PDA

צפייה בגרסה מלאה : שידרוג 5-CJ

איתמן
17-07-03, 09:52
שלום לכל מעין דבעי.
ברצוני לדעת האם ניתן לשתול מנוע של סופה בנזין וגם דיזל ב 5-CJ שנת 78 ?
האם הדבר כרוך גם בהחלפת הגיר / טרנספר ברכב?
במידה וישנן מגבלות נוספות או אם הדבר אינו ממולץ ברצוני לדעת על כך .
בתודה מראש
איתי .

נמרוד
17-07-03, 10:26
אני אתיחס ברשותך למנוע הבנזין.
אפשר לשתול מנוע סופה 4.0 ליטר בתא המנוע של CJ5 מבחינת המקום. בנושא גיר-טרנספר יש לך התלבטות. בעיקרון היה עדיף לקחת גם גיר וטרנספר חדשים של סופה ולחסוך התאמות, אבל הטרנספר של הסופה עם דרישפט קדמי מצד שמאל ושל הCJ מצד ימין - הסרן הקדמי שלך הוא עם דיפרנציאל בצד ימין. אז אתה צריך להשאר עם הטרנספר שלך (דנה 20?). אפשר לחבר את הטרנספר שלך לגיר של סופה, יש צורך במתאמים. אפשר מצד שני גם לחבר את הגיר שלך למנוע הסופה, אני לא בטוח אבל אולי בלי מתאמים, אבל אז אתה נשאר עם גיר ישן (3 או 4 הילוכים?). בקיצור, זה אפשרי אבל לא טריוויאלי. אתה צריך לחשוב על עוד הרבה פרטים קטנים (תושבות מנוע, מערכת קירור של הסופה, מיכל דלק+משאבת דלק מהסופה, ועוד) אבל הבעייה העיקרית היא אכן נושא הגיר-טרנספר.

מידע:
קטלוגים של Advance Adapters
http://www.advanceadapters.com/catalog/catalog.html
Novak Conversions
http://www.novak-adapt.com/

אלו שתי החברות הגדולות ביותר בתחום המתאמים, יש להם גם מחלקות תמיכה טכנית שתוכל לשלוח להם אימייל ולקבל תשובות מדויקות, מה בדיוק מתחבר למה עם או בלי מתאמים. מנסיון.

Bulldog
18-07-03, 00:23
בעיה נוספת בהתאמת גיר וטרנספר של סופה היא האורך שיישאר לך לטובת הגל הינע האחורי.

דרור ברלי
20-07-03, 01:01
כבעל CJ5 בעבר, אני יכול להעיד לך ממקור ראשון: בעיית הבעיות של ה"פייב" היא מקום. אין מקום ל-DRIVETRAIN ארוך, בגלל הדריישפט האחורי, שגם ככה קצרצר כמו טמפון.
בעיה נוספת היא הגיר/טרנספר המקוריים - ל"פייב" יש גיר 3 הילוכים עם ראשון די ארוך, וגם ה-LOW בטרנספר שלו לא ממש נמוך. לכן לא הייתי הולך על מנוע סופה עם הגיר/טרנספר המקוריים - פשוט אין לו מספיק מומנט בסל"ד נמוך ויחסי ההעברה הגבוהים מדי יקשו עליו.

אם אתה כבר בענייני השתלות יקרות, בגלל שהמכניקה שלך במצב סופני, חבל על הכסף שתזרוק בשיפוצים והתאמות. עדיף לשדרג את כל הDRIVETRAIN שלך לכזה של CJ מתקדם יותר:

אני הייתי הולך על מנוע של סיקס מימ"ח+גיר T176 ארבעה הילוכים של המודלים המתקדמים יותר+טרנספר דנה 300 (גם כן מימ"ח) + סרנים רחבים, נכון... מימ"ח. או אולי למצוא שני סרנים דנה 44 של אינטרנש סקאוט?... כל מה שנשאר עכשיו זה להתאים שני דריישפטים, אבל זו כבר ההוצאה הקטנה.
נכון, זה להוציא בוכטה רצינית, אבל אתה גם משדרג את האוטו בצורה מוחשית וגם מיישר אותו פיקס להרבה מאוד זמן.

CJ5 שעבר שינויים כאלה + שתי נעילות וכננת + צמיגי 33', זה הדבר האמיתי. אני עדיין מפנטז על פרוייקט שכזה. עוד ארבע שנים הוא יהיה רכב אספנות וכמה מהעלויות הנילוות שלו (טסט+ביטוח) יהיו זולות עד גיחוך.

איתמן
20-07-03, 13:50
קודם כל אני רוצה להודות לכל מי שטרח לשתף אותי בידע האישי שלו.
שנית , סתם בשביל ההבהרה אין בבעלותי 5 , אלא אני בעליו הגאה של סופה מפלצתית שנת 93.
מטרת השאלה היתה לדעת כמה יעלה להפוך 5 למפלצת , וכאן דרור אתה קלעת בדיוק לדעתי !
זה עוד בגדר חלום ...
להתראות לכולם :shock:

אריק זמר
20-07-03, 17:22
יתרה מזאת, אני יכול להוסיף כי אתמול ראיתי סבן שנת 78, עם driveterrain מלא של סופה, הווה אומר, מנוע גיר טרנספר סרנים רחבים וכו'.
נראה טוב ועושה רושם גם של נוסע טוב...

אדי
20-07-03, 19:11
אם כבר מדברים על הנושא ... יצא לי לראות cj-8s (שהולבש עליו בודי של סופה...) עם מנוע וגיר אוטומטי של סופה משודכים לדנה 300 , סרנים של סיקס .

asafk
21-07-03, 13:16
סתם... משהו קטן...

רישוי??

אסף.

Bulldog
21-07-03, 13:32
אריק, שים לב סרנים רחבים של סופה בCJ 7 דורשים הרחבת תושבות קדמיות (עיין ערך שינוי מבנה שרואים בברור).
בתמונה, CJ 7 כמו שאריק תיאר עם צמיגי 33

http://imgsrv.pic4u.co.il/650d9b3c69776ee88047189a44617e00020000.a spx

אדי, אפשר להלביש כמעט הכל על הכל, שילדות של סופה או CJ, עם מנועי V* או מנועי סופה, עם גיר אוטומט או ידני, אם כל טרנספר אפשרי ומגוון רחב של סרנים.

ואסף, כל עוד אתה מתעסק עם התאמות בולט אטון, למעט המנוע שום דבר אחר לא דורש רישוי מתאים.

אדי
21-07-03, 16:03
עומר , ברור שאפשר לערבב מהכל , אבל כמה כלי רכב כאלה רואים בארץ? בודדים . אחד מהם יהיה הרכב שלך .... שיסע :D .

Bulldog
21-07-03, 16:06
רק באזור ראשל"צ אתה יכול למצוא כ5-6 מוטציות שונות בדרגות רישוי שונות

אדי
21-07-03, 16:13
וכמה זה יחסית למספר הג'יפים באיזור , אני מעריך שזניח , לא?

Bulldog
21-07-03, 16:22
יחסית כן, אבל, יש לך החל ממנועי סופה עם קרנק סיקס וכלה ברכבים שבינם לבין רכב המקור הדימיון הוא חיצוני בלבד.
ועושה רושם שטעיתי לגבי המספר, יש יותר, הרבה יותר.

-->