PDA

צפייה בגרסה מלאה : מקרר אמקור 500 קופא ... מי אשם ?

ניר ל
08-10-14, 16:12
אמנם מאד מדגדג להחליף אותו , אבל בזמן האחרון די אכלתי חרא ממוצרים חדשים בעלי ״כרטיס״ .

פתחתי את גב המקפיא ויש שם רכיב קטן דמויי קפסולה של נספרסו שיושב על הרשת . האם זה הטרמוסטט והאם להחליף אותו ?
ואיך נראה גוף החימום שאמור להפשיר את הרשת ? אולי הוא האשם

אחרי שמפשירים אותו המדחס כן מפסיק לעבוד מדי פעם , אם נחוצה תמונה אני אעלה.

boaz avrahami
08-10-14, 16:41
בדקת שצינור הניקוז מהמקפיא פתוח וזורם?
לא מכיר ספציפית את הדגם שלך אבל לרוב הוא נמצא בגב המקרר ומתנקז לצלחת שנמצאת על המנוע.

אם הוא סתום אז אמבטית הניקוז של המקפיא מתמלאת במים שקופאים לאחר מחזור ההפשרה

kobiarava
08-10-14, 16:42
המפשיר הוא האשם. תקלה נפוצה במקרים האלה. או שגוף החימום הלך (יושב במקפיא מתחת לדיפון התחתון, אאל"ט), או הטיימר שלו

קובי

OFF-RoaD
08-10-14, 22:25
אני רק שאלה, אם הנושא כבר עלה.
מישהו יכול להסביר בקצרה על דרך פעולה של מקרר / מקפיא, ובמה הוא שונה ממזגן? אני בעיקר שואל למה אין צינור ניקוז שיוצא מהמקרר ומטפטף ללא הפסקה, כמו במערכות מיזוג...

boaz avrahami
08-10-14, 22:32
בלי להיכנס להסבר מפורט מדי, המים שבמזגן מטפטפים, במקפיא הם קופאים.
המים הם הלחות שבאוויר.
במקרר בגלל שהוא סגור רוב הזמן יש פחות מים להיפטר מהם.
פעם היו מפשירים אחת לתקופה ואז המציאו את הנו פרוסט.
מה שקורה שם שיש טיימר שאחת לכמה זמן עוצר את פעולת הקירור ומפעיל גוף חימום בתוך תא ההקפאה שמפשיר את הקרח שנוזל החוצה כמיים דרך צינורית ניקוז אל צלחת אידוי שנמצאת מעל המנוע החם.
חום המנוע מסייע בנידוף המיים.

הקרח וסוללת ההקפאה בתא ההקפאה הם מאחורי הפלסטיקים ולמעשה חבויים מהעין

OFF-RoaD
09-10-14, 02:05
למה החימום הזה לא פוגע במזון? איך הקרח מופשר והמזון לא?
אם הבנתי נכון את שאר ההסבר, בעצם יש את אותו עיבוי מים כמו במזגן, רק במקום ניקוז החוצה כאן הם מתנקזים מעל המנוע ומתאדמים כתוצאה מהחום שלו?

zivo
09-10-14, 02:29
במקררי נו-פרוסט, המאייד ("הרדיאטור" שמקרר בתוך הפרייזר), נמצא בחלל נפרד, ויש מאוורר שמאלץ זרימת אוויר בתוך הפריזר , ודרך אותו חלל (והמאיד).
בגלל שהמאייד הוא הנקודה הכי קרה בפריזר, זה המקום הראשון שעליו נאסף קרח.
הגוף חימום מורכב על המאייד, והקרח שמצטבר "עוטף" אותו. שמתחיל מחזור הפשרה, המאוורר נעצר (כך שאין זרימת אוויר) והגוף חימום מתחמם, כאשר רובו עטוף בקרח.
ברגע שהקרח מפשיר, החימום מפסיק. בגלל שכל זה קורה בתוך חלל נפרד, זה לא אמור לפגוע במזון.
אם תשים מד חום בתוך חלל הפריזר, תראה שמקרר שמגיע ל מינוס 18 למשל, האוויר בחלל הפריזר יכול "להתחמם" עד מינוס 10 בקירוב בזמן הפשרה.
בגלל שהמסה של המזון, קוררה במשך שעות למינוס 18, היא כמעט ולא מספיקה להתחמם כתוצאה מההפשרה.

OFF-RoaD
09-10-14, 02:49
עכשיו ברור, תודה :-)

boaz avrahami
09-10-14, 06:02
למה החימום הזה לא פוגע במזון? איך הקרח מופשר והמזון לא?
אם הבנתי נכון את שאר ההסבר, בעצם יש את אותו עיבוי מים כמו במזגן, רק במקום ניקוז החוצה כאן הם מתנקזים מעל המנוע ומתאדמים כתוצאה מהחום שלו?

נכון.
קח בחשבון שכמות המים היא נגזרת של הלחות באוויר שעובר תהליך קירור
במזגן היא עצומה לעומת המקרר הסגור.
מזה ניתן להסיק שהשארת דלת מקרר פתוחה תורמת רבות לא רק לבריחת הקור אלא גם ליצירת עוד קרח ופגיעה ביעילות הקירור

חנן-ג'יפולוג
09-10-14, 09:15
לפני כחצי שנה התמודדתי ושיתפתי כאן בבעיית קפיאה באפולו תדיראן אצלי.
לא אלאה שוב בבדיקות וההחלפות (ניתן למצוא את זה בחיפוש קל) ורק אציין שהחלפתי את הטיימר באחד מתכוונן, שמתי אותו על הפשרות תכופות וארוכות יותר מהמקורי ובזה נגמר הסיפור.

אמנם עקפתי את התקלה במקרר ולא פתרתי אותה, אבל כבר אין קפיאה והכול בסדר וטלי מבסוטית וזה העיקר בעצם.

zivo
09-10-14, 16:03
לפני כחצי שנה התמודדתי ושיתפתי כאן בבעיית קפיאה באפולו תדיראן אצלי.
לא אלאה שוב בבדיקות וההחלפות (ניתן למצוא את זה בחיפוש קל) ורק אציין שהחלפתי את הטיימר באחד מתכוונן, שמתי אותו על הפשרות תכופות וארוכות יותר מהמקורי ובזה נגמר הסיפור.

אמנם עקפתי את התקלה במקרר ולא פתרתי אותה, אבל כבר אין קפיאה והכול בסדר וטלי מבסוטית וזה העיקר בעצם.

חנן,
לא ברור לי איך בדיוק החלפת את הטיימר ועדיין הלוגיקה של המקרר נשמרת.
הרעיון הוא, שהטיימר מכניס להפשרה, אבל היציאה מהפשרה היא ע"י טרמוסטט.
אין לי מושג איך הטרמוסטט הזה נראה באפולו אבל במקררים האמריקאים זה נראה כמו התמונה המצורפת.
השיטה שאתה מתאר, נראת קצת בעיתית, או שאתה לא מפשיר עד הסוף. או שאתה סתם מחמם את המקרר, בשני המקרים אתה מגדיל את צריכת החשמל, וחבל.
תחליף את הטרמוסטט של ההפשרה, זה צריך להיות סיפור פשוט.

חנן-ג'יפולוג
09-10-14, 16:35
הטרמוסטט והטיימר המקורי הוחלפו ולא פתרו את התקלה. כתבתי שם גם שאני מודע לכך שזה עולה לי עוד כמה שקלים בחודש.

חבל לפגוע לניר בשרשור עם התייחסות לתקלה שלי, ובפרט שמדובר בחזרה על דברים שכבר רשומים שם.

boaz avrahami
09-10-14, 16:43
אני חושב שהמידע יכול להיות רלוונטי גם לניר.

אם החלפת גם טרמוסטט וגם טימר, אני לא מצליח להבין מה עוד יכול לגרום לתקלה חוץ מחוט קרוע

חנן-ג'יפולוג
09-10-14, 16:44
אם היה חוט קרוע טיימר אחר לא היה פותר את התקלה.

זה השרשור: לרעיונות חדשים אנא הגיבו שם, אם כי אני מודה שהנושא הזה כבר פחות מעניין אותי.

http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=83926

-->