PDA

צפייה בגרסה מלאה : כביש 10 מחריף להר שגיא בסוכות 2014

איל מ
30-09-14, 13:17
אחרי דיונים עם פקחים, מתא"ם דרום ומי לא קיבלתי סוג של תשובה.
ממחסום חריף ניתן יהיה להכנס לכיוון הר שגיא והר כרכום עם ליווי שייצא במהלך חוה"מ כל שעה בין השעות 10:00 ו-16:00.
לגבי שמירה בחניון הר כרכום, לא קיבלתי תשובה ולכן קחו בחשבון שאין.

אגב, מכיוון שרציתי להיות ילד טוב התקשרתי למתאם לגבי ציר שמתחיל בשבטה ומסתיים איפשהו בקניון הלבן (כמה ימים) והתשובה היתה:
"וואו, זה טיול ממש ארוך.... עוברים בהמון שטחי אש..... אני לא בטוחה שיאשרו את זה..."

עדיין מחכה לתשובה מהם.....

אז עם קיטבג או בלי קיטבג? ;)

אם יהיו עדכונים לגבי שטחים שאינם מאושרים בתאריכים ספציפיים אעדכן (למרות שבינינו, הרוב יכנסו בין כה).

דור אריאל
30-09-14, 18:30
אתה יודע עד איפה אפשר לנסוע עם הליווי הזה ?
אפשר לצאת בצומת סיירים ?

איל מ
30-09-14, 20:54
לא יודע בוודאות. אני ביררתי לגבי הר כרכום והחיילת החביבה התייחסה בהתאם.
יכול להיות שפתוח עוד דרומה. ניתן להתקשר למתא"ם דרום, רק קח בחשבון שאם מי שעונה יושב בדיוק עם מישהו אחר על מפות (איתי היא היתה בקו פתוח חצי שעה רצוף לאישור מסלולים), יענו לך אבל יגידו שתתקשר מאוחר יותר (רק אחרי כמה נסיונות במשך יומיים תפסתי אותם פנויים).

08-9902926/7

נעם1
30-09-14, 21:11
אחרי דיונים עם פקחים, מתא"ם דרום ומי לא קיבלתי סוג של תשובה.
ממחסום חריף ניתן יהיה להכנס לכיוון הר שגיא והר כרכום עם ליווי שייצא במהלך חוה"מ כל שעה בין השעות 10:00 ו-16:00.
לגבי שמירה בחניון הר כרכום, לא קיבלתי תשובה ולכן קחו בחשבון שאין.

אגב, מכיוון שרציתי להיות ילד טוב התקשרתי למתאם לגבי ציר שמתחיל בשבטה ומסתיים איפשהו בקניון הלבן (כמה ימים) והתשובה היתה:
"וואו, זה טיול ממש ארוך.... עוברים בהמון שטחי אש..... אני לא בטוחה שיאשרו את זה..."

עדיין מחכה לתשובה מהם.....

אז עם קיטבג או בלי קיטבג? ;)

אם יהיו עדכונים לגבי שטחים שאינם מאושרים בתאריכים ספציפיים אעדכן (למרות שבינינו, הרוב יכנסו בין כה).

הציר משבטה לקניון הלבן בתנועה הגיונית מצפון לדרום מחייב אותך לעבור דרך הר חריף או בקעת חסון. הציר של מעלה שגיא לבאר כרכם חסום פיסית ממש ולא עביר בעליל. קיים ציר נוסף שהייתי נזהר ממנו בחגים.
לגבי שטחי האש, תעמיס את הקיטבג וסע. גם הצבא הבין שאין שליטה בשני הרגלים הגדולים. מניסיון עם מתא"מ פיקוד דרום שווה להתעקש אתם.

אתה יודע עד איפה אפשר לנסוע עם הליווי הזה ?
אפשר לצאת בצומת סיירים ?

למה לנסוע על כביש 10 אם אפשר לנוע בשטח? והשטח שם הוא כזה שלעולם לא תשבע ממנו.

איל מ
30-09-14, 21:48
בהקשר של מתא"ם, הפתיעו אותי והתקשרו להגיד שהכל מאושר וביקשו מס' פקס לשלוח את האישור.
עכשיו יש לי מסמך חתום ע"י השלטונות המאשר לי לנוע בחופשיות ברחבי הר הנגב בחוה"מ.
אני מרגיש ממש כמו בימים היפים כשהייתי מתאם אימונים בדרום.
אם לומר תאמת, בכלל לא התכוונתי לקבל אישור אלא רציתי לברר על כביש 10. מכיוון שכבר הייתי איתם על הקו אמרתי נברר גם על שטחי האש שלא יהיו טעויות ומפה לשם זה נגרר לקבלת אישור.
ממש כמו אותו יום שנכנסתי לל"כ בשביל בוקסה ויצאתי עם ציוד לגדוד שלם ;););)

בקשר לכביש 10, זהו ציר יפהפה כשלעצמו ונסיעה עליו חוסכת סיבוב מאד גדול בשטח, דבר המאפשר להוסיף אלמנטים אחרים ואטרקציות נוספות בטיול. אל דאגה, שטח לא יהיה חסר בחג הזה טפו טפו טפו

דור אריאל
30-09-14, 22:08
בקיצור פתחו הכל..
מה שפתוח לך פתוח לכולם,

יש לך את מספרי שטחי האש שרשמו לך בפקס' ?
( מה שזכור לי שרובם שם מטווח 80 )

בהקשר של מתא"ם, הפתיעו אותי והתקשרו להגיד שהכל מאושר וביקשו מס' פקס לשלוח את האישור.
אני מרגיש ממש כמו בימים היפים כשהייתי מתאם אימונים בדרום.
אם לומר תאמת, בכלל לא התכוונתי לקבל אישור אלא רציתי לברר על כביש 10. מכיוון שכבר הייתי איתם על הקו אמרתי נברר גם על שטחי האש שלא יהיו טעויות ומפה לשם זה נגרר לקבלת אישור.
ממש כמו אותו יום שנכנסתי לל"כ בשביל בוקסה ויצאתי עם ציוד לגדוד שלם ;););)

בקשר לכביש 10, זהו ציר יפהפה כשלעצמו ונסיעה עליו חוסכת סיבוב מאד גדול בשטח, דבר המאפשר להוסיף אלמנטים אחרים ואטרקציות נוספות בטיול. אל דאגה, שטח לא יהיה חסר בחג הזה טפו טפו טפו

נעם1
30-09-14, 23:35
כביש 10 פתוח לכל אורכו? אני בספק. מהיכרות עם נהלי סוכות פסח שם הצבא יוצר שיירות שאותן הוא מלווה על כביש 10 בין הר חריף לכניסה להר כרכם. כביש 10 מכרכם או מהכניסה לנחל שגיא ודרומה סגור. באזורים שסגורים, בניגוד לעבר, רואים אותך הרבה לפני שאתה מספיק להתחבר לכביש 10 ולנסוע דרומה.

ד ו ר ו ן
01-10-14, 01:01

נו?
ומה פתוח?
יש מצב שאתה מעלה את המסמך?

איל מ
01-10-14, 19:59
לא יודע מה יגידו לכם שטחי האש אבל:
626,628, 80צפון, 1010, 1390ה, 1390ו, 80 דרום, 614,612,632,630, 626א.
בגדול משבטה דרך נחל ניצנה ונחל עקרב לציר סובנה (אאל"ט כביש 171), בהמשך ירידה מול נחל אלות לכיוון מעלה ערוד ונחל ערוד עד כביש 40, אח"כ כניסה דרומה דרך קניון עדה ולופ דרומי לכיוון הקניון הלבן.
כמובן שהנוהל דורש דיווח בכניסה וביציאה, זמינות בטלפון ועוד דברים שכנראה לא יקרו.
כמו כן יש התייחסות ספציפית לפיה הגישה להר כרכום היא דרך הכביש המערבי בלבד וכמובן בתיאום ושהלינה באזור מותרת אך ורק בחניון הר כרכום.

דור אריאל
01-10-14, 20:21
אומר אם מכירים..
626,628, זה 2 שטחי האש מערבית לכביש 171 עד כביש 10

אתה חוצה את כביש 171 ונכנס ל שטח אש 636 ואז מזרחה יש את כל ב 80 צפון ודרום
יותר מזרחה יש את 1009 ו 1010

612 ו 614 צמודים מזרחית לכביש211

בגדול משבטה דרך נחל ניצנה ונחל עקרב לציר סובנה (אאל"ט כביש 171), בהמשך ירידה מול נחל אלות לכיוון מעלה ערוד ונחל ערוד עד כביש 40, אח"כ כניסה דרומה דרך קניון עדה ולופ דרומי לכיוון הקניון הלבן.
כמובן שהנוהל דורש דיווח בכניסה וביציאה, זמינות בטלפון ועוד דברים שכנראה לא יקרו.
כמו כן יש התייחסות ספציפית לפיה הגישה להר כרכום היא דרך הכביש המערבי בלבד וכמובן בתיאום ושהלינה באזור מותרת אך ורק בחניון הר כרכום.

ד ו ר ו ן
01-10-14, 22:41
תודה!

Israeln
05-10-14, 19:57
שלום חברים,

לפותח השרשור, אשמח אם תעלה את המסמך לטובת כל החברים.
האם יש חברים שמתכננים שישי שבת 10-11.10 בהר כרכום ? מעוניין ואשמח להצטרף.

ישראל

נמרוד
05-10-14, 20:09
אל תעלה את המסמך.

אל תשאלו שאלות קיטבג. סעו לטייל, ומי שמרגיש צורך רגשי לתאם - שיתאם.

אבל עוד יצוץ הגאון בצבא שיראה שאנשים שמקבלים אישורים מפרסמים אותם באינטרנט, והוא ימצא את הסיבה להחליט שזה לא טוב ויפסיקו לתת אישורים.

במילא אישור ספציפי שניתן למישהו אחד לא תופס לגבי כולם, אז בשביל מה אתם צריכים אישור בכתב?

six 4 life
05-10-14, 20:17
אני רק רוצה לאמר שהתרשמתי לגמרי ומקנא לא מעט בידע העמוק והמפורט עם השטח שחלק מהאנשים כאן הפגינו.
כל הכבוד, הלוואי עלי רמה כזו של היכרות עם הדרום הרחב.

דור אריאל
05-10-14, 20:21
כי אנחנו לא רוצים פגז על הראש..
מה אתה חושב שצה"ל סתם סוגר שטחים ולא מתאמן ?

אל תעלה את המסמך.

אל תשאלו שאלות קיטבג. סעו לטייל, ומי שמרגיש צורך רגשי לתאם - שיתאם.

אבל עוד יצוץ הגאון בצבא שיראה שאנשים שמקבלים אישורים מפרסמים אותם באינטרנט, והוא ימצא את הסיבה להחליט שזה לא טוב ויפסיקו לתת אישורים.

במילא אישור ספציפי שניתן למישהו אחד לא תופס לגבי כולם, אז בשביל מה אתם צריכים אישור בכתב?

נמרוד
05-10-14, 20:29
כי אנחנו לא רוצים פגז על הראש..
מה אתה חושב שצה"ל סתם סוגר שטחים ולא מתאמן ?

בחול המועד סוכות וחול המועד פסח כן, הצבא סוגר את שטחי האש ולא מתאמן.

למעט מקרים יוצאי דופן - שאז הצבא יוצא מגדרו כדי להודיע על כך לציבור, גם בכלי התקשורת, גם בשטח עד כדי הצבה של חיילים בכניסות לשבילים בשטחי אש שבהם יש אימונים. זה לא המצב נכון לחג הזה, טפו-טפו.

דור אריאל
05-10-14, 20:49
חשבתי שאתה מתכוון ביום יום , בסוכות תטייל איפה שבא לך בלי לתאם הכל פתוח

http://www.automag.co.il/news/%D7%A6%D7%94%D7%9C-%D7%A4%D7%95%D7%AA%D7%97-%D7%90%D7%AA-%D7%A9%D7%98%D7%97%D7%99-%D7%94%D7%90%D7%A9-%D7%9C%D7%98%D7%99%D7%95%D7%9C%D7%99%D7% 9D-%D7%91%D7%94%D7%A1%D7%AA%D7%99%D7%99%D7% 92%D7%95/

בחול המועד סוכות וחול המועד פסח כן, הצבא סוגר את שטחי האש ולא מתאמן.

למעט מקרים יוצאי דופן - שאז הצבא יוצא מגדרו כדי להודיע על כך לציבור, גם בכלי התקשורת, גם בשטח עד כדי הצבה של חיילים בכניסות לשבילים בשטחי אש שבהם יש אימונים. זה לא המצב נכון לחג הזה, טפו-טפו.

גל מגל
05-10-14, 21:05
91658

איל מ
10-10-14, 17:50
עדכון נוסף ובדיעבד.
כמו שכתב טושי.
הגענו למחסום בסביבות 12:00 שם כמובן לא ידעו מה אנחנו רוצים מהם וכמובן שמבחינתם הציר סגור. אחרי שיחה עם החמ"ל נאמר שאכן הגיע כוח שאמור לאבטח את הציר אבל הוא רק הגיע ויקחו כמה שעות עד שיהיה אפקטיבי (וזה גם אחרי חצי שעה של שיחות ובירורים גם מהצד שלי וגם מהצד של הצבא).
בשתיים (אחרי שהלכנו לאכול צהריים בבורות לוץ) קיבלנו אישור מהחמ"ל של הר חריף. חכו...

מה מסתבר?

הציר לכיוון כרכום עובר כבר בגזרה של כוח דרומי יותר ושם המג"ד לא מוכן בשום פנים ואופן לאפשר נסיעה על הציר. אחרי מספר מניפולציות הצלחתי להשיג טל' של הקמב"צ של הגזרה הדרומית שהבטיח לברר מה הסיפור (שהרי מבחינת הצבא הגדול הציר אמור להיות פתוח למטיילים רק שמפקד הגזרה לא מכיר את זה).
מכיוון שהתחיל להיות מאוחר מבחינת להגיע לפני החשיכה לכרכום, והבירורים של הקמב"ץ לא נשאו פרי בזמן החלטנו לבטל ושמנו פעמינו לכיוון ציר חלופי שהוכן מבעוד מועד ולחניון לילה קרוב יותר.

כל זה היה בערב החג ומאז אני מאמין שהגיעו עוד לא מעט מטיילים ואולי השתנו הדברים. בכל מקרה מי שמעוניין לתאם לפני זה הטל' של חמ"ל הר חריף (אולי התקדמו הענינים):
0732013901.

בסופו של דבר בלי קשר להחמצה של כביש 10, היה אחלה טיול עם שני לילות של גשם וסופות רעמים ומז"א מצוין! (כמובן שמי שהאוהל שלו לא היה עמיד בגשם חשב אחרת ממני ;)
).

נ.ב.
אני מפרסם את הפוסט הזה גם בשרשור השני על כביש 10, עמכם הסליחה פשוט שתוצאות החיפוש יהיו זמינות.

Israeln
11-10-14, 23:55
הגענו שיירה של 5 ג'יפים ביום שישי האחרון בשעה 13:00.
החיילים קיבלו אותנו בצורה יפה מאוד.
המתנו כ-חצי שעה לכוח ליווי שלקח אותנו עד למחסום שגיא.
ממחסום שגיא המשכנו עצמאית עד להר כרכום (שביל אדום).
היום יום שבת, יצאנו מהשטח בשעה 15:00, והמתנו כשעה לכוח הליווי (בעיניי לא נורא) בסמוך לעלייה על כביש 10, יחד עם שיירה של 8 ג'יפים של החברה להגנת הטבע.

איל מ
22-10-14, 15:19
אופס:
http://m.ynet.co.il/Article.aspx?id=4582997

מוטיז
06-12-14, 18:00
מישהו יודע מה קורה בחנוכה בשטחי האש באזור הר כרכום והנחלים הגדולים? במתא״ם פיקוד דרום לא ידעו נכון לאתמול

-->