PDA

צפייה בגרסה מלאה : אזהרה: סוחר רכב

מל-סמוראי
08-08-05, 14:11
לפני מספר ימים, לאחר חיפושים מייגעים ביותר אחר הסמוראי הנכסף, מצאתי סמוראי יפה, שנראית מאוד מטופלת ומושקעת...
הבעלים של הרכב סיפר לי בגאווה עד כמה הוא השקיע וטיפל באוטו, כמה הוא אוהב אותו, וכמה קשה לו להיפרד ממנו.
"אם לא הייתי חייב לקנות דירה חדשה, בחיים לא הייתי מוכר אותו... אני חייב כל שקל"
הוא הכניס אותי לביתו, הציע לי לשתות, הכיר לי את אישתו שהיא זאת שנוהגת כל הזמן ברכב והיא לא מוכנה לנהוג בפרייבט שלהם מרוב אהבתה לסמוראי...
"את הרכב יש לי כמעט שנה" הוא אומר לי, "השקעתי בו אלפי שקלים מכיוון שלא תיכננתי למכור אותו..."
כאשר שאלתי אותו לגבי מצבו המכני של הרכב פעם שניה, הוא אמר לי "תשמע... אנחנו במדינה קטנה, נראה לך שבשביל סכום כזה אני אתלכלך עם אנשים?... אולי נפגש עוד פעם בעוד כמה ימים ואני לא רוצה שתצביע עליי ותגיד "האיש הזה דפק אותי"."
אתמול הרגשתי פתאום צורך לבדוק מה קורה בלוח של הסמוראים...
ומה מצאתי שם?
טלפון שהיה לי מוכר...
התקשרתי אליו, ענה לי הבחור, באותו רגע התנפח לי הוריד במצח (מכירים את הוריד הזה?)
אמרתי לו: "שלום, מה אתה יכול לספר לי על הרכב?"
יודעים מה הוא ענה לי?.....
"תשמע... הרכב נדיר, יש לי אותו כמעט שנה" (מה שמסביר את השם השונה ברשיון הרכב.) "השקעתי בו אלפים"
וגולת הכותרת:
"אם לא הייתי חייב לקנות דירה חדשה, בחיים לא הייתי מוכר אותו... " !!!!!!!!! :evil:

חנן-ג'יפולוג
08-08-05, 14:15
מצטער, לא הבנתי. למה התעצבנת עליו?

מל-סמוראי
08-08-05, 14:52
סליחה אם לא הייתי מובן?....
בקיצור הבחור סוחר...

yossivarman
08-08-05, 15:01
הייתי בסרט הזה עם האוטו הקודם שלי

הבחור אמר שזה רכב של אחותו והוא עוזר לה למכור
לא היה קשר בין השם ברישיון למוכר
אבל האמנתי לו - התברר לי שהוא סוחר אחרי שקניתי
אחלתי לו כסף לתרופות :evil:

בקיצור
לא להאמין לאף אחד :shock:

זאביק
08-08-05, 15:40
הסיפור שלך עדיין לא מובן.

קנית ממנו את הסמוראי ?
ופתאום הוא מוכר עוד אחד ?
הסמוראי הקודם היה על שמו ? על שם אשתו ?
הסמוראי החדש גם על שמו ? על שם אשתו ?
על שם השכן ? בת-דודה של השכן ?

נמרוד
08-08-05, 15:52
אני הבנתי.

יש לך רכב, תהנה ממנו! :lol: גם למדת משהו חדש על אנשים ואמון (וזה שווה זהב). שהמוכר ילך לעזאזל, שכח ממנו.

AvigdorAharon
08-08-05, 18:38
בקיצור הבחור סוחר...

אז מה??? זו העבודה שלו.
מכרתי וקניתי מסוחר ולסוחר. אף פעם לא הבטיחו לי משהו ולא קיבלתי, אבל...

תמיד בדקתי ב 7 עיניים.

אביגדור

מל-סמוראי
08-08-05, 19:07
"אז מה?" "זו העבודה שלו" ???????
לשקר זאת עבודה????
בכל מקרה.... אני הייתי תמים ולמדתי לקח !
נמרוד צודק, קצת לקחתי את זה אישי מדיי... אני אוהב לתת אמון באנשים, אני לא בנאדם שחוקר ובודק כל אחד... אני בנאדם של מילה !
(זאביק השאלה שלך אפילו לא שווה התייחסות)

חנן-ג'יפולוג
08-08-05, 19:50
זאביק השאלה שלך אפילו לא שווה התייחסות

תמשיך ככה, ותגלה שאף אחד כבר לא יטרח להגיב לשרשורים הבאים שלך.

זאביק התייחס אליך ברצינות וניסה להבין, כמוני, מה הסיפור. תתייחס בהתאם.

yoav
08-08-05, 20:00
רק אני לא הבנתי? :oops: :oops:

מל-סמוראי
08-08-05, 21:06
אתה יודע מה חנן.....
אם לענות בציניות זה רצינות בשבילך אז אתם ממש לא רציניים....
נראה לך שזה נעים להרגיש שנדפקת ולבוא לפה (כדי לקבל עידוד או עצה) ולקבל כאלה תשובות מזלזלות???
"על שם השכן ? בת-דודה של השכן ?" תסלח לי אבל זה ממש לא נקרא להתייחס ברצינות!!!
ממש מאוכזב מכם...

תומר א.
08-08-05, 21:17
הסיפור שלך עדיין לא מובן.

קנית ממנו את הסמוראי ?
ופתאום הוא מוכר עוד אחד ?
הסמוראי הקודם היה על שמו ? על שם אשתו ?
הסמוראי החדש גם על שמו ? על שם אשתו ?
על שם השכן ? בת-דודה של השכן ?

הוצאת לי את המילים מהפה
----------------------------------------------------

מל, זה שלך הסיפור נראה מובן וברור זה בעיה שלך.
אנחנו מה לעשות לא הבנו.
התבכיינות בג'יפטריפ בבקשה לא פה, אם יש לך בעיה תספר וננסה לעזור.
זאביק ניסה להסביר לך ששכחת כמה פרטים ותשובתך מעליבה, אותו ואותנו.

ד ו ר ו ן
08-08-05, 21:29
גם לי לא היה ברור מה התכוונת להגיד עד שנתת הסברים ברורים יותר.
צ'טערת אבל אין לך ממה להפגע,בדיוק בגלל הגישה הרצינית נכנסת לכאן ובגלל זה שואלים שאלות כשלא ברור.

אלון_ק
09-08-05, 01:54
מל,

קודם כל שאלת בפרטי ועניתי - אין לי בעיה שתפרסם את זה, כל עוד זה בפורום כללי ולא כאן ובלבד שיש לך קייס על הבחור. רק מה, זה לא עוזר לאף אחד שפרסמת את זה כך, כי אנחנו לא יודעים מי זה ואיך להזהר ממנו, שלא לומר שלא הצגת כאן שום דבר מדאיג - הוא הרי לא מכר לך גרוטאה, הוא שיקר בנוגע למכירה (מי לא?).

אז העברתי את ההודעה לפורום הכללי, שם מקומה. הפורומים הספציפיים הם טכניים, זו לא שאלה טכנית.
בנוסף ערכתי לך את הכותרת. לא יכלתי לחשוב על שום דבר יותר טוב מזה, כי אם אתה לא מזהיר אותנו מפני סוחר רכב אלא רק מספר סיפור נחמד על בנאדם שרימה אותך קצת במכירה זה ממש, אבל ממש חסר תועלת. שים לב שאף אחד לא רואה פואנטה לזה, אז או שתוסיף אחת או שתתן לשרשור לשקוע למעמקים.

אלון.

UNIX
09-08-05, 02:20
אני עדיין לא הבנתי .
קנית ממנו את הרכב ?
שהתקשרת למספר הוא מכר עוד רכב? (אולי יש לו שניים)

רכס חיים
09-08-05, 03:48
לצערי גם אני לא הבנתי. הדבר החשוב ביותר לא מובן כלל- האם הרכב בסדר או דפוק. גם לא ברור אם רכשת אותו בסופו של יום.זה לא פשע להיות סוחר רכב במיוחד אם הוא הגון.אז בואו נסיים בבדיחה שעונה על השרשור הזה. אחד רצה לקנות רכב , שאל את חבר שלו 'מי הגון ולא ידפוק אותי בקניה ? ענה לו החבר - 'לך לצ'ארלי בכיכר רוזוולט ותקבל אחלה אוטו'.נכנס ההוא לצ'ארלי, שואל על רכב טוב , וצ'ארלי מצביע על פורד אדומה ואומר לו 'צא איתה לסיבוב , זה אוטו מדהים -היה של זקנה שהיתה נוסעת כל יום לכנסיה ועומד ליד הבית כל השבוע'. ההוא קונה את האוטו ומה זה מבסוט ממנו, שיגעון של כלי, ועוד באיזה מחיר.כשחבר שלו היה צריך אוטו הוא משביע אותו 'אתה קונה רק אצל צ'ארלי'.שבועיים אחר כך הוא פוגש את חבר שלו עם אוטו חדש - 'היי סם -שברולט חדש'? 'כן אל תשאל איזה פיצוץ של אוטו .קניתי אצל צ'ארלי בחצי מחיר , נוסע אוטוסטרדה ובמצב חדש -היה של איזה זקנה שנסעה כל יום ראשון לכנסיה וכל השבוע עמד ליד הבית. ההוא מתאדם , הפיוז קופץ לו - נכנס לפורד ודוהר לצ'ארלי, מעיף את דלת הכניסה ומתחיל לצעוק מהלובי -' אוטו של זקנה , ההאאא, חתיכת שקרן, אני מאמין בך ושולח חברים שלי,ולכולם אתה מספר 'זקנה'.... 'יום ראשון'..., 'כנסיה'... תגיד אין לך בושה?. צ'ארלי רגוע אומר 'שב תשתה משהו', אני רוצה לשאול אותך כמה שאלות'. - 'תגיד האוטו שלך טוב'? 'כן מעולה', 'המחיר ששלמת הוגן'? 'הוגן מאוד' - 'אז מה אתה בא בטענות - את ההרגשה הטובה קיבלת בחינם'.

אריק זמר
09-08-05, 04:40
אח חיים חיים...
הבדיחה במקום !

אביעד_הלאלי
09-08-05, 04:52
חיים, לך תדע אולי אותו הסוחר שמכר לו את האוטו זה הסוחר מהבדיחה... :lol:

למען האמת מל, גם אני לא ממש הבנתי את הסיפור.
אבל:
אם האוטו תקין ואתה והוא מאושרים מה הבעיה? שהוא היה סוחר רכב?
הוא נתן מחיר גבוה? (לא היית קונה ממנו)
הרכב היה גרוטאה? (כנ"ל)
הרכב עבר תאונה /התהפכות?(כנ"ל).
הרכב גנוב?(כנ"ל)

בקיצור, אם הרכב במצב טוב, אז אין לך סיבה להתלונן, לרובנו (בעלי סיקסים/סופות/דיפנדרים וכו') יש רכבים שהיו בבעלות משרד הביטחון או בבעלות של אירגון כלשהו (הרבה יותר גרוע מרכבך זה בטוח), ואנחנו לא מתלוננים.
תטפל בו יפה והוא ידאג לך...

זאביק
09-08-05, 10:43
(זאביק השאלה שלך אפילו לא שווה התייחסות)

אתה יודע מה חנן.....
אם לענות בציניות זה רצינות בשבילך אז אתם ממש לא רציניים....
נראה לך שזה נעים להרגיש שנדפקת ולבוא לפה (כדי לקבל עידוד או עצה) ולקבל כאלה תשובות מזלזלות???
"על שם השכן ? בת-דודה של השכן ?" תסלח לי אבל זה ממש לא נקרא להתייחס ברצינות!!!
ממש מאוכזב מכם...

כנראה שלא הבנת את כוונתי, כשם שאני (עדיין) לא מבין כוונתך.
(ובמקום לשאול לכוונתי פשוט זלזלת, העלבת והתנשאת. מילא היית מתעלם, אבל להצהיר שאתה מתעלם . . . . )
סוחרי רכב לא מעבירים רכב על שמם. זה עוד יד, זה מוריד ערך, ואף לקוח לא היה מאפשר לסוחר להעביר את הרכב על שמו ללא תמורה.

הסיפורים הרגילים של סוחרים סמויים, להסתיר את העניין הם שהרכב לא שלהם, אלא של בן-דוד, שכן, בלה בלה בלה,
כדי לתרץ את זה יש להם סיפורים על טובות שהם עושים לאנשים אחרים.

(עצה קטנה: התחלת קצת ברגל שמאל. קח נשימה קצרה ותקרא שוב את השרשור.
רושם ראשוני, אפשר לעשות רק פעם אחת).

shachar
09-08-05, 11:05
זאביק
סוחרי רכב מורשים יכולים לרכוש רכב ולמכרו ללא הוספת יד נוספת.
אבל הסטיגמה של "רכב מסוחר" נדבקת בכל מקרה

בדרך כלל מדובר בכל מיני מאכרים שמנסים להסתיר את זהותם ואז לקונים יש הרגשה שדפקו אותם.

---------------------------------------------------------------------------------------
מכל הסיפור רק לא הצלחתי להבין אם רכשת לבסוף את הרכב.

ניר ל
09-08-05, 11:39
אין מניעה חד משמעית לקניית רכב מסוחר, יש סוחרים ויש סוחרים.
יש סוחרים שהם הגונים, עובדים בצורה מסודרת, מכרתי רכב מצויין לסוחר כזה ב- 10-15% מתחת למחירון, העברנו בעלות (סוחר מורשה מקבל רשיון זמני, הרכב לא נרשם על שמו ולא מורשה לתנועה), הוא ניקה את הרכב, תיקן כמה שריטות ומכר אותו ברווח אם הצליח. הוא החתים אותי על מסמך שבו אני מתחייב שהרכב ללא תאונות ועם הק"מ שמצויין בספידומטר, לא הייתי מהסס לקנות מכזה סוחר.
להבדיל יש סוחרים חאפרים, הם עלולים לקנות רכב דפוק, ממכרז, אחרי תאונה, השד יודע מה, לסדר אותו קוסמטית, להריץ אחורה את הספידומטר ולהציג מצג שווא לגבי מקורו ומצבו האמיתי,מאלה צריך להיזהר.
איך מזהים אותם - מתקשרים ושואלים לגבי הרכב ( בד"כ הם ישאלו באיזה מדובר כי יש כמה).
שואלים אותם אם הם סוחרים, אם הם טוענים שלא צריך להיזהר עוד יותר.
מוודאים שהרכב רשום על שם המוכר עצמו/ אשתו ונזהרים מסיפורי סבתא לגבי זהות הבעלים.
זה בד"כ מספיק. יש ערים מסויימות שחשודות מראש בריכוז סוחרים גבוה, לא נציין כאן את שמן...

אני אישית קניתי רכב מסוחר מתחזה בעבר אחרי שבדקתי אותו וזה היה יופי של רכב בדיעבד. את הדיסקברי קניתי מאדם שמכר את הרכב עבור חבר שלו, טען שהרכב טופל אצל בנצי ובנצי לא ידע על מי מדובר, היה רשום עיקול ברשיון, לא מצאתי את מספר המנוע - הוא פשוט היה אמין בעיני והרכב נראה במצב טוב יחסית. מה קרה בדיעבד - אכן היה מדובר בחבר, העיקול הוסר, הרכב טופל אצל בנצי ויש הוכחות, מספר המנוע נמצא מתחת לסעפת והוא תואם את הרשיון, הרכב במצב טוב יותר משחשבתי.

fuksi
09-08-05, 12:21
סוחרי הרכב כמו מתווכי הדירות.
יצא להם שם כל כך רע שהם די מתחבאים...
עדיין לא הבנתי:
א. האם נקנה הרכב?
ב.האם הוא טוב?

מל-סמוראי
09-08-05, 19:26
זאביק....
קראתי את השרשור מחדש (לפי המלצתך).
אני מבין שמה שרשמתי נשמע לא טוב, מתנשא וכו'....
זאת ממש לא הייתה הכוונה...!!!
אמרתי בתחילת השרשור שכנראה לקחתי את עניין הקנייה מסוחר אישי מדיי....
וכשקראתי מה שכתבת, הרגשתי לעג מסויים (שזה בדיוק מה שהיה חסר כדי לפוצץ את אותו הווריד במצח, שציינתי בתחילת השירשור).....
בדיעבד אני מבין שטעיתי בתגובתי ואני מתנצל על כך....
אני מתנצל גם בפני מי שלא הבין את מה שניסיתי לספר ואני אשמח לנסות שוב ולהסביר את מה שלא היה מובן...

[/b]

lizard
09-08-05, 19:42
אני לא מבין משהו.
על שם מי היה הרכב?
דבר ראשון שאני בודק, לפני שבכלל מתחילים לדון על הרכב זה את הרשיונות.
תוקף ומי רשום כבעלים.

מל-סמוראי
09-08-05, 20:03
הרכב רשום על מישהו אחר....
אבל הוא טען שהוא קנה את הרכב לפני פחות משנה....(ז"א שהשם שלו עדיין לא מופיע על הרשיון, רק ברשיון החדש שיגיע לפני הטסט...)
כן, קניתי ממנו את הרכב ובינתיים אני מרוצה למעט כמה דברים קטנים...
כן, הוא מוכר רכב נוסף...
אני גם מחפש את מספר המנוע כדיי לוודא שזה אותו מספר שרשום ברישיון (עדיין לא מצאתי אותו)
אם מישהו מחפש סמוראי ורוצה לדעת פרטים יותר ספציפיים על הבנאדם (שלא ניתן לפרסם בפורום הכללי), שישלח לי הודעה לפרטי ואני אענה לו....

lizard
09-08-05, 20:17
בשני הרכבים שבדקתי י שמכר לא היה מי שרשום ברשיון.
ברכב הראשון הבעלים הוא הבן, האב רשום כאפוטרופוס.
ברכב השני הבעלים היא מישהי שאין לי מושג מי היא, ראיתי טופס ייפוי כוח למוכר+אני לא אקנה אותו עד שהוא שלא יעביר אותו טסט. (כי אין טסט כרגע)

בשני המקרים הם נתנו לי סיבות להאמין לדבריהם. מה גם שאישית לא היה לי אכפת כי לא התכוונתי לרכוש את הרכב באותו מעמד.
כשאחליט לרכוש רכב אני אדרוש טסט משולם ועל שם המוכר או ייפוי כוח ממנו+תצלום ת.ז של בעל הרכב ושל המוכר במידה והם לא אותו בנאדם. זה כמובן בנוסף לזכרון דברים ופרטים מלאים של בעל הרכב.
אם למישהו יש בעיה לספק לי את הדרישות הפשוטות הללו אז זה מדליק נורה אדומה שיש אולי בעיה כלשהי ברכב ובחוקיותו.

לא יודע אם ראית את הטופס בדיקת רכב שכתבתי, יש מקום לרשום את תעודת הזהות של בעל הרכב. זה הדבר הראשון שאני עושה בעת בדיקת רכב. (אחרי רשימת מספר הרכב:-))

KOOKE
18-08-05, 00:23
גם אם בסופו של דבר הרכב שנקנה מהסוחר המוסווה הוא מוצלח יש ממש בטרוניה של פותח השירשור מפני שיש סיכון בקנייה מסוחר מוסווה. אניסה להסביר:

היתרון הכי גדול שברכישת רכב מסוחר רכב מוצהר הוא תחולת סעיף "תקנת השוק" שבחוק המכר על הרכישה הזו. הסעיף הזה קובע שאם רכשת רכב מסוחר רכב מוצהר ובתום לב אז הרכב הזה הוא שלך ואין לשום צד אחר זכויות בו.

למשל גם אם רכשת בתום לב רכב גנוב מסוחר רכב מוצהר ואיך שהוא מגלים זאת, עדיין, הרכב יישאר שלך והבעלים המקורי לא יוכל לקחת ממך את הרכב.

לעומת זאת אם רכשת בתום לב רכב גנוב מאדם פרטי , הבעלים המקורי יכול לקחת ממך את הרכב ואתה עלול למצוא את עצמך בלי כסף ובלי רכב.

לכן, כאשר נעשית רכישה מסוחר רכב המוסווה כאדם פרטי, דווקא היתרון והביטחון שבקנייה כזו עלול להתמוסס.

לתוהים לגבי ה"הגיון שבשיגעון" אז מה שעומד מאחורי החוק הזה הוא הרצון לאפשר ולהקל על חיי המסחר כך שהצרכנים לא יהססו לרכוש מטלטלין (טלויזיות, מקררים וכמובן רכבים) ממי שזה העיסוק שלו/ המסחר שלו.

שלמה

הצפרדע
18-08-05, 16:22
1. קודם כל, אני מבין את הבחור - רימו אותו, ומי שמוכר שקר :twisted: בודאי יש לו מה להסתיר.

2. שנית אני לא מבין את הבחור :lol: - מי בימינו מסתמך על סיפורים בכלל?!?!?
לוקחים לבדיקה ויודעים בקירוב רב מה יש ביד ואם לקנות או לא.

3. עוד יותר לא מבין את הבחור - רק עכשיו אתה בודק את התאמת מספרי השילדה והמנוע????? את זה עושים לפני כל דבר אחר; ואם הלכת לבדיקה, עושים את זה בשבילך כחלק מן הבדיקה.

4. הכי חשוב - לך ובדוק את הרכב עכשיו, משום שבד"כ אין עשן בלי אש, ואם מישהו התאמץ למכור לך לוקשים, כנראה שהיה לו מה להסתיר או - לחילופין - שהצליח לדחוף לך רכב נתון במחיר העולה על שוויו האמיתי.
כך או כך, סביר להניח שאכלת אותה, אבל אני יכול רק לאחל לך(בהתחשב שאחר ככלות הכל, מדובר בסמוראי משומש...), שזאת תהיה הצרה הכי גדולה שתקרה לך בחיים.... :P

-->