PDA

צפייה בגרסה מלאה : הר כרכום

thebips
07-10-14, 17:28
שלום,

האם ניתן להגיע להר כרכום (חג ראשון)? ואם התשובה היא כן מה המסלול ומה מצב הדרך?

תודה,

עופר

idanw
07-10-14, 18:36
התשובה היא כן.

הדרך היפה - מצומת ציחור, יורדים דרומה בנחל ציחור - סימון שבילים אדום.
בפיצול חוצים לכיוון מערב בסימון שבילים ירוק.
שוב דרומה בסימון אדום.
מערבה בסימון כחול.
צפונה בשחור - עד ההר.
זמנים - 3-6 שעות לכל כיוון, תלוי בכמות הכלים ובקצב.

הדרך המהירה - בתנאי שהכביש פתוח (עד כמה שאני יודע, יש ליווי צבאי בחג)
יורדים דרומה על כביש הגבול מהר חריף עד לפנייה מזרחה לכיוון כרכום על סימון שבילים אדום.

בהצלחה!

Jonatan Damri
07-10-14, 20:27
היי,
הייתי שם לפני שבועיים בערך,נכנסתי דרך צומת הרוחות (על כביש 40 בדרך למצפה),ממול לכניסה לבורות לוץ , התחלתי את הירידה לשטח.
בגדול בסדר גמור - צריך לתאם עם צה"ל יש שטחי אש שפעילים גם בשישי.

לא מדויק באשר לליווי של צה"ל - כביש המערכת נחשב כשטח צבאי סגור.
הגעתי לכביש המערכת בסיום הטיול וביקור בהר , והקפצתי לצערי את כול הגזרה.
לא יתנו לך לנוע על כביש המערכת מנהלתית להגיע לתחילת המסלול
במידה ותרצה שלח לי מייל ויעביר לך את קובץ המסלול שבניתי ב TWL
בכול מקרה שיהיה מהנה

איל מ
07-10-14, 22:50
לפי מתאם דרום, במהלך החג הכביש יהיה פתוח עם ליווי מצומת חריף עד הכניסה להר כרכום כל שעה עגולה מ10:00 עד 16:00.

thebips
07-10-14, 23:21
לפי מתאם דרום, במהלך החג הכביש יהיה פתוח עם ליווי מצומת חריף עד הכניסה להר כרכום כל שעה עגולה מ10:00 עד 16:00.

תודה זה נשמע אחלה

נעם1
08-10-14, 00:41
היי,
הייתי שם לפני שבועיים בערך,נכנסתי דרך צומת הרוחות (על כביש 40 בדרך למצפה),ממול לכניסה לבורות לוץ , התחלתי את הירידה לשטח.
בגדול בסדר גמור - צריך לתאם עם צה"ל יש שטחי אש שפעילים גם בשישי.

לא מדויק באשר לליווי של צה"ל - כביש המערכת נחשב כשטח צבאי סגור.
הגעתי לכביש המערכת בסיום הטיול וביקור בהר , והקפצתי לצערי את כול הגזרה.
לא יתנו לך לנוע על כביש המערכת מנהלתית להגיע לתחילת המסלול
במידה ותרצה שלח לי מייל ויעביר לך את קובץ המסלול שבניתי ב TWL
בכול מקרה שיהיה מהנה

איך בסדר?
אין שום דרך מסומנת להגיע מכיוון בורות לוץ להר כרכם נכון לכל יום שאינו חול המועד סוכות ופסח ואולי גם חנוכה.
בקעת חסון מביא אותך לכביש 10 הרבה צפונה מהכניסה להר כרכם והסיור דג אותך ברגע או לפני שהספקת להגיע להילוך חמישי.
2 הצירים הנוספים אסורים לתנועה ומעלה שגיא סגור פיסית ממש.

ליווי מסודר בחגים מהר חריף לכרכם ובחזרה יש. כל שעה עגולה כמו שכבר נכתב כאן ובשרשור אחר בין 10:00 ל- 16:00. אם אינך רוצה להיות תלוי בצבא הגישה היחידה היא מכיוון נחל ציחור\באר עדה עד לציר הכחול לכיוון נחל שגיא ואז דרך הר דלעת לכרכם.

tooshey
08-10-14, 08:03
במסגרת העיסוקים שלי אני נע לא מעט על כביש 10 ובשטח הקרוב אליו.
מי שרוצה לטייל בנחת, מוטב יתרחק מכביש 10.
אמנם מאפשר גישה מצפון וכך יכול לקצר את הנסיעה או ליצור מסלול מעגלי, אבל זכרו שהאישורים והלו"ז המתוכנן לליוויים ניתן בערבון מוגבל.
יש מספר חמ"לים שאחראים על גזרות שונות ולא מתואמים אחד עם השני.
ההחלטה הסופית היא בידי המ"פ המקומי וכל אירוע קטן או חשש לאירוע יובילו לסגירה זמנית של הציר.
יתכן שהשיירה תצא אבל לא בטוח שבזמן הנכון או עד המקום הרצוי לכם.

בברכה,טושי

איל מ
10-10-14, 17:48
עדכון נוסף ובדיעבד.
כמו שכתב טושי.
הגענו למחסום בסביבות 12:00 שם כמובן לא ידעו מה אנחנו רוצים מהם וכמובן שמבחינתם הציר סגור. אחרי שיחה עם החמ"ל נאמר שאכן הגיע כוח שאמור לאבטח את הציר אבל הוא רק הגיע ויקחו כמה שעות עד שיהיה אפקטיבי (וזה גם אחרי חצי שעה של שיחות ובירורים גם מהצד שלי וגם מהצד של הצבא).
בשתיים (אחרי שהלכנו לאכול צהריים בבורות לוץ) קיבלנו אישור מהחמ"ל של הר חריף. חכו...

מה מסתבר?

הציר לכיוון כרכום עובר כבר בגזרה של כוח דרומי יותר ושם המג"ד לא מוכן בשום פנים ואופן לאפשר נסיעה על הציר. אחרי מספר מניפולציות הצלחתי להשיג טל' של הקמב"צ של הגזרה הדרומית שהבטיח לברר מה הסיפור (שהרי מבחינת הצבא הגדול הציר אמור להיות פתוח למטיילים רק שמפקד הגזרה לא מכיר את זה).
מכיוון שהתחיל להיות מאוחר מבחינת להגיע לפני החשיכה לכרכום, והבירורים של הקמב"ץ לא נשאו פרי בזמן החלטנו לבטל ושמנו פעמינו לכיוון ציר חלופי שהוכן מבעוד מועד ולחניון לילה קרוב יותר.

כל זה היה בערב החג ומאז אני מאמין שהגיעו עוד לא מעט מטיילים ואולי השתנו הדברים. בכל מקרה מי שמעוניין לתאם לפני זה הטל' של חמ"ל הר חריף (אולי התקדמו הענינים):
0732013901.

בסופו של דבר בלי קשר להחמצה של כביש 10, היה אחלה טיול עם שני לילות של גשם וסופות רעמים ומז"א מצוין! (כמובן שמי שהאוהל שלו לא היה עמיד בגשם חשב אחרת ממני ;)).

נ.ב.
אני מפרסם את הפוסט הזה גם בשרשור השני על כביש 10, עמכם הסליחה פשוט שתוצאות החיפוש יהיו זמינות.

Israeln
12-10-14, 00:00
הגענו שיירה של 5 ג'יפים ביום שישי האחרון בשעה 13:00.
החיילים קיבלו אותנו בצורה יפה מאוד.
המתנו כ-חצי שעה לכוח ליווי שלקח אותנו עד למחסום שגיא.
ממחסום שגיא המשכנו עצמאית עד להר כרכום (שביל אדום).
היום יום שבת, יצאנו מהשטח בשעה 15:00, והמתנו כשעה לכוח הליווי (בעיניי לא נורא) בסמוך לעלייה על כביש 10, יחד עם שיירה של 8 ג'יפים של החברה להגנת הטבע.

gali
12-10-14, 14:35
האם בטוח להשאיר רכב ולעלות רגלית להר כרכום? או שצריך להשאיר שומר?

Israeln
12-10-14, 15:07
אני כלל לא חששתי.
ציוד יקר ערך ננעל בתוך הרכב.

-->