PDA

צפייה בגרסה מלאה : ניתוק מוט מייצב קדמי= נוחות נסיעה משופרת ??

KOOKE
08-08-05, 01:51
החלטתי לחזור ולבדוק כיצד זה לנסוע עם מוט מייצב קדמי מנותק (המטרה העיקרית לבדוק ההשפעה על מהלך המיתלה וההיגוי בכביש מהיר)

תוצאת לוואי מפתיעה - מבחינת התחושה שלי בכל אופן - שגם נוחות הנסיעה השתפרה פלאים. החרטום לא מתרסק בכל מהמורה יש יותר שיכוך.

האם ייתכן שבגלל ניתוק המוט המייצב המהמורות לא עוברות יותר ישירות לשילדה דרך המוט מייצב אלא נבלמות יותר בקפיצים+בולמים ????

בכביש אכן מורגשת ההשפעה של ניתוק המוט המייצב אך רק במהירויות בין עירוניות וגם זאת לא בצורה אקוטית או דרמטית.

שלמה

ארז
08-08-05, 02:14
החלטתי לחזור ולבדוק כיצד זה לנסוע עם מוט מייצב קדמי מנותק (המטרה העיקרית לבדוק ההשפעה על מהלך המיתלה וההיגוי בכביש מהיר)

שלמה

ומה המסקנה? עניין הנוחות הוא מינורי לחלוטין כאן(אם אתה מחפש נוחות תחזור לדסקברי....)
האם לדעתך קיים שיפור כל שהו במהלך המתלה שלך?
אם קיים כזה שיפור האם הוא מצדיק ניתוק מוט המיצב?(אביזר ביטחותי להפליא....)

אגב השאלות האלו לאוו דווקא מיצגות את דעתי(רכב מוגבה 4" עם מהלכי מתלה מוגדלים וללא מיצבים...), אלא באמת מתוך רצון לדעת מה המסקנות שלך מהעניין(בהתחשב שגם הבת שלך נוהגת על הרכב).....

ד ו ר ו ן
08-08-05, 07:42
לדעתי כן,
הסרן לא שואף להתיישר כל הזמן ולא מנער אותך על כל אי שיוויון בשטח שמכריח את המתלה לעבוד בצד אחד לנסות ליישר את המרכב דרך המוט המייצב.
גם אצלי זה נוח יותר בלי המוט בצורה מאד ברורה,אבל גם בכביש זה די בולט ההבדל,ביחוד בבלימה חזקה ולכן הוא מחובר בכביש.

מאיר רוטברג
08-08-05, 08:54
אני אחרי 4 שנים חזרתי לחבר את המוט
שיפור הנוחות אינו מצדיק את סיכון הבטיחות

Saar
08-08-05, 09:10
שלמה,

תרכיב מייצב מתנתק,
בשטח תהנה ממהלכי מתלה, בנסיעת כביש מבטיחות.

סער.

KOOKE
08-08-05, 10:15
מבחינת מהלך מיתלה...נו שויין השיפור לא ממש מורגש.

בכביש כמו שאמרתי זה לא נורא - אם כי בתרגיל ה"צבי שמתפרץ לכביש" אני מניח ש...

המסקנה האישית שלי לא ממש שווה לנתק את המייצב בכביש - ניתוק מהיר מומלץ.

הניתוק בשטח לדעתי משפר בעיקר את נוחות הנסיעה ופחות מורגש השיפור במהלך המיתלה. כל זה נכון לסופה שלי עם הסט אפ שיש אצלי בסופה (קפיצים מתוצרת שופינסקי? - כנראה של טרנזיט + בולמים של אולדמן לקראת סוף חייהם).

לכשיתפנו זוזים..נשנה את מערכת המיתלים..

שלמה

KOOKE
08-08-05, 10:20
נזכרתי..לגבי הבת שנוהגת בסופה ובכן ההסכם שלי איתה שהסופה עומדת לרשותה רק לנסיעה עירונית בטווח של כ- 5 ק"מ מהבית ובשום פנים ואופן היא לא עולה על כביש מהיר עם הסופה.

אכן..המלעיזים יזכירו לי את מרד הנעורים ואת מידת הציות להסכמים של בני נוער אבל במידה והבת רוצה לנסוע רחוק ובכביש המהיר עומדים לרשותה הפרייבטים של המישפחה כך שאין לה ממש אינטרס להפר את ההסכם שביננו.

שלמה

חנן-ג'יפולוג
08-08-05, 10:24
ואני אומר שנסיעה בכיסא גלגלים פחות נוחה מבסופה ללא מוט מייצב, וגם יש לכסא פחות מהלך מתלה, שלא לדבר על איכות הנסיעה במציבה.

asafk
08-08-05, 11:26
יופי חנן. אתה וחיים הכט.

שלמה- הנוחות שאתה מרגיש מהנסיעה בלי מייצב- בגלל שהמתלה שלך מראש מוגבל, ומגיע לסוף מהלך= מכה לשלדה, יחסית מהר. עם מתלה קצת יותר טוב (אפילו קפיצים מקוריים + בולמים טובים), זה לא יהיה ככה. את השיפור בנוחות בשטח אתה מרגיש בגלל התוספת למהלך- קטנה, אבל חשובה לנוחות בנסיעת שטח.

אסף.

KOOKE
08-08-05, 12:09
חנן

אני מקווה שאתה לא גיבשת עת דעתך על סמך ניסיון.. :shock: :roll: :(

שלמה

חנן-ג'יפולוג
08-08-05, 12:17
לא הגעתי לכסא גלגלים, וגם לא עשיתי תאונה כלשהי, אבל הרכב שלי, שלצערי הורדתי ממנו את המוט המייצב, נהפך לרכב מסוכן עוד יותר. אגב, מסוכן כמו הרכבים של רובנו, ונהגתי על כמה וכמה מהם. חלק מהשינויים האלה שאנחנו עושים בהם הם רעים מאוד, ומסוכנים, לרכב שעולה על כביש ציבורי.

המוט יחזור בזמן הקרוב מאוד.

על החתום:

חיים הכט.

סתם, לא חיים הכט, אבל אחד שמסתכל על השינויים שהוא ואחרים עשו ברכבים מפרספקטיבה של כמה שנים מאוחר יותר, ומפרספקטיבה של אבא לשתי בנות. בהחלט, הדברים נראים היום מאוד שונה.

מה גם, שכמו שמי שעוקב אחריי יודע, אני חושב שאם יש לך שתי נעילות, וחייבות להיות לך שתי נעילות לפני הכול, אז נושא מהלך המתלה נהפך לשולי ביותר. להיי-אנד של הפיין-טיונינג ברכב. ממש לא מה שהמשפרים רוצים שתחשבו.

asafk
08-08-05, 12:40
למרות הנימה הביקורתית על "חנן הכט", אני חייב להוסיף משהו.
לא במקרה לסופה יש מייצב. חסכו ברכב הזה כל גרוש שאפשר, אבל את המייצב- השאירו. כנראה בלעדיו היא לא עברה את המבחנים השונים שהיא הייתה צריכה לעבור. קח בחשבון שהסופה שלך פחות טובה, מבחינה דינמית, מסופה מקורית- הגלגלם גדולים יותר, מרכז הכובד גבוה יותר, המתלים רכים יותר- זו לא הסופה שעברה את הבדיקות, אלא משהו פחות טוב. עכשיו להוריד מייצב בכביש?
לי היה מייצב מתנתק בסופה. ואני חייב להודות שלא תמיד חיברתי אותו- אבל כשהוא היה מנותק נסעתי כאילו אני דורך על ביצים. נכון שאפשר להתרגל לתחושת הגלגול המוגזם- אבל כשמוסיפים לזה את החופשים המובנים במתלה, הגלגול מגיע ב"בום" וזה בכלל לא נעים- ואפילו מסוכן. במיוחד אם מי שנוהג ברכב הוא לא נהג מנוסה וקשוב לרכב, וזה כולל אותך- שנוסע על הסופה פעם ב... ואת הבת שלך שהיא פשוט לא נהג מנוסה.

אסף.

KOOKE
08-08-05, 14:13
אני נוהג בסופה בכל סופ""ש.

בכל מקרה עם או בלי מוט מייצב אני נוהג בסופה כמ"הלך על ביצים" סיבובים במהירות אפס, אין סטיות חדות מנתיב לנתיב, מהירויות חוקיות ומטה גם בכביש המהיר, אין בלימה מאוחרת ובקיצור "נהיגת שאנטי".

איני יודע אם הסופה שלי מוגבהת - נראה לי שלא. איני יודע אם הסופה שלי יותר "רכה" (לפי הגב שלי היא לא :D ) הצמיגים אכן גדולים יותר מהמידה המקורית- צמיגי 31".

חנן

איני מתכוון להעיר את הויכוח הישן נושן נעילות VC מהלך. יש לי כבר נעילה אחורית אוט' ונעילה קדמית מאחר לדעתי בסופה צריך רק נשלטת - אז יעני זה יקר לי.

הנוחות חשובה לי (כן אני יודע שזה לא יהיה לעולם דיסקו ולא אני לא חוזר לדיסקו בשלב זה) לכן במחינת השיקולים שלי בכוונתי לשפר לשנות את המתלים קודם כל למען הנוחות ואם על הדרך נרוויח מהלך גדול יותר אז סבבה.

מאחר ובאופן מעשי היכולת הטכנית שלי שואפת לאפס אז יש לי בעיה עם ניתוק "מהיר" של המוט המייצב. עד כמה שהבנתי הניתוקים הקיימים כיום בשוק לא כל כך "מהירים" ופשוטים ליישום בשטח להדיוט טכני שכמוני.

בקיצור איך אני פותר את המילכוד שבו אני נמצא כרגע רוצה את היתרונות של ניתוק המוט המייצב בלי החסרונות של הניתוק ???

שלמה

Saar
08-08-05, 14:46
שלמה,
ניתוק מייצב לא דורש יכולת טכנית.
הוא דורש יכולת להתכופף ולנתק...
אם זה כמו ב TJ אז זה אפילו פשוט מאוד:
http://jeepolog.com/jp_forum/viewtopic.php?t=10021

אם לא, תמיד אפשר לתכנן ולבנות...

סער.

KOOKE
08-08-05, 16:14
סער

עם הכרס שלי גם להתכופף זה קשה.. :lol: :lol: :wink:

בכל מיקרה לפי מה שהבנתי (כך גם בפין\מנתק שבדוגמא) כדי לחבר את המנתק חזרה הרכב צריך להיות על משטח ישר לחלוטין וגם אז צריך להפעיל לחץ פיזי כדי להתאים את החורים בדיוק זה מול זה ולהכניס את הפין (נשמע כמו תיאור של..)

שלמה

KOOKE
08-08-05, 16:19
למי שהוא יש דוגמא\רעיון למנתק מייצב פשוט לתפעול - נניח מושכים ידית\מסובבים כפתור ואופס מחובר או מנותק בהתאם. משהו אלקטרומכאני כמו בפאטרול למשל ??

שלמה

נמרוד
08-08-05, 16:33
דוגמא לא, אבל רעיון בהחלט יש.

כמה היית מוכן לשלם שלמה עבור מוט מייצב שמחברים ומנתקים מכאנית כמו לוקר של גלגל, לא צריך להתכופף - ידית ההפעלה נמצאת ליד הפגוש הקדמי. משהו איכותי, אמין, בלי חופשים, יותר טוב ממקורי, וגם נראה הרבה יותר טוב.

נקרא לזה סקר שוק ראשוני.

KOOKE
08-08-05, 17:28
מבחינתי כצרכן כמה שפחות אבל ריאלית אני אישית מוכן לשלם עד 1,000 ש"ח כולל עבודה של הרכבת המנתק.

שלמה

tayrie
08-08-05, 18:12
יאללה תזמין...
http://www.stu-offroad.com/suspension/swayloc/swayloc-1.htm

http://www.stu-offroad.com/suspension/swayloc/swayloc-20.jpg

נמרוד
10-08-05, 10:39
באנה, מערכת מגניבה Tayrie!

למי שלא שם לב - לא מדובר על ניתוק פשוט, אלא על מוט פיתול בתוך צינור פיתול, הבוכנה הפנאומטית משלבת את צינור הפיתול החיצוני למוט הפיתול הפנימי שמחובר כל הזמן, ויש כאן בעצם מערכת של פיתול קטן בשטח ובפיתול גדול יותר בכביש - אין כאן ניתוק מוחלט. יפה מאד, ביצוע מרשים - מטורף מי שחשב על זה ועוד חושב לעשות מזה כסף... אבל בארה"ב השוק כל כך גדול שכנראה הכל הולך.

שלמה, ב1000 שקל אין סיכוי תיאורטי, אתה יכול להמשיך להתכופף...מחיר יעד של 500$ לצרכן זה יותר הכיוון.

אגב, המערכת שנראה לי שהולכת טוב אצל הTJים, Anti-Rock של Currie - אני חושב שהבנתי מה הרעיון. פשוט מאד מוט מייצב חלש מאד, הרבה יותר חלש מהמקורי, אבל מערכת שנראית מגניבה סוף הדרך.

KOOKE
10-08-05, 11:02
נמרוד

אם מערכת כמו שהוצגה כאן עולה בארה"ב 550$ למה בארץ בייצור מקומי מערכת מכאנית (לא אלקטרומכאנית או מבוססת לחץ אויר) צריכה לעלות כ- 500$ .

הרי לא מדובר ביבוא עם המיסוי הכבד ..

אני לא בקיא בעלויות של חריטה\יציקה או שאר הדברים שכרוכים בייצור מערכת מיכאנית אבל עלות של כ- 2,500 ש"ח ליצרן למערכת מיכאנית נראית לי גבוהה.

שלמה

tayrie
10-08-05, 11:52
באנה, מערכת מגניבה Tayrie!

למי שלא שם לב - לא מדובר על ניתוק פשוט, אלא על מוט פיתול בתוך צינור פיתול, הבוכנה הפנאומטית משלבת את צינור הפיתול החיצוני למוט הפיתול הפנימי שמחובר כל הזמן, ויש כאן בעצם מערכת של פיתול קטן בשטח ובפיתול גדול יותר בכביש - אין כאן ניתוק מוחלט. יפה מאד, ביצוע מרשים - מטורף מי שחשב על זה ועוד חושב לעשות מזה כסף... אבל בארה"ב השוק כל כך גדול שכנראה הכל הולך.
.

זה משנה , כל עוד הוא לא מגביל את המהלך בכלום?

ניר ל
10-08-05, 11:54
כלי הרכב האלה לא בטיחותיים . נקודה.
הם לא יוצרו בטיחותיים, הם לא מתנהגים על הכביש טוב יותר מכל מכונה חקלאית אחרת.
ראוי היה שיגבילו את השימוש בכלי הרכב האלה בחוק (בדומה למה שעושה הצבא), אבל זה גם שולי כי זה לא יהיה יעיל, יותר חשוב זה שאנחנו נבין על מה אנחנו נוהגים ופשוט ניזהר.
אותי לא יתפסו נוסע מעל המהירות המותרת, לא יראו אותי משתולל, אין מצב שאני אסע עם צמיגים פגומים, בלמים פגומים, חופשים במערכת ההיגוי, פשוט כי זה מפחיד !
אני מאמין שכל נהג בר דעת מתאים את הנהיגה שלו לרכב שבו הוא נוהג, אני לא חושב שג'יפים מעורבים בתאונות יותר מאשר חלקם היחסי על הכביש. אם יש לכם ילדים שהוציאו רשיון ואין לכם ביטחון בהם - אל תרשו להם לנהוג בג'יפ. אמריקה ! סע עם צמיגים בגובה מטר, עם הגבהות, עם מה שאתה רוצה, רק קח עליך אחריות - תשתולל ותגרום לתאונה -תשלם על כך ביוקר.

-->