PDA

צפייה בגרסה מלאה : משאבת דלק חשמלית

danel bar-sade
18-07-03, 13:12
התקנתי בג'יפ שלי משאבת דלק חשמלית אחראי שגיליתי שהמשאבה המכנית מציפה את הקרבורטור בשטח סלעי בנסיעה איטית והמנוע כבה.
האם יש איזו שהיא בעיה שיכולה להיגרם כתוצאה מנסיעה עם המשאבה החשמלית :?:

ערן המסוקס
18-07-03, 22:47
והתקנת משאבה חשמלית פתרה את בעייה ההצפה?

שחר 9
18-07-03, 23:33
משום מה יש לי הרגשה שאין קשר בין החלפת המשאבה לבין הצפת הקרבורטור.

פרט כמובן להרגשה הטובה שהפכת את הג'יפ למשהו מודרני :) :) :)

אבל בכל מקרה הצפה של הקרבורטור מקורה בדר"כ בכיוון גובה מצוף ,בכניסה

לקרב' ישנו שסתום שמי שפותח וסוגר אותו הוא המצוף ,ברגע שהמצוף לא מכוון

ואינו סוגר את השסתום אז מתקבלת הצפה.

ואולי השסתום לא תקין.

כיוונים נוספים שאולי עושים גם משהו בענין - סרק , משאבת תאוצה , אטם משאבת תאוצה .

בקיצור לא נראה לי שיש משמעות למי ידחף לך דלק ,

אלא איך הקרב' יקבל אותו כי כמו שאמרתי בכניסה לבית המצוף יש שסתום שברגע שהקרב' מלא המצוף מכוון והשסתום תקין לא נכנס יותר דלק.

בהצלחה
שחר

danel bar-sade
19-07-03, 01:09
תודה על התגובות אני אבדוק עכשיו את תקינות המצוף
וכן המשאבה החשמלית בהחלט פתרה לי את בעית ההצפה וגם את הבעיה שהייתה לי בשיפועים חדים שהמנוע היה נכבה.

שחר 9
19-07-03, 12:34
ראשית אם זה פתר את הבעיה אז - דיינו !!!

אבל לא נראה לי שהבעיה היתה הצפה ,
אני מעלה איזו השערה שאני לא יודע עד כמה היא ריאלית - שהמומחים יתנו את דעתם,

אולי ורק אולי סבלת מחוסר בדלק כלומר המשאבה המכנית לא הצליחה לספק את כמות הדלת הנדרשת , מה שנקרא ספיקה נמוכה, ואז היה מתקבל דימום מנוע מחוסר דלק ,

מה שאומר שבעצם הבעיה לא הייתה הצפה אלא להפך צימאון,

זו רק השערה ואיני יודע אם היא נכונה אבל לצורך הדיון , נא דעתכם.

שחר

ניר ל
20-07-03, 11:47
כמו שנאמר, אין קשר בין הצפת הקרבורטור למשאבת הדלק. אם ההחלפה לחשמלית פתרה בעיה כלשהי אז המכאנית לא היתה תקינה או שתו"כ התהליך שינית במתכוון או שלא במתכוון אלמנט נוסף. (פילטר סתום וכו').
משאבה חשמלית אינה מזיקה.

dardar
21-07-03, 00:15
איזה מסנן דלק יש לך ?
כשאני קניתי את הסיקס היה לו מסנן דלק עם יציאה אחת והצינור עודפים היה פשוט זרוק בתא המנוע.
מסנן כזה מעביר את כל הדלק שהמשאבה דוחפת (סונקת) אל הקרב', ואם השסתום לא תקין לגמרי - הקרבורטור יוצף.

תבדוק איזה מסנן יש - צריך להיות אחד עם שתי יציאות (אחת לקרב' ואחת לצינור עודפים שמחזיר למיכל). בתוכו יש שסתום שבלחץ מסויים מתחיל להזרים חזרה למיכל במקום להילחם בשסתום הכניסה לקרב'. זהנ גם מזיק למשאבה כי היא גם "נאבקת" לדחוס עוד דלק לצינור סתום.

מקווה שהבהרתי את עצמי...

רון

-->