PDA

צפייה בגרסה מלאה : התיעצות בנושא מכירת רכב עם מנוע דופק או תיקונו ומכירת הרכב.

שמוליקו
14-10-14, 12:04
שלומות,

כמו בכותרת אבל קצת רקע על הרכב אולי יתן פרספקטיבה שונה על המצב.

הרכב הוא פאגרו בנזין ארוך, מודל 2000 ביבוא אישי. (כרוז קונטרול, כסאות עור ועוד שטויות).
יש כמה דברים קטנים ברכב שמפאת הגיל לא מתפקדים כמו רכב חדש - לדוגמא:
צופר בכפתור ולא בהגה, כיסא נהג (חשמלי) לא תמיד נשמע לפיקוד הכוון שהוא מקבל וחלון הגג סגור תמיד (לא נפתח חשמלית).

מעבר לשלושת הדברים האלה הרכב במצב מצויין, מצוייד בהגבהות, טמבון אספיר, כננת וורן 9000, מיגונים כולל אפשרות להרמה עם הייליפט....
קיצר רכב חלומי.
הרכב אצל אחי כמעט שבע שנים עשה סך הכל כ 270000 ק"מ ובשוטף נוסע פעמיים בשבוע ראשון - רחובות +-.

בשנתיים האחרונות הושקעו ברכב הרבה כספים, לא נחסך ממנו שום טיפול, כולל צמיגים של קומהו שטח מלא, פרונט על כל מה שקשור לו ועוד....

לאחרונה החל המנוע לדפוק.
יש ים כוח אבל שיהיה בריא כמה רעש עושה....
כמובן שהרכב נעמד.

אחי קיבל החלטה למכור את הרכב ולהתקדם.

אחרי כל ההקדמה הארוכה הזאת חשוב לי לציין שזו לא הודעת מכירה !!

מחירון רכב כזה, או למעשה אולי מחיר השוק, מעניין יותר מהמחירון עם כל התוספות במצב של מנוע תקין כמובן, לדעתי נע באיזור ה 40000 שקלים, אנא תקנו אותי אם אני טועה.

השאלה היא האם עדיף להשקיע במנוע (הערכה גסה של אחד המכונאים 12000 - 15000 שקלים, אני בספק...) ואז למכור אותו כרכב תקין?
או למכור אותו ככה (אין לי מושג אפילו כמה להוריד כדי שהמכירה תיהיה מספיק אטרקטיבית לשני הצדדים)?
כמה לדעתכם ניתן לקבל על הרכב בכל אחד מהמצבים?

אגב המכונאים שדיברתי איתם אפילו לא רוצים לנסות לפתוח לראות מה הלך שם, הטענה שזה תמיד ייצא הרבה יותר יקר ממנוע קומפלט....

אשמח לדעותכם.

matango
14-10-14, 12:39
ממליץ לבדוק עלות מנועים בפירוק(יש לא מעט) ולקחת הצעות של עבודה בלחוד , בכל אופן לא משתלם למכור רכב עם מנוע גמור אנשים לא מוכנים בדרך כלל להכנס למיטה חולה ואם כן הם מצפים למחירי ריצפה,שיהיה בהצלחה!

דניאל מאירי
14-10-14, 12:40
אתן לך את הזווית שלי לנושא.
שים את עצמך כלקוח (חשדן) המגיע לרכוש רכב שזה עתה "עשה" מנוע.
למה בעצם מוכרים אותו אם הוחלף לו מנוע ? אם הוחלף לו מנוע בכדי למכור אותו אז "חסכו" בהחלפה ?
לעניות דעתי אם נתקבלה ההחלטה למכור אותו ככה, וזה סופי, עדיף לנסות ולמכור אותו ככה, תהיה התמורה אשר תהיה.
רכב בגיל כזה גם עם מנוע תקין, יהיה בעייתי לקבל עבורו מחיר ראוי, כי מאז שהוא אצלכם, עברו 7 שנים שהם משמעותיות מאוד עבור רכב
בכלל ועבור רכב שטח בפרט.
דניאל

opl
14-10-14, 12:45
יכול להיות שבחלקים תקבל מחיר טוב יותר?

זיף
14-10-14, 13:19
אתן את הצד השני.
אני קניתי את ההיילקס שלי במצב קוסמטי וכללי מצוין אבל עם מנוע גמור, מתוך הבנה שהרבה יותר פשוט להחליף מנוע מאשר להתעסק עם הרבה תיקונים קטנים אחרים. מכיוון שחוץ מהמנוע הרכב היה פיקס, הורדתי את מחיר המנוע וקניתי אותו. אחרי שנתיים של שימוש החלפתי מנוע, והרכב אצלי ונוסע. אם אחיך לא רוצה להתעסק יותר עם הרכב והוא במצב מושלם חוץ מהמנוע- להוריד במחיר ולמכור. נכון, אתה מפסיד עליו, אין חוכמות. מצד שני, הוא שירת את בעליו אי אילו שנים וזמן המנוע שלו הגיע....
זו לא בהכרח עסקה רעה, ואם הרכב במצב שאתה מתאר, הרי שאחרי החלפת מנוע הרכב יהיה בונבון.

שמוליקו
14-10-14, 13:22
matango - ממליץ לבדוק עלות מנועים בפירוק(יש לא מעט) ולקחת הצעות של עבודה בלחוד , בכל אופן לא משתלם למכור רכב עם מנוע גמור אנשים לא מוכנים בדרך כלל להכנס למיטה חולה ואם כן הם מצפים למחירי ריצפה,שיהיה בהצלחה!
מתן, אין כמעט בכלל מנועי בנזין, אם אתה יודע אחרת יותר מאשמח לדעת (יש שרשור אחר שבו אני מבקש המלצות על מקום למנוע... (http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php/87401-מחפש-מקום-אמין-להחלפת-מנוע-לפאגרו-Q-ארוך-בנזין-(3-5))

OPL - יכול להיות שבחלקים תקבל מחיר טוב יותר?
לירן, צריך בשביל זה מקום להעמיד את הרכב וזמן להתעסק בפירוק מכירה מיקוחים... לא בנוי לזה

דניאל וזיף, זו בדיוק הסיבה שאני מתלבט מה לעשות.
מחד יש לי(לאחי) כאן רכב מצויין, מעידך מה שלא אעשה מצבי בשוק המכירה בעקבות המנוע לא מזהיר (בלשון המעטה).

raanan
14-10-14, 13:42
לכל אלה שממליצים על החלפת מנוע,
תחפשו מנוע V6 3.0 של מיצו אח"כ תעברו לאתגר הגדול, את אחיו V6 3.5 וזה לא אותו מנוע של הקינג !

להערכתי , נגזר דינו של הרכב ! לפירוקיה.
אם אין לחץ על הרכב, אז למצוא מנוע כזה באירופה יהיה לדעתי קל יחסית (המנוע הזה שווק שם גם בקצרים)
אח"כ למצוא עמיל מכס ושילוח ימי . כמובן שצריך לבדוק עלות כוללת אם עדיין משתלמת.

רענן

Bernard
14-10-14, 15:04
זה כאילו שהתדרדרת ללנדרובר:)
אתה/אחיך במצב שלי, בדיוק - הרכב לא שווה את מחיר התיקון ולא שווה למכור בלי תיקון...
או במילים אחרות - מה שלא תעשה, תפסיד במחיר.

אז..

אם הוא מרוצה מהרכב - שיחליף מנוע (אכן זול יותר מלפתוח ולחפש מה לא תקין ולסדר ו.. לקוות לטוב) וימשיך להשתמש.
אם הוא כבר "מת" להחליף (שבכלל לא ברור לי למה חיכה 7 שנים, עם מצובישי:rolleyes:) - שיוריד במחיר, לריצפה, וימכור.
אם לא בוער לו, שישים כל מיני תוספים שיאריכו את החיים מלאכותית/זמנית (לא אמרת מה זה "דופק" ולמה "עומד"), שיחפש מנוע בהזדמנות ויחליף כשימצא ואז יחליט..

matango
14-10-14, 15:38
שמוליקו איזה נפח? אני ינסה לחפש?

שולץ האיום
14-10-14, 15:56
לדעתי אין ברירה, להיכנס לפרויקט החלפת מנוע קומפלט, ואז למכור, או להנות איתו עוד 7 שנים.

להערכתי תוכל למכור במצב כזה גם ב 45, אם הוא במצב שתיארת.
יהיה קל יותר לקונה לבחון את הרכב במצב החדש.

lizard
14-10-14, 16:01
תנסה למכור עם מנוע תקול, אבל תוריד איזה 20 אלף מהמחירון. אתה לא רוצה להכנס לסרט של החלפת מנוע כי אתה אולי תתחיל ב15 אלף אבל אתה לא יודע איך תסיים. האוטו עשה את שלו, תמכור.

opl
14-10-14, 16:30
יש לו מקיף? לך תחנה בבאר שבע...

Bernard
14-10-14, 16:32
הכי מעצבן זה להשקיע ברכב המון כסף ולהרגיש "שנדפקת" במכירה - אם למכור, לא לתקן.. סתם עוגמת נפש. לדעתי עדיף מה שמיכה ואני אמרתי - להוריד לריצפה ולהיפטר...
יאללה, די. גם ככה מיצובישי זה לא גליק גדול. חבל להשקיע.

חנן-ג'יפולוג
14-10-14, 16:47
יש דרך נוספת שלא הוזכרה כאן. היא מקובלת מאוד ברכב כבד ששם העלויות הן גבוהות מאוד ופחות בענף הרכב הפרטי, ששם מנוע קומפלט עולה לפעמים 2000 ש"ח או פחות:

לתקן את מה שמקולקל. לא יותר. לא לעשות דברים "על הדרך" או "ליתר בטחון" או "אם כבר פתחנו אז".
לאסוף את נוזלי הקירור והשמנים למיכלים נקיים ולהחזירם למנוע לאחר התיקון.
תחזיר רצועות משומשות למנוע אם הן תקינות.
לא להחליף את מה שלא דורש החלפה.

במידה והמנוע לא במצב קטסטרופלי יתכן שהתיקון יסתיים ברוקר, או פין בוכנה ובוכנה, או סט מיסבי קרנק, ותו לא.
בסוף תישאר עם רכב שמצבו זהה למצב שהיה לפני התיקון, רק ללא התקלה שגרמה לדפיקה.
עכשיו תחליט אם אתה רוצה למכור או להישאר איתו.
במידה ותחשוב למכור, אל תקשיב למי שיצטדק ויגיד לך שאתה עבדת על הלקוח. במידה ואתה לא אומר לקונה ששיפצת את המנוע אתה לא עובד עליו. היתה תקלה ותיקנת אותה. זה לגיטימי לחלוטין, הן לצרכי מכירה, והן לצרכי שימוש עצמי. אין שום חוק או אתיקה שמחייבים לשפץ אם אפשר לתקן.

Bernard
14-10-14, 16:53
רק צריך למצוא מוסך שבאמת יבצע את האג'נדה הזו ולא יראה בזה הזדמנות לעשות קופה.. ובצדק.
מה מוסך צריך שאחרי תיקון מינמאלי, יבואו אליו בטענות...

חנן-ג'יפולוג
14-10-14, 16:59
נקודה נכונה. כמו שכתבתי, ברכב הכבד זו האופציה הסטנדרטית. ברכב הפרטי פחות.
אני הייתי עושה את זה בעצמי ואז לא צריך טובות מאף אחד.

ukiuki
14-10-14, 17:00
חשבת כבר על מחיר?
יכול להיות שיש לי משוגע שיהיה מוכן להכנס למיטה הזאת.

Bernard
14-10-14, 17:09
נקודה נכונה. כמו שכתבתי, ברכב הכבד זו האופציה הסטנדרטית. ברכב הפרטי פחות.
אני הייתי עושה את זה בעצמי ואז לא צריך טובות מאף אחד.

הכי טוב.
אבל מי שעושה לבד, לא כ"כ מהר נפטר מהרכב... תראה אותי עם הריינג'.
כבר שנתיים שגיסי מניע אותו ועושה סיבוב בחצר (שלא ידבק הרכב למקום) ואני לא מוכן להיפטר. נחליף מנוע לבד..
הבחור האמריקאי בדיוק מכין מתאם מהגיר האמריקאי לטרנספר של ה-RR... מי יודע. אולי תוך שנתיים שלוש ה-RR אפילו יסע:confused:

- - - Updated - - -

אפרופו רכב כבד.
חנן, אני שולח לך ה"פ. לא דחוף - כשיהיה לך זמן.

IlanHadar
14-10-14, 18:49
תעשה חישוב תראה היכן אתה מפסיד יותר:
נניח שהרכב שווה 40 תקין לחלוטין, אז אתה משקיע 15, מגיע קונה שרוצה מאוד את הרכב, אבל חושד בתיקון, אומר לעצמו תיקן חרטא כדי למכור, רואה את התקלות האחרות מתמקח וכו', אז כמה תקבל עליו במקרה הכי טוב 30-35?
אז קיבלת נניח אופטימי 35, שילמת 15 יצא לך 20.

ואם לא תיקנת אז ב 20 יהיה לך קל למכור אותו? אני מעריך שכן,

כל שקל מעבר ל 20 כבר יהיה רווח....

הכלל שכולנו מכירים - לעולם אתה לא מחזיר את ההשקעה ברכב, בטח לא ברכב שטח - פרסם הרכב כמו שהוא ותתקדמו הלאה.

דרור ברלי
14-10-14, 19:33
ואם לא תיקנת אז ב 20 יהיה לך קל למכור אותו? אני מעריך שכן,

אתה היית קונה רכב כזה עם מנוע לא תקין/ללא מנוע ב-20K?..... אני מעריך שלא, אלא בתנאי שהאוטו באמת בונבון והכל כולל הכל בו תקין פיקס (שזה אגב לא משהו נדיר בפאג'רו Q - בכללי זה רכב חזק שבנוי טוב ומאוד איכותי ושכל המערכות בו שורדות יפה את שיני הזמן. קל יחסית למצוא רכבים כאלה, גם עם מאות אלפי ק"מ, שמורים יפה ותקינים פיקס).
אני יודע כי לפני 5 שנים וקצת, אחרי שהסופה הקודמת נגנבה, שקלתי לערוק לפאג'רו. ראיתי, בדקתי וניסיתי כמה אקזמפלרים - קצרים וארוכים, דיזל ובנזין, ידני ואוטומטי, כולם היו מטופלים יפה ובמצב מאוד מרשים, יחסית. התקבלה לי תחושה שמדובר ברכב איכותי. ירדתי מזה מסיבות אחרות, החל מתחושת ואופי הרכב שלא התאימו לי ועד מחירי חלפים וטיפולים שהבהילו אותי.

סיפור מנועי הבנזין V6 בפאג'רו לא חדש. אלה מנועים מעולים ששורדים יפה שנים ארוכות, אבל הם גם מורכבים למדי ואם קרה משהו והם נזקקים להחלפה/שיפוץ, צריך הרבה אורך רוח וארנק עמוק... יש גם הבדלים קלים בין שנות הייצור השונות שגורמים לחוסר התאמה ולקושי בהשגת מנוע מתאים.

כל קונה שיברר קצת לעומק ויבין שלא זול לתקן ולחילופין גם לא קל ולא זול למצוא מנוע כזה מיבוא/פירוק, לא ישלם סכום כזה.
זה לא סופה או גרנד צ'רוקי לדוגמה, שהמנועים מכל שנות ייצור הדגם מתאימים להם, ושקל וזול יחסית למצוא ו/או לייבא להם מנועים מארה"ב במצב טוב ועם ק"מ נמוך.

להערכתי, אף אחד לא ישלם יותר מ-10K על רכב כזה עם מנוע לא תקין. ולו רק בשל חוסר הודאות לגבי עלות התיקון הסופית.

lizard
14-10-14, 19:38
מה שחנן מציע זה גם טוב אבל כמו שנכתב, הבעיה היא למצוא מוסך אמין שיעשה את זה מבלי להכניס לך את האלמנט ומבלי שהקונה יחזור אליך בטענות שהתיקון לא הצליח.
שוב, תמכור במחיר רצפה, כואב והייתי שם אבל אין דרך אחרת. אני הפסדתי על מגה מגנום קרוב לחמישים אלף שקל בגלל דבר זה.

ניר ל
14-10-14, 22:48
matango - ממליץ לבדוק עלות מנועים בפירוק(יש לא מעט) ולקחת הצעות של עבודה בלחוד , בכל אופן לא משתלם למכור רכב עם מנוע גמור אנשים לא מוכנים בדרך כלל להכנס למיטה חולה ואם כן הם מצפים למחירי ריצפה,שיהיה בהצלחה!
מתן, אין כמעט בכלל מנועי בנזין, אם אתה יודע אחרת יותר מאשמח לדעת (יש שרשור אחר שבו אני מבקש המלצות על מקום למנוע... (http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php/87401-מחפש-מקום-אמין-להחלפת-מנוע-לפאגרו-Q-ארוך-בנזין-(3-5))

OPL - יכול להיות שבחלקים תקבל מחיר טוב יותר?
לירן, צריך בשביל זה מקום להעמיד את הרכב וזמן להתעסק בפירוק מכירה מיקוחים... לא בנוי לזה

דניאל וזיף, זו בדיוק הסיבה שאני מתלבט מה לעשות.
מחד יש לי(לאחי) כאן רכב מצויין, מעידך מה שלא אעשה מצבי בשוק המכירה בעקבות המנוע לא מזהיר (בלשון המעטה).

שמוליק, הרכב לא מצויין . הוא גרוטאה .

אחרי שתפנימו את העובדה הזו תוכלו לחשוב יותר בצלילות ולקבל החלטה מושכלת. ברר כמה ישלמו בפירוקייה, אם תציע למכירה as is מי שכנראה יהיה מעוניין זה בדואים שילבינו באמצעותו רכב גנוב...
אם יש לך אפשרות , כן הייתי מנסה לבדוק מה נשבר.

Bernard
15-10-14, 00:00
שמוליק, הרכב לא מצויין . הוא גרוטאה .

אחרי שתפנימו את העובדה הזו תוכלו לחשוב יותר בצלילות ולקבל החלטה מושכלת. ברר כמה ישלמו בפירוקייה, אם תציע למכירה as is מי שכנראה יהיה מעוניין זה בדואים שילבינו באמצעותו רכב גנוב...
אם יש לך אפשרות , כן הייתי מנסה לבדוק מה נשבר.

למה להעליב, למה?
עד עכשיו, אף אחד לא אמר לו את זה..
:rolleyes:

DANI1
15-10-14, 07:54
אני לפני 8 שנים קניתי מיצובישי פגארו שישב במוסך ללא מנוע בכלל ,לקחתי את הרכב 50% מערכו ,שמתי מנוע והמשכתי לנסוע ,נכון שלקחתי סיכון ,אבל בזמנו מחיר הרכב תקין היה 100000 ₪ וקניתי ב-50000 ₪ ,שמתי מנוע ב-10000ש"ח ,שלפי דעתי היה שווה את הסיכון , העניין שהיום מחיר הרכב מאד זול שערכו יורד מחודש לחודש ,וערכי המנוע נשארים באותו מחיר , לדעתי כדאי למכור את הרכב במחיר מופחת ולא להכנס להרפתקה שבסוף תשלם יותר מערכו ,ולא תקבל את המחיר הטוב שאתה חושב.

raanan
15-10-14, 08:02
אתה מדבר על אותו מנוע שמוזכר בשרשור ??? (בנזין V6 3500 )
אם כן, אתה בר מזל שמצא כזה מנוע בפירוקיה ועוד במחיר כזה !

רענן

cgp
15-10-14, 09:11
תבדילו בין V6 3000 לבין ה 3500
ה3000 מנוע סופר אמין ללא תקלות ולא הולך אלה אם עבר התעללות , חוסר מים שמן וכו'.
מנוע ה3500 ידוע כהרבה פחות מוצלח שדורש יותר תשומת לב, ואכן קשה מאד להשיג.

שמוליקו
15-10-14, 09:15
מתן, המנוע הוא בנזין 3500 סמ"ק V6 לפאגרו מודל 2000

שולץ ברור לי שיהיה קל יותר לקונה להתרשם נהרכב עם המנוע החדש, אבל איך הוא יידע שהמנוע ששמתי באמת מנוע טוב ולא משהו ששמתי רק כדי למכור?

ליזארד, נראה לי שבעשרים - עשרים וחמש אלף היינו מוכרים, זה בערך עשרים מתחת למחירון, אתה הייתה קונה רכב בעשרים וקצת כשאתה יודע שיש סיכוי שתאלץ להוסיף 15 - 20 ?

לירן, לשים בב"ש זה לא אני, אני אזרוק לפח, יעשה ממנו חמוצים ,עבודות יצירה לילדים, אתרום אותו לגן ילדים שישימו בארגז חול ולא ישים במקום שיגנבו אותו.

חנן, האופציה של התיקון העצמי הייתה האופצייה הראשונה שעלתה, אחרי שהמוסכניקים אמרו שלא פותחים, הבאנו את הרכב אליי לחנייה במטרה שאפרק אבדוק, אחליף את מה שדופק והרכב ימכר, או ימשיך איך שהוא לשמש אותנו (לא היה ברור הפורמט, אבל יש מצב שהיינו מאפסנים אותו אצלי והיה יוצא רק לטיולים).
הנקודה היא שאחרי שהבאנו אותו אליי, פרקתי את ההחלטה לגורמים והבנתי שאצטרך להשקיע לא מעט זמן (עברו מעל 20 שנים מהאוברול האחרון שעשיתי בחניה וגם זה היה לפיאט 131 ולא למשהו בסדר גודל הזה), והבנתי שאין לי את כל הכלים, לא ליפט ,לא מנוף למנוע, אולי עוד כלי או שניים שאצטרך לצורך העבודה, הבנתי שעד שהפרוייקט יסתיים יש לי חניה אחת פחות הרבה ליכלוך בחניה שממש בכניסה לבית...
אני רוצה שלום בית עם האישה :) ולצערי הזמן כרגע אצלי הוא מצרך יקר.
אגב עלתה גם האפשרות להשאיר אותו אצלי אפילו לשנה לבטל רשיונות וביטוח ולהעמיד אותו עד שיהיה לי זמן, אבל אז אני נשאר עם פיל לבן בחניה ...

אם היה לי מוסכניק שמוכן לפתוח כמו ברכבים הכבדים ולתקן רק מה שתקול, לא הייתי חושב פעמיים.

ukiuki, עדיין לא חשבתי על מחיר, אני מקווה ששבוע הבא, אחרי שאחי יחזור מחו"ל ,יעבור על השרשור ואולי גם יצרף תובנות עצמיות, יהיה מחיר ואז כמובן תפורסם מודעה מסודרת בלוח ולא כאן, אנחנו עדיין לא יודעים מה נכון לעשות איתו.

אילן, את החישוב של איפה מפסידים יותר אנחנו לא מצליחים לעשות. אנחנו לדעתי נמצאים על התפר וזו הסיבה שלא ברור מה כדאי יותר.
יש מצב שאחי יחליט בסוף להעיף את הרכב כמו שהוא ולא להשקיע זמן וכסף גם אם ההפסד יהיה גדול יותר.

דרור, לצערי אני מאוד מתחבר למה שכתבת, רק שאני לא הייתי שם גם על סופה טובה ומושקעת ככל שתיהיה 20 אלף אם היא הייתה בלי מנוע...
הייתי פוחד מכל המכלולים הנוספים שבלי מנוע אי אפשר לבדוק.

מיכה, את החמישים אלף הפסד הוא עבר מזמן, לא אומר בכמה הוא רכש את הרכב וכמה השקיע עליו בדרך, הרכב במצב מצויין חוץ מהמנוע (ניר אל תקפוץ ביננו הסכמנו שהוא גרוטאה),רק אומר שהוא לא חסך שקל, עשה את כל הטיפולים בזמן, רק השנה החליף טיימינג ופלאגים (יש לך מושג מה העלות של זה?) כל רעש הכי קטן היה מטופל בלי לחסוך בלי לעגל פינות, הוא אפילו לא היה חלק מהתיקון.
זה היה הולך ככה, שמוליק יש לי רעש פה ושם, היינו מתחלפים במכוניות, הייתי מבצע ברכב נסיעת מבחן כללית, רושם את כל הליקויים גם הכי קטנים שהייתי מוצא ומכניס את הרכב למוסך עם הרשימה, אף פעם לא שאלתי כמה יעלה ולא ויתרתי על דברים.
בסיום העבודה היינו מחליפים חזרה ברכבים.

כמו שאתם מבינים ההתלבטות עדיין קיימת.:confused:

חנן-ג'יפולוג
15-10-14, 09:34
את העבודה הקשה והמבאסת של פירוק והרכבת המנוע מהרכב, המוסכניק שלך הרי מוכן לעשות, וממילא אתה צריך לשלם את זה בכל אופציה של מנוע שתחליף.

אז לאחר שהסכמת לשלב הזה, כבר יש לך מנוע על השולחן ומכאן מתחיל החלק הנחמד.
לא נחמד לך? תביא לשולחן העבודה שלי ונעשה את זה (ללא תמורה כמובן).

raanan
15-10-14, 09:49
לא מבין למה לשלוף מנוע !
תתחיל עם פירוק הקלטר שמן ותראה מה מצב גל הארכובה והמסבים שלו אפילו עם מכות סטרטר כשמצתים מנותקים.
אם נראה תקין מצבך טוב . אח"כ פירוק ראשים גם יכול להעשות כשהמנוע ברכב . אומנם עבודה לא נוחה אבל אם תפרק
את מכסה המנוע ותשים ספסל עץ בצד זה כבר לא נוראי.

אגב, עוד לא הבנתי, חוץ מדפיקות יש עוד בעיה ? (שריפת שמן, איבוד נוזל קירור )
האם ביצעתם בדיקת דליפות לחץ לכל צילנדר ? (זה יכול לתת אינדקציה טובה לראשי המנוע והשסתומים כמו למצב הרינגים בבוכנות)

רענן

שמוליקו
15-10-14, 09:57
חנן הצעה מפתה, למרות ששוב נכנס הלמנט הזמן... נשקול בחיוב.

רענן, המכונאים לא בדקו כלום, שמעו את הרעש ואמרו שזו מחלה של הרכב.
אין איבודי נוזלים, לא שמן ולא מים, חוץ מהדפיקה אין בעיה, אני חייב לציין שהעברנו את הרכב מהמוסך אליי הביתה בנסיעה איטית ולא עם גרר, למרות שלמוסך הוא הגיע על גרר.
ממש לא נעים ללחוץ על הגז כי הרעש מאיים.
על הטורים וקצת יותר מזה הרכב נוסע מצויין, לא מזייף, לא אוכל שמן מים רק מה, מרעיש וזה לא נעים.
אין לי מכשירים לבדיקות קומפרסיה ודליפות לחצים.

חנן-ג'יפולוג
15-10-14, 09:58
מסכים איתך, רענן.

עם זאת צריך לקחת בחשבון ש:

העבודה הרבה פחות נוחה מאשר על שולחן, ובפרט כשמדובר במנועי v. תוסיף על זה תנאים פיזיים כגון שמש או חושך, גשם או שרב, שכנים מבואסים, עבודה עם/בלי כלים פניאומטיים וכו'

בנוסף, אם בסוף תחליט להוריד מנוע, גם עבדת לא נוח וגם תשלם על גרירה למוסך. זה מתוך הנחה ששמוליק לא מוכן להוריד מנוע בבית.

asypeer
15-10-14, 11:27
אני כרגע ביוון ויש פה הרבה פג׳רואים על הכביש, יצא לי להיות בפירוקיה (חיפשתי חלק לסוזוקי ומצאתי בגרושים) - אני משוכנע שתוכל למצוא פה חלקים ואף מנוע בזול במידה וניתן לתקן את המנוע - מי קבע שהוא אינו בר-תיקון?

אגב - אני מכיר רכב כזה שהורד מהכביש ויש לו מנוע תקין, אני רק לא יודע אם זה ה3500 או ה3000.

Sent from my Ass

raanan
15-10-14, 12:13
אגב - אני מכיר רכב כזה שהורד מהכביש ויש לו מנוע תקין, אני רק לא יודע אם זה ה3500 או ה3000.

Sent from my Ass
לארץ Q בנזין הגיע :
ארוך - מנוע 3500
קצר - מנוע 3000
אז אני מניח שאתה זוכר לפחות אם היה פאג'רו קצר או ארוך.

רענן

asypeer
15-10-14, 14:42
לארץ Q בנזין הגיע :
ארוך - מנוע 3500
קצר - מנוע 3000
אז אני מניח שאתה זוכר לפחות אם היה פאג'רו קצר או ארוך.

רענן

קצר...;(

Sent from my Ass

שולץ האיום
15-10-14, 15:24
שמוליק
במידה ותגיעו למסקנה שאין ברירה אלא להחליף מנוע קומפלט
מציע שבכל זאת תבדקו עלות יבוא מנוע משומש מאירופה.
לא יודע לגבי ה 3.5, אבל חבר החליף 3.0 שעשה 600,000 קמ במנוע מייבוא אצל בעל מקצוע רציני כולל אחריות לשנה (לא 3 חודשים) במחיר הרבה יותר נמוך מ 15.
מציע בכל זאת לבדוק את האופציה.
נכון שזה פרוייקט, אבל זאת לדעתי האופציה הנכונה לרכב הזה.
את ה 3.0 להערכתי מוכרים באירופה סביב ה 1200-1500 דולר לפני משלוח ומיסים.

שולץ האיום
15-10-14, 15:29
כשהניתוח יצליח, תיפתח בפניו עוד אופציה
להמשיך להשתמש ברכב עוד תקופה ואז למתן את ההפסד, הרי ירידת הערך תהיה זניחה בשנתון הזה.

raanan
15-10-14, 16:18
שולץ,
אני מבין בין השורות "שנגמר להם האוויר" מהרכב הזה

מיכה, את החמישים אלף הפסד הוא עבר מזמן, לא אומר בכמה הוא רכש את הרכב וכמה השקיע עליו בדרך, הרכב במצב מצויין חוץ מהמנוע (ניר אל תקפוץ ביננו הסכמנו שהוא גרוטאה),רק אומר שהוא לא חסך שקל, עשה את כל הטיפולים בזמן, רק השנה החליף טיימינג ופלאגים (יש לך מושג מה העלות של זה?) כל רעש הכי קטן היה מטופל בלי לחסוך בלי לעגל פינות, הוא אפילו לא היה חלק מהתיקון.
זה היה הולך ככה, שמוליק יש לי רעש פה ושם, היינו מתחלפים במכוניות, הייתי מבצע ברכב נסיעת מבחן כללית, רושם את כל הליקויים גם הכי קטנים שהייתי מוצא ומכניס את הרכב למוסך עם הרשימה, אף פעם לא שאלתי כמה יעלה ולא ויתרתי על דברים.
בסיום העבודה היינו מחליפים חזרה ברכבים.

כמו שאתם מבינים ההתלבטות עדיין קיימת.:confused:

האמת, בעבר כבר הסתייגתי מהמנוע הזה, כשממליצים המליצו על Q בנזין ארוך , תמיד הזהרתי מאחזקה יקרה.
זה מנוע שונה מה 3000 . זה מנוע שדורש אחזקה קפדנית בפרט הטיימינג . מנוע שלא קנה לו שם של אמינות מופלגת בעיקר בחו"ל .
מעניין אם היבואן היה מודע לכך ועל כן לא ייבא הקצרים עם מנוע זה (סה"כ ליבואן עדיף מנוע אחד זהה לכל הדגמים).

רענן

asafk
15-10-14, 16:54
עזוב שטויות. קח 10000 שקל שים לי אותו מתחת לבית. (אני נדיב היום ברוח החג)

וברצינות... הרכב עבד 7 שנים, נהניתים ממנו, כרגע במחיר התיקון הוא לא שווה כלום פחות או יותר. אין מחיר שוק ואין מחיר מחירון שישקף את המצב.

תפנים שבכל מקרה של מכירתו כפי שהוא היחיד שיעשה עסקה טובה הוא הקונה. כי זה בהכרח יהיה מישהו שיודע לתקן את התקלה וינצל את המצב כדי ללחוץ אתכם למחיר של גרוטאת.

מצד שני. כמה עולה לך ימי עבודה ואנרגיה להחלפת או שיפוץ
מנוע? לדעתי יותר ממה ששווה כדי למכור את הרכב תקין במחיר מחירון.

אסף.

שולץ האיום
15-10-14, 17:08
אסף
באמת שאני לא מבין את הפסימיות, אלא אם כן כמו שרענן רשם, פשוט נמאס להם.
מחיר הניתוח הוא מחיר ירידת ערך שנתית של רכב חדש, שלא נדבר על ג׳יפ חדש.
בסהכ הרכב הזה די מעניין וייחודי, ויש לו את היתרונות שלו.

אני כקונה ממש לא רואה חסרון בהחלפת מנוע. צריך לבחון טוב כל מקרה לגופו.

כל מה שרשמתי בהנחה והכלי לא מוזנח ומכוער בשאר הדברים.
אם הוא מכוער ומוזנח נורא, אז כן, הלך מנוע - יאללה לפירוקיה ודי.
אבל אם הוא שמור וחתיך, יכול לתת עוד הרבה כיף, העלות לא כזאת מטורפת.

asafk
15-10-14, 17:56
זה לא פסימיות. מצב השוק הוא כזה שאין שוק גם ככה לרכבי בנזין גדולים. במחיר של הרכב הזה אפשר למצוא הרבה מציאות אחרות.
לך ולי ולעוד הרבה גולשים בג׳יפולוג החלפת מנוע או תיקון או שיפוץ זה דבר סביר.
אבל בשביל כמעט כל קונה פוטנציאלי זה יהיה סיפור משמעותי וימנע את העסקה.
לכן כתבתי שאם ממילא עוברים הלאה, לקחת בחשבון שהמחיר יהיה נמוך ויתאים לבןדדים.

כמובן שאם נשארים עם הרכב הוא עולה לשולחן הניתוחים...

אסף.

ukiuki
16-10-14, 21:38
שמוליקו
מציע לך לנסות משהו בלונגשוט.
מכל הדברים הרעים האופציונליים שקרו למנוע שלך, יכולה להיות גם אופציה של מרים שסתומים הידראולי עייף.
אם הבנתי אותך נכון, המנוע ממשיך לתפקד כרגיל למרות הדפיקה והמצב לא נהיה גרוע יותר, זה כנראה הבעיה וזו בעיה מוכרת.
גם אצלי בפג'רו בנזין 3500 הייתה את אותה הבעיה (שנפתרה כשטיפלתי בנזילות השמן).
על פי הספרות, מרים הידראולי יכול לדפוק במצב של חוסר שמן (גם אם חסר מעט ועדיין נורית ההתראה לא נדלקה) וזהו מצב תקין, המרים לא דפוק.
הבדיקה שיש לבצע - פתח מצערת ואם באזור ה 3000 סלד הדפיקות נעלמות, זו הבעיה. מלא שמן וסע לשלום.
אם הבעיה ממשיכה, מדובר על מרים הידראולי עייף. או סתום. כאן ממליצים לבצע שטיפת מנוע (יכולה להיצבר בוצה עם השנים), יכול להיות שהבעיה תיפתר.
אם גם זה לא עוזר ועדיין הקרימינל זה המרים, ההחלפה שלו לא תביא אותך לפשיטת רגל בסדר גודל שצויין פה.

ליאור

shmulikbg
16-10-14, 22:14
מה שליאור מתאר נכון במידה והנקישות עדינות יחסית, ושומעים אותן כל הזמן.
במידה והנקישות הן מתכתיות חזקות, ושומרות גם על קצב אחיד, ייתכן וזה מיסבי קרנק.
אם הדפיקה היא מתכתית חזקה, ונשמעת רק כשאתה לוחץ על דוושת הגז, זה כנראה פין בוכנה.
בכל מקרה, אתה יכול לשלול או לאשר אפשרות שמדובר בתקלה בצילינדר מסוים, אם אתה מנתק
הצתה או הזרקה לכל צילינדר בנפרד.

שולץ האיום
16-10-14, 23:56
לא מאמין שהרעש שתואר הוא ממרימי השסתומים
לאלה יש רעש ייחודי יחסית, ניתן לזיהו בקלות, והוא לא מלחיץ, להיפך, הוא בדכ נעלם כשמתחילים ללחוץ חזק.

לא מאמין שבזה מדובר. לא מעמידים רכב בגלל בעיה כזאת, ויש כאלה שבכלל לא מטפלים בה.

tallevi
17-10-14, 00:47
גם אם המנוע תקין מחיר מכירה של רכב כזה לא עובר את ה-35K.
בלי מנוע אף אחד לא ישים לך יותר מ-10K-15K.
כלכלית האופציה של התיקון הנקודתי היא הכי משתלמת, בעיניי.

עכשיו נכנסים כל השיקולים הסביבתיים..חוסר זמן..חוסר כח..דלקת בקרום החשק..אשה בית וילדים...

בכל מקרה, במידה והמנוע הזה יגיע לשולחן של חנן, אשמח לבוא לתת יד ; - )

טל.

sportman
17-10-14, 07:57
אמנם קינג דיזל 2001 אבל. ....מנוע דופק כנראה מבדיקה שעשיתי מזמן מדובר בפין בוכנה סורר.
הרכב מתפקד רגיל לגמרי ,מרעיש כמו טרקטור אבל בזה זה נגמר, חי בשלום עם הרעש

יותם.

שמוליקו
17-10-14, 22:36
לא נכנסתי יומיים לאתר (לא פתחתי מחשב)
המון חומר למחשבה.
יום שני אחי נוחת בארץ ואני אנחת עליו עם כל העיצות.
כמובן שאעדכן כאן מה הכוון.
המון תודה לכל מי שלקח חלק בדיון, גם אם לא אגבתי לכל אחד, קראתי הכל בעיון ואחזור על הקריאה עוד פעם גם עם אחי.

שמוליקו
21-10-14, 17:20
אוקי
שוב תודה רבה לכולכם.
הרכב נמכר במצבו הנוכחי ללא מנוע.
ההחלטה הייתה קשה רגשית, אבל נכונה כלכלית.

טיולים נעימים לכולנו.

Bernard
21-10-14, 18:00
כ"כ מהר?
יפה מאוד..

raanan
21-10-14, 18:07
כ"כ מהר?
יפה מאוד..
הכל שאלה עד כמה נמוך מורידים ...

רענן

שמוליקו
21-10-14, 18:31
בסכומים האלה, ברגע שנלקחת החלטה של מה לעשות, אלף לפה אלפיים לשם לא יגרמו לנו להיות עשירים או עניים.
הראשון שבא והציע סכום הוגן (במיוחד כשמדובר באיש יקר, אכפתי וישר) קיבל את הרכב ללא ויכוחים בכלל.
הצעד היה כואב בשבילנו ואני מקווה שהתחלה חדשה וכייפית בשבילו.
לשמחתי הרכב הגיע לידיים אוהבות.
אני מקווה שנראה אותו נוסע לקראת החורף.

Bernard
21-10-14, 19:51
בסכומים האלה, ברגע שנלקחת החלטה של מה לעשות, אלף לפה אלפיים לשם לא יגרמו לנו להיות עשירים או עניים.
הראשון שבא והציע סכום הוגן ...

מסכים עם כל מילה שלך, שמוליקו.
שיהיה בהצלחה עם רכב חדש - אני יכול להמליץ לך על ... ריינג' רובר 2006 ומעלה:rolleyes:

-->