PDA

צפייה בגרסה מלאה : בג'יפולוג יודעים הכל #657: עזרה בבחירת\קניית מזוודות

אביעד פ.
07-10-14, 20:13
שלום לכולם,
אז כמובן שאין מקום טוב יותר לשאול חוץ מפה,
השימוש- נסיעות מרובות לחו"ל.

צריך מזוודה אחת גדולה, מעל 28", ואחת קטנה שאפשר לעלות איתה למטוס.
בנוסף תיק למחשב ואביזרים אישיים שיעלה איתי גם למטוס בנסיעות המרובות.

מחפש משהו מבית טוב, עם אחריות, מוכן להשקיע בזה כסף, בגבולות הטעם הטוב.

אז- מאיפה מתחילים? חברות מומלצות? חנויות ספציפיות?
האם המחיר בארה"ב יהיה זול משמעותית? אני יכול לטוס עם משהו מעפן ולקנות כבר שם?
האם האחריות על מזוודות כוללת שברים שמבוצעים בשדה תעופה כמו גלגלים? (אחד הנזקים שהשדה לא לוקח עליו אחריות).

עצתכם תתקבל בברכה, כל עצה.

eysham
07-10-14, 20:29
למרות שהתשובה הטבעית כאן תהיה אני מניח תהיה מזוודות/תיקים של JEEP....

הבחירה ההגיונית היא SAMSONITE
תן חשיבות הן לחוזק והן למשקל המזוודה. יש מזוודות ששוקלות 5ק"ג ומתוך 23 שמותר לקחת זה הרבה. (אלא אם אתה טס ממש הרבה... :) )

וכן, המחיר בארה"ב משמעותית יותר נמוך.
ואת המעאפנה תחזיר לארץ עם חלקי ג'יפים... חבל....

איל

tzurs
07-10-14, 20:31
if you are flying to the US and can get someone to buy you through Costco, they have good Samsonite sets for around $160

- - - Updated - - -

http://www.costco.com/CatalogSearch?storeId=10301&catalogId=10701&langId=-1&refine=&keyword=samsonite

ד ו ר ו ן
07-10-14, 20:54
תחפש מבצעים.
בזמנו רכשתי סמסטנייט, ואחרת דל סוויס, מקורית עם אחריות במחיר מאד קרוב לחול לסמסונייט, וזול יותר לסוויס.

מסתבר שמייצרים סוויס ברשיון בארץ, בלי תגית ישראלית, והמחיר תחרותי למדי.

הסמסונייט באופן מסורתי כבדות יותר, וזה אומר פחות ציוד אישי, ואלו מהסדרה הקלה שלהם עולה גם בחול כמו כלייה..

nirs
07-10-14, 21:04
אני ממליץ מאוד על דלסי.
מזוודות ברמה של סמסונייט רק עולות פחות.
אני קניתי את 2 הסטים האחרונים בחנות בשם אלתר (רח' יהודה הלוי (אם זוכר נכון) ת"א).
השימוש במזוודות הוא heavy duty (נסיעה בחודש בממוצע).

אביעד פ.
07-10-14, 21:38
אוקי, שמעתי עוד המלצות על חנות אלתר, ושיש להם מבחר ענק. שווה לקפוץ שם לביקור.

אז זו הזדמנות טובה לעלות גם את השאלה,
מה היא הדרך המומלצת לנסיעות מבחינת אריזה?
האם אתם נוסעים עם מזוודה גדולה, מזוודת CARRY-ON קטנה שעולה איתכם לטיסה ותיק נוסף ?

איך ההתנהלות שלכם מבחינת האריזה, חלוקת הציוד וכיו"ב.
אני חדש ב"עסק" ואשמח ללמוד מנסיון חכמים ממני.

המשך המלצות על מזוודות יתקבל בברכה,
אני מוסיף את זה לסקר שוק שלי.

אביעד.

אמיר ב.א
07-10-14, 21:53
אריזה וחלוקת ציוד - קשור לאופי הנסיעות שלך ...

למשל בעבר הייתי צריך לסוע בכל העולם בגלל מקום העבודה , לפעמים עשרות נסיעות בשנה ,
העדפתי לרכז את המינימום ההכרחי בטרולי שאפשר לעלות על המטוס , וזהו - בלי מזוודה בבטן המטוס,
בגלל שרוב הנסיעות היו למספר מועט של ימים , וככה אפשר לסיים בזריזות ולצאת מהשדה.
אם הייתי צריך משהו נוסף - פשוט הייתי קונה באיזור שאליו הייתי מגיע.

בנוסף עוד טיפים :

* לא לקחת איתך משהו שיבאס אותך מאוד לאבד.

* לא לשים את הלפטופ בשום מקום שלא עליך , יצא לי כבר שלקחו לי אותו מהתא שמעל , וכשהלפטופ ישב לידי ,
בשני המקרים הנוסעים כמובן טענו שלא שמו לב (במקרה אחד היו על הנוסע שני לפטופים ביחד)

* לארוז את המזוודה טוב מאוד , כולל איזה קשר מסביב אם אפשר - כבר התפרקה לי מזוודה , וזה ממש מבאס לאסוף את כל הציוד המפוזר על המוסוע.

* לשים פתקים גדולים מיוחדים לזיהוי המזוודות - עדיף סרט סימון או מסקינגטייפ צבעוני - תמיד יש לפחות מזוודה אחת זהה לשלך .

ד ו ר ו ן
07-10-14, 21:55
מזוודה גדולה בשילוח, וטרולי שעולה למטוס שיש בו את כל מה שצריך בשביל להסתדר 3-4ימים אם משהו קורה למזוודה.
ביגוד, כלי רחצה וכו׳.

זה נכון שבעתיים בטיסות עם טרנזיט, שמגדיל את הסיכויים לתקלות הובלה.
עם הזמן תראה שאפשר להסתדר עם טרולי גם לשבוע.

טיפ לשקילה, קח עליך ביד דברים כבדים, כמו תיק מחשב, שלרוב לא שוקלים אותו, ותשים בו את הדברים כבדים שלא תופסים מפח.

ככה הטרולי ״קל״ יותר וסיכוי נמוך שיבקשו לשלוח אותו בבטן.

eysham
07-10-14, 22:11
עוד משהו בהקשר הזה...
אני לא יודע איפה אתה עובד, מה מדיניות בחירת הטיסות וכמה הם לאותם יעדים תמיד, אבל לפי מירב הטיסות, בעיקר אם הן טראנס אטלנטיות תירשם למועדון נוסע מתמיד, ותשתדל לטוס כמה שאפשר רק בחברה הזו ובחברות השותפות איתה (SKY ALLIANCE וכד')
טוס מספיק ומהר מאוד לא יעניין אותך עודף משקל ותהנה מעוד צ'ופרים למיניהם כמו שידרוג לביזנס/אקונומי פלוס, כניסה ללאונג'ים בשדות תעופה

כנ"ל לגבי מלונות בחו"ל.

אחח... היו ימים...
איל

boaz avrahami
07-10-14, 22:51
אם הנסיעות הן של 3-4 ימים אז תשתדל להתרכז בטרולי שעולה איתך למטוס ועוד תיק מחשב גדול.
זה מקצר את התורים מאוד בכל הכיוונים.
לגבי הטרקלינים בארץ יש כרטיסי אשראי שמאפשרים את זה כהטבה. אני משתמש באמריקן אקספרס עיסקי.

לגבי מזוודה גדולה-
אלו עם גלגלים בתחתית שאפשר להסיע ולא רק לגרור הן השדרוג הכי משמעותי שעשיתי.
לא השקעתי ביוקרתיות כי נראה לי אחלה סידור להחליף כל 2-3 מזוודה

asafk
07-10-14, 23:14
הנסיון שלי - עד שבוע - הכל נכנס בקרי-און. אז לא צריך מטען.
לנסיעות של פחות מיום... או יום-יומיים שלושה - זה ברור. מעבר לכך ועד שבוע בסה"כ מדובר על הגדלת כמות הלבנים (לא תופסים מקום), חולצות (לא תופסות מקום) ועוד זוג מכנסיים.
מעל לשבוע - יש מכבסה במלון או לידו. אז שוב לא צריך מטען.

נסעתי בעוונותי לא מעט (יש שיאמרו הרבה), כולל לנסיעות מכופתרות וגם לניסויים בשדה, ופרט למקרים בודדים לא השתמשתי ביותר מקרי-און ועוד תיק קטן (תיק מצלמה או תיק מחשב). הדבר עם הכי הרבה נפח הוא נעליים, והמקסימום הוא זוג אחד על הרגליים ועוד זוג בתיק (בוחרים מה הזוג שתופס פחות נפח ושמים אותו בתיק), ומעילים - אבל כיוון שמותר לך להחזיק את המעיל / ז'קט ביד... אז אם נגמר המשקל והמקום בקרי-און, שמתי את הפליס והמעיל והז'קט אחד בתוך השני על היד...

במקרה הגרוע נכנסים לחנות וקונים עוד משהו ללבוש (קרה לי בניסוי באזור בדפורד באנגליה שנקרעו לי זוג מכנסיים - אז קניתי זוג נוסף בקניון הקרוב, סיפור של 10 פאונד). במקרה אחר נסעתי ליומיים להדגמה ונשארתי שלושה שבועות לסדרת ניסויים (זה ממש מקרה חריג) - אז הלכתי וקניתי כמה זוגות גרביים תחתונים ועוד זוג מכנסיים ושלוש חולצות. לא להילחץ אולי הבאת פחות מדי - הכל יש בחו"ל.

הפורמט שהכי נוח לי הוא טרולי + תיק גב, אבל ליעדים מסויימים העדפתי לנסוע עם DUFFLE וזהו (כמובן בגודל מתאים לעלייה למטוס). היתרון שלו הוא שגם אם הוא שוקל יותר מ8 קילו שמותר ברוב חברות התעופה או 12 קילו שמותר במיעוטן, אתה שם אותו על הכתף, ועומד מול הדלפק של הצ'ק אין בקוליות כאילו יש לך סה"כ תיק קטן ולא מזיק, בניגוד לטרולי - הם ברוב הפעמים לא מבקשים לשקול אותו (כי הם לא חושבים שאתה ברגע זה ממש סובל מרצועה על הכתף שעוד שניה גורמת לנמק....)

אגב... שני המקרים שבהם נסעתי עם כבודת יד וחזרתי עם מטען, היו כשקניתי המון חלקים לקמפר...

כל המאמץ לא לשלוח מטען נולד אחרי פעמיים שאיבדו לי את המטען בנסיעות עבודה - והמסקנה שלי היא שעדיף לקחת פחות דברים מאשר לאבד הרבה דברים.

ועוד דבר... אם אתה כבר קונה מזוודה - תדאג שהיא תהיה בולטת.

אסף.

amitaikl
08-10-14, 00:11
באחד התפקידים הקודמים בעבודה טסתי המון. כמה המון? קיבלתי סטטוס גולד באל על תוך 6 חודשים, שזה די זריז.
באופן קבוע הייתי טס עם טרולי שעולה למטוס + תיק עם לפ טופ. בדרך כלל לא שקלו את הטרולי ואז הייתי עולה עם הכל מטוס. בתקופה של 3.5 שנים נסעתי 3 פעמים עם תיק שהייתי צריך לשלוח בבטן, והצטערתי כל רגע - בגלל ההמתנה לתיק ליד המסוע עם הנחיתה.
לגבי איזה טרולי - לא ממליץ על חברה ספציפית. לך על תיק בגודל מקסימלי שעדיין יכול לעלות למטוס. בכל אתר של חברת תעופה נורמלית יש את המידות. יש היום הרבה טרולי שאפשר להגדיל על ידי פתיחת רוכסן - ממליץ בחום. נותן לך אפשרות לעשות קניות בחו"ל ולהביא דברים הביתה.
במקומות שבהם אפשר לעשות שופינג הייתי נוסע עם צ'ימידן מקופל בתוך הטרולי וחוזר עם הצ'ימידן בבטן של המטוס. מניסיון - תבדוק טוב שאין שם שאריות תחמושת מהמילואים האחרונים :(
אחריות לגבי כבודת בטן - לפי אמנות בין לאומיות אין אחריות על ידיות של מזוודות או על גלגלים. לעומת זאת כן יש אחריות על קרע בבד. מאחת הטיסות קיבלתי מזוודה עם גלגל שבור שהם לא היו מוכנים לקבל, אבל במקרה היה קרע קטן בבד אז הם ישר נתנו לי פתק ושלחו אותי לקבל מזוודה חדשה באיזה חור בפתח תקווה

ד ו ר ו ן
08-10-14, 00:22
מנסיון רע, לך על מזוודה/טרולי בד ולא מה כביכול קרבון.
הן נשברות, ואי אפשר לתקן אותן בדרך, מה שמאד פשוט לגבי מזוודות/טרולי מבד.

גם אם זה רק סדק, הוא יתחיל לזחול והשבר יגיע.

OFF-RoaD
08-10-14, 00:54
איגל קריק. חברה שמייצרת מוצרים מדהימים, והכי חשוב - שירות מדהים.
כמנהל משמרת בריקושט ראיתי לא פעם איך האחריות no matter what שלהם מופעלת, ולקוח מחדש מוצר חדש מהשקית כנגד אחד שסוורי נמל התעופה התעמרו בה.

אביעד פ.
08-10-14, 10:38
אוקי, אז אופי הנסיעות שלי יהיה טיפה שונה ממה שתיארתם,
אני בשנה הקרובה ממוקם בארה"ב, ומשם יוצא לכל מיני מקומות בעולם, מתוך מדינות בתוך ארה"ב, ועד קוריאה.

כמו כן, כל 6-7 שבועות גם חזרה לארץ לכמה ימים.
לכן אני יכול להסיק מהעצות השונות שלכם זה שהכי טוב בשבילי זה לנסוע עם:
1. מזוודת טרולי גדולה, מבד. נפח מקסימלי. שם יהיו כל הדברים.
2. מזוודת טרולי CARRY-ON, שאיתה אפשר לנסוע את הנסיעות הקצרות יותר ומספיקה לציוד עד שבוע (באריזה אני דווקא טוב).
3. תיק איכותי למחשב ניייד, שעולה איתך למטוס וכלל בתוכו את הציוד לטיסה, כרית מתנפחת, כיסוי עיניים, ואזניות וספר.

(עריכה: נשלחה לי ההודעה באמצע)

ההחלטה הנבונה כנראה היא לנסוע עם מזוודות זבל שיש לי, לקנות חדשות בארה"ב באיכות גבוהה יותר ושיחזיקו מעמד לתקופת הנסיעות לפחות. בתקווה שגם אחרי. אני אחפש משהו עם אחריות מורחבת כמו איגל-קריק וסמסונייט.

אז למישהו יש המלצות לעוד ציוד שצריך בתור "הנוסע המתמיד"? משהו לטיסות, לשדות התעופה וכיו"ב?

בקשר לטרקילנים, יש לי כניסה לטרקלין בארץ. בחו"ל זה תלוי בנוסע המתמיד שיש לך. אני מניח שזה ישתפר במהלך השנה. :rolleyes:

כמו כן, באיזה חברת טיסות הייתם ממליצים להתמקד?
אל-על? UNITED? DELTA? אין לי שגעון כשרות או בעיות אחרות. אני גם לא גבוה אז לא חסר לי מקום לרגליים אף פעם.

ד ו ר ו ן
08-10-14, 10:42
ממליץ בחום על תיק מחשב-גב, ולא צד.
במעברים, הליכות וסחיבה, זה משמעותית, ובמצטבר יותר נוח ויותר פרקטי מתיק צד שמעמיס עקום על הגב.

יש היום תיקי מחשב מספיק אלגנטיים בשביל פגישות עסקים.

ד ו ר ו ן
08-10-14, 10:55
מתאם שקעי חשמל אויברסלי.
זה מגיע כקיט קטן, עם מתאמים לכל סוגי השקעים.
כשתצטרך את זה, זה כמעט תמיד יהיה בהפתעה ורגע לפני שנגמרת הסוללה למשהו כשצריך אותו.

ציוד רפואי מינימלי;
הורדת חום/כאב ראש
שלשולים (סטופאיט וכו׳),
אנטיביוטיקה רחבת טווח שקיבלת מהרופא שלך ולא משהו גנרי מקומי שלך תבין מה זה.
פלסטר/פד.

חצי גליל של נייר טואלט חירום בתיק גב.

ספר להעביר את הזמן.

אזניות מבטלות רעש לטיסה וטרמינלים רועשים.

אטמי אזניים.

אלקוג׳ל 70% לפחות, נשמע כמו כוסית, אבל אתה הולך לגעת בדברים הכי מזוהמים בעולם (מעקי בטיחות/דלפקים/ידיות/מוניות/שלטים) שמיליוני אנשים נגעו בהם אחרי שחיטטו באף/גירבצו/השתעלו, ומההתקנה כנראה שאף אחד לא ניקה אותם.

אני בטוח שלאכול משהו שנפל לאדמה בנגב יותר נקי..

תתחיל להתארגן על אריזות קצף גילוח ומשחת שיניים במידות קוטנות שאפשר להעלות למטוס, היום יש הרבה הגבלות על נפח אריזות ויזרקו לך דברים בלי חשבון.

זה בשליפה, בטוח יש עוד..

OFF-RoaD
08-10-14, 10:57
יש גם כאלה שמאפשרים את שתי צורות הנשיאה, ולא שוקלים יותר מדי

opl
08-10-14, 13:47
עבדתי כשנה + בריקושט ומכרנו בין הייתר סמסונייט ואיגל קריק - איגל קריק מעולות! בשנה אחת הגיעה רק מזוודה אחת לתיקון - המסוע מחץ אותה למוות. ראיתי סמסונייט שבורות וסדוקות לא פעם ולא פעמייים. השירות של איגל בארץ מעולה.

בנוסף למה שנכתב (ואולי כבר כתבו) אם אתה שוכר רכב שווה להחזיק פיוז 10A בתיק, אני יודע שזה נשמע דבילי אבל אין דבר יותר גרוע משקע מצית ברכב שכור שנשרף לו הפיוז - קרה לי יותר מפעם אחת.

Pageup
08-10-14, 14:37
עוד המלצה שיש לשקול. יש סטים של טרולי ותיק מחשב קטן שמתיישב על הידית
זה מאוד נוח וזה פותר בעיה של חברות קטנוניות שלפעמים לא מאשרות לטוס עם תיק
גב וטרולי (קרה לי פעמיים ב3 חודשים האחרונים לעומת מעל 15 פעמים שזה לא קרה).

בעודך בארה"ב, תקנה משחות שיניים וקצף גילוח קטנים, זה מאוד זול שם ומאוד נוח
(ואפשר למצוא בכל מקום). במיוחד שמגבילים אותך בכמות הנוזלים שמותר להעלות למטוס.

לגבי לאונג'ים, עד שאתה מגיע להיות חבר זהב לדיינרס עסקי יש לאונג'ים עם כניסה חינם
כמעט בכל העולם (בקייב לדוגמא לא, אבל בבואנוס איירס, וורשה, JFK ו NEWARK כן לדוגמא)

לגבי התמקדות בחברות, אני הייתי הולך על Star Alliance, מבחינת חברות היא מכילה
את החברות היותר טובות והצבירה בה טובה.
מעבר לטענות שלי לגבי חברת הנסיעות הלאומית (שאם לא אטוס בא לעולם זה יהיה
קרוב מדי) הנוסע המתמיד שלהם מאוד מוגבל (הצבירה רק של טיסות אל-על) וגם
הצבירה מאוד מאוד בעייתית (שניים על אותה טיסה יכולים לקבל יחס של פי 3 במיילים).

lizard
08-10-14, 16:55
אני לא קראתי את כל השירשור אבל יש שאלה חשובה שאתה צריך להחליט לגביה, זה האם אתה סוחב איתך מלא דברים או לא.
מה הכוונה? יש מזוודות קלות (כמה קלות? אפשר להרים את המזוודה הריקה עם הזרת) שממש נוח להסתובב איתן כי הן קלות ומאפשרות לך להעמיס עד כבודה.
מצד שני, הן בדר"כ עשויות מבד ולא שרידות בעבודה אינטנסיבית.
בארה"ב קנינו (אחותי למען האמת, היא מומחית במזוודות וזיווד לנסיעות) איזה 6 מזוודות (חזרנו עם 2 מזוודות של 21 קילו לכל מבוגר כשאחת מהן הייתה 32 קילו, טרולי לכל מבוגר ועוד מזוודה בינונית לילדים של 10 קילו. שלושה מבוגרים ו2 תינוקות) ועדיין היה חסר מקום. בלי המזוודות הקלות הייתי צריך להשאיר שם עוד איזה 10 קילו של כבודה. אבל זה היה משהו חד פעמי ולמרות שאחותי מסתובבת בעולם רק עם מזוודות קלות, היא לא טסה כל שני וחמישי.

ד ו ר ו ן
08-10-14, 17:08
מצד שני, הן בדר"כ עשויות מבד ולא שרידות בעבודה אינטנסיבית.
.
תקנה משהו סיני עלום/מותג מדבקה של רשת שקר כלשהו, וזה כנראה מה שמאד מהר יקרה.

תשלם קצת (הרבה) יותר על מותג עם מוניטין, וזה ממש לא נכון.

lizard
08-10-14, 17:11
אני לא מדבר על מותג סיני עלום שם. עדיין זו מזוודה מבד

אביעד פ.
09-10-14, 11:44
אז נראה לי ההחלטה הנכונה כרגע היא לקנות מזוודות מבית טוב, עם אחריות לכל החיים (סמוסנייט ואיגל קירק, עוד משהו?),
עדיף אחריות שתקפה גם בארץ וגם בחו"ל של חברה בינלאומית עם יבואן רשמי לארץ.
אני אבדוק אם הפרש המחירים בין הארץ לארה"ב שווה את ההמתנה ונסיעה עם מזוודות אחרות וזריקה שלהם לפח לאחר מכן.

אני אצטייד במזוודה אחת גדולה לכל הציוד, טרולי נוסף לנסיעות קצרות ועליה למטוס עם משקל נוסף, ותיק אלגנטי ונוח למחשב.

כמו כן ציוד שכדאי שיהיה לנוסע המתמיד; אני ארכוש מוצרים איכותיים (ראיתי גם של איגל קריק פתרונות מעולים):
אוזניות אקטיביות\ אטמי אוזניים טובים, כרית ראש, כיסוי עיניים, מתאם רב שקע, אוזניות טובות למוסיקה, אלכולג'ל ופיוז 10A.:cool:

בנוסף כדאי להצטייד במבחר כרטיסי אשראי שיקנו לי כניסה לרוב הלאונג'ים בעולם, עד שתהיה חברות זהב ב- STAR ALLIANCE.

אני לא יודע מה המשקלים שאני הולך לסחוב, כי אופי הנסיעות הולך להשתנות. אז כדאי להיות ערוך ומוכן לכל אופציה.
בכל מקרה תמיד כדאי ללכת על המזוודות הקלות יותר, זה משאיר לך יותר משקל חופשי במזוודה כדי להביא חלקים לג'יפ. :rolleyes:

Asaf-a
09-10-14, 13:54
עוד טיפים לנוסע המתמיד שמרבה לשכור רכב:
להתקין תוכנת ניווט כדון sygic בתשלום שתומכת במפות כל העולם באופליין להבדיל מווייז.
להצטייד בכבל אוגזילרי aux כדי שתוכל לחבר המכשיר לרכב, כמעט כל רכב תומך, ללא בלו טוס לפעמים מסתבכים איתו.
המתקן האולטימטיבי לטלפון ברכב שכור של חברה איטלקית בשם tetrax, קיים גם בארץ ברשת גו מוביל ואינו זול, בצד אחד מגנט המתלבש על פתח האוורור ברכב ומצד שני מדבקת מגנט על מגן הטלפון. קל להעברה מרכבים שונים וקומפקטי

Sent from my ME301T using Tapatalk 2

OFF-RoaD
09-10-14, 14:56
אם זה משנה לך בבחירה בין החברות, מניסיוני במשך למעלה משלוש שנים כעובד בריקושט, השירות של איגל קריק בארץ "לא רואה" את של סמסונייט. אני מדבר איתך על אישור החלפה בחדש על סמך תמונה בוואטסאפ, בזמן שהלקוח עוד לא הספיק למלא את טופס השליחה לתיקון.

וכן, שאר הפתרונות נסיעה שלהם, כל מיני תיקים קטנים לאריזה בתוך המזוודה, פתרונות לשמירה על חולצות מגוהצות, כיסוי עיניים, כרית ראש וכו' - מעולים גם כן. אמנם יקר, אבל שווה כל שקל. רק כשאתה מבין איך מנגנון הניפוח של כרית הראש מסיים את הסיפור תוך רגע, ושאפשר לפרק ולכבס את הכיסוי, והתחושה של הבד, והאחריות גם על פיצוץ... אתה מבין למה היא עולה פי 10 מכרית סינית שנמצאת על המדף הסמוך. שווה כל שקל (לא, אין לי מניות בחברה, אבל יש לי את כל הסיבות להלל אותה)

-->