PDA

צפייה בגרסה מלאה : פרויקט מתמשך, סופה סגורה

asafpeleg
04-10-14, 18:50
בהתחלה, היא באה בלי כלום. אפילו הג'אנטים היו שונים אלה מאלה. על צמיגי שטח בכלל אין מה לדבר. הגבהה קטנה? איפה. המזגן- לא עבד. חלונות חשמליים- לא עבדו. נעילה מרכזית- לא עבדה. בולמים- לא היו. טוב נו, היו, לא שיככו. נעילה אחורית, מנשא לג'ריקן, כלוב התהפכות, מזגן אחורי, חשמל לצרכנים שונים,מופרד, כיסאות נוחים לנהג ולנוסעת, חגורות בטיחות לילדים- בשביל זה מכרנו את הסיקס? כל כך הרבה דברים לעשות?
91613

בטיול הראשון שלנו ביחד, הדבר המרשים ביותר היה השילוב LOW בטרנספר. בסיקס, היה צריך לתכנן לו"ז לזה. כאן, נכנס כמו חמאה. אבל זהו. האוטו לא עולה, צמיגים כביש, למרות לחץ אוויר נמוך. ביציאה מנחל נקרות היא אפילו התקשתה...
91614

כדי לנסוע צריך צמיגים. מצאתי ג'אנטים מקוריים כדי להשלים את השניים שהיו, והורכבו צמיגי 100% שטח, Dick Cepek. קצת התעסקויות עם השטויות שלא עבדו: מנגנוני חשמל ונעילה מרכזית. הכל הוחלף לידני, כל המנגנונים של YJ יושבים בול. שעון דלק הוחלף כדי לראות כמה נשאר במיכל (לא הרבה, תמיד...) ומשזה לא עזר, החלפתי את מנגנון המצוף עם המשאבה החדשה.
בנוסף, החלפתי את המסננים הקטנים במזרקים ואת האטמים של ווסת הדלק, על הדרך. ארז (six4life) נידב את מכשיר הפולסים לניקיון המזרקים. תודה ארז.
הכל זה סדר עדיפויות. עד שיגיע סט רוביקון אקספרס, עירגלתי את הקפיצים והחלפתי את הבולמים לקוני אדומים. המונרו הצהובים שהיו על הסיקס עשו אותו נוח כמו כורסת טלויזיה, אבל כבר מזמן הפסקתי לחפש את הסיקס בסופה. עכשיו האוטו עלה קצת וחזר לו השיכוך. יחד עם זה, נוספו מתנתקים מהירים.
כניסיון לקרר את הקבינה, החלפתי את מנוע יחידת הרנגלר הפנימית. השיפור ברור ומיידי. אין רעש... אין גם הרבה מזגן, אפילו לאחר מילוי ובדיקת נזילות. אין מה לדבר על הילדים מאחורה, לא מגיע אליהם כלום אם החלונות סגורים. בשביל זה קניתי יחידת פורמולה שתותקן מאחור על הכלוב.

91615

המשך הפרויקט הוא משולב: רציתי לבנות כלוב פריק (http://www.jeepolog.com/forums/content.php/1349-jeepolog-archive)- אין דרך להכניס כלוב לסופה סגורה מבלי להוריד את הגג, או לבנות אותו פריק. בשביל זה צריך לפרק את כל הכסאות החוצה מהאוטו. בנוסף, אני צריך גגון. אבל לא רציתי גגון שיושב על המרזבים. החלטתי כי הכלוב יהיה הבסיס לגגון, וממנו אוציא 4 ברגים החוצה לרגלי הגגון. זאת סופה, אפשר לקדוח בדפנות.
91616

כלוב התהפכות: מדדתי, שרטטתי וכופפו לי שתי קשתות שיושבות "בול" ברוחב של הדפנות המרופדות הפנימיות (אם אפשר לקרוא לדיקט מצופה לבד הזה ריפוד...). הקשתות מצינור סקדיול 40, גם על זה יש לי תובנות.
לקשתות האלו אחבר שני צינורות קושרים מקדימה לאחור. ריתכתי לקשת הקדמית ארבעה פרופילי U, שתיים תחתונות לחיבור הבודי לכלוב ושתיים עליונות מהן אוציא בורג נושא לגגון. הבודי מתחבר לקשת הקדמית ע"י תושבת גומי ובורג מהדופן החיצונית.
הקשת האחורית קיבלה עוד שני תפקידים: 1. גם היא משמשת בסיס לגגון, 2. יחידת מזגן פורמולה לצינון הילדים תורכב עליה. מהקשת האחורית אמורים לצאת עוד שני צינורות אלכסוניים קדימה לאמבטיה של האוטו ולחזק את הקונסטרוקציה. כאן באה העובדה שבניתי מצינור סקדיול 40 לחסרון- לא בדקתי לפני, אבל אין אביזרי חיבור לצינור הזה. אני בכל אופן, לא מצאתי. ניתן להשיג ללא בעיה כל מה שאינצ'י באמריקה, או מילימטרי אם הייתי בונה את זה מ ST37, ST52 וכו'. העובדה שאין אביזרי חיבור הביאה אותי לבצע לחיצות עם פרס לקצות הצינורות הקושרים ולרתך אוזניים לקשתות. הצינור מתחבר לאוזן עם בורג M12,דרך חור עובר שקדחתי בקצה הצינור ובאוזן. גם בסיסי הקשתות מחוברים לרצפה עם M12. הגגון יישב על ארבעה ברגי M10.

six 4 life
04-10-14, 21:10
שיהיה בהצלחה חבר.

aba
04-10-14, 23:50
כל הכבוד אסף.
בהצלחה.

Sent from my JEEP

דרור ברלי
05-10-14, 16:14
אסף, אל תמהר לקדוח בפח של הגג. היום זה חור קטן, בעוד שנה זה חור ענק....

asafpeleg
05-10-14, 16:35
אסף, אל תמהר לקדוח בפח של הגג. היום זה חור קטן, בעוד שנה זה חור ענק....
לא קודח בגג. קדחתי בדפנות, וצבעתי את הפח בקדח.

yehuda75
06-10-14, 20:19
כל הכבוד! עבודה יסודית ומהירה כתמיד. לטעמי 4 ברגים לא יספיקו לגגון. הוא פשוט ירקוד לו.

דרור ברלי
06-10-14, 20:44
אני מקווה שצבעת את החורים כמו שצריך.
יסוד וצבע עליון איכותי.

כל חיפוף כאן יביא חלודה במהירות שפשוט לא תאמין.

-->