PDA

צפייה בגרסה מלאה : מעלה צובה

grossfeld
09-10-14, 22:11
הי
היום טיילנו באיזור נחל כסלון בדרך לצובה. חיפשנו את מעלה צובה שקראנו ברשת שזה מעלה מסוכן וקשה. לא מצאנו אותו.
על פי עמוד ענן הגענו לנקודה המדוייקת אבל לא ראינו שום מעלה מסוכן וקשה.
מישהו עשה את מעלה צובה ויכול להגיד לי בדיוק על המפה איפה הוא?

אציין שבערך קמ לפני ראינו עליה אכזרית על הר ושיערנו שזה המעלה אבל על פי עמוד ענן זה לא היה זה.

תודה לכולם וחג שמח
אייל

elibaba
10-10-14, 08:25
זו עליה שמובילה מעין לימון עד הכניסה לצובה. לא הייתי קורא לא מסוכנת וקשה - אני נוסע שם קבוע עם הילדים, סבא וסבתא בלי שום דרמה מיוחדת. המעלה ה״אכזרי״ יותר הוא ״מעלה 405" שמוביל מנחל כסלון צפונה לכיוון כביש 1 ושואבה.

grossfeld
10-10-14, 08:37
תודה elibaba
על פי מה שרשום כאן:
http://www.4x4.co.il/articles/article.aspx?articleId=317&catID=303&pCat=TRAILS

"אפשרות לעלות את מעלה צובה(קשה מאוד ומסוכן),..."

על מה הם מדברים? וגם יש תמונות מהמעלה.
איפה זה בדיוק מעלה 405?

תודה

דרור ברלי
10-10-14, 09:40
יש דבר קטן וזניח שקוראים לו "תאריך".
הטיול בקישור הוא משנת.... 2000.

רק ארבע עשרה שנה וחודשיים (...) עברו מאז שפורסם באתר השטח.
אתה יכול להניח שהשטח עבר אי אילו שינויים מאז...

Redoren
10-10-14, 09:52
זו עליה שמובילה מעין לימון עד הכניסה לצובה. לא הייתי קורא לא מסוכנת וקשה - אני נוסע שם קבוע עם הילדים, סבא וסבתא בלי שום דרמה מיוחדת. המעלה ה״אכזרי״ יותר הוא ״מעלה 405" שמוביל מנחל כסלון צפונה לכיוון כביש 1 ושואבה.

אפשר לעשות את זה הפוך ברכב? מצובה עד עין לימון?
והאם מגיעים עד למעין או למרחק הליכה ממנו?

hadtomer
10-10-14, 10:00
אפשר לעשות את זה הפוך ברכב? מצובה עד עין לימון?
והאם מגיעים עד למעין או למרחק הליכה ממנו?
1. כיום לרכב עם נעילה אחורית, הגבהה, צמיגים טובים-ונהג אחראי- אין בעיה לעלות.
2. אם אתה לא מעוניין לעשות את צובה-אפשר לרדת בשביל שמתחיל מהכניסה לקיריית יערים למטה אל העמק. השביל קל מאוד.
3. או להגיע מתוך עין רפא. אתה חוצה את הכפר כולו ומגיע לתחילת המעלה. ומשם בקלות לעין לימון.
4. בדוק היטב!!!!!! בשבוע שעבר היתי באזור ועברתי ליד ההתחלה של מעלה צובה-נדמה לי שכ50 מטר אחרי ההתחלה מישהו הציב חסימה אני לא בטוח כי לא הלכתי לראות, אבל לא נעים לבוא בידיעהברורה שאתה רק צריך לרדת-ואז להיתקל בחסימה ולהצטרך לפתע להתמודד עם לעלות.

opl
10-10-14, 10:12
קיץ שעבר עליתי שם עם הונדה crv המעלה הזה נהרס עם הגשמים, נחרצות תעלות זרימה והוא הופך את אפיו, לרוב לא משהו שרכב עם הילוךכוח יתקשה בו, להוציא מצבי שלג וקרח. עכשיו בסוף הקיץ לא אמורה להיות בעיה. לגבי החסימה... אני אבדוק, אני בדיוק כותב מסלול לאתר שעובר שם.

erezgur
10-10-14, 10:13
הי
היום טיילנו באיזור נחל כסלון בדרך לצובה. חיפשנו את מעלה צובה שקראנו ברשת שזה מעלה מסוכן וקשה. לא מצאנו אותו.
על פי עמוד ענן הגענו לנקודה המדוייקת אבל לא ראינו שום מעלה מסוכן וקשה.

קרא מה כתוב בעמוד ענן לגבי המעלה - מתאים לכל רכב שטח, בשלג העליה קשה וחלקה עם שלג עמוק ...

הסדירו את העליה הזו כבר לפני שנים רבות

elibaba
10-10-14, 11:05
http://tapatalk.imageshack.com/v2/14/10/10/0f63b8d72b3e5b641f8f641a05cc5e0b.jpg

gasgas
11-10-14, 14:42
היום עליתי את מעלה צובה, סלול גם לגיפונים עירוניים.

-->