PDA

צפייה בגרסה מלאה : ברגייה לסיקס

bobsfog
29-10-14, 20:00
שלום
אני מעוניין לרכוש ברגים שונים לסיקס cj6, גם על מנת שיהיו בבית למקרה הצורך וגם על מנת שיהיו ברכב למקרה חירום.

האם יש למישהו המלצות מה כדאי להחזיק?
אני מניח שמדובר בברגים אינציים, אבל איזה הברגות ואורכים?
האם למישהו יש רשימה כזאת או המלצות מנסיון?

תודה
אדר

six-86
30-10-14, 11:45
אדר בספק אם יש למישהו רשימה כזו
כי עם הזמן הברגיה מתמלאת בברגים שונים ומשונים ...
לי יש ברגיה מפלסטיק של כתר עם 18 תאים , תדאג לך לברגיה כזו ותכניס בה ברגים ואומים בגדלים ואורכים שונים !
ברגים שמומלץ שיהיו בברגיה :
ברגים של נדנדות קפיצים עם אומים
ברגי אלן לששים
ברגי גשר גיר (מתאימים גם לסטרטר)
ברגי סנטרבולט לקפיצים
אומים ליובולטים
ולא יזיק שתשים כל מיני ברגים שונים ואומים
נ.ב - תקנה גם אנצי וגם מלימטרי כי אתה לא מכיר את ההיסטוריה של הג'יפ !
ראיד .

נמרוד
30-10-14, 11:45
המלצה מנסיון - תשקיע את האנרגיה בדברים אחרים

נדיר ביותר שבורג קריטי נשבר. בורג קריטי = בורג יחיד שמחזיק עומס קריטי, יש כאלו במערכת המתלים וההיגוי ובגלל שהם קריטיים הם ברגים כאלו שיחזיקו מעמד כששאר הג'יפ כבר מזמן אבק חלודה. ברוב המקומות האחרים גם אם בורג אחד נשבר או נפל והלך לאיבוד, הג'יפ ממשיך לנסוע ואתה אפילו לא תדע. למשל ברגי גלגל, או ברגים שמחזיקים כל מיני מכסים, או הברגים שבאופן כללי מרכיבים את כל הג'יפ ביחד. אין לי ספק שאם תבדוק לעומק, תגלה לפחות עשרה ברגים חסרים בכל מיני מקומות בג'יפ :)

אנשים מחזיקים "ברגייה" בג'יפ בשביל יכולת לאלתר פתרונות שטח, לא בשביל להחליף בורג ספציפי. תחזיק ברגים עם הברגה מהתחלה, ארוכים - ומסורית ברזל קטנה לקצר בהתאם לצורך, בקטרים הנפוצים. שים לב שברגים מוגדרים על פי הקוטר של ההברגה, לא המפתח שסוגר את הבורג.

bobsfog
30-10-14, 16:30
תודה
אני אעשה קנייה מרוכזת של ברגים שונים וארוכים.
אולי פשוט לזרוק מוטות הברגה קצרים ברכב?
אדאג לכמה ברגים קריטיים להיגוי ולמתלים

נמרוד, אני יודע איך מגדירים בורג ;) (4 שנים הנדסה + 3 שנים עבודה בתכנון מבלטים ועיבוד מתכת)

גלעד .ג.
30-10-14, 17:16
השיטה שלי היא שכל פעם שאני קונה בורג להיילקס אני לוקח כמות כפולה שיהיה לעתיד..עד היום זה הוכיח את עצמו מספר פעמים.

Muli
23-11-14, 09:48
אדר בוקר טוב חפש באיביי. מוכר בשם cseoffroad. יש לו קיט ברגים קומפלט.

-->