PDA

צפייה בגרסה מלאה : שאלה- החלפת בוקסות ,גומיות בקפיצי עלים של סופה.

Guysdan
28-10-14, 21:39
שלום לכולם,
אתמול החלטתי בשעה טובה להחליף את הגומיות או אם תרצו את הבוקסות
של הקפיצים האחוריים. אז קניתי גומיות ( אדומות ) עם הסליבים לצד הקדמי
התחלתי לפרק ולהחליף. ואז להפתעתי אני מגלה כי הברגים שעוברים מהשקל
לתוך הגומיות לא מגיעים לצד השני, ז״א קצרים.
אני מבחין כי הגומיות החדשות, השפה שלהם כנראה יותר רחבה מהגומיות הישנות. ( בשאסי היו שחורות
ובעלה כתומות ) וזה הרחיב לי את המרווח בין שני הפלחים של השקל ( שקל ייצור עצמי )
מה עוד, כשמצאתי כבר בורג ארוך יותר, אני מגלה כי מגיע כסנטימטר אחד לערך מהמיכל דלק (צד שמאל)
קצת מלחיץ...לכן הוספתי כמה שייבות כדי שהבורג לא יגיע למיכל, ראו בתמונה ...
ולשאלות...

1 - האם הגומיות לא מתאימות?
2 - האם ישנם גומיות עם שפה צרה יותר?
3 - האם בסופה ״סטנדרטית״ הברגים של השקלים קרובים למיכל הדלק?
4 - שאלה צדדית, למה אין איזו שייבת אוקולון בין השקל לגומייה כדי להמעיט את החיכוך?

מצורפת תמונה לאחר הרכבת צד אחד92484

yehuda75
28-10-14, 22:28
כעקרון ישנן שני סוגים של בושינגים: קצה שטוח או מקומר. המקומר מתאים למבנה של הנדנדות המקוריות, השטוח מתאים יותר לנדנדות עם שפה שטוחה. הנדנדות שלך נראות ארוכות מאוד ויתכן שזה משפיע על המהלך שלהן. את האום אתה יכול לחבר בצד החיצוני במידה וזה מפריע לך. מיותר לציין שהבורג צריך להיות גרייד 5 לפחות ובעל אום ניילוק. לא מהדקים בחוזקה! על מנת למנוע שחיקה של הבושינגים בזמן עבודה. אתה צריך לדאוג לגירוז בזמן ההתקנה. גריז על בסיס סינטטי שמיועד לאוקולון. גריז רגיל מקצר באופן משמעותי את חיי הבושינגים. אני ממליץ לך לחזק את מרכז הנדנדה (ליצור מבנה H) על מנת לשמור עליהן ועל תקינותן.

Guysdan
29-10-14, 01:17
היי יהודה
ראשית תודה על תגובתך...

1 כפי שאתה רואה אלו נדנדות בייצור עצמי, אן ארוכות ב 4 ס"מ מהמקוריות, באיזה אופן זה משפיע על המהלך שלהם לדעתך?

2 מדבריך אני מבין כי הבושיניג עם קצה שטוח אמור להתאים לי (עם נדנדת פלח שטוחה) ולא בושינג קמור כמו שהרכבתי....?

3 לגבי הבורג, אי אפשר להכניס אותו הפוך, הכוונה עם האום החוצה, אין לי מספיק מקום בין השאסי למיכל דלק כדי להכניס בורג ארוך...

4 סליחה על הבורות , אבל מה זה "גרייד 5 " ? חוזק הבורג? והיכן זה מסומן על הבורג?

תודה וסליחה על החפירות...:)

cj 64
29-10-14, 02:14
תפרק את השאקל מהשאסי תרכיב את הבורג הסורר הפוך ,כך שלא יפריע לך לטנק
ואז תחזיר,או שפשוט תקנה ברגים מתאימים,לפעמים מחליפים את הבורג העליון בבורג התחתון וזה מתאים
גל

Guysdan
29-10-14, 09:28
אהלן גל,1 אין מצב להכניס את הבורג מהצד השני, מכיון הטנק, אין מספיק מרווח שםתנסה לראות בצילומים שאני מצרף, 2 הגומיות בעלה לא פותוחות את המרווח בשאקל יותר מידי ?

דרור ברלי
29-10-14, 09:44
מה שגל מתכוון, זה שתפרק את הנדנדות (שאקלים) מהג'יפ. תוריד אותן. בכלל.
עכשיו תכניס את הבורג מהכיוון הרצוי, ורק אז תרכיב אותן בחזרה על לג'יפ. קל ופשוט.

yehuda75
29-10-14, 14:12
הבושינגים נראים בסדר וגם לא הפעלת עליהם הרבה לחץ הידוק. האם הבורג עובר דרך צינור שנכנס דרך הבושינגים? תפקידו של הצינור להגביל אותך מבחינת הידוק. במידה ואין אתה חייב ניילוק (לטעמי אתה חייב בכל מקרה) ובורג חלק עם הברגה רק באזור ההידוק. ברגי פלדה זימינים בחנויות לאספקה טכנית או בירגיות. עלות בורג שכזה כ 2-3 ש"ח.

לגבי הברגים: בתעשיית הרכב מקובל להשתמש בברגי פלדה. אלו מחולקים לברגים יעודיים (כמו הברגים במנוע) וברגים "רגילים".
במידה ואתה מחליף בורג עם הברגה עדינה או בורג בעל אופי מיכני (סרנים, מנוע וכ"ו) רצוי מאוד להחליף בבורג מקורי של היצרן. הברגים של הנדנדות הינן ברגי פלדה "רגילים".

להלן טבלת ברגים:
https://www.boltdepot.com/fastener-information/Materials-and-Grades/Bolt-Grade-Chart.aspx

האם הנדנדות ארוכות? מה האימפקט? לצורך כך צריך להבין איזה קפיץ יש לך ומה סוג השימוש. נדנדה ארוכה יודעת לממש את הפוטנציאל של קפיץ ארוך וגמיש. נדנדה גם משמשת לאפקט הגבהה ( אני לא חסיד של זה).
החברים המנוסים יגידו לך לא לעבור את ה 12 ס"מ מחור לחור. האימפקט בסרן האחורי הוא מישני אבל מקדימה הוא ממש מוחשי (לפחות בסיקס)

תקרא קצת - החומר נגיש: http://www.quadratec.com/jeep_knowledgebase/article-93.htm

Guysdan
29-10-14, 22:28
היי דרור
הכל נכון לבורג התחתון בשאקל אך העליון מה?...בקיצור שייפתי קצת את הקימור שהיה בקצה הבוקסה,
התאמתי בורג פיקס לאורך ומה שבולט פנימה לכיון המיכל דלק
זה רק האום פלוס קצת. בבורג זה אין תנועה כמו בתחתון שיכול לפגוע במיכל,
וכמו שאמרת כך עשיתי בתחתון .
יישר כוח 😃

Guysdan
29-10-14, 22:48
היי יהודה
תודה על תגובתך המפורטת.
אכן יש לי את הצינור שעובר בתוך הבוקסות, וגם אומי ניילוק
לגבי הבורג מצאתי בורג פלדה שרק בקצה שלו יש הברגה דקה שעדיפה מהגסה
לפי הבנתי הברגה עדינה משתחררת פחות.
ואכן הוא גרייד 5 ועלה לי 7 שח כולל אום ניילוק.

הנדנדות באורך 14 סמ״...אתה חושב שאמורה להיות בעייה עם זה ? וד.א. מה זה אימפקט?
הקפיץ הוא מקורי מאחור פלוס תוספת עצמית של קפיץ סליל ( קפיץ קדמי של סוברו ) שבניתי בין הסרן לשאסי
שנותן לי יכולת העמסה של 7 איש כולל ציוד ושומר על קימור העלים וגם שומר על גובה הגיפ. נכון שהנסיעה ללא משקל קשה
אך אלו צרכי

תודה על החומר ששלחת 👍ממש לעניין וגם טבלת הברגים תודה 😊

-->