכות,המחיר שאני שמעתי עליו לדגם הזה קרוב בהרבה ל550ש"ח~ מאשר לממה שנכתב.

גיא
07-08-05, 09:45
זה גם מה שאני שילמתי

ori4x4
07-08-05, 21:13
ב550 ש"ח ? רק תכתבו לי היכן! אני ביררתי במספר פנצ'ריות בצפון , המחיר סובב את ה 750 ש"ח כלפי מעלה ומטה.
אני מאוד מתלבט לגבי הBF AT , יוני מאחר ולך יש ניסיון , האם ההבדל בסלעים ובדרדרת היה הבדל מורגש בין ה MT לבין הAT ?
מאחר ויש לי זוג נעילות וזוגתי נוהגת ברכב אני שוקל מאוד אופציית ה BF AT - איכות חיים בכביש .
השאלה כמה זה "לוקח" לי מאחיזת השטח. בוץ לא ממש מעניין אותי , יותר סלעים משולבים עם פודרה ודרדרת.
אורי

יוני5
07-08-05, 21:41
ה MT הוא יותר שטח מ AT.
אני לא הרגשתי בהבדל.
או בגלל שההבדל לא גדול, או בגלל שאני חרה של נהג, או שניהם. :lol:

במסגרת הדרישות שאתה מתאר, אני באופן אישי, הייתי הולך על ה BF AT.
1. בוץ לא מעניין אותך.
2. הדופן יותר חזקה מהדנלופ (שלוש שכבות לעומת שניים בדנלופ) מה שמאפשר לך להוריד יותר אויר ועדיין להיות יותר בטוח לגבי פנצ'רים
3. אני עם ה AT שלי (ברידג'סטון) עליתי כמעט את כל המעלות הקשים, ולא הרגשתי שינוי באחיזה לעומת הMT שהיו גם כן ברידג'סטון - על אותו רכב ואותם ג'אנטים.
4. אחיזת כביש ורמת רעש שבאופן אישי לא עניינו אותי אבל אולי עשויים להיות חשובים עבורך.

אבל בוא נחכה לדעות נוספות מכמה חברים אחרים.

באופן אישי אני נוסע על MTR, אבל אותם אתה לא רוצה...

יוני5

ori4x4
07-08-05, 21:52
יוני - שוב תודה על התשובה הממצה.
דווקא הגודייר MTR במידה שאני מעוניין בה הם הטוב מבין כל העולמות מבחינתי! גם אחוזים יחסית סביר בכביש רטוב עקב קוביות שיחסית קרובת אחת לשניה , ונותנים אחיזת סלעים מעולה .
כבר כמעט והחלטתי לרכוש אותם עד שמספר אנשים שהיה להם נסיון עם הצמיגים טענו כי אחרי 2000 קילומטר כבר לא ניתן לאזן את הצמיג , וכל נסיעה בכביש הופכת לסיוט , הרכב רועד ושחיקת הקוביות אינה זהה. זה הוריד אותי די סופית מהצמיג וחבל מבחינתי , זה היה פשרה מעולה.
אכן אשמח לעוד חוות דעת , אני מניח שבשנה שלמה אני אעשה אולי טיול בוץ אחד , וגם הוא לא בשביל הבוץ , הBF AT באמת נראה צמיג מעולה אך שוב , עקב העובדה שהסוליה שלו חלקה יותר מצמיג שטח מלא , אני מפחד שהאחיזה בתנאי דרדרת וסלעים תהיה ירודה לאומת סוליה אגרסיבית.
אורי

ד ו ר ו ן
07-08-05, 21:53
באר-שבע,
"מקור הצמיג" אצל גבי בעמק שרה.
08-6272719

ד ו ר ו ן
07-08-05, 22:00
כבר כמעט והחלטתי לרכוש אותם עד שמספר אנשים שהיה להם נסיון עם הצמיגים טענו כי אחרי 2000 קילומטר כבר לא ניתן לאזן את הצמיג , וכל נסיעה בכביש הופכת לסיוט , הרכב רועד ושחיקת הקוביות אינה זהה. זה הוריד אותי די סופית מהצמיג וחבל מבחינתי , זה היה פשרה מעולה.
אורי
אורי,
עם איזה רכב אתה נוסע?
עיקר הבעיה של בלאי לא שווה מתרחשת ברכבים עם מתלה קידמי נפרד,כולל הסידוק המדובר.
אם יש לך סרן חי מקדימה ותקפיד על לחץ אויר נכון אין לך ממה לחשוש לדעתי ולפי נסיוני.

אני עם סט שני של MTR ונכון היתה בעיה לאזן אותם רק שהיא התרחשה אחרי קרוב ל75K והצמיגים הוחלפו סופית אחרי 90K ...בסט חדש של MTR.
זאת הסיבה שאני עם סט שני.

אין לי כוח לכתוב שוב את הסאגה הזו לגבי MTR אבל אם תעשה חיפוש כאן ובג'יפטריפ תמצא את כל המידע בנושא.

ori4x4
07-08-05, 22:24
אני רוכב על דיסקו.
אני מאוד הייתי מעוניין בגודייר MTR , זה צמיג שהיה אמור להעניק לי את החבילה הטובה ביותר .
אך איך ניתן להסביר את זה שמספר אנשים עם לנד רוברים טוענים לאחר מספר קילומטרים (לא רק במיוחד) הצמיג מתחיל לרעוד וכמעט בלתי אפשיר לאזן אותו.
דורון - במידה והצמיג לא ירעד ויהיה ניתן לאזן אותו מספיק לי שיתן 50 אלף ק"מ , לא 70.
אורי

ד ו ר ו ן
07-08-05, 23:10
אך איך ניתן להסביר את זה שמספר אנשים עם לנד רוברים טוענים לאחר מספר קילומטרים (לא רק במיוחד) הצמיג מתחיל לרעוד וכמעט בלתי אפשיר לאזן אותו.
דורון - במידה והצמיג לא ירעד ויהיה ניתן לאזן אותו מספיק לי שיתן 50 אלף ק"מ , לא 70.
אורי
לחץ אויר לא נכון?
אני הקפדתי על ל.א. מתאים,בלי להתעצל לנפח לפני עלייה על הכביש.
צמיגים כאלו מתבלים רע אם לא מקפידים על ל.א. נכון.

במהלך התקופה איזנתי את הצמיגים פעמיים, לקראת סוף חייהם.

לפי מה שאני זוכר גם ארז עבר לא מעט מרחק עם MTR.

יוני5
08-08-05, 09:55
אורי,

חלקנו הגדול, כאן בג'יפולוג, נועל MTRים ואני חושב שמעטים המוצריך לגביהם יש תמימות דעים בצורה כזו גורפת. צמיג מעולה.

ארז, נמרוד, אני, ניר_ל אני חושב, ועוד אחרים. בקיצור - לך על זה. הצמיגים שלי כבר 20K ק"מ ובמצב מאוד קרוב לחדש מבחינת השחיקה.

התלבטויות?
1. תשקול גם את הBF MT - יותר אגרסיבי - יש הטוענים שהוא יותר טוב מה MTR. לדעתי הוא גם יותר יקר, אבל את זה אתה יכול לבדוק בקלות.

2. בכל מקרה מדובר על צמיגים יקרים יחסית. ישנם הרבה שטוענים שעדיף לקחת צמיגים אחרים, הרבה יותר זולים, וזה יוצא הרבה יותר משתלם. למשל קומו, פירלי וכיו"ב.

יוני5

eliv1
08-08-05, 10:00
גם אני,

עברתי על MTR משהו כמו 100 אלף קילומטר, ללא איזון נוסף, פשוט, והיו גם מחזיקים עוד כמה חודשים....
ללא שם בעית איזון, ודווקא במידה שאתה מציין, 245/75/16.
שירתו אותי נאמנה.

צריך פשוט להקפיד על ל.א נכון, כמו שדורון אומר.

אריק זמר
08-08-05, 15:39
במידה שאתה מדבר עליה - לדיסקו, גם אני הייתי ממליץ, בדיוק כפי שהמליצו קודמי, על MTR שייתן לך את הטוב משתי העולמות.
לא צריכות להיות בעיות איזון. הנסיעה צריכה להיות חלקה והאחיזה בכביש רטוב יחסית לMT אחרים תהיה טובה יותר.
על אורך החיים אין יותר מדי ספקות כל עוד אתה מתייחס לצמיגים שלך בצורה סבירה ומעלה.

מאיר רוטברג
08-08-05, 22:25
אורי
אורי,
עם איזה רכב אתה נוסע?
עיקר הבעיה של בלאי לא שווה מתרחשת ברכבים עם מתלה קידמי נפרד,כולל הסידוק המדובר.
אם יש לך סרן חי מקדימה ותקפיד על לחץ אויר נכון אין לך ממה לחשוש לדעתי ולפי נסיוני.

אני עם סט שני של MTR ונכון היתה בעיה לאזן אותם רק שהיא התרחשה אחרי קרוב ל75K והצמיגים הוחלפו סופית אחרי 90K ...בסט חדש של MTR.
זאת הסיבה שאני עם סט שני.

אין לי כוח לכתוב שוב את הסאגה הזו לגבי MTR אבל אם תעשה חיפוש כאן ובג'יפטריפ תמצא את כל המידע בנושא.

חמסה חמסה ,
חם היום
כמעט 70000 כמו חדשים חמסה חמסה

ori4x4
08-08-05, 22:45
ח'ברה - תודה רבה על התשובות ועל המידע החיוני.
הBF MUD אינם נשקלים כאופציה משום הMTR קוסמים לי ומתאימים לצרכי במידה הצרה יחסית 245/75/16 משום שזוגתי נוהגת ברכב מידי יום , לכן אחיזת הכביש הרטוב חשובה , מאותה סיבה בדיוק שקלתי את ה BF AT שעדיין נשקלים כאופציה , אני לא חובב בוץ מושבע כמו שכתבתי , סלעים שמש
משולבים עם דרדרת , זה לרוב השטח המועדף עלי.
הבנתי שעיניין הרעידות והאיזון קשור ללחץ אוויר זהה בכל הצמיגים , על זה אני יכול לשמור בקלות . דרך אגב שמעת שיש לMTR מידות "מוצלחות" יותר ומוצלחות פחות , רוב חברי האתר רוכבים על רכבים בעלי חישוקי 15" , אני משתמש ב245/75/16 - יש למישהו נסיון עם MTR והמידה הזו?
אורי

eliv1
08-08-05, 23:01
כמו שכתבתי קודם (רק תשים לב).

לי היו את הצמיגים במידה הנ"ל 245/75/16,
על טנדר איסוזו איפון....
הצמיגים עברו אצלי את ה - 100 אלף ק"מ,
ויכלו להחזיק עוד,
הצמיגים לא יצאו מאיזון, ואוזנו אך ורק בפעם הראשונה שעלו על הרכב.
לא הופיעו לי שום בעיות עם המידה הנ"ל ברכב המדובר.
אני מאמין שלא תהיה בעיה בדיסקברי, בטח ובטח לא בעית הקוביות המדורגות (שקיימת במתלה נפרד מוגבה)

בקיצור, מניסיון אישי, צמיג מאוד מומלץ, מכל הבחינות, התנהגות כביש טובה לצמיג MT,
עמידות (ללא שום פנצ'ר), אחיזת שטח טובה מאוד בסלעים ודרדרת, בוץ פחות טובה מ-BF למשל, ,סה"כ כמו שאמרתי, צמיד מאוד מומלץ.

מה שכן המחיר שלהם יקר מאוד.

ori4x4
08-08-05, 23:09
כמו שכתבתי קודם (רק תשים לב).

לי היו את הצמיגים במידה הנ"ל 245/75/16,
על טנדר איסוזו איפון....
הצמיגים עברו אצלי את ה - 100 אלף ק"מ,
ויכלו להחזיק עוד,
הצמיגים לא יצאו מאיזון, ואוזנו אך ורק בפעם הראשונה שעלו על הרכב.
לא הופיעו לי שום בעיות עם המידה הנ"ל ברכב המדובר.
אני מאמין שלא תהיה בעיה בדיסקברי, בטח ובטח לא בעית הקוביות המדורגות (שקיימת במתלה נפרד מוגבה)

בקיצור, מניסיון אישי, צמיג מאוד מומלץ, מכל הבחינות, התנהגות כביש טובה לצמיג MT,
עמידות (ללא שום פנצ'ר), אחיזת שטח טובה מאוד בסלעים ודרדרת, בוץ פחות טובה מ-BF למשל, ,סה"כ כמו שאמרתי, צמיד מאוד מומלץ.

מה שכן המחיר שלהם יקר מאוד.

תודה רבה על התשובה העינינית :wink: .
ברשותך שאלה נוספת -
האם בחורף הגעת למצב של בלימת חירום ? איך הצמיגים הגיבו? הרכב החליק בצורה ברוטלית האופיינית לMT אגרסיביים גם יותר מהMTR או שבצורה לא נוראית במיוחד?
כעת זו ההתלבטות האחרונה , אחרי הכל , אני מניח שלעולם BF AT לא יוכל גם בסלעים ובדרדרת להשתוות לגודייר MTR , הסוליה פשוט חלקה יותר .
כמה זה ישנה במצב נעול X2 אני לא יודע , אבל תאורטית לפחות אין מה להשוות.
שוב תודה לכולם , אורי 8)

eliv1
09-08-05, 00:31
תראה אורי,

בחורף, זה עדיין צמיג MT, והאחיזה שלו זה דבר קשה להגדרה.
עוד כשהצמיג היה חדש, האחיזה הייתה סבירה לצמיג MT, בעצם דיי טובה למה שנתקלתי עם צמיגי MT. כלומר בבלימת חרום, הצמיגים ננעלים מהר יותר ממה שהיית רגיל בד"כ.
אחרי 40 50 אלף ק"מ, הצמיג כבר מרעיש יותר, ואוחז אפילו פחות בכביש רטוב.
ב 90 אלף, זה כבר סכנת נפשות... (וזו הסיבה שהחלפתי אותם עכשיו, לפני החורף).
לגבי העבירות,
יש לי גם ניסיון עם ה BF, ואין לי ספק שהאחיזה ש MTR מספק מול BF AT היא טובה יותר,
בכל שטח, אפילו שאתה נעול X2.
ועל זה יכולים להתווכח איתי כמה שרוצים.
אני עדיין יטען שהשיפור הכי משמעותי ברכב, לעבירות, היא צמיגים, מתחיל בחתך,
ונגמר בגודל הצמיג, וכאן צמיג אגרסיבי יאחז טוב יותר מצמיג מתון יותר.

השאלה היא מה הסטנדרט שלך לעבירות,
אני למשל, אוהב עבירות קשה, (ואני מתכוון לבאמת קשה), מי משמכיר אותי יודע.
לי אין בעיה לנעול צמיגי MT כשאני נוהג על רכב נעול X2, עם כל ההשלכות שכרוכות בכך.
יכול להיות שאם הייתי נהג יחיד לרכב יום יומי כמו שלך, וזוגתי הייתה צריכה להתנייד ברכב ביום יום (בחורף), אולי הייתי מתפשר, כי בכל זאת רכב נעול X2 יספק עבירות מאוד טובה.
או שפשוט הייתי מפריד בין רכב לעבירות לרכב ליום יום (שזה בכלל דיון אחר)

הכל תלוי במה אתה מגדיר שמספיק לך, אם אתה יכול להתפשר בעבירות, לך על BF AT.
זה לשחק על בטוח.
וכבר נוכחתי לדעת, שעם בטיחות המשפחה, לא מתעסקים. וכאן זה מאוד משפיע.
בפרוש BF AT יבלום יותר טוב בכביש(בחורף בקיף) מה- MTR.

כאן כבר תחליט לבד, בשיקולים שלך.... סה"כ MTR צמיג מעולה.

ואו, זה יצא ארוך וכמו ז"שכ אחד גדול :lol:

-->