PDA

צפייה בגרסה מלאה : שאלות חשמל בסיקס

yehuda75
30-09-14, 12:10
הי,

אתמול הוצאתי את הצמה הישנה מהרכב והתחלתי להרכיב צמה אוניברסלית חדשה.

נוכחתי לגלות שהסולונייד שלי מחובר באופן הבא: (מבט לכיוון הסולונוייד)

רגל ימין: חיבור פלוס מהמצבר ואלטרנטור
רגל שניה: חיבור ישיר לסטארטר

רגל קטנה ימין: חוט סטארט (מגיע מסוויטץ)
רגל קטנה שמאל: מחוברת לבודי

כאשר הסכלתי ברשת על החיווט נוכחתי לגלות שהרגל הקטנה השמאלית אמורה להתחבר לכוייל.
מה החיווט הנכון?

כמו כן, יש לי הגה סופה. האם מישהו יודע מה תפקידה של כל רגל במחבר של הסוויטץ?

http://i318.photobucket.com/albums/mm424/SweetHomeAlabama55/Jeep/92-95Steering42.gif

lishay7
30-09-14, 14:51
יהודה לא עברנו ביחד על כל החיבורים של המתג התנעה בטלפון? החיבורים בסופה וסיקס אותו דבר למיטב זיכרוני.
מעבר לזה יש סולונואידים שמקבלים מינוס דרך הגוף שלהם ויש כאלה שיש להם רגל מינוס כמו אצלך.
איזה סטרטר יש לך? אם מותקן אצלך של סופה אתה יכול לבטל את הסולונואיד התנעה שעל הכנף.

yehuda75
30-09-14, 15:13
אכן עברנו. אבל במקום לרשום את תפקידה של כל רגל, סימנתי לאיזה חוט זה מתחבר בצמה שלי.
ניסיתי לאתר את הדף אתמול - אבל נראה לי שהכלב אכל אותו (בהעדר תירוץ אחר).
בספר רכב של סופה מצאתי את התרשים - רוצה לודא שהבנתי טוב.
לא נגעתי בסטרטר - אני משער שזה סיקס. לא יודע...דרך לגלות? למי יש גדול יותר? למסוקס או לזריז?

דרור ברלי
30-09-14, 15:36
במקרה הזה, זה לא הגודל שקובע. של הזריז בפירוש טוב יותר. בהזדמנות הראשונה תעבור אליו.

shmil
30-09-14, 15:45
אי אפשר להחליף בסיקס לסטרטר סופה, אלא אם החלפת גם גלגל תנופה.
זה סט. או ככה, או כך.

yehuda75
30-09-14, 16:36
דרור - גם ככה הוא מרגיש קצת דחוי. אתה יודע:
קפיצים של YJ, חלון סופה, גג סופה, הגה סופה...(מממ נגמרו היתרונות של הסופה ;)))
סופה היתה הבחירה הראשונה שלי עד שפגשתי את הסיקס ומכאן סיפור אהבה... אין לי דעות לכאן או לכאן.
שניהם נהדרים...

- - - Updated - - -

סופה היתה הבחירה הראשונה שלי עד שפגשתי את הסיקס ומכאן סיפור אהבה... אין לי דעות לכאן או לכאן.
שניהם נהדרים...

מממ - עכשיו הבנתי שההמלצה היא לעבור לסטרטר של סופה, לא לסופה...

asafk
30-09-14, 18:06
הממסר המדובר מחובר בסדר. שתי הרגליים הקטנות הן של הסליל. אחת לפיקוד פלוס והשנייה סוגרת מעגל למינוס. מהשלדה או ממקום אחר.

אסף.

דרור ברלי
30-09-14, 19:22
שניהם נהדרים...

- - - Updated - - -

מממ - עכשיו הבנתי שההמלצה היא לעבור לסטרטר של סופה, לא לסופה...

אם כבר אז סופה, עם חזית סיקס. כל היתרונות בחבילה אחת....:)
וזה כי מנסיוני, כמעט ואין מכלול כלשהו בסופה שלא מחזיק מעמד טוב יותר ממקבילו ב-CJ, אבל מכיוון שזה יתדרדר שוב לויכוח "מה עדיף" נעזוב את זה.

אם כל העסק ממילא בחוץ וצריך להחליף סטרטר, אז סטרטר סופה עם גלגל תנופה סופה. ללא ספק בכלל.

ד ו ר ו ן
30-09-14, 19:31
אם כבר אז סופה, עם חזית סיקס. כל היתרונות בחבילה אחת.
ע״ע הסופה זצל של אריק..

lishay7
30-09-14, 22:54
לא מדוייק שמיל.
סיקסים ממודל גבוה שבאו עם ספייסר בין הסטרטר לבין ההאוזינג יכולים לעבוד עם סטרטר סופה ללא שום בעיה. שינוי מינורי בחיווט והכל עובד יופי.

shmil
30-09-14, 23:50
לא מדוייק שמיל.
סיקסים ממודל גבוה שבאו עם ספייסר בין הסטרטר לבין ההאוזינג יכולים לעבוד עם סטרטר סופה ללא שום בעיה. שינוי מינורי בחיווט והכל עובד יופי.
לא לישי.
אתה מדבר על סיקסים שבאו עם גלגל תנופה "ביניים", ההוא שזר השיניים קרוב יותר מאשר גלגל תנופה סיקס, ולכן ככלל סטרטר סופה לא יכול לבוא
במקום סטרטר סיקס.
חריגים יש בכל מקום, וזה לא המצב.

lishay7
01-10-14, 01:05
קודם כל לא אמרתי באופן גורף שמתאים אלא במקרה ספציפי שיש ספייסר בין הסטרטר להאוזינג.
במקרה כזה שלרוב מופיע במנועים ממודל 87-88 עד 90 אתה יכול להרכיב סטרטר סופה בלי שום בעיה ואת זה אני אומר באחריות מלאה כי גם אצלי זה היה ככה וגם התקנתי ללא מעט סיקסים שהיו עם ספייסר סטרטר סופה.
לצורם העיניין גלגל תנופה מהמודלים האלה נראה בדיוק אותו דבר כמו גלגל תנופה של סופה רק בלי החריצים לחיישן קראנק.

- - - Updated - - -

כמובן שלצורך ההרכבה של סטרטר סופה במקרה כזה אתה לא מחזיר את הספייסר בחזרה אלא מרכיב בלעדיו.

- - - Updated - - -

כמובן שלצורך ההרכבה של סטרטר סופה במקרה כזה אתה לא מחזיר את הספייסר בחזרה אלא מרכיב בלעדיו.

- - - Updated - - -

קודם כל לא אמרתי באופן גורף שמתאים אלא במקרה ספציפי שיש ספייסר בין הסטרטר להאוזינג.
במקרה כזה שלרוב מופיע במנועים ממודל 87-88 עד 90 אתה יכול להרכיב סטרטר סופה בלי שום בעיה ואת זה אני אומר באחריות מלאה כי גם אצלי זה היה ככה וגם התקנתי ללא מעט סיקסים שהיו עם ספייסר סטרטר סופה.
לצורם העיניין גלגל תנופה מהמודלים האלה נראה בדיוק אותו דבר כמו גלגל תנופה של סופה רק בלי החריצים לחיישן קראנק.

yehuda75
02-10-14, 17:13
אשמח לדעת היכן רוכשים את הסופיות הזו:

91579

yehuda75
06-10-14, 17:07
שוב...

https://www.ozautoelectrics.com/media/catalog/product/cache/1/image/390x445/5e06319eda06f020e43594a9c230972d/5/6/56226__55462.jpg

shmil
06-10-14, 22:32
אם סופית רגילה טובה לך, תוכל לקבל כמה עשרות.....

yehuda75
08-10-14, 13:34
שמיל, מתי אתה קופץ לביקור?

shmil
08-10-14, 14:58
הבנתי שאתה מאד קרוב, ואעשה זאת בשמחה בקרוב.
לעננין הסופיות, עוד לפני שאבוא - בוא וקח, גם בחג...
52-8285994

-->