PDA

צפייה בגרסה מלאה : צריך עזרה עם ברקס של באגי קטנה.

lizard
29-09-14, 11:36
יש לי באגי חד מושבית עם מנוע של אופנוע.
לאחרונה רכשתי משאבת ברקס ייעודית ורכשתי מהאחים סמי בתל אביב צינור ברקס גמיש באורך 2.5 מטר.
השמן מגיע לקליפר (קליפר של אופנוע) אבל למרות כל הניקוז אוויר והעובדה ששמן מגיע, עושה רושם שהקליפר לא זז אפילו מילימטר. מה יכולה להיות הבעיה ואיך אני מוודא?

תודה
מיכה

lizard
29-09-14, 11:44
http://tapatalk.imageshack.com/v2/14/09/29/3fff50dbab1ed9d0deb621c3b056674b.jpg

lizard
29-09-14, 11:45
http://tapatalk.imageshack.com/v2/14/09/29/1af8e687db6111800cf5fae0f40a7c8f.jpg

tooshey
29-09-14, 14:41
אני לא יודע אם יש לזה משמעות במערכת סגורה שכזו, אבל מאסטר צילינדר של אופנוע כמו שהרכבת מתוכנן לעמוד ולא לשכב.

מניין לך שהקליפר שלך תקין ולא תפוס ?

המאסטר צילינדר והקאליפר הינם סט מותאם ?

2.5 מטר צינור גמיש זה הרבה. באורך כזה משתמשים בד"כ בצנרת קשיחה וצינורות גמישים קצרים בקצוות.
יכול להיות שהצינור מתנפח וסופג את כל תנועת הנוזל ?

בכל מקרה, ניקוז אוויר ממערכת חדשה או כזו שהתרוקנה לחלוטין יכול להיות לפעמים ממושך, מעצבן ומבלבל.
קח מזרק נקי מלא בנוזל בלם טרי ודחוף מפיטמת הניקוז שעל הקליפר עד שנשפף מהמיכל שלמעלה.
כך תוודא שאין אוויר במערכת בכלל.

בברכה,טושי

talw
29-09-14, 14:47
אולי התמונות מטעות ,אבל נראה שהמיכל שמן נמוך יותר מהמשאבה.
בכל אופן המיכל שמן צריך להיות יותר גבוה מהמשאבה ואת ניקוז האוויר תבצע שהקליפר יותר גבוה משניהם,ועדיף הרבה יותר גבוה ובלי ״סיפונים״ של הצנרת עד אליו,שהיציאה לניקוז תהיה הכי גבוהה.
אל תתקמצן על השמן,תן לו לפמפם החוצה כי אחרת בועית אוויר קטנה שכלואה יכולה לטמטם אותך.
אגב אלו צינורות ברקס או צינורות לחץ שמן רגילים?(תקווה שהם לא ״מתנפחים״ לך)

lizard
30-09-14, 09:14
תשובות:
זו לא מערכת מותאמת, הקליפר של אופנוע והמאסטר צילינדר נרכש מאיביי.
הקליפר לא תפוס, עד לפני כמה ימים הברקס עבד עם המאסטר צלינדר של האופנוע (הידית).
מדובר על צינור ברקס ייעודי ותקני.
המיכל שמן נמוך יותר רק בגלל שפרקתי אותו מהתושבת, הוא גבוה יותר מהמשאבה ומהקליפר.
יוצא שמן מהפטמת ניקוז והרבה. עדיין עושה רושם שהמאסטר צילינדר לא יוצר מספיק לחץ להזיז את הרפידות.

talw
30-09-14, 11:31
שוב,פרק את הקליפר ,תרים אותו גבוה ,שכל הצנרת תהיה במגמת עליה עד אליו מכיוון המשאבה,שפטמת הניקוז תהיה הכי גבוהה בתהליך,אל תשכח להכניס בין הרפידות חתיכת ברזל שטוח בעובי של הדיסק פחות או יותר בכדי שלקליפר יהיה במה לתת ביס,סבלנות וכל האוויר ייצא.
בהצלחה.

חנן-ג'יפולוג
30-09-14, 11:47
בלי לפסול את השיטות שהוצעו כאן, אני מוצא שלפרק את הקליפר, להוריד אותו נמוך ככל האפשר כשכניסת הנוזל גבוהה, וללחוץ את הבוכנה פנימה לתוכו עד הסוף (אפשר לחזור על הפעולה במידת הצורך) זו שיטה מצוינת שפועלת גם כשהשיטות האחרות נכשלות.
השיטה הזו עובדת גם כשמישהו הרס את ניפל הניקוז בסגירה הקודמת, היא נקייה לחלוטין ולא מבזבזת נוזל.

talw
30-09-14, 12:01
בלי לפסול את השיטות שהוצעו כאן, אני מוצא שלפרק את הקליפר, להוריד אותו נמוך ככל האפשר כשכניסת הנוזל גבוהה, וללחוץ את הבוכנה פנימה לתוכו עד הסוף זו שיטה מצוינת שפועלת גם כשהשיטות האחרות נכשלות.
השיטה הזו עובדת גם כשמישהו הרס את ניפל הניקוז, היא נקייה לחלוטין ולא מבזבזת נוזל.

רק לפני צריך לנקות ולבחון את הצד הלא פעיל של הבוכנה לפני שהיא נכנסת לתוך מחזיר השמן....
לפי קוטר ואורך הצנרת שמיכה התקין יש לי חשש שאין מספיק שמן בקליפר שהבוכנה אמורה לדחוף עד למיכל ולנקז את האוויר.

בדרך כלל השיטה לנקז אוויר בסדר גודל מנגנונים שכזה של אופנועים /אופניים היא כמו שטושי הזכיר -לדחוף שמן נקי עם מזרק וצינורית ישירות לפטמה בקליפר ,כלפי מעלה למיכל.

חנן-ג'יפולוג
30-09-14, 12:14
תיאורטית, מסכים.

מעשית, ממילא מכניסים את הבוכנה עד הסוף בכל הכנסת רפידות חדשות, ואני לא מכיר מישהו שמבצע לפני זה את הבדיקה שציינת.

talw
30-09-14, 12:40
בכלים פעילים אין צורך לרדת לרמה הזו.זה באמת מיותר.
מנסיון מר ,כשמתחילים להתעסק עם נבלות מחלידות ששוכבות כמה שנים מתחת כיפת השמיים או קבורות באדמה ורוצים להתחיל להשמיש אותן אז נקודת המבט משתנה לפעמים.
אני הדביל,כן?

lizard
30-09-14, 14:50
הקליפר עבד ועבד מעולה, נעילת גלגלים ובלימה ממש טובה. החשש שלי שהבוכנה לא מספיק חזקה/גדולה. אני חושב שאחזיר את הבוכנה המקורית (עם הידית) ואחבר אותה לצינור החדש ואראה אם עדיין יש את הבעיה. אם אין אז אחילט אם להשאר בכל זאת עם בוכנה המקורית או לרכוש משהו אחר חזק יותר.

האם גדול יותר = חזק יותר?

talw
30-09-14, 14:52
לא, צר יותר וארוך יותר יהיה חזק יותר.

lizard
30-09-14, 15:55
אז זה אמור להספיק כי זה כמעט פי 2 מהידית של האופנוע.
האם יכול להיות שהניפל לא ממוקם נכון? זה ניפל טבעת עם בורג חלול (שבא עם הבוכנה) אולי לא מיקמתי אותו נכון ואין מספיק זרימה של נוזל בצינור? למרות ששוב, כשאני משחרר את הניפל ניקוז בקליפר ולוחץ על הדוושה יוצא שפריץ נדיב (לא מפלי ניאגרה אבל זרם).
משהו נוסף, שמתי לב שאחרי שפירקתי את הצנרת הקודמת הבאגי זזה (ידנית-בדחיפה) בקלות יותר. כאילו הברקס היה לחוץ מעט בזמן שהמערכת עבדה, אולי הקליפר נפתח למצב מקסימלי וכעט לא נכנס נוזל לבוכנה בקליפר? יש כזו אפשרות?

talw
30-09-14, 16:19
אז זה אמור להספיק כי זה כמעט פי 2 מהידית של האופנוע.
האם יכול להיות שהניפל לא ממוקם נכון? זה ניפל טבעת עם בורג חלול (שבא עם הבוכנה) אולי לא מיקמתי אותו נכון ואין מספיק זרימה של נוזל בצינור? למרות ששוב, כשאני משחרר את הניפל ניקוז בקליפר ולוחץ על הדוושה יוצא שפריץ נדיב (לא מפלי ניאגרה אבל זרם).
משהו נוסף, שמתי לב שאחרי שפירקתי את הצנרת הקודמת הבאגי זזה (ידנית-בדחיפה) בקלות יותר. כאילו הברקס היה לחוץ מעט בזמן שהמערכת עבדה, אולי הקליפר נפתח למצב מקסימלי וכעט לא נכנס נוזל לבוכנה בקליפר? יש כזו אפשרות?

פי שתיים ממה ?אורך,קוטר?
איזה אורך ויחס מנוף יש לידית ברקס הידנית ,כמה זה ביחס לרגלית ,כמה כח יש לך באצבעות היד לעומת לחיצה עם הרגל וקונטרה של הגב על הכסא?
בקיצור, עזוב שטויות וחישובים ,לחץ מסויים אתה חייב לקבל על הדיסק ,יש אוויר איפה שהוא ,אני נשבע לך,במסטר צילנדר או בצנרת או בקליפר,אני מכיר את החרה הזה.

lizard
30-09-14, 16:24
אוקי תודה.
אני די בטוח שיש אוויר. לא בטוח אם אין כניסת אוויר מאיפשהו. איך בודקים?

talw
30-09-14, 16:29
המקום היחידי שיכול לגנוב אוויר בלי שתשים לב היא הכניסה מהמיכל מעל המסטר צילינדר,דאג שהוא יהיה למעלה ,מאוזן ומלא כל הזמן .

טל חסיד
02-10-14, 20:04
תיגש למוסך אופנועים יש להם משאבת ניקוז, רק כך תצליח לנקז כמו שצריך, מניסיון זהה של קרטינג.

טל

boaz avrahami
02-10-14, 20:55
אתה מנקז אוויר לבד?
בלי לפגוע, אולי טתה לא מנקז נכון?

אם דואגים שכל הזמן יהיה במיכל שמן.
אחד לוחז על הדוושה ומחזיק, השני פותח בזמן שהדוושה לחוצה לתת לאוויר ולנוזל לצאת, סוגר את הניפל ואז השני משחרר ולוחץ שוב אז אם אין תקלה זה צריך תוך כמה דקות לבנות לחץ כלשהו.
אחר כך עם עוד קצת סבלנות עד שיוצא נוזל בלי בועות.

אדב, יש 2 טבעות נחושת על הבאנג׳ו? בכל צד של הצינור?

lizard
02-10-14, 22:45
כן אני מנקז נכון, יש טבעות נחושת. אין לי גישה למוסך ואני לא אגרור לשם את הבאגי, במקרה הכי גרוע ארכוש כלי ייעודי ב100 שח מאיביי.

Shai Brenner
03-10-14, 09:41
אנחנו נסענו בבאגי שלנו עם מעצור כזה קליפר וידית של אופנוע, בדיוק כמוך, כשנמאס לנו ורצינו לשחרר את היד הבולמת פירקתי את ידית המעצור ובניתי דוושת רגל שלוחצת על המשאבה במקום שבו הידית הפעילה אותה.

lizard
03-10-14, 10:03
אפשרי ואולי באמת אעשה את זה. פשוט המשאבה עלתה אולי 100 שקל+משלוח מאיביי וזה אמור להיות מקצועי ומיועד למטרה. נראה, יכול להיות שזה סתם זבל סיני. לא בעיה. הכי הרבה אני אעשה מה שאתם עשיתם.

lizard
05-10-14, 12:53
פירקתי את הקליפר והצלחתי לנקז אוויר. הבאגי עוצרת אבל לא באותה עוצמה כמו עם המשאבה המקורית. בטח שלא כשאני בפול גז. צריך להתרגל וכנראה שבאיזה שלב אני אבנה מחדש את כל מערכת הברקס. הקליפר לא בזווית טובה. שמתי לב שהמשאבה גם נכנסת לפעולה רק לקראת הסוף שלה. אולי צריך לנקז עוד אוויר.

talw
05-10-14, 19:44
כן.

lizard
05-10-14, 21:47
טוב כרגע היא עוצרת אז כל עוד זה עובד, נשאיר ככה. האמת היא שראיתי שצריך לעשות איזה שיפוץ לכל הקליפר כי רק בוכנה אחת עושה רושם שעובדת.
כרגע יד לי דברים לחוצים יותר אבל מאחר ואני חושב על שינויים רציניים בבאגי אז בסבב השידרוגים הבא גם אסדר את זה.

כרגע אני משתעשע ברעיון של מתלה זרוע נגררת קדמי בשביל קצת שיכוך. הרסה לי את הברכיים הנסיעה בשדה. למרות שהיה ממש כיף :-)

-->