PDA

צפייה בגרסה מלאה : המלצה לצמיגים

laurentben
28-10-14, 10:40
שלום
אני צריך להחליף צמיגים בסופה 93 ארוך
31x10.5r15 שטח מלה
השאלה שלי איזה חברה מומלץ
תודה

דניאל מאירי
28-10-14, 12:39
שטח מלא.
יכול להמליץ על מקסיס טרפדור.
סביב 680 ליחידה - נותן תמורה טובה למחיר.
דניאל

דרור ברלי
28-10-14, 13:18
כל אחד ימליץ לך על מה שיש לו. גם אני. יש גם צמיגים שאני יכול להמליץ לך להתרחק מהם.

אני מציע לך לבדוק בדפי הנתונים הטכניים שנמצאים באתרי היצרנים. תבדוק כמה דברים חשובים:

1. מס' שכבות בדופן (בצמיגים הזולים בד"כ 2PLY, ביקרים יותר יש בד"כ 3PLY)
2. קוטר הצמיג האמיתי. כן, כולם "31", אבל בפועל יש הבדלים גדולים. זה נע בין 30.4 ל-31.2 בקירוב.
3. רוחב הסוליה. כנ"ל, כולם "10.5", אבל 10.5 מתייחס לרוחב ה"לחיים". רוחב הסוליה נע סביב 8.5. יש יותר ויש פחות. זה קצת פחות קריטי, אבל תבדוק.
4. משקל הצמיג. שוב - יש הבדלים והם משמעותיים. צמיג חזק עם יותר שכבות בד"כ גם כבד יותר. יש לזה משמעויות לטוב ולרע, בכביש ובשטח.
5. מחיר - חשוב לקבל הצע השכוללת מע"מ והתקנה ואיזון וכל הזנבות. לתת מחיר שלא כולל את כל אלה זה סוג של עבודה בעיניים.

כמובן שלעלויות יש משקל גדול. אבל בוא ונאמר שעדיף להשקיע עוד 100-300 שקל בצמיג טוב יותר.

מה שהנחה אותי בבחירה היה דופן חזקה עם 3PLY, קוטר גדול ככל שאפשר, שלא יהיה חד-כיווני, ורעש גילגול נמוך ככל האפשר. אבל זה רק אני.
את הסעיף האחרון קשה לבדוק כשהצמיג לא על האוטו, זה מידע שצריך לקבל מהצמיגאי - מה שמדגיש את חשיבות אמינותו, מקצועיותו ונסיונו של הצמיגאי. ותתפלא - לא כל הצמיגאים מתמחים בצמיגי שטח. רובם גם ינסו לדחוף לך את מה שיש להם במלאי.

אני הקפדתי לרכוש אצל צמיגאי "משלנו" - ג'יפאי, מקצועי, מנוסה ואמין. הידע והנסיון שלו ואיכות השירות (לא פחות חשוב) הם לדוגמה.
בעקבות המלצתו החד משמעית, בחרתי בטויו OPEN COUTRY MT. הוא בעל הקוטר הגדול ביותר מבין צמיגי 31 בשוק, דופן 3PLY חזקה, האחיזה בשטח מדהימה, כמעט לא הגיונית. שקט מאוד בכביש. החסרונות שלו - קצת קשה (מצריך נסיעה בלחץ מעט נמוך יותר), כבד יותר באופן מורגש (מעלה במעט את צריכת הדלק), לא זול (800 ש' לצמיג יהיה מחיר מציאה). לאחרונה גם לא כל כך זמין בשל עניינים פרוצדורליים (תקינה אירופית וכו' לעומת תקינה אמריקאית), לא בדקתי, אבל טוענים שהשיווק התחדש. לטעמי מומלץ, אם המחיר מתאים לך.

שלושה שמנסיוני לא אהבתי:

יוקוהמה גיאולנדר MT - חד כיווני, אחיזה מצויינת כשהוא חדש, אבל הדופן חלשה.
מקסיס בקשוט - צמיג שעובד טוב רק בבוץ. בכל מקום אחר הוא קשה, רועש, אוחז רע בכל מתאר שטח שאינו בוץ. הקוטר והרוחב הקטנים מכולם. המחיר זול והתמורה בהתאם.
מקסיס ביגהורן 762 - הדגם הישן של הביגהורן. פופולרי מאוד, מחיר אטרקטיבי ו"נראה טוב" - בפועל הוא רועש, האחיזה בינונית והבלאי מהיר. לא אהבתי בכלל.

וכמובן כל מיני צמיגים סיניים עלומי שם.

אבל יש גם מותגים לא מוכרים שהם מציאות של ממש. למשל, תברר לגבי צמיגי "אכילס" - צמיג שטח מלא מאד אגרסיבי שמגיע מאינדונזיה, לפחות מהתרשמות חיצונית - סוליה שמתוכננת נכון, הצמיג נראה גדול יחסית למידה שלו והמחיר אטרקטיבי מאוד. אין לי מושג לגבי עמידות לאורך זמן - חבר שנוסע על כאלה כבר כמה חודשים - הצמיגים שלו תפקדו ואחזו מדהים בטיול עבירות קשה שעשינו. אפשר לברר איתו מה הוא חושב.

גיל אסרף
28-10-14, 15:04
באופן אישי אני יכול להמליץ לך על קומו 834, דגם וותיק ואמין של קומו, קל מאוד, רך ויחסית שקט.
זה במידה ואתה מחפש צמיג טוב בתקציב נמוך .

אם התקציב שלך פתוח, toyo open country. ולא שום צמיג אחר.
פשוט צמיג מדהים.

laurentben
29-10-14, 18:10
תודה רבה על התשובות
ועל נתוח המקצועי
אין ספק שאני מרגיש הרבה יותר טוב בשביל לחפש ולהחליט
תודה

ד ו ר ו ן
29-10-14, 21:49
למרות שיש כאן גם דיעות אחרות,
BF/KM2.
אני עם סט שלישי, עמידות גבוהה, אחיזה מעולה, ובלאי נמוך יחסית לצמיג שטח, שאצלי עושה הרבה כביש.
בממוצע, החזיקו 70k קמ לפני שהוחלפו, עם לא מעט בשר.

עוד צמיג בליגה של הגדולים, אבל קשה יחסית להשגה, זה MTR, של גודייר.

-->