PDA

צפייה בגרסה מלאה : דימקס 2014 ידני- מוגבל החלקה? ובקרת יציבות

יונתןמצפה
01-10-14, 21:35
לאחר מספר נהיגות על הדימקס החדש (2014) בדגם הידני עלו לי מספר תהיות:
1. לתחושתי, הרכב לא מצוייד בדיפרציאל מוגבל החלקה. בנסיון לחוש את האופן שבו הרכב מתמודד עם הצלבות קלות, עושה רושם שמדובר בדיפ' פתוח לגמרי. מישהו יודע לומר בוודאות? (לא מצאתי נתונים בספר הרכב. מייד אפרט מה כן מצאתי...)
2. ביטול מערכת בקרת יציבות: כאשר אני מפעיל את ביטול המערכת בשטח, ונורית החיווי דולקת, בנהיגה בתנאים מסויימים אני עדיין מרגיש התערבות חיצונית בנהיגה אם כי פחות מבמצב בו היא אינה מבוטלת (הגבלת תאוצה, בלימה של גלגלים מסויימים). האם יכול להיות שגם כשהמערכת מנוטרלת היא עדיין מתערבת בתנאים מסויימים?
3. מעיון בספר הנהג בנושא מעט התבלבלתי:
א. לפי מה שכתוב, לחיצה על כפתור נטרול מערכת בקרת היציבות אמור למנוע ממנה לעבוד. כאמור, זה לא הרגיש ככה באופן מלא.
ב. משום מה יש התייחסות (חלקית מאוד) למערכת בקרת אחיזה... הייתכן שהרכב מצוייד במערכת בקרת אחיזה (כמו בדיסקו 2 וטויוטה לנדרקרוזר 120)? ממספר נסיונות טיפוס לא מאתגרים במיוחד זה ממש לא הרגיש ככה...
ג. ב- 4X4 L המערכת מנוטרלת באופן אוטומטי. גם לפי הנורה וגם לפי הספר.
ד. הערה שכן מופיעה היא שאין להתקין ברכב דיפ' מוגבל החלקה כיוון שמערכת בקרת היציבות לא תפעל כהלכה... מישהו יכול להסביר?

אנסה תכף לסרוק ולהעלות את העמודים הרלוונטיים מספר הנהג.

asafk
04-10-14, 15:13
בקרת יציבות / מערכת למניעת החלקה esp קיימת בכל רכב שנת 2014. בד״כ ביטול שלה הוא חלקי בלבד. יש יצרנים שמלבישים על המערכת הזו גם בקרת אחיזה שעוזרת בשטח.
כיוון שמדובר באיסוזו ומן הסתם בדגם ה״מוסדי״ קשה לי להאמין שיש בו משהו כזה... וזה רק ניחוש כי אני לא מכיר את המפרט המלא של הרכב.

אסף.

יונתןמצפה
04-10-14, 15:44
תודה.
עשיתי עוד כמה נסיונות ומסתבר שלחיצה על הכפתור מבטלת קודם כל את בקרת האחיזה (?) שלא ברור לי מה היא עושה... - נדלקת נורת ה- TCS OFF.
לחיצה ממושכת יותר על הכפתור (מעל 5 שניות) מבטלת את בקרת היציבות ואז נדלקת נורה עם ציור של רכב מחליק + OFF.
כשבקרת היציבות מבוטלת (לאחר לחיצה ממושכת), נראה כי אין התערבות חיצונית בנהיגה (לא הגבלת תאוצה ולא בלימה של גלגלים מסויימים).

אז תשובה לשאלה אחת יש- ביטול בקרת היציבות ע"י לחיצה ארוכה וממושכת על כפתור הביטול עד ששתי הנורות דולקות.
לשתי השאלות הנוספות טרם התקבלה תשובה:
1. האם ברכב יש בקרת אחיזה כמו בדיפנדר פומה/דיסקברי 2/לנקרוזר 120?
2. האם ברכב יש דיפ' מוגבל החלקה (בדגמים הקודמים לדעתי יש).

בנסיון לבדוק האם קיימת מערכת בקרת משיכה ועד כמה היא יעילה הכנסתי את הרכב להצלבה מלאה בתעלה מתונה. שני הגלגלים הנגדיים היו באוויר.
הרכב לא התקדם. גם לא לאחר מספר שניות של החלקה.
משחק עם מצבי הכפתור השונים לא השפיע.

אם כך איזו בקרת אחיזה יש כאן?

במדיה ואין ברכב מערכת כזו ומדובר בדיפ' פתוח רגיל, הרי שיכולת העבירות של הדגם הזה נפגעה משמעותית ביחד לדגמים הקודמים וזה נתון חשוב לכל מי שחושב לקנות טנדר שגם עשוי לשמש כרכב טיולים.

ג'יפולוג- אולי צריך מבחן השוואתי בין הטנדרים השונים?

-->