PDA

צפייה בגרסה מלאה : הכנת תצ"אות אופליין לאורוקס בעזרת MOBAC

tamir128
28-10-14, 00:01
שלום חברים,

לאחרונה ראיתי שגוגל עדכנו את התצ"אות שלהם, לפחות בארץ, אז כמובן שניסיתי לייצר תצ"אות אופליין חדשות ועדכניות.
הבעיה שגוגל כבר חסמה את האפשרות הזו (מי שימצא דרך לעקוף - שיודיע :cool:).

ממש במקרה עליתי על שני פרטים מעניינים:
1. המפות של מיקרוסופט השתפרו מאד, גם בעדכניות וגם באיכות, וממש כמעט מגיעות לרמה של גוגל.
2. עם MOBAC גירסה 1.8 אפשר בקלות להגיע למפות האלו של מיקרוסופט ולייצר תצ"אות של כל הארץ. בלי XML-ים מיוחדים וכיוצ"ב, עד לשכבה 19.

אני יודע שהנושא בכללות מעניין מעט אנשים אז אני לא מפרט מעבר.
מי שמעוניין לייצר כאלו תצ"אות אבל הנ"ל נשמע לו סינית, מוזמן לשאול, ויקבל הדרכה וסיוע.

adi.barda
28-10-14, 06:13
תמיר אתה יכול ליצור מפות של כל העולם גם באמצעות maperitive. ראה מאמר בנושא:
http://www.fullgaz.co.il/home/p/80229/

erezgur
28-10-14, 09:02
אתה יכול ליצור מפות לא מקוונות גם בעזרת אורוקס עצמו. גם כאן, כמו עם MOBAC אתה צריך שיהיו לך הגדרות נכונות לכל מקורות המפה שכבר אינן מסופקות עם הגרסאות האחרונות כדי להימנע מסכסוך משפטי עם גופים כמו גוגל וכו'.

לשמחתי יש לי את ההגדרות הנדרשות לתוכנות אלו, אתה יכול למצוא את ההגדרות הנדרשות ל- OruxMaps בפורום ה-GPS של אתר גרופי, שם דואגים החברים לעדכן בקביעות את כל מקורות המפה האפשריים - ראה את השרשור - http://www.groopy.co.il/forummessage.aspx?messageid=354950, מעניין לקרוא אותו כדי להתרשם מכמות המפות השונות הרלוונטיות למטיילי השטח בארץ (שם כמובן הדגש הינו על רכיבת אופניים בשטח), כאשר קובץ מקורות המפות נשמר בגוגל-גרייב ויש קישורים אליו באותו השרשור.

אם אתה מתעקש לגבי MOBAC - אני מוכן לבדוק בערב אם הקובץ שברשותי תקין ואם לא - לנסות לתקן אותו כדי שיעבוד.

עדי - ההנחיות שפרסמת בקישור שנתת הן להכנת מפת offline מתוך מפות IsraelHiking של סטיד והראל (המפורסמות גם כאן בשרשור נפרד) ובנוסף - הפורמט הסופי שאתה מתאר שם (קובץ RAR הכולל תיקיות עם אריחי מפות לפי רמות הזום) מתאים לתוכנה שפתחת אבל מחייב התאמות לתוכנות אחרות כמו אורוקס, כפי שכתבת שם ללא הסבר נוסף. פותח השרשור התייחס ספציפית למפה עבור אורוקס ע"ס תצלומי הלויין של גוגל.

ארז גור

tamir128
28-10-14, 11:41
ארז, להכין מפות אופליין ע"י אורוקס זו אופציה מוגבלת. בפעם האחרונה שניסיתי התברר כי אתה יכול לבחור רק תחום מוגבל מאד של מפה, ולא כמו שאני אוהב - תצ"א אופליין של כל הארץ שיושבת בטלפון שלי.

מה שהכי הייתי רוצה זה כמובן תצ"א של Google Hybrid. הבעיה היא שכאשר גוגל מרגישים שיש יותר מדי פניות סדרתיות למפה הזו הם מתחילים לבקש captcha בכל פניה מה IP שלך.

שתי אופציות שאני רואה לפתרון העניין:
א. לשנות IP רנדומאלית בכל פניה.
ב. לשלב בתוכנה אלמנט שיודע לענות על captcha.

שתי האופציות דורשות הרבה עבודה ויעלו הרבה זמן בזמן יצירת המפה.

אם יש לך פתרון כלשהו להכנת תצ"א כנ"ל - אני יותר מאשמח לשמוע :cool:.

steed
28-10-14, 12:59
הבעיה המרכזית היא ביצירת ה cache הראשוני של MOBAC. שים לב שאתה קובע זמן מקסימלי בהגדרות. אח"כ כמות העידכונים היא מעטה אם אתה מרענן את המפה כל שבוע. לצורך זה אפשר להשתמש באופציית Download tiles only

על מנת לזרז קצת את מילוי ה cache, אפשר גם להשתמש בפרוקסי לרשת התור (TOR) כדי לשנות IP בכל ריצה.

אם אתה משתמש ב MOBAC, אתה יכול גם להוסיף מעל התצ"ל את שכבת השבילים המסומנים של Israel Hiking Map:
osm.org.il/IsraelHiking/OverlayTiles/$z/$x/$y.png

tamir128
04-11-14, 18:12
זה נשמע מעניין.
איך אני מוסיף את שכבת השבילים ל XML שלי? לא הצלחתי לעשות מפה דו שכבתית.
אשמח לעזרה.

חוץ מזה אני שמח לבשר לעולם שעם קצת ניסוי וטעיה וקצת מזל, הצלחתי לעשות תצ"אות google hybrid של כל הארץ.
לקח זמן אבל היה שווה... :cool:

steed
05-11-14, 09:05
תבדוק את ההסבר כאן:

http://mobac.sourceforge.net/MOBAC/README.HTM#CustomMultiLayerMapSource

המקור הראשון ברשימה הוא הבסיס - גוגל, והמקור שאחריו הוא שכבת השבילים

tamir128
05-11-14, 10:37
הלכתי לפי ההסבר, אבל לא עבד לי.
לא הצלחתי לעשות שום מפה דו שכבתית, לא משנה באיזה מפות השתמשתי :(

steed
06-11-14, 06:53