PDA

צפייה בגרסה מלאה : סוגיית צנרת - SP או פסגול ?

S.V.
14-10-14, 22:18
בית שעובר שיפוץ מלא, כולל החלפה טוטאלית של התשתיות.
איזו צנרת מים הייתם מתקינים?
מניסיונכם, איזו מהשיטות עדיפה, מבחינת אמינות לאורך זמן, נוחות תיקון או ביצוע שינוי במידת הצורך, מהירות התקנה, מחירי אביזרים?
ב-SP אני אצטרך לרכוש מכשיר לחיצה ייעודי, ידוע.

שחר 9
14-10-14, 22:42
שתי השיטות נחשבות אמינות למדי ..
העלות שלהם זהה בהנחה שיש לך את הציוד (בSP)
אני אישית מאמין יותר בפקס אבל נדרשת שם יותר תשומת לב בעת הנחת הצנרת כדי שיהיה באמת אפשר לשלוף.
בכל מקרה בשני השיטות תשתמש רק בחלקים מקוריים ובצנרת מקורית , שים לב יש בשוק הרבה זבל מיצור מקביל .

אם את מחליט ללכת על SP תדאג שכל החיבורים יהיו בקירות ולא מתחת לרצפה כדי שאם צריך לתקן חיבור עדיף לפתוח קיר ולא ריצוף.

בהצלחה.

boaz avrahami
14-10-14, 23:20
יש ל sp גם אביזרי הברגה שלא מצריכים לוחץ אלא רק מקדד.

שניהם נחשבים שקולים באיכות כאשר הפקסגול זולה יותר.
האס פי נחשב עמיד יותר בפגיעות חיצוניות והפקסגול בטמפרטורות.
הפקסגול מותקן בתוך שרוולים והיצרן טוען שבמקרה נזילה ניתן לשלוף את הצינור ולהשחיל חדש במקומו.
אני מסופק אם זה באמת אפשרי.
ה sp לרוב מותקן ומבוטן להגנה מיד בריצפה/ קירות ואין אפשרות להחליפו בשליפה,
החמים מגיע עם ציפוי ספוגי מבודד.

חשוב כנראה להשתמש בחיבורים מקוריים ושההתקנה תבוצע על ידי בעל נסיון.
חשוב לא לדרוך ולמעוך את הצינורות לפני הביטון.
בסיום העבודה ולפני מעבר לשלבי הגמר הבאים כמו ריצוף וטיח כדאי לגשר את החמים והקרים של הדוד, לשים פקקים בכל נקודות המים ולנפח את המערכת עם משאבת בדיקה.
במידה ואין משאבה אז להתקין שעון לחץ מים ולהכניס מים למערכת ולסגור את הברז הראשי ליום יומיים ולראות שהלחץ בשעון לא יורד.
כדאי גם לשים לב שהברזים ונקודות המים במקום והאינטרפוץ מפולס ומתאים לגובה ואפילו לקווי הקרמיקה שתשים בהמשך.
תתכנן היטב את ההמשך...

אני לא מזמן עברתי את ההתלבטות הזו והאינסטלטור שבחרתי הכריע על sp.
ימים יגידו.

DANI1
14-10-14, 23:27
ערב טוב קבל רעיונות ,קצת ארוך אבל כדאי.
לצנרת SP יש אפשרות לבצע חיבורי תבריג ,מה שצריך זה מקדד בלבד ,אם תרצה לחיצה אתה צריך לקנות מכשיר לחיצה ,(כעבודה חד פעמי מכשיר ידני)
צנרת SP עובדת בשיטה של הקטנת קטרים מהחיבור הראשי לבית ועד החלוקה לכל מקום. מסובך ? .קבל הסבר מקצועי.
בית פרטי- מהשעון הראשי לבית צינור בקוטר 25 ,בתוך הבית עד למטבח , או למקלחות ,שירותים יורד הקוטר ל-20 ,בתוך המקלחת ,שירותים ,מטבח יורדים לקוטר 16 ,כל זה למנוע ירידת לחץ ששני אנשים פותחים ברזים ביחד. למים החמים יוצאים עם צינור 20 ויורדים לחלוקה צינור 16.
לידיעתך צינור SP כחול וכתום אסור שיהיו חשופים לשמש לצינור השחור מותר. מומלץ לשים בידוד לצנרת מים חמים.

לצנרת פקסגול אתה צריך לבנות מרכזיה לאחת מקירות הבית לשם טיפול בהחלפת הצנרת . אתה צריך להעביר צינורות לכל נקודה ונקודה ולדאוג שהשרוולים יהיו בקשת (זוית) לא קשה שבמקרה הצורך תוכל לשלוף את הצינור הפגוע, אין זה אומר שאם אתה שם צנרת נשלפת פתרת את עניין החציבות .
חשוב שכל החיבורים יהיו מפליז בלבד ולא לבצע שם חיבור מגולוון.
אני כמפקח ואינסטלטור לשעבר ממליץ על SP בגלל הנוחות בעבודה ,ומהירות בעבודה, על השירות של החברה 10 שנות אחריות של החברה עם העבודה בוצעה לפי התקן שלהם ,שיש תקלה ישר מגיע איש שרות רואה ,לוקח את המוצר הפגום לבדיקה וישר מזכה על הכשל.
בהצלחה
DANI 1
052-8698036

boaz avrahami
14-10-14, 23:46
כיום גם ל sp יש חנוכייה/ ארון ראשי

S.V.
14-10-14, 23:50
תודה אנשים

עם פסגול עבדתי, ויצא לי גם לשלוף (ולהחזיר) בהצלחה צינור. פעמיים. כאמור, חשיבות עילאית להיעדר זויות חדות.

האם חיבורי התבריג בשיטת האס-פי, ניתנים לשימוש רב-פעמי? למשל, כאשר צריך להחליף (לדוגמא) ברז ניל, ובפירוק נפגם מחבר הפליז - האם אני יכול להרכיב במקומו על הצינור מחבר אחר, בלי שאצטרך לקצר ולהאריך בהתאמה את הצינור?

דני - מדוע צינור מים חמים החוזר מהדוד צריך להיות בקוטר 16?
הרי זה צינור ראשי המוביל לכמה ברזים. אם פותחים במקביל שתי מקלחות, לחץ המים (החמים) ירד...

boaz avrahami
14-10-14, 23:56
המחבר הוא חד פעמי.
נדפק אז הצינור מתקצר.
תשאיר קצת אורך רזרבי לפני הניל באמצעות כיפוף.
לדעתי הצינורות לדוד כמעט בוודאות הם 20 על למרכזיה וגם בין מרכזיות אם נניח יש שתי קומות

DANI1
15-10-14, 06:57
תודה אנשים

עם פסגול עבדתי, ויצא לי גם לשלוף (ולהחזיר) בהצלחה צינור. פעמיים. כאמור, חשיבות עילאית להיעדר זויות חדות.

האם חיבורי התבריג בשיטת האס-פי, ניתנים לשימוש רב-פעמי? למשל, כאשר צריך להחליף (לדוגמא) ברז ניל, ובפירוק נפגם מחבר הפליז - האם אני יכול להרכיב במקומו על הצינור מחבר אחר, בלי שאצטרך לקצר ולהאריך בהתאמה את הצינור?

דני - מדוע צינור מים חמים החוזר מהדוד צריך להיות בקוטר 16?

הרי זה צינור ראשי המוביל לכמה ברזים. אם פותחים במקביל שתי מקלחות, לחץ המים (החמים) ירד...

לחץ המים החמים שמגיע בטמפ' גבוהות הוא יותר גבוהה מהלחץ שאתה מקבל מהרשת ולכן זה מקטין את החיכוך של לחץ גבוהה במים חמים ,לבין פיצוץ של צינוריות של ברזי הניל ,בטוח שלהרבה מחברי בפורום התפוצץ צינוריות בתוך הארון מטבח או בארוניות מקלחת .תקנו אותי עם אני טועה.

כל העניין של מרכזיה של צנרת SP סתם מיותר ,קודם כל ביזבוז צנרת מיותרת ,ולא מצאתי אחד שהצליח להשחיל צינור חדש לאחר פירוק צינור ישן.
הרי אי אפשר להוציא מחבר מצינור SP אפילו אם המחבר תבריג או לחיצה
לידיעתך חברת SP וחברת פקסגול מחייבת למתן חלק מהאחריות שלה לשים ביציאה מהדוד ברז טרמוסטטי להורדת הטמפ' של המים החמים כדי שלא יתפוצצו הצינורות, ותאמין לי שראיתי הרבה מקרים כאלה.

שחר 9
15-10-14, 23:07
אם אתה הולך על הSP אל תעבוד עם מחברי ההברגה הם לא מספיק אמינים בידיים לא מיומנות מעבר לזה הם יקרים מאד ועל בית שלם הם מייקרים את הסיפור ,
מבחינת שרות גם לSP וגם לפקסגול יש שרות מצוין ואחריות טובה,
היתרון היחיד שאני יכול לחשוב עליו בSP זה אולי רק מהירות העבודה אבל גם זה לא האופן משמעותי .
אם אתה הולך לעשות לבד לך רק על פקס ,
תדאג לקבל הסבר מפורט על איך לעלות עם הצינור מהרצפה לקירות ברדיוסים נכונים ותצליח לשלוף כל צינור בעתיד !!

מבחינת תכנון קטרים במערכת היתי ממליץ לך להתייעץ עם בעל מקצוע , יש שני פרמטרים שצריכים להילקח בחשבון - לחץ וספיקה .
ישנם צרכנים שדורשים ספיקה גבוה ולחץ נמוך וישנם צרכנים שדורשים לחץ גבוה .

באופן כללי מאחר והלחץ במערכת הוא תאורתית קבוע, אז ככל שתגדיל קוטר תעלה את הספיקה וההפך , כמובן עד גבול מסויים .

shmil
16-10-14, 12:17
לא ברור לי מה הבעייה.
יש לי בבית SP עם מחברי הברגה (שלא אני עשיתי), "הרחבות" לצנרת בבית - עשיתי באותו האופן, ולפני כ-8 שנים שיפצתי דירה והחלפתי בה את כל הצנרת בקירות ל-SP, כשאת זה כבר עשיתי בעצמי.
אין שום בעייה עם SP, למעט העובדה שאכן הכחול והכתום לא יכולים להיות חיצוניים....
כל סיפור החלפת הצינורות בפקסגול (ולא פסגול), הוא יפה, אך לא אמור להיות בו שום צורך.
אגב, כבר לפני 18 שנה, כשבניתי, היה אותו ויכוח...

ariktsa
16-10-14, 16:34
לדעתי האישית עדיף פקס, רק בגלל האפשרות למשוך שרוול ולא להרים ריצוף/לשבור קיר
אני התקנתי בבית וגם שלפתי שרוול כך שזה השתלם לי
אם אתה הולך על פקס המלצתי זה לעשות מרכזיה בכל חדר מקלחת, ולא אחת לכל הבית
הובלה בין המרכזיות תעשה עם צינור 20, מהמרכזיה זה צינור 16
יש היום מס סוגי מרכזיות, לך על מרכזיה עם ברז לכל יציאה

שחר 9
16-10-14, 18:37
לדעתי האישית עדיף פקס, רק בגלל האפשרות למשוך שרוול ולא להרים ריצוף/לשבור קיר
אני התקנתי בבית וגם שלפתי שרוול כך שזה השתלם לי
אם אתה הולך על פקס המלצתי זה לעשות מרכזיה בכל חדר מקלחת, ולא אחת לכל הבית
הובלה בין המרכזיות תעשה עם צינור 20, מהמרכזיה זה צינור 16
יש היום מס סוגי מרכזיות, לך על מרכזיה עם ברז לכל יציאה

כל מה שנכתב כאן מדוייק ונכון פרט לעניין המרכזייה עם ברזים לכל יציאה - זה אסון !!!!
ראשית זה לא תקני !
אבל הבעיה היא שהברזים האלה מתחילים לנזול עם השנים , ואם הם לא נזלו הם פשוט נתפסים עם השנים .
הנכון הוא ברז איכותי בכניסה לכל מרכזיה אחד חמים ואחד קרים .
ביום הדין כאשר יש בעיה סוגרים את המרכזיה ,מנתקים את הצינור הבעייתי , פקק , וממשיכים לחיות עד גמר התיקון .
מאחר והתקלות תמיד קורות או בשבת או בלילה או בדיוק שאין פקק זמין אני ממליץ לשים בתוך ארון המחלק שלושה פקקים (כאפות) לשעת השין.

Redoren
16-10-14, 21:42
לא הייתי לוקח sp רק בגלל שהם הספונסרים של הפועל תל אביב כדורסל.

שחר 9
16-10-14, 22:23
לא ברור לי מה הבעייה.
יש לי בבית SP עם מחברי הברגה (שלא אני עשיתי), "הרחבות" לצנרת בבית - עשיתי באותו האופן, ולפני כ-8 שנים שיפצתי דירה והחלפתי בה את כל הצנרת בקירות ל-SP, כשאת זה כבר עשיתי בעצמי.
אין שום בעייה עם SP, למעט העובדה שאכן הכחול והכתום לא יכולים להיות חיצוניים....
כל סיפור החלפת הצינורות בפקסגול (ולא פסגול), הוא יפה, אך לא אמור להיות בו שום צורך.
אגב, כבר לפני 18 שנה, כשבניתי, היה אותו ויכוח...

שמיל ,
מחברי הברגה הם למעשה דור ראשון של SP החיסרון הגדול שלהם שהם יקרים
והחיסרון הנוסף שלהם זה שאם מחזקים אותם חזק מדי הטבעת הידוק באום התותב יכולה לקרוע את הצינור .
כמו שאומרים , לא משהו שקצת מיומנות לא יכולה לפתור אם מודעים לעניין.

בהצלחה

LIRON5721
17-10-14, 08:38
מה עושים אם רוצים להעביר צינור sp מחוץ לבית באופן גלוי?
ראיתי אחד שהעביר צינור sp בתוך שרשורית מחוץ לבית ואחרי כמה שנים כתוצאה מהשמש השרשורית התפוררה לגמרי.

boaz avrahami
17-10-14, 11:52
אס פי שחור עמיד בשמש

טל חסיד
17-10-14, 14:18
אני התקנתי בבית שלי צנרת מולטיגול של שער גולן בזמנו עשיתי בדיקות מי יותר טוב, sp או מולטיגול והם כמעט אותו הדבר אם המלצות יותר לכיוון המולטיגול יש לציין שרכשתי את מכשיר הלחיצה המקורי שלהם שהוא לא זול (גרמני) אבל נותן עבודה מעולה ונוח לעבודה לעומת מכשיר סיני לא איכותי שעולה 10% אחוז ממנו.
המפעל שער גולן יתן לך כתב כמויות ותכנון למערכת המים אם תרצה ע"י היועצים שלהם וגם תעודת אחריות.

טל

DANI1
18-10-14, 00:27
כמה תשובות לשאלות ,
דבר ראשון אני הנדסאי מים ,שיטת החלוקה שכתבתי זו השיטה שחברת SP מבקשת להתקנה תקנית שלהם ,
אין שום קשר בזה שחברת SP תומכת בהפועל ת"א ,אני אוהד אותם ,בטח תגיד שאני מקורב .
לחברת SP יש מכשיר לחיצה "ידני" שמתאים לצינור 16-20-25 ,לחברת מולטיגול יש מכשיר לחיצה לצינור 16-20-.
מחיר אום ותותב ,כמעט משתווה למחבר לחיצה SP.
לכל מי שכתב שבצנרת פקס לא צריך לשבור קירות ,איך מחלצים צינור פגוע מתוך אינטרפוץ ? ,מישהו נתקל בצינור פקס שהתנפח והתפוצץ בתוך שרוול ?
DANI 1

שחר 9
18-10-14, 21:24
כמה תשובות לשאלות ,
דבר ראשון אני הנדסאי מים ,שיטת החלוקה שכתבתי זו השיטה שחברת SP מבקשת להתקנה תקנית שלהם ,
אין שום קשר בזה שחברת SP תומכת בהפועל ת"א ,אני אוהד אותם ,בטח תגיד שאני מקורב .
לחברת SP יש מכשיר לחיצה "ידני" שמתאים לצינור 16-20-25 ,לחברת מולטיגול יש מכשיר לחיצה לצינור 16-20-.
מחיר אום ותותב ,כמעט משתווה למחבר לחיצה SP.
לכל מי שכתב שבצנרת פקס לא צריך לשבור קירות ,איך מחלצים צינור פגוע מתוך אינטרפוץ ? ,מישהו נתקל בצינור פקס שהתנפח והתפוצץ בתוך שרוול ?
DANI 1

דן ,
ראשית מחירי המחברים לא מעט יותר יקרים אלא יקרים ב30 עד 40 אחוז !!!
אתה מוזמן לעיין במחירון :
http://he.metzerplas.com/Uploads/Contents/documents/Mechiron%202011%20Blue-Final.pdf
נכון המחירון יקר ... אבל אני בטוח שעל מחברי לחיצה ההנחה מהמחירון תהיה גדולה יותר .

שנית בהחלט ניתן לחלץ צנרת מאינטרפוץ אם מתכננים את המערכת נכון וחכם ומייצרים קופסאת ביקורת יבשה לחיבורים.
אני מבצע את זה בבתים של משוגעים שמוכנים לשלם עבור זה אבל מעולם לא היה צורך להשתמש בזה.
מבחינתי ועל סמך הנסיון המועט שלי ב18 השנים האחרונות בפיקוח בניה זה הוכח כמיותר.

הפקס היא מערכת טיפשה שמעבירה את כל הבעיות שעלולות להתרחש לנקודות הקצה שבם ניתן להגיע ולטפל .
מעולם לא ראיתי צנרת של פקסגול מקורי מתנפחת , ראיתי תופעות כאלה בניסויים שביצעתי בצנרת מיצור מקביל כדי להוכיח לקבלנים שלא כדאי להם לחסוך ...
מה שכן ראיתי זה מקרה בודד של צנרת SP שלאחר התקנתה התגלו חורים בגודל סיכה לאורך הצינור , יש לומר לזכותם שהחברה לקחה אחריות כמו גדולים !!!

בקיצור , אין לי הרבה רע לומר על SP היא בהחלט מערכת טובה , רק שהפקס פשוטה יותר וטיפשה יותר .

זה ההבדל בין סיקס לסופה - שניהם עוברים הכל רק שסיקס מתקנים עם פלאייר וחוט ברזל , וסופה עם סורק תקלות !!!

-->