PDA

צפייה בגרסה מלאה : ניקוי רדיאטור בסופה - האם צריך, ואיך עושים

skhaikin
08-08-05, 13:46
שלום,

לאחרונה שמתי לב שחום מנוע מתנהג אחרת ממה שאני רגיל - החום עולה בעליות בכביש. תמיד טמפ' העבודה הייתה אצלי קבועה - מעט מעל 70 מעלות בשעון (תחילת התחום הירוק). בחודש האחרון שמתי לב שבעליה יחסית ארוכה (מי שמכיר את חיפה - דרך פרויד), החום מגיע לאזור ה 90 (עדיין בתחום הירוק כמובן, אבל לא קבוע כמו שזה היה בעבר). כ 3 דקות מסיום העליה חוזרת טמפרטורה רגילה. תופעה דומה קוראת גם בנסיעה בינעירונית. בשטח - טמפ' קבועה כל הזמן, גם במאמץ.

שאלה (אני מנסה להיות פרואקטיבי ולהקדים תרופה למכה) - האם זה סימנים שמשהו מתחיל להיות לא בסדר במערכת הקירור ? או שזה סתם תגובה לחום של הקיץ ?

לדברי מוסכניק שלי, רוב הסיכוים שניקוי רדיאטור (סוג של "העברת חוטר" כלשונו) יפתור את הבעיה. רק שהוא רוצה הרבה כסף.
מה דעתכם ? איך אפשר לנקות את הרדיאטור בעצמי, האם צריך כלים מיוחדים ?
לגבי מערכת הקירור : לא מזמן הוחלפו: טרמוסטט, משאבת מים, צינור רדיאטור תחתון. סופה 1998 (לא נראה לי שצריך להחליף את הרדיאטור כולו).

תודה !

חנן-ג'יפולוג
08-08-05, 14:01
קרא כאן:

http://www.jeepolog.com/jp_forum/viewtopic.php?t=2271&postdays=0&postorde r=asc&highlight=%2A%EE%F6%F0%EF%2A&start =0

קח בחשבון שיתכן , אפילו סביר מאוד, שהעלייה נובעת מהחום בחוץ.

tayrie
08-08-05, 14:03
פרק את הרדיאטור שלך ותן אותו למומחה לרדיאטורים , ככה תחסוך את עלות הפרוק (4 ברגים).
זה אמור לעלות 150-200 ש"ח.

קיד
09-08-05, 00:10
מה דעתכם ? איך אפשר לנקות את הרדיאטור בעצמי,
לא.
אבל..... הנושא של המצמד הויסקוזי נמצא בדיון חם.
בברכה,
קיד.

-->