PDA

צפייה בגרסה מלאה : חצי אוף טופיק - מאיפה לרכוש רתכת?

lizard
09-08-05, 17:40
ליום הולדתי זוגתי שתחיה ותבדל לחיים ארוכים קונה לי רתכת וקורס ריתוך.
את הקורס אני יודע כבר איפה אעשה, מה בקשר לרתכת?
אני מחפש רתכת אלקטרונית עד 200 אמפר משומשת משוחזרת.

איפה ניתן לרכוש באיזור ת"א?
האם 1000 ש"ח זה תקציב מתאים?

כמה צריכה לעלות קסדה אלקטרונית והאם היא באמת נחוצה?

תודה רבה
מיכה

asafk
09-08-05, 21:32
יש בדרום ת"א מספר חנויות לציוד ריתוך. בד"כ מוכרים גם משומש.
שווה לך לבדוק גם בל.כ. אם יש משהו משומש.
תשאל את מי שמלמד אותך ריתוך- הוא בעסק- הוא בטח יידע.

אסף.

asafk
09-08-05, 21:47
...אבל לא צריך ללכת רחוק-
http://www.jeepolog.com/jp_forum/viewtopic.php?t=10162&highlight=

אסף.

lizard
09-08-05, 21:56
דברתי כבר עם הבחור.
אני לא קונה בסוף CO2, אלא אלקטרונית.
3000 זה WAY OVER התקציב (4000 כולל מע"מ וכולל קורס)
אין לי תשתית לתלת פאזי.

אני אסתובב בדרום ת"א בהזדמנות לחפש.

shachar
09-08-05, 23:47
יש בפורום בחור בשם אריאל שדרכו קניתי רתכת אלקטרונית, השתמש בחיפוש.

מסכה אלקטרונית אפשר למצוא מ 400 + שקלים ומעלה.

זה מאוד נוח משום שלא צריך לאבד קשר עיין לפני תחילת הריתוך

lizard
10-08-05, 18:38
הייתי היום באלקטרד. קיבוץ גלויות 75.
הם רוצים שם 1200+- בעבור רתכת 140 אמפר משומשת.
1800 בעבור רתכת חדשה 160(180) אמפר.
450 לקסדה אלקט' פשוטה.

מחר אני אלך לחברת לינקוליין לראות מה יש להם להציע.

אם למישהו יש כתובות או מספרי טלפון של מקומות שמוכרים ציוד ריתוך יד שניה אני אשמח מאוד לדעת.

תודה
מיכה

shachar
11-08-05, 07:55
תנסה לשאול את אריאל
054-7701560

shachar
11-08-05, 13:53
קניתי היום מסיכה אלקטרונית פשוטה ללא כיוונונים ב 410 שקלים
א.א.חומרי ריתוך דרך פת 7 תא 03-5600888

lizard
11-08-05, 14:03
דברתי עם אריאל. הוא הפנה אותי למישהו אחר, ביום ראשון/שני אני כנראה אקנה אצלו רתכת אחרי שבררתי עליו קצת.

אריאל אמר שאולי הוא יוכל לעזור לי במציאת קסדת ריתוך אלקט' בסביבות ה200 ש"ח.
מקווה שהרתכת+קסדה+כמות נכבדת של אלקטרודות ללא סלאק יעלו לי בסביבות האלף ש"ח.

אלון_ק
12-08-05, 02:13
אמר לי פעם מישהו שקסדה ב200 ש"ח גם תתן תוצאות של 200 ש"ח. אני סוג של אידיוט ולא נוטה לשמוע לחכמים ממני בדר"כ, אבל חביבי - אלו העיניים שלך ולשם שינוי זה מישהו שווה להקשיב לו.
או שתשקיע 500 ש"ח (יאללה, 410) על אלקטרונית או שתשקיע 100 על מסיכה רגילה לחלוטין מאיכות סבירה. אני שונא לבשר לך את זה, אבל ריתכו גם לפני עידן האלקטרוניות ואפילו בימינו יש אי אלו מסגרים שחיים במערות ומרתכים עם קסדות רגילות. אם הכסף הוא מגבלה, קנה רגילה+לוחית DIM10 (או 9, אם אתה מתכוון לרתך מעט ורק באור יום חזק).

על מיגון לא מתפשרים. תקנה איזה דיסק שאתה רוצה, סיני ב100 או משהו טוב ב1000, אבל את מסיכת הפנים והאוזניות תקנה איכותיות. אלקטרונית מחורבנת יותר נוחה, אבל זה שווה לך את הראייה שלך?

lizard
12-08-05, 08:29
אני לא בטוח אבל כנראה שגם הקסדה עצמה משומשת.
אבל אני אבדוק.
אם אני באמת קונה רתכת שמתאימה לי ב500 שקל אז אני אשקיע הרבה יותר בקסדה.
אין כל ספק וכבר היו לי לילות לבנים אחרי שימוש לא נכון ברתכת (חתכתי פעם רכב שלם עם רתכת 170 אמפר זרם חילופין....היה נורא כיף)

אבי דגן
12-08-05, 18:13
אני קניתי:
deca zeus 180 בהום סנטר 750 ש"ח המחיר נכון ליום א.
חבילת אלקטרודות כ100 ש"ח.
ידית ריתוך (הברגה),8 מטר כבל כתום כ150 ש"ח.
מסיכה של climax עולה כ100 ש"ח.

סה"כ 1100 ש"ח
בהצלחה

lizard
13-08-05, 20:18
אתה בטוח שהרתכת היא אלקטרונית?
ההבדל הפיזי הוא במשקל ובגודל. רתכת אלקטרונית יותר קטנה וקלה מרתכת זרם חילופין.
ניתן לשאת אותה, בסדר גודל הזה כמובן, על הכתף. היא בדר"כ באה עם רצועת נשיאה.

איזה אלקטרודות קנית? 100 שקל זה בדר"כ 5 קילו של אלקטרודות ציפוי פשוטות, 2.5 או 3.25 מ"מ.

האלקטרודות שאני רוצה הן ללא סלאק, כלומר, הריתוך עצמו אינו מתכסה בשכבת ציפוי השחורה ואין מה לקלף, אני בטוח שהן עולות יותר מ100 שקל ל5 קילו, אולי אפילו פי שלוש או יותר.
הן כמובן לשימוש מיוחד ומדוייק.

בקשר לכבלים, יש עם זה בעיה. הבעיה היא בעיקרון ההתנגדות של הכבל. ככול שהוא יותר ארוך אז הזרם שמגיע לידית חלש יותר.
רתכת אלקטרונית היא כל כך קלה וקטנה ככה שאפשר להביא אותה עד לנקודת הריתוך עצמה ולא צריך לדרוג לכבלים ארוכים.

בקשר לידית, צריך להשקיע בידית נוחה, בכל מיני מצבים. אני יודע כבר איזו ידית ובאיזה תצורה אני רוצה.

בקשר לקסדת ריתוך, מדובר על קסדה שמתכהה באופן אטומטי כשהיא מרגישה בריתוך. זה מאפשר לך לא לאבד קשר עין על הנקודה שבתה אתה מרתך. זה מאפשר לך, אם כי זה לי לא הכי נוח, שלא להסיר את הקסדה כלל.
הפשוטות מתחילות בסביבות ה300-350 שקל. אני מקווה להשיג אחת בסביבות ה500-750 שקל אבל שתהיה טובה. רצוי כזו עם סוללות שמאפשרות זמן תגובה טוב יותר למגן שיתכהה. (חושף אותך פחות לקרינת אור של הריתוך, זה אגב מאוד מאוד קריטי בריתוך CO@ שבו הטמפרטורה גבוהה בהרבה)

shachar
13-08-05, 22:04
זו שאני קניתי עובדת מעולה אבל נאמר לי במפורש שהיא לא מתאימה מעבר לריתוכי אלקטרודה

אלון_ק
13-08-05, 23:47
ההבדל הפיזי הוא במשקל ובגודל. רתכת אלקטרונית יותר קטנה וקלה מרתכת זרם חילופין
היא גם מגיעה להספקים גבוהים יותר, כל עוד אנחנו מדברים על רתכות ביתיות.

האלקטרודות שאני רוצה הן ללא סלאק
על אותה רמה של רתכת הCO2 שרצית, לטאה. אתה יורה מעל הפופיק.

בקשר לכבלים, יש עם זה בעיה. הבעיה היא בעיקרון ההתנגדות של הכבל. ככול שהוא יותר ארוך אז הזרם שמגיע לידית חלש יותר.
כשאתה כותב מחדש משהו שהסבירו לך פעם, לפחות תעשה את זה נכון. במקרה הזה תעשה את זה גם רלוונטי, כי אני לא רואה שום בעיה עם כבל 15 מטר לרתכת אלקטרונית פשוטה, חוץ מזה שזה יהיה אורך מיותר.
אתה יכול להסתכל על המוביל שלך (הכבל) כנגד, שהתנגדותו R לכל X יחידת מרחק, בהנחה שקוטרו קבוע. מכאן שככל שתגדיל את X, גם R יגדל. לעומת זאת, אתה תגלה מהר מאוד שעם אלקטרונית פשוטה אתה עובד על 1/2-2/3 מתחום האמפר האפשרי, כל עוד אתה עובד על מתכות בעובי של עד 5 מ"מ. כבל ארוך יותר פשוט ידרוש אמפר גבוה יותר לקבלת אותה התוצאה. במקרה של הריתוכים שאנחנו מדברים עליהם, אין שום בעיה עם כבל של 7 מטר שזה ארוך מאוד לרתכת אלקטרונית קטנה וקלה (ממוצעת). אני עבדתי גם עם כבלים של 15 מטר מרתכת כזו (160 אמפר) בריתוך OVERHEAD של מסגרת מתכתית בעובי 5 מ"מ עם אלקטרודה 4 מ"מ. אתה רואה את עצמך מרתך משהו יותר גדול מזה?

lizard
14-08-05, 10:00
לא טרחתי לכתוב על התלות בקוטר כי עד כמה שאני זוכר העובי של הכבלים הללו, בייחוד אלו שקונים במיוחד, הוא די סטנדרטי.
ונכון שבתכל'ס אין ממש הבדל וכנראה גם אני אשדרג את הכבל לארוך יותר, אבל עדיין צריך היה לדעתי להסביר על הנושא של הכבלים.

בקשר לאלקטרודות ללא סלאק, זה עניין של העדפה.

אלון_ק
14-08-05, 11:40
לא התכוונתי לתלות בקוטר, זה לא מעניין כמה אוהם למטר ההתנגדות. אני התכוונתי לזה:

יש עם זה בעיה
אין עם זה בעיה. הבעיה הכי גדולה בכבל ארוך באמת היא לזכור שאסור לך לעבוד איתו מגולגל, כי זה יוצר שדה אלקטרומגנטי והרבה מאוד חום.

אז אתה מוזמן להסביר, אבל נכון. לומר "יש עם זה בעיה" כי מישהו פעם אמר לך את זה לא מקדם אף אחד אם אתה לא אומר מתי היא מתחילה. בטח לא כשבשביל המשתמש הממוצע עם רתכת 160 אמפר וכבל טוב של 4 מטר אין שום בעיה בעולם עם זה...

נמרוד
14-08-05, 11:45
יש גם הרבה קטרים של כבל ריתוך, 15, 20, 25, 35 ממ"ר... אם אתה צריך/רוצה כבל ארוך (שזה מאד נוח דווקא עם רתכת כבדה שאין לך חשק לסחוב ממקום למקום) אז תקנה כבל יותר עבה.

אני משתמש בכבלים באורך 10 מטר, עם שטח חתך של 25 ממ"ר - שזה הרבה.

lizard
14-08-05, 12:10
צודק זו לא בעיה "בעייתית". הניסוח שלי לא היה נכון.
זה פרט שצריך לשים לב אליו.
בקשר לגילגול לא ידעתי למרות שזה משהו שהייתי צריך לחשוב עליו.

בכלל בקשר לכבלים, ככול שהוא יותר ארוך ועבה אז הוא גם יותר כבד. מה שעלול להקשות על התמרון. זו כמובן דעתי בלבד וזה לא משהו שאימון לא יפתור.

בכל מקרה, מצאתי רתכת ב500 שקל משומשת. מקווה שתוך כמה ימים ארכוש אותה (אחרי בדיקה כמובן).
האם יש בדיקות שצריך לעשות בנוסף לריתוך נסיון?

מיכה

asafk
14-08-05, 18:32
ככול שהוא יותר ארוך ועבה אז הוא גם יותר כבד. מה שעלול להקשות על התמרון. זו כמובן דעתי בלבד וזה לא משהו שאימון לא יפתור

כן... גם לי יש את הבעיה הזאת.... אבל קצת אימון וזה בסדר...
:roll: :roll: :roll: 8) 8)

וברצינות... מה הרתכת שמצאת- לא בשביל שנאמר שזה טוב, אלא בשביל שאולי נזהיר אותך מנפילה.

אסף.

lizard
14-08-05, 19:30
אני עוד לא יודע.
עוד לא ראיתי אותה כי היא עוד לא חזרה מתיקון.
אבל המוכר טוען שיש שנתיים אחריות.

כמובן שאני אבדוק אותה לפני.
אחד העובדים בחברת לינקוליין עוזר לי לבחור, בנוסף יחש לי חבר שיש לו הרבה נסיון בתחום והוא עוזר לי גם.
הבנתי שהחנות שממנה אני שוקל לקנות מוכרת רתכות סבירות. לא משהו מקצועי אלא יותר לכיוון החובבני. אבל בתור התחלה זה מספיק לי.

ברגע שיהיו לי יותר פרטים אתם תדעו.

מיכה

lizard
22-09-05, 14:21
רכשתי רתכת חדשה+מסכה אלקטרונית ב2500 ש"ח כולל מע"מ.
הרתכת+קסדה נרכשו מטכנו יורם בפינת הרכבת ודרך בגין בת"א.
מכל החנויות והמקומות שבדקתי יצא דיל הכי טוב.

הנה תמונות:

הקופסא של המסכה. למסכה יש בטריה+אפשרות לשלוט בדרגת החסימה.
http://www.lizard.co.il/4x4/mask_box.jpg

הרתכת, 160 אמפר. אפשרות בריתך אלקטרודה עד 3.2 מ"מ ללא הגבלה. אלקטרודה של 4 מ"מ 25 בשעה.

הקופסא שהתרכת באה איתה:

מבט על:

מבט פנים:

השלב הבא הוא קורס ריתוך

lizard
22-09-05, 14:23
אופס :-(

הקופסא שהתרכת באה איתה:
http://www.lizard.co.il/4x4/welder_case.jpg

מבט על:
http://www.lizard.co.il/4x4/welder_top.jpg

מבט פנים: