PDA

צפייה בגרסה מלאה : החלפת גרמושה לצירייה בפאג׳רו

ניר ל
23-09-14, 22:46
יצא לי להחליף היום את אחת הגומיות הפנימיות , בגדול אני מעדיף מקורי ולבצע פעם אחת בעשר שנים,
היות והגומייה נקרעה ודרשה טיפול דחוף , עברתי ב׳צנטרל׳ שברח׳ יצחק שדה ת״א , לא הייתה לו מקורית אבל המליץ על גרמושקה מתוצרת אירופאית טובה שמיועדת לסובארו לגאסי במחיר של ... 15 ₪ , האמת שזה נראה מריח ומרגיש כמו משהו איכותי ,לקחתי גם שקית גריז ושני באנדים בעלות כוללת של 40 ₪ ...
אם יש עניין לבצע לבד - אעלה קצת תמונות וטיפים לביצוע.

שולץ האיום
23-09-14, 22:56
תמיד יש עניין.

opl
24-09-14, 06:27
גם אני הייתי רוצה לראות.

בפריווט הקודם הייתי משתמש בגרמושקת הסובארו או האוניברסלית (אם מדובר על אותו הדבר ,מחיר זהה) מהסיבה הפשוטה - אפשר להלביש בשיטת הקונוס כי הגומייה אלסטית מאוד. ברכב שטח לא הייתי משתמש בה, יש לה אורך חיים קצר יותר מגומייה סטנדרטית.

טל חסיד
24-09-14, 07:27
רק מקורי. מתאים בול, מחזיק הרבה יותר זמן, והכי גרוע עבודה לא קלה שתחזור די מהר בגרמשקה לא מקורית.
מנסיון אם ציריה של מגנום, דרך עגב היתי מחליף את שניהם בצד שאתה מפרק.

טל

ניר ל
25-09-14, 10:58
ע"מ להגיע אל הצירייה -
יש לתמוך את הפינה הרצוייה מהגשר ואז לשחרר את לחץ מוט הפיתול.

אח"כ לשחרר את הבולג'ויינט התחתון ותפוח ההגה. באמצעות משחק עם גובה המשולש התחתון משחררים את הצירייה החיצונית מהטבור (אחרי הסרת האבטחה שלה).

אפשר לשלוף את כל הצירייה החוצה ואפשר גם לפרק אותה על הרכב - להסיר את המגף הישן , להסיר קליפס אבטחה על ההיקף הפנימי של הפעמון (נראה בתמונה*) ואז לעבוד על החלק החיצוני בלבד - ניקוי, הסרת אבטחות , פירוק הפעמון , הרכבת מגף חדש .
לשים לב טוב מאד לסדר הפירוק. לכלוב הפנימי יש כיוון שאסור לטעות בו (מנסיון...) .

ניר ל
25-09-14, 11:15
כמובן שבמציאות לא הכל משתחרר בקלות ומתפרק בקלות , לחלוץ תפוחים צריך חולץ מתאים או לדעת איפה להכות עם פטיש, להוריד טבעות אבטחה צריך כלי מתאים או הרבה סבלנות ושני מברגים.
אבל זו לא עבודה מסובכת בסה"כ.
אצלי זו הגומייה היחידה שלא הוחלפה מאז שהרכב ברשותי, שאר הגומיות מקוריות.
את הצד השני החלפתי במוסך מורשה בזמנו, כל גרמושקה מקורית עלתה סביב 300 ש"ח לא כולל שעת עבודה, שמתי לב שגם המקורית הפנימית היא גומי גמיש ולא מהסוג הקשיח הפלסטי , אז אני מקווה שזו האחרונה תשרת נאמנה גם כן לאורך זמן.
במוסך כללי נוטים להשתמש בגומיות נמתחות עם מכשיר הרחבה - מה שלא דורש פירוק משני של הצירייה ואלו אכן לא עומדות במבחן הזמן ביחס לחלף מקורי.

opl
25-09-14, 11:19
תודה על ההסבר

ניר ל
25-09-14, 21:47
כפי שציינתי , כיוון שהרכבתי את הכלוב הפוך , הצירייה לא יכלה להתארך מספיק , אז השארתי את המתלה מפורק וקפצתי לקנות מגיני אבק לתפוחי הגה שמצאתי קרועים + באנד נוסף כדי לפרק שוב את הצירייה.
הפעם פירקתי אותה כאשר היא מחוברת לדיפ׳ , הסרתי את האבטחה ושלפתי אותה החוצה, הוצאתי את הגולות עם מברג והפכתי את הכלוב. החזרה , גירוז והידוק המגף.
מבט לתוך הספינדל מגלה חתיכות של מייסב סיכות ... אחרי שניקיתי הכל מצאתי כי המייסב הזה הלך לעולמו והוא יבש וטחון .
זה עוד אחד מהדברים שלא בהכרח ישימו לב אליהם בעת החלפה במוסך.

מייסב koyo bt2012 / timken b2012 מידה אינצ׳ית בחנות המייסבים הקרובה לביתכם .

הערה ליואב - מסתבר שפשוט היה לי חום וזה מה שגרם לי להרגיש עגלה וכאבי שרירים ... המצב שלי כנראה פחות קשה משחשבתי.

סוזי המשתוללת
28-09-14, 13:05
ניר
המיסב סיכות הזה הלך לעולמו כי מחזיר הגריז /מגן אבק בקצה הנאבה כנראה הלך לעולמו
מה גם שמיסב זה די מוזנח על ידי מכונאים (הוא מיסב תמך של הציריה) ולא מגורז אף פעם

ניר ל
01-10-14, 13:02
http://www.jeepolog.com/forums/asset.php?fid=81358&uid=13&d=1412156919

מחזיר השמן תקין , המייסב היה מאד יבש כי הוזנח , ספק אם הייתי מפרק במיוחד כדי לטפל בו, אבל כל טיפול בציריות זה הזדמנות טובה לבדוק ולגרז אותו. צריך גם לוודא שדיסקית הברונזה בינו לבין הצירייה קיימת.

בכל מקרה - כשהוא מת, אי אפשר להתעלם מזה , הצירייה מרעישה בעת עזיבת דוושת התאוצה .

- - - Updated - - -

הערה אחרונה-

הגריז שאתם דוחפים בטיפולים לתפוחים בנדיבות עד שהוא פורץ מהגומיות .... חוזר אליכם בגדול ...

opl
01-10-14, 15:34
לא הבנתי את המשפט האחרון

ניר ל
01-10-14, 15:53
הצטברה לי שם שכבה של זפת על כל האיזור מכל הגירוזים... כמה שניסיתי להימנע ממנה לא עזר והיא נדבקה אלי יופי...

opl
01-10-14, 16:14
אהה... בגלל זה שמים עיתון או משהו מעל הגרמושקה כדי שגירוז הבולגויינט לא ינזל עליה

טל חסיד
01-10-14, 19:36
מה שלא הבנת שהגומיות של התפוחים מתפוצצות בסופו של דבר מהלחץ של הגירוז ואז גומיה קרועה = נזק בתפוח. צריץ לגרז ממש ממש בעדינות ולא אם מגרזת פנאומטית.

טל

-->