PDA

צפייה בגרסה מלאה : למה שיקפוץ נתיך של חברת חשמל?

יוסי בר צבי
27-09-14, 22:11
בית פרטי, ארון חשמל תקני 3 פעם 25 אמפר, מוגן בממסר פחת, קיים גם לוח משנה.
בצהרי היום מדליקים מזגן באחד החדרים (במקביל למגהץ שעובד באותו זמן) ואחרי כמה זמן בשליש מהבית נפסק החשמל.
הבנתי מיד שנפלה פאזה, קיוויתי שבלוח הדירתי - אבל לא.
נוהל בדיקה רגיל, כל המאמ"תים בארון הדירתי מורמים, ממסר פחת מורם.
טלפון לחברת חשמל, שירות יוצא מהכלל, תוך שעה הגיע טכנאי, החליף נתיך בארון בחוץ והחשמל חזר. החשבון יחוייב ב-53 שקלים - עלות החלפת הנתיך.
לא יודע מה קרה, לא מבין למה שיקפוץ נתיך של חברת חשמל ולא יקפוץ קודם מאמ"ת או ממסר פחת אצלי בארון.
זאת פעם ראשונה אחרי 8 שנים בבית, ואני מנסה להבין למה זה קרה ואיך להמנע מזה בעתיד.
מישהו יודע ויכול להסביר?
יוסי

boaz avrahami
27-09-14, 22:47
זה לא פקקי קרמיקה עם חוט?
אולי סתם עייפות החומר של החוט

JEEP GC V8 98 IR 3.5
Honda 300ex

lizard
27-09-14, 22:58
תבדוק שהתלת פאזי הראשי שיוצא מהלוח של חברת חשמל הוא של 16 אמפר. אם זה 25 אז יש מצב שעוד לפני שהוא מרגיש את העומס, נשרף הפיוז.
אצלנו באמצע הסערה הגדולה שהייתה בשנה שעברה נשרף פיוז קרמיקה. למזלנו לא בחדר שינה של הילדים ככה שיש חימום. אמרו שישתדלו להגיע, באמצע הגשם מגיע ראש המחלק באיזור שלנו. תיקן. יצאו אחלה.

אמיר ב.א
27-09-14, 23:36
גם יש מצב שהמ
אמ"ת או ממסר פחת אצלך דפוקים - גם זה קורה לפעמים,
תשקול הזמנת חשמלאי שיבדוק תקינות שלהם - ציוד בדיקה כדי לבדוק אותם אין לחשמלאי חובב.

יוסי בר צבי
28-09-14, 17:36
תבדוק שהתלת פאזי הראשי שיוצא מהלוח של חברת חשמל הוא של 16 אמפר. אם זה 25 אז יש מצב שעוד לפני שהוא מרגיש את העומס, נשרף הפיוז.
אצלנו באמצע הסערה הגדולה שהייתה בשנה שעברה נשרף פיוז קרמיקה. למזלנו לא בחדר שינה של הילדים ככה שיש חימום. אמרו שישתדלו להגיע, באמצע הגשם מגיע ראש המחלק באיזור שלנו. תיקן. יצאו אחלה.

אין דרך לבדוק את יציאת ח. חשמל הנמצאת בארון נעול. בכל מקרה ההגנה צריכה להיות 25 אמפר ולא פחות (אולי אפילו 32 אמפר) , אחרת כל צריכה שלי במגבלות הקיים (3 פעם 25 אמפר) יקפיץ לי נתיך של ח"ח.
מכיוון שזמן רב (הרבה שנים) עברו מאז עברנו לבית, אולי זו סתם מקריות של עייפות החומר.

lizard
28-09-14, 17:43
מה רשום בחוזה שלך? כמה אמפר? אחרי השעון חשמל צריך לבוא מפסק תלת פאזי. הערך שלו צריך להיות פחות מערך הפיוזים. אצלנו הוא 25 אמפר כשהפיוזים הם 32 אמפר. כשנשרף לי הפיוז זה קרה בגלל שהמפסק היה 50 אמפר (כנראה שאיזה חשמלאי שעבד פה בבית שינה מזמן, הבאתי חשמלאי שיסדר את זה). בכל מקרה, קשה לי להאמין שמדובר על עייפות החומר, לנו יש את הארון יותר מ35 שנה ופעם אחת הלך פיוז וכמו שכתבתי, כנראה בגלל תכנון לקוי של הארון ושימוש אגרסיבי בחשמל (3 מזגנים, רדיאטור, תנור בישול, מקרר ועוד...היו המון צרכנים).

יוסי בר צבי
28-09-14, 18:25
מה רשום בחוזה שלך? כמה אמפר? אחרי השעון חשמל צריך לבוא מפסק תלת פאזי. הערך שלו צריך להיות פחות מערך הפיוזים. אצלנו הוא 25 אמפר כשהפיוזים הם 32 אמפר. כשנשרף לי הפיוז זה קרה בגלל שהמפסק היה 50 אמפר (כנראה שאיזה חשמלאי שעבד פה בבית שינה מזמן, הבאתי חשמלאי שיסדר את זה). בכל מקרה, קשה לי להאמין שמדובר על עייפות החומר, לנו יש את הארון יותר מ35 שנה ופעם אחת הלך פיוז וכמו שכתבתי, כנראה בגלל תכנון לקוי של הארון ושימוש אגרסיבי בחשמל (3 מזגנים, רדיאטור, תנור בישול, מקרר ועוד...היו המון צרכנים).

מיכה, אתה מערער לי את הקצת שאני יודע על חשמל.
המפסק הראשי של הבית הוא 3 *25 אמפר.
כל שאר הנתיכים (המאמ"תים) נמוכים בערכם. הם בני 10 ו-16 אמפר ולהבנתי כך זה צריך להיות.
אני מניח שעייפות החומר גרמה לכשל, אהבתי את יעילות התיקון של ח"ח למרות שלא בטוח שאני זה שצריך היה לשאת בעלות התיקון, אבל זה רק 53 שקלים ולך תתווכח עם מונופול שקוראים לו ח"ח.

lizard
28-09-14, 20:11
אז כנראה שהפיוזים שלך הם 32 אמפר. אם כן אז תבדוק את המפסק הראשי. אולי יש בעיה כלשהי. זה לא עסק לחובבן. צריך חשמלאי מוסמך. התעסקות עם זה יכולה להגמר רע מאוד.

יוסי בר צבי
28-09-14, 22:01
אז כנראה שהפיוזים שלך הם 32 אמפר. אם כן אז תבדוק את המפסק הראשי. אולי יש בעיה כלשהי. זה לא עסק לחובבן. צריך חשמלאי מוסמך. התעסקות עם זה יכולה להגמר רע מאוד.

לא צריך לעשות דרמה. מכיוון שהבית עובד ככה כבר 14-15 שנה מתוכם 8 בבעלותינו וללא תקלות חשמל בכלל, ומכיוון שגם בפעם הזאת לא נגרם קצר באחד ממכשירי הבית, ומכיוון שאחרי החלפת הנתיך ע"י ח"ח כל המכשירים שפסקו לעבוד חזרו לעבוד, אני נוטה להאמין שעייפות החומר - אם תרצה בעזרה של הכבדה על הצריכה - הם שגרמו לנתיך ח"ח לקפוץ.
גמר חתימה טובה, יוסי
נ.ב. - לא היית צריך להיות בארצות הבית באלו הימים?

lizard
28-09-14, 22:17
אני? מה לי ולארה"ב? הייתי שנה שעברה.

-->