PDA

צפייה בגרסה מלאה : האם ניטתן לעלות על הכביש רכב יוצא ימ"ח?

lizard
07-08-05, 11:12
הכוונה היא לקנות רכב מסמו או רועי ביהוד בעלות יחסית נמוכה ולסדר לו רשיונות חוקיים.
אני מניח שאם זה היה אפשרי אז היו הרבה שהיו עושים את זה.
השאלה היא למה זה לא אפשרי.

השירשור נובע מכך שחברה שלי לא מבינה למה אי אפשר לעלות על הכביש רכב ימ"ח, הבטחתי לשאול :-)

AvigdorAharon
07-08-05, 12:32
הכוונה היא לקנות רכב מסמו או רועי ביהוד בעלות יחסית נמוכה ולסדר לו רשיונות חוקיים.
אני מניח שאם זה היה אפשרי אז היו הרבה שהיו עושים את זה.
השאלה היא למה זה לא אפשרי.

לפחות לגבי סמו, הרכבים שהוא קונה מצה"ל הם ללא רישוי חוקי לנסיעה בכביש.
כנראה שזו עובדה והיא חלק מהמכרז.

אביגדור

lizard
07-08-05, 12:39
תודה.
דברתי עם גיא מיהוד וזה מה שהוא אמר לי.

איציק - 4X6ZH
07-08-05, 12:54
אין כל ענין ממלכתי להעלות כלי רכב אלה על הכביש .
רוב כלי הרכב אינם לפי תקן התעבורה הישראלי . ( פנסים מערכת זיהום אויר ועוד ... )
כללית משרד התחבורה אינו מעונין ברכבים ישנים . ( יש ענין לחדש את צי הרכב בארץ )
חלק מכלי הרכב במצב ירוד ביותר כך שלהביא אותם למצב נסיעה בטוח זה סיפור .
יש הרבה צדק והגיון במצב הזה .
לא רק רכבים כאלה לא ניתן להעלות על הכביש
יש הרבה מגבלות להרבה כלי רכב אחרים .
בקיצור רכבים אלה לפרוק בלבד .
איציק

lizard
07-08-05, 13:09
תודה.
מה עושה מי שצריך שלדה או מנוע?

AvigdorAharon
07-08-05, 13:49
מה עושה מי שצריך שלדה או מנוע?

לגבי מנוע, צריך שטר מכר.
לגבי שלדה, לא יודע...

אביגדור

UNIX
07-08-05, 14:36
אני יודע שסמו מוכר גם רכבים שאפשר לעלות אותם על הכביש ,
לפני שנתיים בערך הוא אמר לי שיש לו כמה כאלה.

lizard
07-08-05, 15:48
אחרי שדברתי עם אושיית פורום הבנתי שזה לא כל כך פשוט להשתמש בשלדת ימ"ח.
אז נכון לעכשיו לג'יפאי המתחיל והלא מקושר זה לא כל כך מעשי.

בתכל'ס מה שאני מבין מזה זה שחשוב מאוד למצוא ג'יפ עם שלדה סבירה מאחר וזה החלק שהכי קשה להחליף.

השועל
09-08-05, 17:49
מיכאל - ענית לעצמך יפה :lol:

אבל סתם בשביל שתדע ,החלפת שלדה ברכב באמת זהו הדבר הקשה ביותר לעשות הן מבחינת העבודה והן מבחינת הניירת .

מבחינת עבודה :
טוב, זה ברור ,צריך לפרק את הרכב לגורמים ולמעשה לבנות אותו מחדש ,הרבה כסף למי שלא עושה זאת בעצמו וגם לוקח זמן .

מבחינת ניירת :
השלדה מגיעה עם מספר שאותו אתה יכול לראות על הצד הימני של השלדה בדיוק היכן שנמצא הבולם הקדמי הימני (עם כיוון נסיעה) .מס' שלדה כמו מס' מנוע צריך שטר .

אתה תצטרך לשלם לכמה מרשויות המדינה שלנו כסף :
1. כמובן עמדה אחד בחולון (משרד הרישוי) .
2. אישור מהמוסך על החלפת השלדה כי אם תחליף לבד ללא קומבינה תמצא את עצמך אוכל את הכובע ומקבל גב מהבוחנים של משרד התחבורה .
3. משרד הרישוי - אגרת תשלום שאני לא זוכר בדיוק על מה ולמה .

בקיצר ..
לא סיפור פשוט והכי באסה שהוא לוקח המון זמן וריצות ..

בהצלחה
השועל

lizard
09-08-05, 18:37
הזמן והעבודה זה לא הבעיה.
למעשה אני בכל מקרה אפרק את הג'יפ שאקנה לגורמים. רק במקום להחליף שלדה אצטרך לשפץ את הקיימת (שיפוץ זו מלה כללית, אני מקווה שלא אצטרך להטליא את השלדה, אבל כן לצבוע ולנקות טוב)

הבעיה היא שלםי מה שהבנתי אין דרך לקחת שלדה יוצאת ימ"ח, לא משופרת/מחוזקת או משהו כזה, שלדה פשוטה ורגילה, ולהשתמש בה (אחרי סידור הרשיונות וכדומה).
זה בעיקר בגלל שהשלדות הללו נמכרות מהצבא כברזל ולא כשלדה. הן פסולות מלעלות על הכביש.

בטוח שיש דרך, הרי היו שמועות על כאלו שעשו את זה.
נכון לעכשיו לי אין את המשאבים והקשרים לעשות משהו כזה.

עוד משהו קטן.
אני בטוח שהרבה מגכחים ואומרים לעצמם שאין לי מושג על מה שאני מדבר ואין בכלל טעם.
אותם אנשים צריכים להבין שהג'יפ שאקנה, למעט גנבה או נזק בלתי הפיך לשלדה, ישמש אותי עד יום מותי או מותו.
אין לי עניין ברכישת רכב שטח חדש כל כמה שנים, לכן אני מתכוון לסדר את הג'יפ הזה כמה שיותר על מנת שיחזיק כמה שיותר ועל מנת שאני אלמד כמה שיותר.

תודה
מיכה

asafk
09-08-05, 21:35
אם תגיע למצב של החלפת שלדה- יש כמה מצבים בהם אפשרי להשתמש בשלדה מימ"ח לג'יפ שלך- לא להתייאש מראש. זה תלוי בכמה וכמה פרמטרים, שאני לא יכול לפרט, כי אני לא יודע את כל הנתונים של הג'יפ הספציפי, שנדרשים לצורך אישור ההחלפה. אם וכשזה יהיה רלוונטי לך, נדבר על זה בע"פ ואולי אולי אולי זה יהיה אפשרי ואפילו חוקי.

אסף.

lizard
09-08-05, 21:44
אוקי תודה.

השאלה היא האם כדאי לקנות ג'יפ במצב (שלדה) יחסית לא טוב במחיר פחות מ10 אלפים ולתקן (אני מניח שעלות השלדה+החלקים שיוחלפו בדרך יהיו בסביבות ה5000).
או לקנות שלדה במצב סביר ב15 אלף. שלדה במצב סביר בהתאם למחיר שאני מוכן לשלם כמובן. לא מצפה למצוא רכב עם שלדה במצב מצויין בכזה מחיר.

אם הייתי יכול למצוא CJ8 מודל 89 במצב זוועה במחיר בסביבות ה7 אלף, אז הייתי קונה ובנוסף הייתי קונה ג'יפ ימ"ח בשביל חלקים.
אבל זה רק במידה והשלדה של הימ"ח ניתנת לעברה.
היתרון מבחינתי זה שיהיו לי חלקים ואולי אפילו בסיס לג'יפ לתחרויות.

דילמות דילמות...

lizard
09-08-05, 21:46
שאלה אחרת, אולי פלצנית ביותר ועל כך אני מצטער :-)

אם אני הולך היום לתעשיות רכב נצרת ומבקש לרכוש שלדה חוקית חדשה בעבור הג'יפ שלי, יש סיכוי למשהו כזה?

איציק - 4X6ZH
10-08-05, 08:51
זאת שאלה כלל לא פלצנית .
בעבר הרחוק החלפתי שילדה של רכב אחר ובהסה"כ הסיפור היה לוגיסטי ההובלה בלבד .
לפני כמה שנים רציתי לעשות החלפה של מרכב מכונית ( ברכב שאין לו שילדה )
ליצרן הרכב היתה אפשרות לספק את המרכב בלבד .
אבל כל בעיות המכס וההובלה עשו את העסק ללא כדאי .
לכן לדעתי כשמדובר במפעל מקומי שווה לברר זאת לעומק .
איציק

ניר ל
10-08-05, 09:23
לא משתלם לבצע החלפת שלדה, איך שלא תהפוך את זה, זה יסתכם בהרבה כסף.
מה קרה ? חסרים ג'יפים עם שלדות שלמות ? ממש לא ! אולי אתה לא מסתכל נכון ומתרגש לחינם מקצת חלודה.

עוד משהו קטן.
אני בטוח שהרבה מגכחים ואומרים לעצמם שאין לי מושג על מה שאני מדבר ואין בכלל טעם.
אותם אנשים צריכים להבין שהג'יפ שאקנה, למעט גנבה או נזק בלתי הפיך לשלדה, ישמש אותי עד יום מותי או מותו.

עד עכשיו דווקא לא גיכחתי, ההצהרה הזאת היא ילדותית. תקנה לך ג'יפ נורמאלי, לא רקוב לגמרי, עם מנוע טוב (יש המון ג'יפים עם מנועים חדשים), סרנים רחבים, גיר תקין, ברזנט תקין.
אל תחפש להשקיע כסף בפחחות צבע, ברזנט וכל דבר אחר שלא מקדם אותך, ג'יפ לא צריך להראות כאילו הוא ירד כרגע מפס היצור, חלודה וסדקים במרכב זה בסדר, אם אתה לא רואה אותה זה סימן שהסתירו אותה טוב. ב 15K אתה אמור למצוא כזה ג'יפ בקלות, אם תיתקל בג'יפ יוצא דופן ותצטרך להוסיף עוד כמה אלפים, תעשה את זה. אחרי שתבלה איתו שנה שנתיים תחליט אם אתה מעוניין להיקבר איתו. לקחת גרוטאה ולשפץ אותה במשך שנים לפני שיוצאים איתה לטיול הראשון זה דבר מטופש.
לעניין התקציב שלך - כל חודש שאתה דוחה את הקנייה זה חיסכון של הרבה כסף, תחסוך ותוכל לשלם יותר בזמן הקנייה.

Bulldog
10-08-05, 20:50
לקחת גרוטאה ולשפץ אותה במשך שנים לפני שיוצאים איתה לטיול הראשון זה דבר מטופש.
.

ושדוב, תודה ניר

UNIX
10-08-05, 22:43
במקרה שלך עומר זה נראה לי מותר
כי התוצאה הסופית תהיה מרשימה לא?
מתי ההשקה באמת?

Bulldog
10-08-05, 23:13
לא יודע, הוא שוב בשלבים של צבע.

-->