PDA

צפייה בגרסה מלאה : בנית מערכת מצבר כפול לסופה

haitham_zoa
08-08-05, 16:55
שלום לכולם
יש לי סופה ואני רוצה לבנות מערכת מצבר כפול - רציתי לבדוק אם יש אפשרות לטעון את המצבר הראשי קודם ואחר כך את המשני (אחרי שהראשי מתמלא) ואם יש לכם סרטוטים זה יהיה יותר טוב

:idea:

חנן-ג'יפולוג
08-08-05, 17:02
http://www.jeepolog.com/j6tech_dual_battery.htm

haitham_zoa
08-08-05, 20:37
חנן אני מודה לך
רציתי לבדוק אם יש אפשרות לטעון קודם את המצבר הראשון (שמתניע את המנוע) ואחר כך את השני???? יש רכיב כזה שיכול לזהות את מצב הטעינה של המצבר??

אהההה עוד משהו אני מאוד נהנה לגלוש באתר שלכם ומעריך את המאמץ שלכם[/img]

חנן-ג'יפולוג
08-08-05, 22:35
בסידור של נמרוד אתה יכול להחליט אם רק מצבר אחד יהיה מחובר, ואז כמובן רק הוא נטען, אם אם השני מחובר ואז השני נטען או אם שניהם מחוברים ושניהם נטענים.

אם תרכיב מד-זרם (לא מד מתח) על כבל הטעינה שיוצא מהאלטרנטור תוכל לראות את זרם הטעינה הולך ויורד כשהמצבר מתמלא וזו תהיה אינדיקציה בשבילך לעבור לטעון את המצבר השני.

עלולה להיות בעייה עם הסידור הזה לסופה. בניגוד לCJ, בסופה יש מחשב ניהול מנוע ש"לומד" את מאפייני המנוע. כל ניתוק של המצבר מאפס את הזיכרון הזה. השאלה היא אם תהליך הלימוד של המנוע לוקח שניות או שבועות. אין לי מושג. יתכן גם שניתן לקמבן דרך כלשהי לוודא שהמחשב ימשיך לקבל מתח כל הזמן.

refa_l
11-08-05, 02:42
אולי הוא יכול להוסיף איזו שהיא סוללת גיבוי או קבל שיספקו מתח בזמן החלפת המצבים. או אולי אפשר לקמבן איזה מפסק שקודם מחבר את המצבר שהיה מנותק ורק אז מנתק את השני ואז מקבלים מתח רצוף.

נמרוד
11-08-05, 13:15
המפסק מהסוג שאני השתמשתי בו שומר על מגע כשעוברים ממצבר אחד לשתיים דרך מצב BOTH, למיטב הבנתי.
http://www.jeepolog.com/images/dual_battery_pics/bat4_switch1.jpg

בכל זאת, בסידור שלי העברתי הכל, 100% מהחשמל דרך המפסק. הוא משמש גם כמפסק חירום לכיבוי הכל בזמן התהפכות. ברכב שיש מחשב, אזעקה, ורדיו שאתה רוצה לשמור על התכנות של התחנות, למשל, העברה למצב OFF אפילו בטעות תעשה בלאגן, בשביל למנוע את זה, תעביר אל הצרכנים הספציפיים האלו פלוס נפרד שלא עובר דרך המפסק הכתום, ולדעתי פתרת את הבעייה.

חנן-ג'יפולוג
11-08-05, 13:32
בשביל למנוע את זה, תעביר אל הצרכנים הספציפיים האלו פלוס נפרד שלא עובר דרך המפסק הכתום, ולדעתי פתרת את הבעייה.

רק בזהירות, ובמחשבה תחילה!

אם איכשהו המכשיר יישאר מחובר גם לפלוס המקורי של הרכב בנוסף לפלוס הנפרד, ותנסה בטעות להפעיל צרכן גדול כשהמפסק הראשי מנותק, הצרכנים ינסו למשוך פלוס דרך החוט הזה ואתה תשרוף חוטים, נתיכים, ובמקרה הרע את הרכב.

בנוסף אם חיברת את החוט למצבר A ואתה עובד עם שאר הרכב ממפסק B , או להיפך, ושכחת פלוס כנ"ל מהפיסקה הקודמת, האלטרנטור ינסה להטעין את המצבר המנותק דרך החוט הדק שקיבלת ועלולה להיווצר בעייה חמורה, כמו שתיארתי קודם.

גם ללא טעות, הרעיון בעייתי. אתה מעביר לחלק מהצרכנים זרם ממצבר אחד, ועובד עם הרכב ממצבר אחר, שהוא זה שנטען, אז מי טוען את המצבר הראשון?

יוני5
11-08-05, 13:52
חנן אני מודה לך
רציתי לבדוק אם יש אפשרות לטעון קודם את המצבר הראשון (שמתניע את המנוע) ואחר כך את השני???? יש רכיב כזה שיכול לזהות את מצב הטעינה של המצבר??

אהההה עוד משהו אני מאוד נהנה לגלוש באתר שלכם ומעריך את המאמץ שלכם[/img]

ראיתי פרסום של חברה אוסטרלים שמציעה מדים דיגיטלים שמציגים את מצב המצבר באופן רציף (מתח בדגם אחד, ומתח + זרם בשני) - תכלית המוצר לראות את מצב המצבר on-line.

המחירים הם בסביבות
35$ אוסטרלי למדידת מתח בלבד ו 50$ אוסטרלי למדידת המתח והזרם.
המחירים ב$ ארה"ב הם בסביבות: 26$ ו 38$ בהתאמה.

אם זה מענין אותך, אני אוכל לחפש עבורך את הפרסומת ולהפנות אותך למקור.

יוני5

חנן-ג'יפולוג
11-08-05, 14:02
האמת היא שכבר היה דיון כזה בדיוק. תמשיכו את זה שם, אם יש צורך.

http://www.jeepolog.com/jp_forum/viewtopic.php?t=265&postdays=0&postorder =asc&highlight=%EE%F6%E1%F8&start=20

-->