PDA

צפייה בגרסה מלאה : האם יש קשר בין מחירי הדלק להתחממות כדור הארץ?

boaz avrahami
09-10-14, 21:15
סיפרו לנו שהמיסוי גבוה בשביל שנמעט לנסוע ולחמם את הכדור, לא?

מסתבר שהכדור בעצם מתקרר.
מה, שוב עבדו עלינו ?!

http://www.dailymail.co.uk/sciencetech/article-2784196/Sea-ice-surrounding-Antarctica-reaches-record-levels-hits-20-MILLION-square-kilometers.html

נמרוד
09-10-14, 21:41
אתה קראת את הכתבה שאתה מקשר אליה?

boaz avrahami
09-10-14, 23:27
את הכותרת ועוד קצת למען האמת.
עכשיו כשנכנסתי לעומק ראיתי... [emoji41]

tzagi
10-10-14, 05:17
נושא בעייתי שממש לא שווה להכנס אליו, בדיוק כמו שלא שווה להכנס לויכוח על דת
העובדות פשוטות, הטמפרטורה של כדור הארץ משתנה כול הזמן ובלי כול קשר להשפעות חיצוניות, סתם לדוגמה יש מקומות בעולם שלפני כ100 שנה היו הרבה יותר חמים מהיום, סתם לדוגמה ניקח את העמק מצפון ללוס אנג'לס שנקרא היום SAN FERNANDO VALLEY, בעבר הרחוק האזור היה נקרא ע'י האינדיאנים "עמק האש" בגלל שבקיץ כול העמק היה עולה באש בגלל טמפרטורות מאד גבוהות(50C+), משהו שכבר לא קיים מעל ל100 שנה.
סתם קוריוז, בשנה שעברה בינואר היה מעל ל10 ס'מ של קרח בבריכה ולא הפשיר מעל לחודש...וזה באמצע המדבר, אבל השנה אומרים שהחורף יהיה מאד מתון, נחיה ונראה.
קיצר, דעה שלי בלבד: מי שמאמין בסיפורי אחיטופל, יש לי קרקעות בפלורידה שאני מוכן למכור לכם בחצי חינם.

ד ו ר ו ן
10-10-14, 07:55
ג׳ו
אין סתירה בין מדבר וקור, להיפך, זה מאפיין מאד נפוץ, חם מאד בקייץ, קר מאד בחורף.

tzagi
10-10-14, 08:52
אהההה כן, אבל צריך שיהיה יחס להיסטוריה, ובתור אחד שמסתובב באותו מדבר במשך ה35 שנה האחרונות אני יכול לספר שבעבר טמפרטורות כאלה בחורף היו רק בגדר פנטזיה. אני עוד זוכר שבסוף שנות ה80 הייתי מגיע למדבר בינואר פברואר ב12 בלילה והטמפרטורה היתה ב35-37 מעלות C
זה לא מה יש היום.

ד ו ר ו ן
10-10-14, 09:10
אנחנו בקושי מצמוץ בהיסטוריה הגיאולוגית והאקלימית של המקום הזה.
אתה צריך למדוד את השינוי בקנה מידה אחר.
בממוצע, יכול להיות שאין בכלל שינוי.

Tomer Gal
12-10-14, 13:00
לא מדובר על התחממות מדובר על הקצנת מזג האוויר. שים לב למשל שהגשמים בארץ נהיו יותר אגרסיבית יורד מבול אבל לזמן מאוד קצר.
פתאום שמש וחם שנה שעברה סופת שלגים.
מזג האוויר נהיה מאוד הפכפך.

רמי חיפה
14-10-14, 10:50
חברים אל תלכו שולל אחר הטייקונים, רובם המוחלט של המומחים/חוקרים הגיעו למסקנה כי העסק מתחמם.
אני בכוונה אומר עסק, מדובר גם באטמוספירה וגם בדברים אחרים.
אני ממליץ לכם לצפות במצגת של אל גור.
נכון שמאז שהיא יצאה נעשו הרבה כתבות על כך שלא בטוח שיש התחממות ושדווקא העסק מתקרר ומדענים בעלי שיעור קומה טוענים כך וכך.
אם תבדקו אתם בפרסומים מדעיים של כתבי עט רציניים תגלו שרובם המוחלט של החוקרים סבור שיש התחממות.
אנו עוסקים בתאוריות, אף אחד לא בטוח מה גורם להתחממות, כמו כן לא ניתן בבדיקות גאולוגיות לקבוע הכל ולכן לא ניתן לשלול שטמפרטורות כאלה לא היו בעבר ולא מדובר במחזוריות הטבעית של כוכב הלכת שלנו.
יחד עם זאת המידע שפרסם אל גור נסמך על נתונים אמפיריים שכן נמצאו והמסקנות שהוא מפרסם מתבקשות מהנתונים.
ניתן לטעון שהמהפכה התעשייתית וההתחממות הם צרוף מקרים שאינם קשורים זה לזה, אך השכל הישר מתקשה לקבל זאת.
חפשו בגוגל את הסרט, מומלץ "בחום" תרתי משמע.
רמי.

tzagi
15-10-14, 06:36
חברים אל תלכו שולל אחר הטייקונים, רובם המוחלט של המומחים/חוקרים הגיעו למסקנה כי העסק מתחמם.
אני בכוונה אומר עסק, מדובר גם באטמוספירה וגם בדברים אחרים.
אני ממליץ לכם לצפות במצגת של אל גור..
רמי.

בחרת בדוגמה מצויינת לשרלטן שיודע איך לשכנע מטומטמים בשטות מוחלטת תוך כרי שהוא מרוויח מליונים של דולרים מהנושא.

רמי חיפה
15-10-14, 23:22
יכול להיות שהוא מרוויח מיליונים מהנושא אבל כמבין קטן בתחום אני מסכים לחלוטין אם מה שהוא אומר.
הוא אגב לא מתיימר להיות מומחה הוא רק אסף את המסקנות של המומחים.
כנראה ששוכנעת ע"י התקשורת שטענת ההתחממות היא שטות מוחלטת, זו אמירה מאוד אמיצה לומר, אני לא יודע כמה אתה מבין/עוסק בתחום, אני לפחות מקווה שראית את הסרט שאנו מדברים עליו.
אין לי שום כוונה להתנצח הלוך ושוב, אם זו דעתך אזי זו דעתך ואני לא שולל לחלוטין את המאמרים שטוענים כי אנו נמצאים על ציר מחזורי של עליות וירידות טמפרטורה, אבל מתוך כ 20 מאמרים כאלה שקראתי לא מצאתי סימוכין רציניים לתמיכה בתאוריה.
שורה תחתונה שלי כאחד שלמד את הנושא ועוסק בו יום יום מזה כ 15 שנה, העסק מתחמם, וכל מי שלא מבין זאת לא עשה מספיק שיעורי בית.
הכל בידידות, רמי.

ד ו ר ו ן
16-10-14, 22:47
רמי,
בהיסטוריה העולמית היו שינויי אקלים קיצוניים בהרבה מזה המתרחש (או שלא..), כעת, כולל רמות co2 גבוהות בהרבה ביחס למה שיש היום.
ואת זה, רוב הצועקים לגבי זיהום אויר, בכלל לא יודעים.

ההבדל המהותי הוא שקצב השינוי הרבה יותר מהיר.

tzagi
17-10-14, 06:37
כמו שכבר כתבתי בהתחלת השירשור, זה כמו להתווכח על דת.
לא משנה כמה עובדות אפשר להציג, אי אפשר לשנות את דעת המאמין, המושג "מאמין" בכלל בעייתי, אמונה מחייבת דעה נטולה ממחשבה עצמאית או יכולת לשקול עובדות (שלא מתאימות ל"אמונה")
אז לא משנה בכלל אם נציג את ההסטוריה של מזג האויר העולמי או נוכיח שכול הנושא נולד ע'י שרלטנים ונוכלים על מנת לעשות מיליארדים(וזה כולל פוליטיקאים וממשלות)
רמי, זכותך להאמין במה שבא לך, זכותי להגיד לך שאתה טועה.

עידו לוריה
17-10-14, 12:07
בין עם מתקרר או מתחמם וזה אמיתי או לא או שזה היה בהיסטוריה של כדור הארץ או לא , האמת היחידה פה זה שיש אנשים שעושים מזה כסף ( מכול תשובה ) .
ודרך הגב האמת היחידה שצלחה עד היום את ההיסטוריה האנושית זה ששום דבר ממה שאנו חושבים / יודעים / מאמינים אינו נכון , חשבו שכדור הארץ שטוח , חשבו שהאטום זה החלק הקטן ביותר וכו' , אין לנו סיכוי להבין את המכלול הזה בתוחלת חיים של 70 שנה , הקנה מידה שלנו לא מתאים .

עידו

רמי חיפה
17-10-14, 21:24
שלום חברים.
tazgi כמו שכתבתי וגם אתה זו דעתך ואתה נחרץ שאני טועה, עם זה אני לא מסכים מאחר ואין לך את הכלים לקבוע זאת, אף מומחה לא קבע זאת ולכן....חבל להמשיך.
דורון אתה צודק ב 100% קשה לי להסביר לרוב "הירוקים" למיניהם (אגב אני לא נמנה עליהם) שהכל יחסי ויש דעות לכאן ולכאן, אם נכנסים למה צריך לעשות אזי תשובתי היא לא לטמון את הראש בחול ולהגיד אנו לא בטוחים אולי זה יעבור, אני מאמין בעקרון הזהירות בלימוד ובמחקר (לא כזה שממומן ע"י אינטרסנט, כמה שזה קשה למצוא) יש ראיות מוצקות להתכנות של בעיה, צריך לבדוק טוב יותר ולא לפסול באמרה של אנו גרגר אבק בזמן והכל יסתדר, אני רוצה להשאיר לדורות הבאים משהו יותר טוב, גם לדורות הבאים הבאים הבאים...., וזיהום מתוצרי הדלק המאובן אינו בא לידי ביטוי רק בCO2 לצערנו: בנזן, כספית, עופרת ועוד ועוד ויש כבר תוצאות לא טובות בשטח.
אני אישית לא חושב שהבעיה היא דווקא בCO2.

עידו בגדול אתה צודק, אך ללא התשוקה להבין את מה שקשה ולגבור על הבלתי אפשרי היינו עוד בתקופת האבן ולא היה לנו רכבים נהדרים לקפץ בהם בכדור המופלא הזה.

רמי.

עידו לוריה
17-10-14, 22:50
זהו שאנחנו לא בתקופת האבן אנחנו הרבה מתחת :)

עידו

-->