PDA

צפייה בגרסה מלאה : שריקה מרגיזה בנסיעה מה לחפש ?

benny
25-09-14, 13:56
שלום לכל חברי המלומדים וחג שמח , ראשית נאחל לכולם שתיהיה שנה נפלאה ומאושרת מלאת חוויות שטח והתרגשויות חדשות , שהדלק יהי זול יותר שהשטח יהיה נקי יותר ושהאוטו יהיה מלוכלך יותר :) .
ועכשיו לסוגייה ....
יש לי GV 2008 לאחרונה התחילה להיות שריקה מרגיזה בזמן נסיעה (לא משולב נסיעה רגילה על הכביש) ככל שהמהירות עולה השריקה מתחזקת ב80-90 זה ממש מציק וצריך להגביר את המוזיקה בשביל לא לסבול . נעשה סבב בדיקות במוסך כולל החלפת שמנים בביצה הקדמית + אחורית + טרנספר . השמן שיצא היה נקי ואפילו השקעתי ושמתי שמן שעלה לי מלא כסף איזה משהו עם עם צמיגות גבוהה ושאר ירקות .
בכל מקרה השריקה לא נפסקה האוטו מתנהג רגיל לחלוטין ואין שום סמפטום לבעיה למעט השריקה .
אז לסיכום :
אני עם צמיגים 50-50 זה לא מהם
אני אחרי החלפת שמנים
3 מוסכניקים בדקו את הרכב ואמרו שאין תקלה גלויה לעין וקריטית שמונעת נסיעה כולל שטח.
ישנה השערה שהבעיה מגיעה מאיזה חלק שקשור לטרנספר ואם כן אז ידרש החלפה כוללת של הכל משמע כמה אלפים טובים וגם לא בטוח שזה מקור הבעיה
השערה נוספת שהבעיה היא מהביצה הקידמית שמשהו נטחן שם ויוצר לחץ- שריקה בזמן נסיעה
ועכשיו אני פונה אליכם ....
מישהו מכיר נתקל בבעיה כזו ?
האם יש לכם הצעות נוספות .....
לא בא לי להתחיל לפרק ולחפש מבלי לדעת כיוון .
מודה מראש וחג שמח.

osh
25-09-14, 15:47
תנסה יותר להבין מאיזה כיוון השריקה מגיעה. יכול מאוד להיות שזה יגמר במיסב שבתהליכי החזרת נשמתו לבורא עולם.
בהצלחה

ד ו ר ו ן
25-09-14, 17:06
זה נשמע כמו שריקה מכנית או רוח?

raanan
25-09-14, 22:21
חפש כביש מבודד ישר וארוך ,
שלב ל LOW וסע במהירות 45-50 קמ"ש , אם השריקה נשמעת באותה עוצמה, אזי,
א. זה שריקה מכנית ולא רוח
ב. זה לא מהסרנים

מה שמוביל לחשוד העיקרי, טרנספר !

אפשר גם להריץ הגלגלים על הליפט כשהמוסכניק מחפש מהיכן בדיוק השריקה.
השיטה לא תמיד עובדת בגלל שאין התנגדות של הדרך.

בהצלחה
רענן

ד ו ר ו ן
25-09-14, 22:44
בתנאים שהעלית, גם טרנספר עם חדש מהיצרן ישרוק.

ושריקה בגלגש low לא בהכרח מעידה על בעיה במצב High, והוא דיבר על נסיעה רגילה, לא במצב low.

shmulikbg
26-09-14, 00:16
עשית משהו ברכב לפני שהתחילה השריקה? הרכבת אנטנה, גגון או כל אביזר חיצוני אחר?
בכל מקרה, תוריד הכל, קפל אנטנה ותבדוק אם עדיין קיים הרעש.

raanan
26-09-14, 09:21
בתנאים שהעלית, גם טרנספר עם חדש מהיצרן ישרוק.

ושריקה בגלגש low לא בהכרח מעידה על בעיה במצב High, והוא דיבר על נסיעה רגילה, לא במצב low.
הסרנים לא יודעים באיזה מצב הטרנספר ! הם "מבינים" רק במהירות כניסה של הדרייבשאפט.
כלומר, אם הבעיה באחד מהם וכפי שהוא מתאר זה ממש מורגש ב 90 ,
אזי ב LOW המהירות של הדרייבשאפטים היא נמוכה ב 50% לערך והסרנים לא אמורים לשרוק.

כמובן שצריך להבדיל בין השריקה הטבעית של LOW בטרנספר.

רענן

ד ו ר ו ן
26-09-14, 10:06
אמרת שהחשוד הוא הטרנספר.
ואני מציע לך לנסות לנסוע בתנאים האלו ברכבים חדשים מהניילון, ולהיווכח, זה שורק חבל על הזמן.

גם כשהדרייבשאפט הקדמי מנותק, הטרנספר מסתובב עד לגלגל ההפחתה פי 2 ויותר, בכפוף ליחס ההנמכה.

ואם הוא לא יודע להצביע מה מקור השריקה, אני נוטה להניח שהוא לא מכיר שריקה של טרנספר, או גיר.

מהשיטה שהצעת, לא מצביעים בהכרח על הטרנספר.

benny
26-09-14, 19:09
היי חברים אז ככה :
* הרכב ללא גגון מיגון או כל איבזר אחר שניתן ליחס התנגדות של הרוח לבעיה , השריקה לגמרי מכנית .
*לחיצה על דוושת הגז בעת נסיעה מגבירה את הרעש ברגע שעוזבים את הגז השריקה נעלמת כמעט לחלוטין - כאילו רק שיש לחץ נוצרת השריקה.
* השריקה התחילה "משום מקום " לא נעשה שינוי או טיפול שגרם לתחילתה זה קרה לאט לאט עד שהפך למטרד.
* אני אנסה את הבדיקה עם LOW בכל מקרה נעשה בדיקה במוסך של הרכב מוגבה על הליפט ונסיעה באוויר לא היה סימן לרעש של השריקה .
*לצערי אני מבין ממכם שיש סיכוי לא קטן שהטרנספר הוא הגורם ולא הסרן :( מקווה שעוד נמצא שזה משהו פשוט יותר וזול יותר .

ד ו ר ו ן
26-09-14, 21:10
סרן בלוי יותר מהמהם מאשר שורק.

שריקה מכנית באה לרוב מתמסורת שמסתובבת במהירות גבוהה, ובגיר ידני, מאפיינת למשל הילוך ישיר בלוי.

אם זה בא משומקום, כלומר, התהליך הואץ מאד, בהחלפת שמנים היית אמור לראות כמות גדולה של שבבים או אבקת מתכת בשמן.
דגש על אבקת מתכת אפורה/שבבים, ולא חתיכות שבורות.

המוסכניק שלך היה חייב לבחון את השמן שהוא הוציא, תשאל אותו אם הוא ביצע את זה, ואם לא, באסה.. זה היה יכול להצביע בצורה טובה על הכיוון.

-->