PDA

צפייה בגרסה מלאה : עזרה ברכישת מצלמה

חנן-ג'יפולוג
01-10-14, 22:11
שלום,
אני חובבת צילום והחלטתי שאני רוצה לקנות מצלמה טובה ומקצועית כאשר יש לי תקציב של 550₪.
ניסיתי לבדוק מצלמות של Canon אבל הגעתי למסקנה שהן יקרות מדי בשבילי וראיתי שחברת Fuji היא חברה נחמדה שמיצרת מצלמות בסדר (כך קראתי בביקורות באינטרנט) ולחברה שלי יש מצלמה של החברה ומאוד אהבתי אותה (את המצלמה [emoji5] ).
אשמח לשמוע המלצות על מצלמות טובות שהמחיר שלהן הוא עד הסכום שכתבתי [emoji115] וכמובן שאם המחיר שכתבתי הוא ריאלי ולא נמוך מדי.
תודה, אופיר (בתו של חנן)

אמיר ב.א
01-10-14, 22:38
מצלמה מקצועית וטובה בסכום הזה יהיה קשה למצוא ,

הייתי מתפשר במקומך על הקטע המקצועי בסכום הזה , ולמשל הולך על מצלמה נגד מים , שזה יכול להוסיף הרבה עניין לצילום.

http://www.zap.co.il/compmodels.aspx?modelid=774677

כיוון נוסף - לקנות קומפקטית בסכום הזה , ולעבוד על שאר המרכיבים של צילום טוב ,

אפשר להוציא תמונות טובות גם ממצלמה פשוטה יחסית.

http://www.zap.co.il/model.aspx?modelid=790823

GodsFather
01-10-14, 23:47
אופציה נוספת, קצת קיצונית אבל היי למה לא לחשוב מחוץ לקופסה, היא לקנות מתאם לעדשה לסמארטפון ואז בעצם לקבל אפשרות לשים עדשה מקצועית (שיש כאלה גם בטווחים של עד 300 ש"ח) על הסלולרי שגם ככה מוכר ולשפר את יכולות הצילום עם משחקים בעומק שדה וכד'.

http://www.beastgrip.com/

הנה דוגמה למוצר כזה שקיבל ביקורות חיוביות ויכול לעבור איתך גם בין מכשירים. עלות של 75 דולר שם אז רק צריך איזה דוד שיביא את זה.

עדשה של 50 מ"מ קבועה עם מפתח F1.8 היא נהדרת ונפוצה ואפשר למצוא אותן משומשות באיזור ה200-250 ש"ח לפני מקח. יש מהן פשוט כמו זבל והן שורדות נצח.

רעיון שכזה.

boaz avrahami
02-10-14, 02:14
אופיר,
את מכוונת נכון לדעתי.
מצלמת פוג׳י דומיית slr משומשת במצב טוב תתן לך יופי של פתרון.

תגדירי איזה סוג צילום מעניין אותך ותבדקי בלוח יד2 מה קרוב לתקציב שלך.
תעלי לכאן את האפשרויות שמצאת ואנחנו כבר נבלבל אותך היטב עד שלא תדעי מה להחליט.
אגב, חפשי גם קוניקה מינולטה. גם הן נתנו תמורה יפה בזמנו.

נקודה בעניין פוג׳י.
שימי לב לבוג כרטיס הזיכרון ולמחיר שלו.
למיטב זכרוני הם השתמשו בסוג כרטיס יחודי ויקר.
לעומתם הקוניקה מינולטה משתמשות בכרטיס נפוץ וסול יותר.
שקללי את זה בעלות המצלמה

Redoren
02-10-14, 07:14
אופיר,
קודם כל ברוכה הבאה לעולם הצילום.
אני רכשתי לפני כמה שנים מצלמה דמוית slr של פוג׳י (שהייתה מתקדמת טכנולוגית יחסית לזמנה) בערך באותו הסכום ונהניתי ממנה מאוד.
מאז, התקדמה הטכנולוגיה די הרבה, ואיפה גם המחירים.
בגדול, הייתי ממליץ לך למצוא חבר/חברה/חנות שאפשר לצלם בה כמה תמונות ולראות אם היא נוחה לך לתפעול.
לא הייתי פוסל את האפשרות שבעז הציע ומחפש משהו יותר ״נחשב״ אך יד שניה.
למיטב זכרוני נהניתי מאוד מהפוג׳י.

בהצלחה

raanan
02-10-14, 07:24
אופציה נוספת, קצת קיצונית אבל היי למה לא לחשוב מחוץ לקופסה.
זה קיצוני ???

ההצעה שלי זה לקנות SLR אמיתית עם פילם !!!
כמובן משומשת מאיביי עם עדשה .

אם את רוצה ללמוד ולהנות מחדוות הצילום, רק SLR פילם !
בפילם את לא יכולה "להרביץ" קליקים כמה שאת רוצה וחשבון עלות לכל תמונה יכניס אותך למשטר
קומפזיציה נכונה מראש + הגדרת צמצם וסגר מדוייקים לתוצאה הסופית שאת מכוונת.

דוגמאות :
http://www.ebay.com/itm/Nikon-F100-35mm-SLR-Film-Camera-AF-Nikkor-35-105mm-1-3-5-4-5-zoom-/321533540974?pt=Film_Cameras&hash=item4adce47a6e
http://www.ebay.com/itm/Nikon-f100-Film-Camera-Nikkor-35-105mm-1-3-5-4-5-Camera-Kit-/151428911353?pt=Film_Cameras&hash=item2341ddd0f9
http://www.ebay.com/itm/NIKON-F100-AF-SLR-35mm-CAMERA-BODY-WITH-MB-15-GRIP-USED-1-/301336808960?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item462912ce00

בהצלחה
רענן

ספרדי
02-10-14, 07:56
אם את רוצה מצלמה עם פילם יש לי מצלמה אולימפוס חדש עם זוג עדשות ואני רוצה עליה 300 ש"ח.

boaz avrahami
02-10-14, 07:56
רענן, אל תתעלל בנוער [emoji12]

אופיר, יש ביד 2 מצלמה של קנון עם עדשה בטווח מאוד רחב ובתקציב שלך עם עודף.

מצלמת Canon Digital Rebel 300D המצלמה כוללת : חוברות ההפעלה. עדשה Sigma 28-200mm AF מגן לעדשה של Tiffen, שתי סוללות ומטען,כבל USB, כרטיס זיכרון 1 ג'יגה ותיק של Lowe Pro.

המצלמה במצב מדהים, ללא שריטות. עדשה עם טווח זום מדהים, מעולה לטיולים.
499 שח ( לפני מיקוח)

raanan
02-10-14, 08:19
רענן, אל תתעלל בנוער [emoji12]
ממש לא !
זה כמו שאני לוקח את הבת שלי לקארטינג (בנתיים היא מפסידה ואישתי משלמת הארוחות במוזס ....)
שתבין שזה שהיא לוחצת (ב B4 ) על הגז ומרגישה שהיא מהירה כמו המילטון , זה רק בזכות הגמדים האלקטרוניים ....

עדיין משוכנע שמי שרוצה ללמוד ולחוות צילום, חייב להתחיל בפילם !
אני עוד זוכר את הריגוש בחנות הצילום לפתוח המעטפה ולראות אם התמונות יצאו כמו שתכננתי.

בכול מקרה, גם אם לא הולכים לקיצון שלי, לדעתי עדיף DSLR משומשת עם עינית אופטית כמו ההצעה שלך בועז.

רענן

boaz avrahami
02-10-14, 08:38
פילים לא פרקטי ולא כלכלי בעליל אלא אם אתה הולך ללמוד צילום מקצועי.

לגבי דמוי או dslr זה תלוי בהעדפות שלה.
לא לכולם מתאים להתעסק בהרבה כיוונונים לפני כל קליק.
יש המון כאלו שאוהבים לצלם אבר רוצים כמה שפחות להתעסק במצלמה עצמה

JEEP GC V8 98 IR 3.5
Honda 300ex

itayt
02-10-14, 10:02
אופיר שלום,
קודם כל תדעי שתחביב הצילום הינו התחביב הנפוץ ביותר בעולם המערבי כיום. ככזה, הוא מציע מגוון פתרונות לכל כיס כמעט. מצד שני לרשום שאת מחפשת מצלמה מקצועית בתקציב של עד 500 ש"ח, זה כמו שאנ יארשום שאני מחפש לקנות פרארי בתקציב של 5000 ש"ח... בתקציב כזה, בקושי ניתן לרכוש מצלמה PointAndShoot טובה. חפשי הזדמנויות ביד 2 או באיזה פורום צילום. אם את חושבת שתתמידי בתחביב, הייתי ממציץ על מצלמה שבה תוכלי לשלוט באופן ידני בכל ההגדרות, הדרך הכי טובה היא עוברת כמובן במצלמות SLR אבל יש גם מצלמות פשוטות שיש בהם את רוב ההגדרות.

liontamer84
02-10-14, 10:30
היי אופיר,

לעניות דעתי, צילום, הרבה לפני המצלמה, זו הטכניקה. קומפוזיציה נכונה, זוויות נכונות, תאורה נכונה ועוד כל מיני כאלה.
יש מצלמות פשוטות, שנותנות לך לשלוט במהירות התריס ומפתח הצמצם שביד 2 תוכלי למצוא בטווח המחירים שחיפשת.

אם אני הייתי במצבך, הייתי מתחיל מסשנים של צילום עם הסמארטפון (אמנם לא צילומי לילה, אבל כן עובד על זוויות וכו') וחוסך עוד קצת
כדי לקנות מצלמת דמוי טובה, כדוגמאת קנון פאוארשוט וכו'.

מצטרף להמלצה של החבר'ה פה על מצלמות דמוי של פוג'י. יש לי חבר טוב שמוציא עם המצלמות האלה תמונות מדהימות.

שיהיה בהצלחה!

asypeer
02-10-14, 11:08
את מוזמנת לקבל בהשאלה ללא לחץ של זמן מצלמת SLR עם פילם חצי-מקצועית שקניתי בזמנו בנפאל. כמובן, איך שחזרתי לארץ כולם עברו לדיגיטלית והיא נותרה ללא שימוש (עשיתי בה בהגזמה 10 פילמים..).
אני חושב שאין כמו לפתח לבד בבית את התמונות ולשלוט במצלמה מבחינת קומפוזיציה וזמני חשיפה (למי שאוהב את זה כמובן..) בכדי להכיר את רזי את הצילום. כמובן שאם המטרה היא להעלות תמונות יפות לאינסטוש, אין כמו הפילטרים של האייפון :)
זו המצלמה (http://www.virtualtraveller.org/dynax5review.htm)
וזה העדשה (http://www.virtualtraveller.org/tamron28-200xr.htm)

אבנר ברוך
02-10-14, 11:21
אופיר - תבקשי מאבא להיכנס לפורומים בפייסבוק (באופן זמני בלבד).
הנה דוגמא:
https://www.facebook.com/groups/buy.sale.nikonisrael/

תתמקדי במצלמת SLR דיגיטלית משומשת עם עדשה זולה ופשוטה.

מצלמה דמויית SLR לא מתאימה ללימוד צילום.
מצלמת SLR פילם היא אמנם פיתרון טוב אבל לא ישים לנוער של ימינו (בלי כוונה לפגוע).
מצלמת SLR דיגטילית משומשת וזולה קל יותר למצוא

עם הזמן והניסיון יבוא התאבון.
אחרי שתביני מה את עושה, תוכלי לפתח את הדרישות שלך לציוד מתקדם יותר.

elro
02-10-14, 11:53
אם את לא רוצה כל מיני פיצ'רים כמו סרטונים וכדומה, אני יכול להציע לך מצלמה ישנה שיש לי (בלי כסף), קנון 20D שהיא מצלמה מסוג SLR (תקינה לחלוטין), מצלמה מצוינת 8mp עם איכות תמונה טובה מאוד, רק מיושנת (מסך קטן, ממשק טיפהלה ישן וכיו"ב).
צריך רק לבדוק האם הסוללות והמטען תקינים, אם לא, אפשר לקנות באי ביי בסכום קטן.
כרטיס זכרון של 4 גיגה יש לי גם לתת.
תצטרכי רק להשלים עדשה בשביל ההתחלה, משהו כמו 18-55 הקיט של קנון (הדגם החדש) או משהו בסגנון ולהתחיל לצלם...

נ.ב.

במידה וכן, אני רק צריך לוודא כשאגיע הביתה מתישהו שהכל תקין...

נמרוד
02-10-14, 14:31
פילם... בחייאת ראבאק רענן.

הבת שלך תגיד לך שהיא רוצה להיות סופרת, אתה תגיד לה לעזוב את המחשב ולהתחיל עם מחברת ועפרון?

אופיר - קפצי על ההצעה של אלרואי אבל תדרשי ממנו גם איזה שעה-שעתיים של הדרכה בסיסית כדי להתחיל כמו שצריך ;)

raanan
02-10-14, 14:41
פילם... בחייאת ראבאק רענן.

הבת שלך תגיד לך שהיא רוצה להיות סופרת, אתה תגיד לה לעזוב את המחשב ולהתחיל עם מחברת ועפרון?
אתה צוחק ???
דווקא השבוע באה אליי עם בקשה ללפטופ קטן וקל משקל שיחליף את הצורך שלה לכתוב.
הבקשה נדחתה לאור כתב החרטומים ... שתתרגל כתיבה !

בקשר לפילם, יש לי רעיון אחר,
מצלמת DSLR אך עם כיסוי המסך ! צילום רק עם העינית האופטית.
בבית במחשב תהיה ציפייה כמו בחנות לפיתוח פילם ...

רענן

boaz avrahami
02-10-14, 16:48
האמת, ההצעה של אל רואי היא הרבה יותר מנדיבה!
קחי אותה וקני עדשת קיט 18-55 ב 200-300 שקל אבל יותר חשוב שתסחטי ממנו הדרכה.
אחד הצלמים המוכשרים בפורום

JEEP GC V8 98 IR 3.5
Honda 300ex

amitaikl
02-10-14, 17:09
מצלמת Canon Digital Rebel 300D המצלמה כוללת : חוברות ההפעלה. עדשה Sigma 28-200mm AF מגן לעדשה של Tiffen, שתי סוללות ומטען,כבל USB, כרטיס זיכרון 1 ג'יגה ותיק של Lowe Pro.

המצלמה במצב מדהים, ללא שריטות. עדשה עם טווח זום מדהים, מעולה לטיולים.
499 שח ( לפני מיקוח)

לי יש מצלמה כזאת כבר 10 שנים ומאוד מרוצה ממנה.
נכון המסך קטן, אבל..... לא מצלמים מהמסך. בשביל זה יש עינית. לצלם מהמסך מוציא תמונות בינוניות.

לגבי דמוי SLR - אני נגד. את מקבלת מצלמה גדולה, מגושמת, כבדה בהשוואה לקומפקטיות ללא יתרון משמעותי עליהן. אם זה מה שנראה לך, מציע מראש ללכת על קומפקטית

חנן-ג'יפולוג
02-10-14, 21:11
קודם כל,
תודה רבה רבהלכולם על כול ההמלצות,(לא ציפיתי לכזאת כמות!),עזרתם לי מאוד.
יש לי התלבטות בין המצלמה שבועז הציע (Canon Digital Rebel 300D ) לבין המצלמה שאל רואי הציע לי.הסיבה היא שאם אני קונה את המצלמה שבועז הציע ,אני משלמת 500 שקל ומקבלת גם עדשה יותר טובה,תיק ,מגן,וסוללות ומטען ואם אני מקבלת את המצלמה של אל רואי אני קונה רק עדשה ואולי תיק,במחיר של 300 שקל,אבל מצד שני המצלמה שבועז הציע לי היא כמעט 7 מגה פיקסל והמצלמה של אל רואי היא 8 מגה פיקסל.
תוכלו לעזור לי בהתלבטות?
תודה רבה רבה בכל מקרה על הכל.
אופיר

asafk
02-10-14, 21:21
קודם כל... אל תספרי פיקסלים. יש הרבה מדדים חשובים יותר.
דבר שני... קחי בהשאלה את הd70 הישנה שלי עם עדשת הקיט ותראי איך את מסתדרת עם dslr ... מיושנת אמנם אבל לא רעה בכלל. והכי חשוב בהשאלה לכמה זמן שתצטרכי כדי לחפש בנחת בלוחות מציאה אמיתית.

אסף.

raanan
02-10-14, 23:43
את מוזמנת לקבל בהשאלה ללא לחץ של זמן מצלמת SLR עם פילם חצי-מקצועית שקניתי בזמנו בנפאל.
זו המצלמה (http://www.virtualtraveller.org/dynax5review.htm)
וזה העדשה (http://www.virtualtraveller.org/tamron28-200xr.htm)

אני יכול להציע לך מצלמה ישנה שיש לי (בלי כסף), קנון 20D שהיא מצלמה מסוג SLR (תקינה לחלוטין), מצלמה מצוינת 8mp עם איכות תמונה טובה מאוד, רק מיושנת (מסך קטן, ממשק טיפהלה ישן וכיו"ב).

קחי בהשאלה את הd70 הישנה שלי עם עדשת הקיט ותראי איך את מסתדרת עם dslr ...

עם כזאת רוח נדיבות, יש למישהו להשאיל לי D4S ??? :);):p

רענן

elro
03-10-14, 00:08
עם כזאת רוח נדיבות, יש למישהו להשאיל לי D4S ??? :);):p

רענן

:D

למכור אותה אני כבר לא יכול כי היא נחשבת לישנה מידי, מצד שני זו מצלמה מצוינת עם רזולוציה טובה, איכות תמונה טובה מאוד, פוקוס טוב, קצב צילום מהיר (5 לשניה), בנויה חזק (גוף מגנזיום) וארגונומיה טובה, פשוט חבל לי שהיא סתם "שוכבת" בארון כי אני לא הולך להשתמש בה, אז אם היא יכולה להועיל, למה לא? לא הכל נמדד בכסף, עצם השימוש בה יהיה לי סוג של רווח...

לגבי ה D4S לא אצלי, אני איש של קנון... :p

boaz avrahami
03-10-14, 00:26
אופיר,
כפי שאסף כתב לא הכול נמדד במגה פיקסלים....
הגוף של המצלמה של אלרואי טוב בעשרות מונים אבל כידוע גוף ללא עדשה או אפילו עדשות טובות אינו מספיק.
החבילה מיד 2 היא חבילה יחסית מאוזנת וזולה. אני מאמין שעם קצת מיקוח תורידי קצת ותוכלי לקבל חבילה די טובה לשנה פלוס ראשונות.
תזכרי שרוב הכסף נמצא בעדשות בכלל והם יכולות ללוות אותך די הרבה זמן גם אם את מחליפה לגוף מצלמה יותר חדיש.

לא כתבת עדין דבר על הנסיון או הציפיות שלך מצילום ולכן קצת קשה למקד אותך ולדעת אם מצלמה חצי מקצועית שכזו היא בכלל הדבר הנכון עבורך.
יכול להיות שאת בכלל צריכה מצלמה חצי אוטומטית שמוציאה תמונות טובות עם פחות משחק בכפתורים וידע מעמיק בצילום ידני.
אם תלכי על מצלמה ידנית יותר ותשקיעי בלימוד ונסיון תחשפי לעולם ותחביב מקסים ומרתק.

בהצלחה וגמר חתימה טובה!

raanan
03-10-14, 01:03
לגבי ה D4S לא אצלי, אני איש של קנון... :p
O.K אז אסתפק ב EOS-1D ....:p

רענן

boaz avrahami
03-10-14, 06:19
היה לי כזאת ( פילים)...

amirmoshe
03-10-14, 10:13
עם עדשה רחבה כמו ה18-55 לא תשיגי הרבה.
הייתי ממליץ לנסות להגדיל תקציב למינימום של קנון 550d ועדשת 18-135.
מפרט כזה יהיה בסיס טוב ללימוד. אני בזמנו התחלתי עם זה. והתוצאות היו בהתאם. כל מה שמתחת לזה כנראה ייאש אותה וזה בעקבות הרגישות הנמוכה (iso) ממילא. שגם ב550 לא פנטסטית אבל סבירה.
העדשה הזאת נותנת טווח שימושי מאוד. בכל מקרה התקציב לא יספיק לכך. יש גם פתרון בניים שהוא מצלמה מסדרת הG של קנון. שזו מצלמה הרבה מעבר לקומפקטיות באיכות עם תג מחיר סביר. וגם פה תצטרכי למצוא משומשת טובה.

Sent from my XT910 using Tapatalk 2

asafk
03-10-14, 12:13
אני דווקא חושב הפוך ממך.
למדתי לצלם עם עדשת פריים 50 מ"מ (בפילם כמובן). זום עם הרגליים, לא עם האופטיקה.

אסף.

חנן-ג'יפולוג
03-10-14, 16:58
אז עוד פעם, תודה רבה על כל ההמלצות.
במידה ואקח את המצלמה של אל רואי, יש מצב שאוכל לקנות עדשה יותר טובה? או שזאת העדשה היחידה שמתאימה למצלמה הזאת?
לגבי הניסיון שלי בצילום,
אף פעם לא הלכתי לחוג צילום אבל לפני שעברנו לקיבוץ היתה לי מצלמה ישנה של ההורים (פושטית אוטומטית) ואהבתי נורא לצלם (קצת יותר מסלפי) וקראתי הרבה טיפים באינטרנט על איך לצלם ודברים כאלו וכמובן שאשמח לעוד טיפים!
תודה, אופיר

boaz avrahami
03-10-14, 23:25
אפשר בהחלט להחליף עדשות במצלמה של אלרואי כמו בכל מצלמות ה dslr,
העדשות הן החלק היקר בסך הכול אבל היתרון הוא שהן ישמשו אותך גם בהמשך אם תמשיכי עם אותו היצרן של המצלמות( יש עוד סייג אבל זה רק יבלבל אותך)

רמי גלבוע
04-10-14, 11:36
היי, אופיר;
איזה כייף כשמתחילים מדף נקי, והכל פתוח!

מכיוון שהכל פתוח אבל התקציב מוגבל וחד פעמי, אני מציע לך לבלות כמה שבועות ב'צילום'. צלמי עם מה שיש, המצלמה של ההורים, הטלפון, הרפלקס שהציעו לך כאן בנדיבות, תרגישי מה זה עושה לך. דברי עם אנשים על קומפוזיציה, חשיפה, אפקטים בסיסיים, צילום לילה. בזבזי קצת פיקסלים, ותדעי פי 70 מכפי שאת יודעת כרגע. רק לאחר מכן (קחי ת'זמן, את לא רוצה לבזבז את הכסף על משהו לא מתאים) תחליטי אם אתה רוצה ללכת בנתיב ה-SLR, או לבחור בקומפקטית, או ב-G ותואמותיה (קומפקטיות עם יכולות גבוהות יותר), חדש או משומש וכיו"ב.

את חייבת להרגיש מה מתאים לך ביד או בתרמיל, עד כמה בא לך להתעסק בכוונונים. כאן, בפורום של ג'יפאים, כולם אוהבים כפתורים ומתגים, זה לא בהכרח מתאים לך. כבר כתבו שמגהפיקסל לא ממש חשוב, בוודאי לא בעידן הצגים הדיגיטליים. לצורכי תצוגה על מסך, גם לקומפקטית בסיסית יש כפליים פיקסלים ממה שצריך. מבחינתי, אגב, קו ההפרדה בין רפלקס לקומפקטית אינו מתבטא דווקא באיכות; חווית הצילום ב-SLR הרבה יותר טובה, והמצלמה מגיבה מהר ומיידי. אם את בעניין של צילומי נוף ודומם, קומפקטית יכולה להיות מצויינת. אם אתה רוצה לצלם דברים זזים (ילדים, מכוניות, תהליך החלודה בסופה של ברלי), את חייבת רפלקס, אפילו קשיש. ה-20D, אגב, הרבה יותר ממספיקה.

-->