PDA

צפייה בגרסה מלאה : עלויות אחזקה של קורנדו/מוסו

noogie
18-10-14, 18:36
שלום לכולם,

אני מתחבט ברעיון של רכישת ג'יפ (ראשון) והייתי רוצה לדעת מהן עלויות האחזקה של פלאי ההנדסה הקוראנית (קורנדו/מוסו)?

שמן, בלמים, נוזלים, טיפולים למערכות 4X4 וכו'...

תודה לעוזרים!

elibaba
18-10-14, 19:05
יש לי מוסו אוטומטי 2001 שהגיע אליי עם 267 ק"מ והיום יש לו 10,000 יותר אחרי כחצי שנה.

סה"כ האחזקה זולה!

ביטוח חובה 1288 ש"ח בסוכנות ביטחה, תעריף של M1
ביטוח צד ג' +שמשות וגרירה 1432 ש"ח (אין לי העדר תביעות)
שמן מנוע - 8 ליטר של 10W40 חצי סינטטי סטנדרטי בעלות כ 100 ש"ח ל 4 ליטר
פילטר שמן של MANN 41 ש"ח
אטם מכסה שסתומים מאיביי 100 ש"ח (בסוף לא היה צריך אותו)
פילטר גיר טאיווני 150 ש"ח
שמן גיר Kixx Multi ATF סינטטי 115 ש"ח ל 4 ליטר וצריך 2 פחים להחלפה מלאה
פילטר אוויר 35 ש"ח
פילטר סולר MANN 40 ש"ח

עבודה עצמית על הרכב קלה ונגישה, גם תכל'ס לא הייתי צריך כמעט לעשות כלום. קניתי רכב שלם זהה לחלקים במצב נסיעה בכמה אלפיות.
יש הרבה חלקים בזול באיביי.

ובנוסף אני נוסע של שמן סויה שעולה 4.9 לליטר :)

noogie
18-10-14, 19:22
נשמע רגיל לחלוטין, 8 ליטר שמן מנוע זה כנראה רגיל לג'יפ (או רכב אחר עם מנוע 3 ליטר).

יש תקלות אופיניות/ידועות/מחלות (חוץ מהקטע עם נוזל תיבת ההילוכים)?

shachar
18-10-14, 19:25
הבורר החשמלי של high/low

noogie
18-10-14, 19:34
הבעיה היא רק בבורר החשמלי?
עלות תיקון?
פתרון קבוע?

odedey
19-10-14, 17:26
לא לשכוח ולא לוותר על ישור קו מקיף שבלעדיו תתחיל עבודת טלאים שלא תיגמר (עלה לי כמו חצי קורנדו) elibaba אתה בטוח בנוגע ל 10/40? שמעתי שהוא לא עושה טוב למנוע מוגדש.. אצלי 5/40 סינטטי מלא שמחירו לא נעים לכיס... הרבה חלקים באיביי אוסטרליה ואנגליה.

noogie
19-10-14, 17:36
עודד, תוכל לפרט מה כלל יישור הקו? כמה מתוך זה בלאי וכמה תחזוקה מונעת? שיפורים?

odedey
19-10-14, 18:16
ישור קו כלל טיפול סטנדרטי (שמנים פילטרים וברקסים), החלפת שמן גיר ופילטר,החלפת בלם יד, לאגרים ומחזירי שמן בסרן אחורי + החלפת שמנים בשני הסרנים, חיישן tps כולל כיול, צמיגי 50/50 חדשים של מקסיס (הגיע עם סינים מגולחים למשעי), החלפת צנרת וקום, החלפת צינורית סולר נוזלת (עדיין מאוורר את הרכב מהריח) וזהו בתחום הטיפולים והתחזוקה המונעת. יצא קצת יותר מ8000 שח כואבים... בתחום תקלות ושיפורים: עקב דיפרנציאל אחורי שהשיב נישמתו שבוע אחרי הקניה הוחלף בנעילה אוטומטית ובעיית וקום בטבורים הקדמיים שופרה לנועלי טבור ידניים בעלות כוללת של 5500 שח.
לאחר מקצה התיקונים\שיפורים גילה הרכב את נעוריו ומגיב יפה מאוד. לא אכזב בטיול הראשון שלו ועוד רבים לפניו :-)

elibaba
19-10-14, 18:27
אני עשיתי יישור קו שכולל החלפת כל הפילטרים והנוזלים שיש ברכב (מנוע, גיר, קירור, בלמים, דלק). חוץ מזה אין הרבה עוד מה לעשות. למנוע הזה אין טיימינג והקשיחות של המנוע היא שם דבר - שמן 10w40 הוא סבבה לגמרי (אני שם שמן גרמני איכותי בתקן 229.1 MB (http://www.benzworld.org/forums/attachments/w210-e-class/379116d1307218075-original-mercedes-benz-motor-oil-229-mb-factory-approved-engine-oil.pdf) ומחליף כל 5000 ק"מ, זה עושה טוב יותר מכל דבר אחר).

לגבי הבורר high/low הבעיה היא רק במשלב החשמלי, ניתן לאלתר גישור בשטח אבל אני פחות מכיר פתרונות כי לא נתקלתי בבעיה.

הרכב שלי אישית בא משופר מספיק לטעמי (הגבהה, מיגון, נעילה אחורית) ולכן לא הייתי צריך לגעת בו מבחינה זו.

החלפתי סרן אחורי ששרק בסרן מהמוסו שלי לפירוק והעברתי אליו את הנעילה - שים לב אם לא מחליפים בסרן שמן כל כ 60K הוא בסוף ירעיש.
נקודת תורפה נוספת - לוקרים קדמיים מופעלי וואקום - עברתי לידניים של AVM, התקנה עצמית קלי קלות.

עוד דברים קטנים שהיו (ולא עלו לי גרוש חוץ מעבודה):
החלפתי TPS בחלק מהמוסו שלי לפירוק עקב משיכת הילוכים וירידה להילוך 3 בשיוט.
נשברו לי צינורות דלק של אינג'קטורים 4 ו 5 שהיו לא מקוריים אחרי קיפוץ מאסיבי בשטח (הם היו ללא שום עיגון) - החלפתי מהמוסו לפירוק.
נשברה לי ידית פתיחת דלת של הנהג - נחש מה עשיתי :)

תהנה, לדעתי אלו אחלה רכבי שטח למרות שהם נורא Underrated, התמורה לכסף ללא תחרות.

noogie
22-10-14, 21:14
עד כאן הכל ברור, תודה לעוזרים!

עשיתי פעם סיבוב קצר בעיר על צ'רוקי משופרת (מכל הכיוונים, רכב מטורף) וממש לא אהבתי את ההתנהגות,
כל מה שהיה קשור להיגוי היה "מנותק" במקרה הטוב, החבר אמר שהוא על צמיגי שטח וכו', אבל זה הרגיש זוועה.

אם אני אשאל על התנהגות הכביש של קורנדו סטוק, יסקלו אותי? או יציעו לי סיבוב?

odedey
22-10-14, 23:13
התנהגות כביש סבירה לחלוטין לרכב כבד וגבוה. אצלי הוא נעול מאחורה מה שאומר פניות עם משנה זהירות במיוחד בכביש חלק.

noogie
23-10-14, 11:36
עודד, אני חייב להודות שאני רחוק מאד מלהבין את רזי הדיפרנציאלים, אבל אשמח להסבר קצר על הבעיתיות של דיפרנציאל עם נעילה אוטומטית ופניות על כביש חלק.

liontamer84
23-10-14, 11:42
לא מסובך בכלל - הנעילה במצבה הטבעי - נעולה (דהיינו שני הגלגלים מסתובבים בקצב זהה)
ברגע שאתה פונה על כביש (עם אחיזה) ההבדל בקצב של שני הגלגלים,
מופעל עם מספיק כוח בשביל לפתוח את הנעילה (מכאן רעשי הריצ'רוץ').
לעומת זאת - באם אין מספיק אחיזה באחד מהגלגלים (או בשניהם) אז הנעילה נשארת נעולה
ואז שני הגלגלים מסתובבים למעשה באוטו קצב, מה שיכול להוביל לאיבוד אחיזה וזריקת תחת.

- - - Updated - - -

אתה יכול לראות את זה גם בסרטון הזה:
https://www.youtube.com/watch?v=kL0hPEOStGk

noogie
23-10-14, 11:44
הבנתי, תודה על ההסבר!

אז אני מבין שלנעילה ידנית יש יתרונות לשימוש יומיומי מנהלי על נעילה אוטומטית (שיש לה ייתרון ברור של קצב התקדמות בשטח).

שולץ האיום
23-10-14, 11:58
הבנתי, תודה על ההסבר!

אז אני מבין שלנעילה ידנית יש יתרונות לשימוש יומיומי מנהלי על נעילה אוטומטית (שיש לה ייתרון ברור של קצב התקדמות בשטח).

לדעתי המסקנה הזאת לא נכונה.

noogie
23-10-14, 12:04
מדוע?

גיל אסרף
23-10-14, 12:18
ההסבר שלך לא מדוייק. הנעילה נעולה אך ורק כאשר הסרן מקבל מומנט מהמנוע, ואז הקרוס שאפט דוחף את הדרייברים החוצה ונועל אותם לסייד גירס.

במצב שיוט/עזיבת גז, הקרוס שאפט לא דוחף את הדרייברים החוצה ומה שמצמיד את כל המערכת ביחד הם קפיצים קטנים ופינים.
הפרש המהירויות שנובע מעצם זה שהרכב מסתובב גורם לסיידגיר להסתובב מהר יותר מהדרייברים ולנעילה לרצ׳ט.

בקיצור, ההגדרה הכי נכונה היא שהנעילה יכולה לאלץ את הגלגלים להסתובב לפחות! במהירות של הקייס.
אם מהירות הקייס קטנה יותר ממהירות הגלגל החיצוני אז אין בעיה.

נתת גז בסיבוב, הקייס מהיר יותר מהחיצוני? עכשיו כל הסרן מסתובב במהירות אחידה והרכב יחליק.

גם בגשם שוטף עדיין יש מספיק אחיזה כדי ליצור הפרש מהירויות כל זמן שהרגל לא על הגז.

odedey
23-10-14, 13:44
נעילה ידנית כוללת חשמליקה וקום ועוד כל מיני גורמים שיכולים לעשות שמח שהם מקלקלים.. האוטומטית היא מנגנון פשוט למדי של שיניים וקפיצים. כל עוד אתה זוכר שהרכב נעול ונדרשת אחיזה בסיבובים כדי שהמנגנון ישתחרר אתה פשוט נוהג בהתאם. אין לצפות מקורנדו שיתנהג כמו מכונית ספורט.

גיל אסרף
23-10-14, 13:46
או מכל ג'יפ לצורך העניין

-->