PDA

צפייה בגרסה מלאה : מה לבדוק לפני קניה של טרופר?

shaul999
26-10-14, 10:01
הי לכולם, אני חדש בפורומים, מתכוון לקנות בקרוב טרופר ארוך ידני דיזל מהשנים 00-03 כנראה.

חיפשתי בפורומים אבל לא מצאתי מידע על מה לבדוק בכלי כזה, לפני שאני לוקח אותו לבדיקה במכון בדיקות ובמוסך שמבין ברכב הזה... הכוונה לדברים שאני יכול לבדוק לבד בלי כלים ועם חוש טכני די טוב, רק שחסר לי ידע.

אני כמובן לא מדבר על הסטנדרט בקניה של כל רכב, כמו: לראות שההגה לא רוקד (גם בבלימה חזקה), לפתוח פקק מילוי שמן מנוע ולראות שאין "טחינה" (שלא נכנס מים למנוע), לבקש מהמוכר להתחייב שלא יתגלו פגיעות שאסי בבדיקה...

בנוסף אף פעם לא היה לי דיזל אז אשמח גם לעצות בנאליות בקטע הזה

אם יש את המידע הזה איפה שהוא בפורומים ולא מצאתי אז אשמח לקבל הפניה

תודה :)

Sent from my GT-I9195 using Tapatalk

erezgur
26-10-14, 11:17
טרופר ידני - למיטב ידיעתי עד לשנת 99 ולא מעבר לזה. לכן או שאתה מתפשר על רכב ישן יותר או שאתה מחפש רכב אוטומט :)

נדב ש.
26-10-14, 13:01
ישנם טרופרים בודדים מעל שנת 2000 עם גיר ידני, השאלה היא למה לך? צריכת הדלק בין הידני לאוטומט כמעט זהה, טרופר צורך 1 ל 9.5 בעוד שהידני צורך 1 ל 10 או 10.5 , מעבר לכך התיבות שונות, באוטומט הגיר הוא AISIN שבריא וחזק, החלפת הילוכים טובה, בגיר ידני תיבה עם מנוע כזה גדול ודיזל צריך לדעת לינהוג, בגלל זה התקינו בו גלגל תנופה "צף" שברכב משנתון כזה כדאי לבדוק טוב, הוא בנוי עם קפיצים שמשכחים את העברת ההילוכים ונוטה להיסדק בחיבור או להישבר, אין דרך מדעית לבדוק את מצבו מלבד אם תרגיש רעידות בזמן שילוב הילוכים מסויימים, הגלגל תנופה מאוד יקר כ 5000 ש"ח ורק מקורי למיטב ידיעתי, תוסיף על זה קלאץ' 2000 ש"ח ועבודה הגעת לסכום יפה....
יש שיגידו שידני עדיף לנהיגת שטח...
מה לבדוק? קרא תגובה 4 :
http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php/81894-%D7%9E%D7%AA%D7%9C%D7%91%D7%98-%D7%9C%D7%92%D7%91%D7%99-%D7%98%D7%A8%D7%95%D7%A4%D7%A8-2004

ועוד:
http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php/14534-%D7%9B%D7%AA%D7%91%D7%94-%D7%9E%D7%A2%D7%A0%D7%99%D7%A0%D7%AA-Trooper-4JX1-3-0-TDI-injectors

חשוב לציין שאם החליפו מנוע ברכב כדאי לבדוק את מספרי המזרקים שאכן המנוע עבר ריקול, ישנם מנועים שהגיעו מחו"ל ללא ריקול.

מעבר לזה, הבלאי הידוע מראש של אטמי השרוולים שמפרידים בין הנוזל קירור לסולר המוזרק לראש ונימצאים בתוך הראש, יש כתבה מצויינת כאן של עופר:
http://www.jeepolog.com/forums/content.php/2852-%D7%94%D7%97%D7%9C%D7%A4%D7%AA-%D7%90%D7%98%D7%9E%D7%99%D7%9D-%D7%A2%D7%9C-%D7%A9%D7%A8%D7%95%D7%95%D7%9C%D7%99-%D7%9E%D7%96%D7%A8%D7%A7%D7%99%D7%9D-%D7%91%D7%9E%D7%A0%D7%95%D7%A2-4JX1

חשוב לציין שעל רכב טוב יבקשו מחיר בהתאם(אלא אם כן מדובר באיזה אילוץ של מכירה עקב משהו דחוף) שגם ככה נמוך ביחס לתמורה מרכבים אחרים בקטגוריה, לא להיתפתות למחיר נמוך, ואם כבר אז לבדוק אותו בתחתונים.אם יש עוד שאלות בכייף.
בהצלחה.

shaul999
26-10-14, 13:46
ביד 2 יש כ- 15 כלים כאלה (ידני דיזל מעל שנת 2000), לא בדקתי כמה יש אוטומט... רציתי ידני מהסיבות שציינת, חסכון בדלק ועלות תיקונים... לא יודע, הפחידו אותי בפורום ייעוץ לפני קניה, מישהו אמר משהו על מצנן לשמן גיר שעלול להתחמם בגיר האוטומט ואז חשבתי לעצמי שאם אני אעבור באיזה מקום עם תנאי שטח מאתגרים והגיר יתחמם אז הוא עלול להדפק ואז אני אגרר להוצאה כבדה על גיר. כי אני כן מתכוון להשתמש בו די הרבה בשטח. ולא רציתי לשים רדיאטור שמן גיר בתור צעד מנע שזה פשוט עוד הוצאה. ומכיוון שבאמת לא מפריע לי לנהוג על ידני אז אמרתי שאני אחסוך לעצמי כאב ראש ואלך על זה.

אבל אם אתה אומר שזה דווקא לא המצב אז אולי באמת אלך על אוטומט... מה שמחזיר אותי לשאלה של דיזל או בנזין, אבל זה כבר עניין אחר...

amit1
26-10-14, 13:54
בשום מצב אל תתקרב למנוע 3.0 דיזל. ראה הוזהרת!!!

נדב ש.
26-10-14, 15:43
ביד 2 יש כ- 15 כלים כאלה (ידני דיזל מעל שנת 2000), לא בדקתי כמה יש אוטומט... רציתי ידני מהסיבות שציינת, חסכון בדלק ועלות תיקונים... לא יודע, הפחידו אותי בפורום ייעוץ לפני קניה, מישהו אמר משהו על מצנן לשמן גיר שעלול להתחמם בגיר האוטומט ואז חשבתי לעצמי שאם אני אעבור באיזה מקום עם תנאי שטח מאתגרים והגיר יתחמם אז הוא עלול להדפק ואז אני אגרר להוצאה כבדה על גיר. כי אני כן מתכוון להשתמש בו די הרבה בשטח. ולא רציתי לשים רדיאטור שמן גיר בתור צעד מנע שזה פשוט עוד הוצאה. ומכיוון שבאמת לא מפריע לי לנהוג על ידני אז אמרתי שאני אחסוך לעצמי כאב ראש ואלך על זה.

אבל אם אתה אומר שזה דווקא לא המצב אז אולי באמת אלך על אוטומט... מה שמחזיר אותי לשאלה של דיזל או בנזין, אבל זה כבר עניין אחר...

הגיר בטרופר בנזין שונה ולכן מי שמתכוון להישתמש ברכב בשטח חובה קולר גיר+וונטה, בטרופר דיזל אוטומט הגיר מסוג אחר ויותר חסון כפי שציינתי, בכלל ברכב שטח אוטומטי עדיף קולר, זאת הוצאה קטנה מאוד ביחס לאחרות כמו יישור קו ושיפורים אם צריך.

אתה כותב שטויות וחבל....

raanan
26-10-14, 16:12

אתה כותב שטויות וחבל....

נדב,
בעולם הפסיכולוגיה קיים מושג שנקרא "הכחדה". מה זה אומר,
נגיד שהילד חוזר מהגן וזורק קללה ששמע בגן כגון "בן ז&&ה .... "
אם ישר תתנפל עליו ותאסור לומר את המילה, סביר להניח שהוא יעשה דווקא וימשיך לסנן בשקט בלי סוף "בן ז&&ה .... "
אם לא תתייחס ודווקא תתעלם, סביר להניח שזה יעבור לו. לכן זה נקרא הכחדה של התנהגות .

העניין הוא שהתאוריה עובדת על ילדים (גם זה לא תמיד), על גדולים זה דורש התמדה יתרה ...

בהצלחה
רענן

איל מ
26-10-14, 16:18
אוסיף ואומר שאם מטרת הרכב (דיזל) היא טיולים ולא עבירות, אין שום סיבה לקולר גיר.
צריך פשוט לדעת לנהוג ולא לפחד לנסוע ב-low כשצריך (לסבר את האוזן, רוב הזמן אני ב-low בשטח שאינו שבילים מהירים ועוד ברכב שגיר הוא לא אחת מהמחלות שלו).

לגבי בנזין לא מכיר לא אגיב.

+1 לגבי המנוע 3.0 לא צריך לפחד, צריך לדעת מה לבדוק (אם קראת את הקישורים אתה יודע) ויש לך רכב מעולה במחיר נמוך.

לגבי רכבים במחיר נמוך - יש לא מעט כאלו שטופלו היטב ובעליהם לא גולשים כל היום בג'יפולוג ולכן נמכרים במחיר נמוך בגלל שוק חלש שנובע מבעיות העבר.
אגב ככל שעובר הזמן ויותר אנשים מכירים את הרכב, הערך שלו עולה (דעה אישית, לא יכול לתמוך אותה בנתונים סטטיסטים אבל בעוד פעם רוב התגובות היו כמו של עמית היום ניתן למצוא הרבה יותר תגובות אוהדות לרכב ולדעתי בצדק).

גילוי נאות לא נוסע על טרופר ביומיום אלא רק מטייל עם כמה ולעתים מעורב במה שמתרחש אצלהם מתחת למכסה המנוע.

shaul999
26-10-14, 18:42
קיצר מה אתם אומרים שעדיף, דיזל או בנזין? לא מבחינת מחיר הדלק, מבחינת אמינות וסכנה להוצאות פתע על דברים שנדפקים

amit1
26-10-14, 18:58
אם כבר בחרת טרופר אז רק בנזין!!! ואני אומר זאת אחרי 2 טרופרים דיזל כולל אחד ידני.
אני בכל מקרה הייתי פוסל את הטרופר בגלל הטרנספר הנמוך וה IFS הרכרוכי שמחייב מתיחה אגרסיבית של מוטות הפיתול מה שגורם להקשחת הרכב וחווית נסיעה זוועתית (במיוחד בהשוואה לדיסקו....).

נדב ש.
26-10-14, 19:30
אם כבר בחרת טרופר אז רק בנזין!!! ואני אומר זאת אחרי 2 טרופרים דיזל כולל אחד ידני.

בתקופה שהיו לך הטרופרים היה לדעתי חוסר ידע עצום בארץ כיצד לטפל בהם ומה התקלות, גם בחו"ל היה אותו דבר דרך אגב, קרא בקישורים.
גם אני בשנת 2005 שקלתי לקנות כשהרכב עוד היה די חדש וחברים ייעצו שלא לגעת, אם היה אז את המידע שיש היום בפורומים בארץ ובחו"ל לדעתי הדעות היום היו שונות, הרכב לא שונה מרכבים אחרים שאני מכיר עם בעיות שונות, ותאמין לי אני מכיר הרבה.

קיצר מה אתם אומרים שעדיף, דיזל או בנזין? לא מבחינת מחיר הדלק, מבחינת אמינות וסכנה להוצאות פתע על דברים שנדפקים

חבר, תלוי בכמה ק"מ בשנה מדובר, לדעתי אם מעל 15k אתה בגבול שנוטה לכיוון הדיזל, אלא אם כן יש לך כיס לתדלק הרבה.
הבנזין סה"כ רכב אמין ואותם מיכלולים כמו הדיזל חוץ מהמנוע והגיר כמובן, אם הרכב טופל כראוי לא צריכה להיות בעיה, רוב הבעיות בגיר נובעות גם מצמת חשמל שעוברת קרוב לאגזוז, המקסימום שים כסף בצד לשיפוץ גיר...

לגבי הדיזל-סיפור אחר, צריך למצוא רכב שמטופל פיקס בלי שחסכו עליו, חסכו עליו=ההוצאות עליך!
לדעתי האמינות שלו עלתה בכמה רמות במיוחד אחרי שיצא מ"החסות" של umi שהורידו אותו לריצפה בגלל כל שטות של 200 שח אטמי גומי החליפו ראש מנוע!
אין ספק שצריך להקפיד לטפל בזמן, החלפת שמנים ופילטרים ולא לחפף(מזרקים הידראולים), להקפיד על נוזלים וכו', אבל אם אתה יודע נניח-שהטרופר שקנית עבר את כל הטיפולים שצריך ב x ק"מ כולל החלפת אטמים, אז יש לך ראש שקט ל y ק"מ וזה בדוק.
מי שיגיד לך להסניף רדיאטור כל יום הוא נרקומן!

נדב ש.
26-10-14, 19:46
אני בכל מקרה הייתי פוסל את הטרופר בגלל הטרנספר הנמוך וה IFS הרכרוכי שמחייב מתיחה אגרסיבית של מוטות הפיתול מה שגורם להקשחת הרכב וחווית נסיעה זוועתית (במיוחד בהשוואה לדיסקו....).

אני יכול למנות עכשיו על 10 אצבעות מה חסרונות בדיסקו שלך....

הטרנספר אולי נמוך(וזה לא הטרנספר אלא המיגון שלו, הבליטה שאתה רואה, וניתן להחליף למיגון אחר), אבל עוד לא ראיתי שמישהו דפק טרנספר בטרופר בגלל נזק, בכל מקרה הוא לא נמוך יותר מרכבים אחרים.
ה IFS בטרופר רכרוכי?? לא יודע באיזה עוד מתלים ניפרדים ניתקלת אבל רכרוכי הוא בטח שלא ובטח שבהשוואה לאחרים שאני מכיר ומקרוב מאוד!
מה לעשות שלא כל ה SUV הם עם סרן חי קידמי כי יוצרו קודם כל לכביש, אחד הנסיעות הכי נוחות וטובות זה בטרופר לדעתי, כמובן שסטנדרטי, אבל גם כשמגביהים הנסיעה לא גרועה ואפילו נוחה.
לא צריך מתיחה אגרסיבית של מוטות פיתול כדי להגביה, סה"כ 5 ס"מ, וגם מי שמגביה יותר מיזה יש פתרון לכל דבר, כמובן שזה עולה כסף.

amit1
26-10-14, 20:51
לא בדיסקו עיסקנן למרות שאני מאוד מאוד מרוצה מהרכב. כל מה שכתבתי על הטרופר מבוסס על נסיון אישי והיכרות מעמיקה של הרכב. לא הייתי ממליץ לאף אחד מחברי להתקרב למנוע 3 ליטר שהיתרון הבולט שלו הוא ביכולתו לייצר אמולסיות ייחודיות / מיונז על בסיס נוזל קירור/שמן סינטטי/סולר...( במקרה הטוב...)

נדב ש.
26-10-14, 21:21
נדב,
אם ישר תתנפל עליו ותאסור לומר את המילה, סביר להניח שהוא יעשה דווקא וימשיך לסנן בשקט בלי סוף "בן ז&&ה .... "
אם לא תתייחס ודווקא תתעלם, סביר להניח שזה יעבור לו. לכן זה נקרא הכחדה של התנהגות .

העניין הוא שהתאוריה עובדת על ילדים (גם זה לא תמיד), על גדולים זה דורש התמדה יתרה ...

בהצלחה
רענן

במקרה הזה.... ניראה אבוד... חחחחח

shaul999
27-10-14, 06:28
תודה על התשובות

נדב אמרת שבשביל דיזל טוב צריך למצוא כלי שלא חסכו עליו, יש לי איך לבדוק את זה אובייקטיבית, בלי להאמין לדברי המוכר או לספר הטיפולים? כלומר יש דברים שאפשר לבדוק שיעידו על מידת הבלאי הבלתי סביר?

בנוסף עד איזה קילומטראז' לחפש? אין לי פרופורציות בדיזל, מנוע 3.0 שעבר 500 אק"מ זה על גבול ה"גמור"? או שעדיין יש לו 200 נוספים בכיף? (בהנחה שטופל כראוי, אני מדבר על איזה כלים לבדוק בכלל ולאיזה לא להתקרב רק מהקילומטראז')

נדב ש.
27-10-14, 07:43
תודה על התשובות

נדב אמרת שבשביל דיזל טוב צריך למצוא כלי שלא חסכו עליו, יש לי איך לבדוק את זה אובייקטיבית, בלי להאמין לדברי המוכר או לספר הטיפולים? כלומר יש דברים שאפשר לבדוק שיעידו על מידת הבלאי הבלתי סביר?

בנוסף עד איזה קילומטראז' לחפש? אין לי פרופורציות בדיזל, מנוע 3.0 שעבר 500 אק"מ זה על גבול ה"גמור"? או שעדיין יש לו 200 נוספים בכיף? (בהנחה שטופל כראוי, אני מדבר על איזה כלים לבדוק בכלל ולאיזה לא להתקרב רק מהקילומטראז')

איך לבדוק? ראשית מבט כללי על הרכב(ולעיתים גם על המוכר) ייתן לך אינדיקציה טובה, תבדוק שהצינורות מים, וואקום בתא מנוע מקוריים,אין דברים תלויים עם אזיקונים, בנדים של הצנרת, אין ניתוקים ומעקפים, צמות החשמל במקום ולא קרועות ובלויות, אפשר לזהות(לא כל אחד יכול) עייפות על הברגים של בית המצערת ומכסה שסתומים, דבר שיעיד על היתעסקות יתרה בתוך העיניינים שם...
וכמובן היסטוריה כללית ב UMI מה עבר הרכב, כמובן שהרבה כבר לא מטפלים שם...

יש טרופרים עם ק"מ של 500 וגם 600, יש כאלה שהחליפו בק"מ הזה כבר מנוע ואז הוא עם מעט ק"מ(ייבוא מחו"ל), אבל תחשוב מה זה אומר על שאר המכלולים? גיר, סרנים וכו', גם הם מתעייפים מתישהו...
אפשר למצוא טרופר מטופל גם עם חצי מהק"מ הזה, סביבות ה 300K -/+ ואם הוא טוב הוא ייסע גם עד 600K בלי בעיה עם טיפול נכון.

בהצלחה.

ronaldo
27-10-14, 09:37

היי עמית,

בתקופה שהיה לך את הטרופר רוב המוסכים\מכונאים לא ידעו מספיק על המנוע 4JX1 3.0 דיזל, שלא לדבר על בעלי הטרופרים.
אני בהרגשה שהיו המון החלפות של ראש מנוע ומנוע לא נדרשים שבוצעו מחוסר ידע\שיקולי כדאיות כספית שגויים.
היום יש בסיס ידע גדול על הרכב - גם באינטרנט -ומכונאי \ חובב יכול לתחזק ולתקן מנוע זה בצורה שפויה.
ראה דוגמה של הקישור על לחץ השמן שפורסם סמוך דיון זה.

דורש ידע, אבל זה לא ימי הפאניקה של בעלי הטרופר דיזל שהכרתה.

לחפש רכב טוב לקניה לא קל כי, "שיחקו" הרבה במנועים\ החליפו ... אבל המחיר שלו כל כך נמוך שמאפשר השקעה ליישור קו במנוע.
אבל עדיין יש גם טרופרים "שלמים" שטופלו היטב.
כידוע לך אני עם שלי 13 שנים, עם מספר תקלות בודדות.

ronaldo
27-10-14, 10:06

טרנספר
נכון שהוא בולט ונראה מעצבן, אבל גם מגיע עם מיגון מקורי טוב ומספק.
כמו שנדב ציין, לאחר הגבהה שפויה - אצלי זה 4.5ס"מ - לא נתקלתי בפגיעות בטרנספר בטיולים שעשיתי (אתה יכול להציץ בסרטונים שבחתימה).
בתקופה האחרונה הגבהתי עוד טיפה ע"י צמיגים - 1.2-1.5ס"מ.

IFS הרכרוכי שמחייב מתיחה אגרסיבית של מוטות הפיתול
לא נתקלתי בבעיה.
מוטות הפיטול המקוריים נמתחו להגבהה 4.5ס"מ סבירים, שעוד מאפשרים מהלך מתלה טוב.
מי שנסע איתי בשטח מהלל את הנוחות (בולמי toughdog)

דיברנו שנפגש כי רציתי לראות וללמוד על הדיסקו שלך,
אז יהיה לך הזדמנות גם לסיבוב בטרופר !

shaul999
27-10-14, 11:48
תבדוק שהצינורות מים, וואקום בתא מנוע מקוריים,[...], בנדים של הצנרת

לא כ"כ הבנתי, אתה יכול להסביר?

צינורות מים, וואקום בתא מנוע - לא הבנתי, מה זה אומר? ואיך בודקים את זה?
בנדים כנ"ל, לא מובן לי

בנוסף, בתגובות קודמות שלך (ובקישורים ששמת בשרשור) דיברת על כל מיני אטמים שחשוב להחליף אותם כל X ק"מ (בין היתר כדי למנוע את הבעיה עם ערבוב הסולר במי הקירור, אבל לא רק), יש דרך לבדוק שלא נגרם נזק שקשור לדברים האלה?

שולץ האיום
27-10-14, 12:03

בנדים כנ"ל, לא מובן לי

בנוסף, בתגובות קודמות שלך (ובקישורים ששמת בשרשור) דיברת על כל מיני אטמים שחשוב להחליף אותם כל X ק"מ (בין היתר כדי למנוע את הבעיה עם ערבוב הסולר במי הקירור, אבל לא רק), יש דרך לבדוק שלא נגרם נזק שקשור לדברים האלה?

מהתגובה שלך אפשר להבין שאין לך ידע בסיסי ויכולת לבדוק או לנסות לתקן מכלולים.
אני רוצה שתדע שעליך להתכונן להוצאות לא מבוטלות במוסכים, באופן טבעי תחזוקה של כלים כאלה (ג׳יפ) בשנתונים האלה היא הוצאה לא זולה.
אני מבין שמחיר הקנייה מפתה, אני לא מנסה להוריד אותך חלילה מהעניין, רק מייעץ להתכונן, שלא תופתע יותר מידי ולא תתבאס.

shaul999
27-10-14, 12:17
נכון, באמת אין לי, יש מוסכניק שאני מאוד סומך עליו (מהיכרות אישית) שאני מתכוון להגיד לו את כל הדברים האלה ושיראה לי או יסביר לי איך ומה לבדוק (במידה ולא יתאפשר לי להביא אליו את הכלי שאני אבדוק, מסיבות של מרחק). בלי קשר, אני רוצה ללמוד, אבל את זה עושים רק בידיים ובשביל זה צריך כלי כדי לעבוד עליו (כל עוד אני לא בקטע של לעבוד במוסך). אני מניח שאפשר גם לעשות קורס או משהו אבל אז גם צריך להזהר אצל מי עושים וכו'.

נדב ש.
27-10-14, 13:22
מהתגובה שלך אפשר להבין שאין לך ידע בסיסי ויכולת לבדוק או לנסות לתקן מכלולים.
אני רוצה שתדע שעליך להתכונן להוצאות לא מבוטלות במוסכים, באופן טבעי תחזוקה של כלים כאלה (ג׳יפ) בשנתונים האלה היא הוצאה לא זולה.
אני מבין שמחיר הקנייה מפתה, אני לא מנסה להוריד אותך חלילה מהעניין, רק מייעץ להתכונן, שלא תופתע יותר מידי ולא תתבאס.

"שולץ" צודק, אם אין לך את הידע מה ואיך לבדוק מומלץ לגשת עם מי שיש לו ניסיון ומכיר את הכלי.
לא הרבה מכונאים מכירים אותו והדעה הרווחת שנוכחת להכיר גם כאן היא "חרא אוטו" או "חרא מנוע", וזה נובע מחוסר היכרות איך המנוע הזה עובד.
לצורך העיניין כדי לסבר לך את האוזן אין במנוע הזה משאבת הזרקה קונבנציונלית, כבר ניתקלתי במכונאים שחיפשו אותה ולא מצאו :-)...
המנוע עובד בצורה אחרת לגמרי ממה שמכירים, מזרקים הידראוליים ולחץ שמן, שתי מעגלי שמן קטן וגדול ושתי משאבות, האחת לחץ שמן גבוה למזרקים, הסולר מוזרק ישירות לראש ע"י צינורית, ובזה חסכת שיפוצים וכיוונים של משאבת הזרקה "רגילה", קשה להסביר דרך מקלדת ולכן אם תירצה אשלח לך טלפון בפרטי ואסביר בכייף.
בכל אופן, חוזר לדיברי שולץ, אם אין לך כלים וידע(שידע אפשר לסדר דרך הרבה קריאה בפורומים והורדת ספר רכב מהפורום ולהתחיל לחרוש, אני מכיר חברים עורכי דין וסוכני ביטוח שלא פחדו וליכלכו את הידיים והיום מטפלים לבד ומבסוטים אש).
כל זה כמובן כדי להנות בעבודה עצמית על הרכב וגם לחסוך כמה שקלים, ככה נישאר יותר תקציב לטיולים :-)

בנדים כנ"ל, לא מובן לי

תקרא בקישור ששמתי המאמר של עופר, יש שם ירידה לפרטים איך ולמה לגבי האטמים.

שים לב בתמונה, בית המצערת שדיברתי עליו, מחשב הרכב עם הצמות, צינור מים עליון שהרבה חוסכים ושמים תחליפי שלא מתאים מבחינת הכיפוף, קופסת הפיוזים שאין אילתורים, צינור טורבו ששלם ולא קרוע(נוטה להיתבלות אחרי 10 שנים ועולה כ 800 ש"ח), EGR שלא מנותק וכל צנרת הוואקום מתחתיו שתקינה ובלי מעקפים...
92453

צמת המזרקים שיוצאת ממכסה השסתומים:
92454
שים לב כנ"ל, שלם ולא שבור/חתוך/מאולתר

זה על קצה המזלג...

נכון, באמת אין לי, יש מוסכניק שאני מאוד סומך עליו (מהיכרות אישית) שאני מתכוון להגיד לו את כל הדברים האלה ושיראה לי או יסביר לי איך ומה לבדוק (במידה ולא יתאפשר לי להביא אליו את הכלי שאני אבדוק, מסיבות של מרחק). בלי קשר, אני רוצה ללמוד, אבל את זה עושים רק בידיים ובשביל זה צריך כלי כדי לעבוד עליו (כל עוד אני לא בקטע של לעבוד במוסך). אני מניח שאפשר גם לעשות קורס או משהו אבל אז גם צריך להיזהר אצל מי עושים וכו'.

אני מקווה שהמוסכניק מכיר את הרכב אחרת זה ביזבוז זמן....בלי לפגוע חלילה...

אני ממליץ לך לקחת זמן חופשי עם כוס קפה ולשבת וליקרוא(גם פורום בחו"ל 4WD AUSTRALIA), מה ואיך לבדוק, וגם איך לטפל.

בכל מקרה אם תירצה ייעוץ חינם בכייף, הכי חשוב לא למהר, תסמן לך כמה כלים ותבדוק אותם ורק לבסוף תחליט.

shaul999
27-10-14, 18:13
תודה רבה על העזרה, בהחלט אני מתכוון לשבת עם כוס קפה ולקרוא ולהבין מה שאפשר לפני שאני בודק רכב כלשהו. אני לא יודע כמה המוסכניק מבין בטרופר דיזל (אני צריך לשאול אותו באמת), אבל הוא מכונאי ממש טוב וחשבתי שמספיק שאני אגיד לו את הדברים שאתם אמרתם והוא כבר יבין לבד איך לבדוק. אבל אולי באמת זה לא אופטימלי ועדיף לי ללמוד כמה שיותר לפני שאני ניגש לכל זה. בשביל זה שאלתי פה בפורום :)

הבעיה שנתקלתי בה כשקראתי את מה שקישרת אליו קודם זה שאין לי מספיק ידע בשביל לחבר את המושגים שאני קורא עליהם לחלקים עצמם כשמסתכלים על מנוע. אבל עכשיו התמונה שלך באמת עזרה לי לעשות קצת סדר, אני מקווה שזה יהיה מספיק בשביל להתקדם משם עם חומרי הקריאה.

האם אתה מגיע למפגש שטח כלשהו בעתיד הנראה לעין? אם אתה מגיע למשהו כזה ואם תהיה במצב רוח לחפור לי קצת אז יהיה נחמד אולי לפתוח את מכסה המנוע של הרכב שלך ולראות בעיניים על מה להסתכל ברכב פוטנציאלי. וכן, ראיתי כבר שיש לך רכב למכירה אבל שלך כבר עם כל התוספות ודווקא בא לי לקנות כלי "בתולי" ולשים לבד רק מה שאני צריך, אם אני צריך, אז אני מתנצל שאני לא ממש שוקל את הרכב שלך בתור אופציה :)

שתי שאלות שמדגדג לי לשאול כבר עכשיו:

1. EGR - ממה שקראתי בויקיפדיה, על פניו נראה שדווקא הוא לא תורם מי יודע מה. כלומר הבנתי את החלק של הטמפרטורה, שהגזים המוחזרים הם כבר חמים אז לא צריך להשקיע אנרגיה בלחמם אותם, אחלה, אבל הוא כן מכניס אדים שרופים לתוך תא השריפה ומוריד את היעילות של כל העניין, לא? איזה נזק ארוך-טווח ייגרם למנוע בגלל ניתוק ה- EGR? (כמובן שזה לא טוב מבחינת זיהום, אבל לא בכך עסקינן כרגע)

2. בנושא אחר, שאלתי בפורום של הייעוץ לפני קניה ולא קיבלתי תשובה ברורה, ג'אנטים - האם הטרופר מגיע במקור עם ג'נטים 15"? או שבשביל להגדיל את הגלגלים למידה הנפוצה (31 על ג'נט 15) אצטרך להחליף ג'נטים? זה יהווה שיקול בקניית כלי כלשהו

איל מ
27-10-14, 20:24
הגודל המקורי של הגלגלים של הטרופר הוא אחלה ומספיק לכל טיול שמטרתו אינה עבירות נטו. להגדיל מידת גלגל (לא מדבר מבחינה חוקית) אפשר גם עם הג'אנט המקורי של 16 והסיבה שעוברים ל-15 (שוב, נעזוב את החוקיות בצד) היא כדי לקבל על אותו גודל גלגל (סופי) יותר "אוויר" שאיתו ניתן לשחק. לדבר הזה כמובן מחיר בכביש.

amit1
27-10-14, 21:05
היי עמית,

בתקופה שהיה לך את הטרופר רוב המוסכים\מכונאים לא ידעו מספיק על המנוע 4JX1 3.0 דיזל, שלא לדבר על בעלי הטרופרים.
אני בהרגשה שהיו המון החלפות של ראש מנוע ומנוע לא נדרשים שבוצעו מחוסר ידע\שיקולי כדאיות כספית שגויים.
היום יש בסיס ידע גדול על הרכב - גם באינטרנט -ומכונאי \ חובב יכול לתחזק ולתקן מנוע זה בצורה שפויה.
ראה דוגמה של הקישור על לחץ השמן שפורסם סמוך דיון זה.

דורש ידע, אבל זה לא ימי הפאניקה של בעלי הטרופר דיזל שהכרתה.

לחפש רכב טוב לקניה לא קל כי, "שיחקו" הרבה במנועים\ החליפו ... אבל המחיר שלו כל כך נמוך שמאפשר השקעה ליישור קו במנוע.
אבל עדיין יש גם טרופרים "שלמים" שטופלו היטב.
כידוע לך אני עם שלי 13 שנים, עם מספר תקלות בודדות.
אהלן רולאנדו,
אם הייתי מחפש טרופר, את שלך הייתי קונה בעיניים עצומות...אבל המקרה שלך נדיר, נדיר מאוד כי טיפלת ברכב נכון מיומו הראשון.
בכל מקרה, מי שמעוניין לקנות טרופר דיזל צריך לעשות זאת בזהירות רבה ולחפש טרופר "בתול" כמו שלך ולא להשתכנע שלא קיימת בעיה במנוע....

נדב ש.
28-10-14, 09:22
אהלן רולאנדו,
אם הייתי מחפש טרופר, את שלך הייתי קונה בעיניים עצומות...אבל המקרה שלך נדיר, נדיר מאוד כי טיפלת ברכב נכון מיומו הראשון.
בכל מקרה, מי שמעוניין לקנות טרופר דיזל צריך לעשות זאת בזהירות רבה ולחפש טרופר "בתול" כמו שלך ולא להשתכנע שלא קיימת בעיה במנוע....

אתה צודק בהחלט, ושים לב לתגובות שלי לגבי בדיקות ואני מדגיש את הנושא, לא אמרתי ולא הכחשתי שיש בעיה, פשוט למה שאתה קורא "בעיה" אני קורא "בלאי", למה? כי גומי מתבלה כמו כל חלק אחר ברכב, ולכן צריך לעקוב לטפל ולהחליף כשצריך.

הגודל המקורי של הגלגלים של הטרופר הוא אחלה ומספיק לכל טיול שמטרתו אינה עבירות נטו. להגדיל מידת גלגל (לא מדבר מבחינה חוקית) אפשר גם עם הג'אנט המקורי של 16 והסיבה שעוברים ל-15 (שוב, נעזוב את החוקיות בצד) היא כדי לקבל על אותו גודל גלגל (סופי) יותר "אוויר" שאיתו ניתן לשחק. לדבר הזה כמובן מחיר בכביש.

הגודל המקורי מקביל ל 29", זה סביר, הבעיה יותר בעיני זה שהצמיג צר ולא מאפשר הורדת אוויר מסיבית מחשש לפריקת צמיג או קרע בדופן, אין בעיה במודלים מ 99" ומעלה לרשום מידה 31" ברישיון בלי בעיה, מקבלים אישור מ umi במקרה הצורך.

תודה רבה על העזרה, בהחלט אני מתכוון לשבת עם כוס קפה ולקרוא ולהבין מה שאפשר לפני שאני בודק רכב כלשהו. אני לא יודע כמה המוסכניק מבין בטרופר דיזל (אני צריך לשאול אותו באמת), אבל הוא מכונאי ממש טוב וחשבתי שמספיק שאני אגיד לו את הדברים שאתם אמרתם והוא כבר יבין לבד איך לבדוק. אבל אולי באמת זה לא אופטימלי ועדיף לי ללמוד כמה שיותר לפני שאני ניגש לכל זה. בשביל זה שאלתי פה בפורום :)

הבעיה שנתקלתי בה כשקראתי את מה שקישרת אליו קודם זה שאין לי מספיק ידע בשביל לחבר את המושגים שאני קורא עליהם לחלקים עצמם כשמסתכלים על מנוע. אבל עכשיו התמונה שלך באמת עזרה לי לעשות קצת סדר, אני מקווה שזה יהיה מספיק בשביל להתקדם משם עם חומרי הקריאה.

האם אתה מגיע למפגש שטח כלשהו בעתיד הנראה לעין? אם אתה מגיע למשהו כזה ואם תהיה במצב רוח לחפור לי קצת אז יהיה נחמד אולי לפתוח את מכסה המנוע של הרכב שלך ולראות בעיניים על מה להסתכל ברכב פוטנציאלי. וכן, ראיתי כבר שיש לך רכב למכירה אבל שלך כבר עם כל התוספות ודווקא בא לי לקנות כלי "בתולי" ולשים לבד רק מה שאני צריך, אם אני צריך, אז אני מתנצל שאני לא ממש שוקל את הרכב שלך בתור אופציה :)

שתי שאלות שמדגדג לי לשאול כבר עכשיו:

1. EGR - ממה שקראתי בויקיפדיה, על פניו נראה שדווקא הוא לא תורם מי יודע מה. כלומר הבנתי את החלק של הטמפרטורה, שהגזים המוחזרים הם כבר חמים אז לא צריך להשקיע אנרגיה בלחמם אותם, אחלה, אבל הוא כן מכניס אדים שרופים לתוך תא השריפה ומוריד את היעילות של כל העניין, לא? איזה נזק ארוך-טווח ייגרם למנוע בגלל ניתוק ה- EGR? (כמובן שזה לא טוב מבחינת זיהום, אבל לא בכך עסקינן כרגע)

2. בנושא אחר, שאלתי בפורום של הייעוץ לפני קניה ולא קיבלתי תשובה ברורה, ג'אנטים - האם הטרופר מגיע במקור עם ג'נטים 15"? או שבשביל להגדיל את הגלגלים למידה הנפוצה (31 על ג'נט 15) אצטרך להחליף ג'נטים? זה יהווה שיקול בקניית כלי כלשהו

אני מניח שאני יגיע לאיזה מפגש כשיהיה, בכל מקרה אתה מוזמן בכייף לכוס קפה וגם לסיבוב, תראה בדיוק מה צריך לבדוק ונחפור אחד לשני גם....

נכון אני מוכר את הטרופר(עדיין קשה לי לעכל) אבל הכלי שלי לא לכל אחד, מי שמבין יודע, הוא באמת מושקע מכל טוב ומטופל בקפידה בלי לחסוך, מי שמחפש כלי משפוצר ומוכן זה הכלי, שמתי לב שזה לא הכיוון שלך ובגלל זה גם לא הצעתי אותו....
EGR חלק מתפקידו להוריד את טמפ' הבעירה, למה זה חשוב במנוע הזה? כי יש בו אטמים במזרקים בתוך הראש וכשמנתקים את ה egr טמפ' הבעירה עולה בכ 500 מעלות(ככה טוענים), וזה יוצר יותר סיכוי לפריצת אטמים, אם במקום 150 אלף ק"מ היית צריך להחליף, אז כשה egr מנותק זה יהיה בתקופה יותר קצרה....

טרופר מגיע מקורי עם מידה 245/70/16

raanan
28-10-14, 13:05
אין בעיה במודלים מ 99" ומעלה לרשום מידה 31" ברישיון בלי בעיה, מקבלים אישור מ umi במקרה הצורך.
כבר לא !
הם נותנים תמיכה עד 10 שנים אחורה.
דהיינו, טרופר שנת 2004 (שנת דגם אחרונה) עדיין יקבל אישור מהם עבור 31" , שנתונים מתחת, דבר ללאמפה ...

רענן

amit1
28-10-14, 16:26
נדב,

בהצלחה
רענן

רענן,
אני ממש נהנה לשמוע את הידענות המוחלטת והפסקנית שלך בכל תחום עלי אדמות.....ממש ייחודי, איש אשכולות, כל הכבוד.
לענייננו, את הטרופר 3 ליטר אני מכיר טוב ואפילו טוב מאוד ולא מהקלדה ובירבורים פסיאודומיקצועיים בתהליכי זרימה ותרמודינמיקה אלא משימוש אינטנסיבי....ואפילו יצא לי לשוחח עם קטרפילר וקולגות באוסטרליה ולהכיר עד כמה חברת UMI היא חברה רצינית בשוק המקומי.
אני שומע הרבה ינוקות שמתבטאים בנושא אממה, הרבה הם לא מבינים לא בטרופר ולא ברכבי שטח כולל אלו שטוענים שהטרנספר בטרופר לא נמוך (והבעיה במגן) ...שהמנוע משובח...שהפרונט הקדמי לא "מגעגע" בשטח טכני.....ושמתיחת מוטות הפיתול והגבהת הפרונט ב 5 ס"מ לא משפיעים על הרכב (לרעה) .
להערכתי אתה ושאר הינוקות נמצאים בשלב הנקרא אוטוסוגסטיה (http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%90%D7%95%D7%98%D7%95%D7%A1%D7%95%D7% 92%D7%A1%D7%98%D7%99%D7%94)
בהצלחה.נ.ב
מי שרוצה חיים שקטים ללא מיונז פיקנטי ומנוע שעולה לטורים אינסופיים ומתאדה סתם כך ללא אזהרה שיירחק מהדיזל 3 ליטר.

ofervan
18-12-14, 00:36
רענן - קיבלתי השבוע אישור מ-UMI לצמיגים 31, בלי כל בעיה. אפילו לא דיברתי איתם, הכל דרך מיילים... מדובר בטרופר דיזל ידני 2002. אגב, המידה הזו מאושרת על ידי היצרן, כך שאין סיבה ל-UMI שלא לתת אישור.

raanan
18-12-14, 16:46
רענן - קיבלתי השבוע אישור מ-UMI לצמיגים 31, בלי כל בעיה. אפילו לא דיברתי איתם, הכל דרך מיילים... מדובר בטרופר דיזל ידני 2002. אגב, המידה הזו מאושרת על ידי היצרן, כך שאין סיבה ל-UMI שלא לתת אישור.
יפה מאד !
כנראה שההנחיה הדיבלית של לא לטפל לרכבים שמעל 10 שנים הייתה גחמה רגעית .

רענן

shaul999
20-12-14, 11:50
אוקי, איזה קטע שהקפצתם את השרשור עכשיו כי בדיוק באתי להגיב

הפרויקט הושהה קצת, אבל בקרוב אני אתחיל לקדם עניינים

בתור צעד ראשון ישבתי וקראתי את כל החומר שמצאתי דרך הפורום הזה, כולל הכתבה המקורית באנגלית של הבחור האוסטרלי. הכל הרבה יותר ברור לי עכשיו כמובן.

עולות לי כמה שאלות לפני שאני ניגש להסתכל על רכבים:

נניח אני בודק רכב, איך אני מוודא שהמזרק עבר את הריקול של 2007? (ריקול של 2005 מזהים לפי S/N מעל 519266, ריקול מ-2007 היה לסדרה הראשונה של המזרקים, איך מזהים את הסדרה הראשונה?)

מה זה הכוסית? לא ראיתי התייחסות לזה בכתבה באנגלית, או שמשתמשים שם במונח באנגלית שלא ידעתי את התרגום שלו. מה צריך לבדוק בקשר אליה?

אז בעצם נניח שהיו בעיות במנוע שאני בודק בגלל מזרק בעייתי, האם זה אומר לא לקנות את הרכב? או שאפשר לקנות אותו ולהחליף מזרקים (וצנרת קירור) וזה יהיה בסדר? כלומר האם נוצר נזק ארוך-טווח (חוץ מצנרת הקירור)?

שרוול משופר - איך בודקים שיש אותו? ואם אין אז איזה נזק ארוך טווח לבדוק?

איך אני בודק את גובה השמן (לוודא שהוא לא עולה בגלל תוספת סולר)? בדיקה רגילה של שמן במנוע?

אטם נחושת במזרק - איך אני בודק שהוחלף כראוי?

נדב ש., אתה הצעת לי לקפוץ ולראות בעצמי איך זה נראה, אני מתכוון לנצל את ההצעה :) אז אם חלק מהתשובות עדיף פשוט לראות בעיניים במקום להסביר בפורום אז סבבה

wonderd
20-12-14, 19:53
לדעתי אין לך שום דרך לדעת מה קורה בתוך המזרקים/שרוולים. שתי דרכים לדעת איזה מזרקים יש ברכב - דרך חיבור למחשב במוסך. או ע"פ היסטוריה של הרכב ב UMI אם המנוע מקורי.
שמן/מים - צריך לזהות ריח של סולר במים, בשמן לא בטוח שאתה יכול לזהות בבדיקה רגעית חד פעמית אלא אם יש סימנים כשמוציאים את המדיד

נדב ש.
21-12-14, 21:57
אוקי, איזה קטע שהקפצתם את השרשור עכשיו כי בדיוק באתי להגיב

הפרויקט הושהה קצת, אבל בקרוב אני אתחיל לקדם עניינים

בתור צעד ראשון ישבתי וקראתי את כל החומר שמצאתי דרך הפורום הזה, כולל הכתבה המקורית באנגלית של הבחור האוסטרלי. הכל הרבה יותר ברור לי עכשיו כמובן.

עולות לי כמה שאלות לפני שאני ניגש להסתכל על רכבים:

1.נניח אני בודק רכב, איך אני מוודא שהמזרק עבר את הריקול של 2007? (ריקול של 2005 מזהים לפי S/N מעל 519266, ריקול מ-2007 היה לסדרה הראשונה של המזרקים, איך מזהים את הסדרה הראשונה?)

2.מה זה הכוסית? לא ראיתי התייחסות לזה בכתבה באנגלית, או שמשתמשים שם במונח באנגלית שלא ידעתי את התרגום שלו. מה צריך לבדוק בקשר אליה?

3.אז בעצם נניח שהיו בעיות במנוע שאני בודק בגלל מזרק בעייתי, האם זה אומר לא לקנות את הרכב? או שאפשר לקנות אותו ולהחליף מזרקים (וצנרת קירור) וזה יהיה בסדר? כלומר האם נוצר נזק ארוך-טווח (חוץ מצנרת הקירור)?

4.שרוול משופר - איך בודקים שיש אותו? ואם אין אז איזה נזק ארוך טווח לבדוק?

5.איך אני בודק את גובה השמן (לוודא שהוא לא עולה בגלל תוספת סולר)? בדיקה רגילה של שמן במנוע?

6.אטם נחושת במזרק - איך אני בודק שהוחלף כראוי?

נדב ש., אתה הצעת לי לקפוץ ולראות בעצמי איך זה נראה, אני מתכוון לנצל את ההצעה :) אז אם חלק מהתשובות עדיף פשוט לראות בעיניים במקום להסביר בפורום אז סבבה

עשית סלט...
1.ריקולים בודקים בחברה, כעקרון רכב שלא עבר ריקול(במקרה הזה הריקול הוא בטיחותי אז חייב לבצע)לא יחודש טסט.

2.הכוסית זה ה INJECTOR SLEEVE , שרוול המזרק שיושב בתוך הראש ועליו יש אטמי גומי שמפרידים בין הנוזלים בראש.

3.מה זה בעיות בגלל מזרק בעייתי? כמעט בכל טרופר שתבדוק היסטוריה תהיה חוץ מריקול מזרקים החלפות מזרקים נוספות עקב תקלות בהם(וזה בסדר), הן חשמליות והן מכאניות, המזרק בנוי משתי חלקים חשמלי ומכני. דווקא מאלה שאין היסטוריה הייתי יותר מודאג כי כניראה טיפלו במוסכים חאפרים או לך תדע איפה.

4.מה זה שרוול משופר ואיפה קראת/שמעת?

5.אחד מהריקולים היה בגלל אטם פנימי במזרק שמפריד בין השמן בראש המזרק לבין הסולר שמוזרק מגוף המזרק, האטם היה ניפרץ וגורם לסולר לעבור לשמן, מה שהיה גורם להרס מנועים שלמים, טופל, עבר מן העולם, למרות שעדיין יש ייבוא של מנועים שלא עברו בחו"ל את הריקול(מעטים מאוד) ואם שתלו אותם בלי לבדוק מספרי מזרקים אז יכול לקרות מעבר כזה.

6. לא ניתן לבדוק, עדיף להחליף בערך כל 150K.

אתה עדיין מוזמן. :-)

shaul999
05-01-15, 00:00
עשית סלט...
1.ריקולים בודקים בחברה, כעקרון רכב שלא עבר ריקול(במקרה הזה הריקול הוא בטיחותי אז חייב לבצע)לא יחודש טסט.

2.הכוסית זה ה INJECTOR SLEEVE , שרוול המזרק שיושב בתוך הראש ועליו יש אטמי גומי שמפרידים בין הנוזלים בראש.

3.מה זה בעיות בגלל מזרק בעייתי? כמעט בכל טרופר שתבדוק היסטוריה תהיה חוץ מריקול מזרקים החלפות מזרקים נוספות עקב תקלות בהם(וזה בסדר), הן חשמליות והן מכאניות, המזרק בנוי משתי חלקים חשמלי ומכני. דווקא מאלה שאין היסטוריה הייתי יותר מודאג כי כניראה טיפלו במוסכים חאפרים או לך תדע איפה.

4.מה זה שרוול משופר ואיפה קראת/שמעת?

5.אחד מהריקולים היה בגלל אטם פנימי במזרק שמפריד בין השמן בראש המזרק לבין הסולר שמוזרק מגוף המזרק, האטם היה ניפרץ וגורם לסולר לעבור לשמן, מה שהיה גורם להרס מנועים שלמים, טופל, עבר מן העולם, למרות שעדיין יש ייבוא של מנועים שלא עברו בחו"ל את הריקול(מעטים מאוד) ואם שתלו אותם בלי לבדוק מספרי מזרקים אז יכול לקרות מעבר כזה.

6. לא ניתן לבדוק, עדיף להחליף בערך כל 150K.

אתה עדיין מוזמן. :-)

למרות שאנחנו כבר אמורים להפגש, רושם כאן גם בשביל עצמי לאח"כ

3. אני מתכוון שלפני שהיה הריקול היו בעיות באטמים (במזרקים או בשרוולים), בכתבה של הבחור האוסטרלי יש טבלא עם מלא בעיות פוטנציאליות מכל אטם ואטם, אז האם לפני שהחליפו את המזרקים זה עלול היה ליצור נזק כלשהו, ואם כן אז איך אני בודק את זה?

4. שרוול משופר - לא יודע, זה משהו שרונאלדו רשם בהודעה הזאת: http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php/14534-%D7%9B%D7%AA%D7%91%D7%94-%D7%9E%D7%A2%D7%A0%D7%99%D7%A0%D7%AA-Trooper-4JX1-3-0-TDI-injectors?p=293951&viewfull=1#post293951

כדי להשלים את אופרת האינג', יש להחליף\לודא שמותקן ה-injector sleeve המשופר.

5. אז בעצם הבעיה הזאת לא רלוונטית יותר? לא צריך לבדוק מדי פעם שהכל בסדר, ואין מה לוודא ברכב שבודקים לפני קניה?

6. אז שוב בנושא של בדיקה לפני קניה, אין לי איך לוודא בעצם שהכל שם בסדר? או שאם הרכב עבר ריקול אז אפשר להניח בסבירות גבוהה שהאטם הוחלף? או שזה לא משנה לבדוק לפני קניה ועדיף אחרי הקניה פשוט לפתוח ולהחליף? אני קצת מבולבל פה...

wonderd
05-01-15, 10:00
תשובות ל 5 ו 6;
הבעיה רלוונטית - צריך/כדאי להחליף כל איזה 60K ק"מ, אפשר למשוך יותר אבל לדעתי ממה שאני קראתי וחפרתי - לא כדאי.
בדיקה לפני קנייה לא ניתנת לביצוע בהקשר הזה - רק לוודא שאין חומרים מעורבבים (שמן-מים-סולר) ואם אין חשבונית עם החלפת אטמים בפועל - כדאי להחליף יזום כחלק מיישור הקו.

נדב ש.
05-01-15, 18:29
תשובות ל 5 ו 6;
הבעיה רלוונטית - צריך/כדאי להחליף כל איזה 60K ק"מ, אפשר למשוך יותר אבל לדעתי ממה שאני קראתי וחפרתי - לא כדאי.
בדיקה לפני קנייה לא ניתנת לביצוע בהקשר הזה - רק לוודא שאין חומרים מעורבבים (שמן-מים-סולר) ואם אין חשבונית עם החלפת אטמים בפועל - כדאי להחליף יזום כחלק מיישור הקו.

מיותר לגמרי.
תשאל את החבר'ה כמה ק"מ הם עושים בשנה ומתי החליפו, העובדות בשטח.

wonderd
05-01-15, 21:18
מיותר לגמרי.
תשאל את החבר'ה כמה ק"מ הם עושים בשנה ומתי החליפו, העובדות בשטח.

השאלה אם כדאי לחכות לתקלה או להחליף יזום..
מכיוון שאני בודק כמעט כל יום שמן ומים (בכל הרכבים שלי דרך אגב) אין לי בעיה לא להחליף יזום, אבל רוב האנשים לא בודקים בכלל או בודקים פעם בחודש ולדעתי לא כדאי להתעורר אחרי שיש נזק גדול ויקר יותר, עדיף להוציא 2000 שקל במוסך, או להחליף לבד ב 500 שקל פעם ב 60K (המספר לפי המלצה מפורום אוסטרלי).
זאת דעתי כמובן ואני רוצה לציין למען הגילוי הנאות שאני לא מומחה ולא עם ניסיון של שנים עם הרכב הזה, סה"כ שנה..

נדב ש.
07-01-15, 10:06
השאלה אם כדאי לחכות לתקלה או להחליף יזום..
מכיוון שאני בודק כמעט כל יום שמן ומים (בכל הרכבים שלי דרך אגב) אין לי בעיה לא להחליף יזום, אבל רוב האנשים לא בודקים בכלל או בודקים פעם בחודש ולדעתי לא כדאי להתעורר אחרי שיש נזק גדול ויקר יותר, עדיף להוציא 2000 שקל במוסך, או להחליף לבד ב 500 שקל פעם ב 60K (המספר לפי המלצה מפורום אוסטרלי).
זאת דעתי כמובן ואני רוצה לציין למען הגילוי הנאות שאני לא מומחה ולא עם ניסיון של שנים עם הרכב הזה, סה"כ שנה..

מכיר את ההמלצה מהאוסטרלים, אממה רובם אם לא כולם כבר נוסעים עם מנוע 4GJ2 3100 ככה שניסיון אין להם כבר עם ה 4JX1 ....לפתוח-לפרק-להחליף כל 60K מה שניקרא להרוג זבוב עם פטיש 5 ק"ג.
אני מכיר כאלה שעושים 50K בשנה בלי בעיה.

shaul999
07-01-15, 10:15
על איזה אטמים בדיוק אתם מדברים עכשיו?

נדב ש.
07-01-15, 12:57
של השרוולי מזרקים.

סוזי המשתוללת
11-01-15, 14:04
.

נדב
כשאתה מתכוון חאפרים אתה מתכוון אלייך ??
האם זה שאתה עושה לבד , מבין מה אתה עושה, אבל אין לך תיעוד מסודר כמו אצל יבואן הופך אותך בהכרח לחאפר - על כל המשמעויות של המילה ??

נדב ש.
14-01-15, 17:00
.

נדב
כשאתה מתכוון חאפרים אתה מתכוון אלייך ??
האם זה שאתה עושה לבד , מבין מה אתה עושה, אבל אין לך תיעוד מסודר כמו אצל יבואן הופך אותך בהכרח לחאפר - על כל המשמעויות של המילה ??

הלוואי וכל מכונאי שמתעסק בטרופר היה מגיע לחצי מהרמה שלי....
בגלל זה הטלפון שלי לא מפסיק לצלצל יום ולילה,(וזה כולל אותך :-) ) וואלה אם היה לי מוסך הייתי מיליארדר לא מליונר!
וזה בלי להישתחצן...

חאפרים זה כאלה שמורידים ראש בגלל אטמי שרוולים ולא מודעים בכלל שקיימים שרוולים בראש!!!
חאפרים זה כאלה שסוגרים מסילה עם מזרקים בלי מומנט ולא לפי הספר!!!
חאפרים זה כאלה שמחליף סטים של מזרקים ועוד למשומשים בלי לבדוק מספר סידרה, לא שהם יודעים מה זה בכלל, בגלל מזרק בודד כי אין להם דרך לדעת איזה מזרק כשל!!!
חאפרים זה כאלה שבגלל חיישן מסילה מחליפים חצי מנוע!!!

להמשיך???????????????????

-->