PDA

צפייה בגרסה מלאה : יוקוהומה על דיפנדר - שאלה

gali
12-08-05, 23:17
מי מכם יכול לחוות דיעה על קומבינציה של יוקוהומה גיאולנדר MT במידה 235X85X16 ודיפנדר 110?
איכות צמיג שתתבטא בבלאי, אחיזה, בלימה ועוד ירקות.

ד"א, אם מישהו פה קצת עדכני ויכול גם לשפוך אור על מחירים זה יעזור.

תודה, גלי.

אלון_ק
12-08-05, 23:42
אני אתן לך פרספקטיבה על אותו צמיג באותה המידה על סמוראי ששוקל 2/5 מדיפנדר 110:

אחיזה מעולה, הן בכביש הן בסלעים. צמיג בוץ מעולה, לא מרעיש לי מדי (לא שאני שם לב לזה) שמתנהג מצויין.

אחרי חודשיים הוא מטיס קוביות יותר מכל הצמיגים של כל החברים שלי ביחד. הם נשחקות יותר מהר מהקוביות של צמיג 215/75/15 שנוסע פי 3 על סמוראי אחר, גם סגור ונעול אחורה.

שורה תחתונה: לא לגעת. זה בזבוז נוראי של כסף, לדעתי. אני מתחרט כל יום מחדש על הקניה, כי ברור לי שיום הרכש הבא קרוב יחסית וזה עוד 2200 ש"ח שאין לי. אני מת מפחד שאחד יקרע מכל שטות, כי עד עכשיו כל הדברים הנוראיים שאמרו לי עליו נכונים. רק על זה, זה לא שווה את זה.

למה בכ"ז קניתי? כי הנחתי שאם זה סביר מינוס על דיפנדר 110 (נק' ההשוואה שלי בזמנו) ששוקל 2.5 טון, אז זה יהיה בסדר גמור על רכב ששוקל טון אחד ועוד נעול פעמיים. טעיתי בענק.

gali
13-08-05, 00:27
נקסוס אני לא נעול. הסיבה שלך ךהתעופפות קוביות זו הנעילה? או פשוט הצמיג זיפט?

ofervan
13-08-05, 01:08
נסעתי עם גיאולנדר 265X75X16 על הוונדורה שלי - לא נעולה אבל שוקלת קרוב ל-3 טון - כשהיא ריקה. צמיג עם אחיזה טובה מאוד, שקט יחסית - לא הגעתי למצב שקוביות נתלשו כי החלפתי את כולם הרבה לפני זה - דופן הצד דקה עד כדי גיחוך וכל התחככות בסלע טיפה בולט וחד קרעה את הדופן.
עכשיו אני עם MTR וטפו-טפו-טפו - שקט.

אלון_ק
13-08-05, 13:14
גלי, אתה הפוך. רכב נעול מפרפר הרבה פחות, מאבד אחיזה עם הרצפה הרבה פחות ולכן מעיף פחות קוביות. כל הקוביות שעפו לי - והיום זה כבר לא מעט - עפו בשטח.

הנקודה היא שרוב האנשים, כמעט הרוב המוחלט שלהם, יאמרו לך שזה חרא של צמיג. הדופן הפגיעה, העמידות הזוועתית וכו' יהיו מרכיבים עיקריים בכל תלונה על הצמיג הזה ולא בכדי; אם אחד אומר שאתה שיכור, ניחא...

יש משתמשים מרוצים. אני רציתי לשמוע שהיוקוהומה טובים, אז התעלמתי מהרוב המוחלט והקשבתי להם. אני משלם על זה היום, גם אם אני נהנה מהתנהגות כביש שאני לא בטוח שאפילו הMTR ייתן לי (אני גם לא יודע). אצל שלושת האנשים עם 110 שאני שאלתי, היוקוהומה לא החזיק יותר מ20K.

תחשוב על זה טוב: הרכב שלי חלש משמעותית משלך, שוקל 2/5 משלך, נוסע פחות משלך (כנראה, אני נוסע כ12K בשנה כרגע) ואני לא מרוצה. מה יהיה אצלך? תשקיע עוד כמה גרושים ולך על אחד משלושת הצמיגים שכולם מרוצים מהם: הקומהו (התמורה הטובה ביותר למחיר), הMTR או (הכי כיף) הBF. אל תתפשר, זו קניה חשובה. אתה לא רוצה לנסוע למדבר בפחד, נכון?

gmb
13-08-05, 15:41
רציתי לדעת, מדוע אף פעם אינני רואה המלצות על צמיגי הBRIDGESTONE DUELLER MT?
בTIRERACK לדוגמא זכה צמיג זה בשבחים טובים יותר מאשר ה MTR של GOODYEAR וכמו כן זכה באופן כללי בשביעות הרצון במקום שני (אחרי FIRESTONE). אם אני לא טועה הKUMHO MT ממוקם במקום שלישי או רביעי...

אולי זה בכלל שהצמיג לא נפוץ בארץ? אולי זה בגלל קושי למצוא אותו במידות הללו?
לפי הבנתי הוא גם די זול יחסית ל-MTRים ולאחרים (די קרוב לKUMHO אם אני לא טועה)

רמי

gmb
13-08-05, 15:51
סקר שביעות רצון, וביצועים בכל מיני פרמטרים:

http://www.tirerack.com/tires/surveyresults/surveydisplay.jsp?type=ORMT

atlas
13-08-05, 18:02
עזוב אותך מצמיגים של אופניים יש לי כבר סט שני של מיקי טומפסון סוף העולם של צמיגים לכל הדעות ואחרי כל הניסויים שאתה רק לא יכול לדמיין. עוד צמיג ברברי לא פחות וקשה עורף מקסיס דגם מאדזילה לאורך שנים

אריה פאהן
13-08-05, 18:33
שלום
מישהו זוכר מתי קניתי את הריינג'? בערך לפני שנה וחצי אולי שנתיים , עשיתי כבר מעל 70K ק"מ ,חלקם בטיולי שטח קשים ,
בשבוע שקניתי אותו שמתי עליו צמיגי יוקוהומה 235/85/16 ,לא עפו קוביות ,לא קרעתי דופן צמיג (אם הייתי עולה על בזנט כל צמיג היה נקרע ) ,ולדעתי אני אמשיך לנסוע עליהם עוד כמה עשרות אלפי ק"מ ,יותר מזה ?
כנראה שגורם הנהג הינו החשוב ביותר כשמדברים על אורך חיי הצמיג

יוני5
13-08-05, 20:44
בTIRERACK לדוגמא זכה צמיג זה בשבחים טובים יותר מאשר ה MTR של GOODYEAR וכמו כן זכה באופן כללי בשביעות הרצון במקום שני (אחרי FIRESTONE). אם אני לא טועה הKUMHO MT ממוקם במקום שלישי או רביעי...

רמי

דווקא היו דיונים על הברידג'סטונים MT.
חנן היה מרוצה מהם, ואני אכלתי בהם פנצ'רים ללא סוף.
דווקא AT שלהם החזיקו אצלי מעמד לא רע.

יוני5

אלון_ק
13-08-05, 21:14
אריה, גורם הנהג הוא הכי משמעותי שיש. רק עם בעיה אחת קטנה במקרה שלי: יש לי היסטוריה מעולה עם צמיגים, עד היוקוהומה. כרגע עוד לא קרעתי צמיג מימי (טפו טפו), עוד לא הצלחתי להטיס קוביות משום צמיג אחר, כלום. ההסבר היחיד שנותר הוא שאני נוסע בפראות לא רגילה בשטח טכני, כי כל כך יותר קשה לעבור מכשולים עם 32 לעומת ה27...

אני מוכן לקבל את זה שאני לא נהג טוב, אבל אני לא מאמין בצירופי מקרים. בטח לא כשהם משותפים לעוד הרבה מאוד אנשים. איפה כל האנשים שיקומו נגד הBF? איפה כל האנשים נגד הקומהו? למה אין אף צמיג אחר (מהנפוצים) שכל כך שנוי במחלוקת? זה לא מקרה.

oria
13-08-05, 21:17
אני נוסע בדיפנדר 90 ללא נעילות היום אני עם MTR 235X85X16 וחוץ מעמידות דופן הצמיג אין לי ממש דברים טובים להגיד על הצמיג הזה , לא אחיזת כביש מדהימה(בטח לא בכביש רטוב), לא אחיזת בוץ מדהימה והרבה רעש על הכביש .

לפני ה MTR נסעתי על שני סטים של יוקוהמה גאולנדר באותה מידה, כל סט עבר יותר מ 60,000 ק"מ ללא כל בעיות ועם אחיזת כביש מעולה(כולל בכביש רטוב), עבירות טובה מאד בבוץ ושקט מאד על הכביש .

הפנצ'ר היחיד שהיה לי ביוקוהמה היה מברזל שהיה קורע כל צמיג.
לאורך כל התקופה (120,000 ק"מ) לא נקרעו קוביות מהצמיג.
בכל מקרה הם עלו אז חצי מ MTR והיום המצב שונה אני חושב.

את ה MTR יש לי 45,000 ק"מ ואני חושב שהסט הבא לא יהיה MTR

אורי

gali
13-08-05, 21:41
אלון, כשאלתי על נעילה התכוונתי לאוט' אחורית. שידוע שזו מעיפה קוביות בכביש.

בכל אופן יכול להיות שעלית על סדרה דפוקה?
מה טווח המחירים שצפוי מהיוקוהומה, בכדי שאוכל להשוות אותם ל BF או MTR?

גלי.

asafk
13-08-05, 22:53

רמי

הסקרי שביעות רצון של TIRERACK לא רלוונטיים לנו. הם לא נוסעים כמו שאנחנו נוסעים, ואין להם מושג מה זה "אבני שפיץ". בכללף השיטה של דירוג לפי טבלת שקלול של הרבה מאוד פרמטרים, חלקם הגדול לא רלוונטיים לך- לא ממש מוצלחת, לטעמי. אני יכול לבנות טבלת שקלול שלפיה בסקר שביעות רצון הדיפנדר יהיה הרכב המומלץ, או כל רכב אחר שתיבחר.

עזוב אותך מצמיגים של אופניים יש לי כבר סט שני של מיקי טומפסון סוף העולם של צמיגים לכל הדעות ואחרי כל הניסויים שאתה רק לא יכול לדמיין. עוד צמיג ברברי לא פחות וקשה עורף מקסיס דגם מאדזילה לאורך שנים

ב"לכל הדעות" אתה מתכוון לדעה שלך ושל מי עוד? (האמת, אני מכיר עוד כמה משתמשים מרוצים, אבל נראה לי שאתה "קצת" נסחף).
בקיצור- אם יש לך משהו לומר, נשמח לשמוע. אתה לא צריך בשביל זה לגייס את "כל הדעות" ו"עזוב אותך" מכל מיני סוגים. בשביל שהמיקי'ס יביו טובים, אתה לא צריך לעשות מכל השאר "צמיגים של אופניים". מבין? מעבר לזה, אני חושב שהיבואן לא מביא מיקי'ס במידה 235/85R16, וכנ"ל לגבי המקסיס (שניהם לא היו קיימים במידה הזו בישראל בפעם האחרונה שקניתי צמיגים) ככה שהתגובה שלך ממש לא רלוונטית...

אסף.

atlas
14-08-05, 00:39
באמת אני מצטער שאני חי הצעתי לך צמיגים שהוכיחו את עצמם מתוך זה שבאמת אני מבין מזה לחפש צמיגים ולא לדעת על מה ללכת פעם הבאה אני אעשה חושבים לפני שאני משתמש "בשפה קלוקלת" לטעמך

atlas
14-08-05, 00:44
ד"א אדון אסף היקר אים לדעתי (אחרי ניסיון של מספר שנים) שאר הצמיגים הם "של אופנים" יש לי את הזכות המלאה לכתוב את זה אים לא נוח לך לשמוע את האמת או שהיא קצת כואבת לך אתה יכול להעיף אותי מכאן לא היתחתנו

asafk
14-08-05, 00:46
בשביל לסגור את נושא המיקי'ס (אני מת על הצמיגים האלה, דרך אגב, ואפילו יש להם 3 שכבות בדופן), הנה רשימת המידות. תראה לי, בבקשה , איפה ה235/85R16, כי אולי אני מפספס משהו.
אגב, על איזה רכב יש לך נסיון טוב איתם? ועם המקסיס?
http://www.mickeythompsontires.com/baja_claw_radial.html

באמת אני מצטער שאני חי זה בסדר, אני סולח...

הצעתי לך צמיגים שהוכיחו את עצמם מתוך זה שבאמת אני מבין מזה לחפש צמיגים ולא לדעת על מה ללכת ניסית לעזור, אבל זה שאתה מתייחס באופן שלילי לאחרים, לא עושה את המיקי'ס יותר טובים. הן טובים בזכות עצמם. חבל שאין אותם במידה לדיפנדר.

פעם הבאה אני אעשה חושבים וזה יהיה חיובי, כי יהיה אפשר להתייחס לתגובות שלך ברצינות שהן ראויות לה.

אסף.

atlas
14-08-05, 00:52
כתבתי עליהם באופן כללי שהם מעולים ואים תהיה לבחור היזדמנות שיקנה אותם ויש לי איתם ניסיון על גבי cj7 ואני חושב שלא הרבה "מיתעללים" בצמיגים שלהם כמוני אז אלה היחידים שהחזיקו מעמד במשך שנים אצלי ואצל חברי לטיולים

אלון_ק
14-08-05, 01:25
אלון, כשאלתי על נעילה התכוונתי לאוט' אחורית. שידוע שזו מעיפה קוביות בכביש.
צ'טערת, אצלי הם עפו בשטח. אחרי שאיבדתי 1/2 צמיג במקום אחד, התחלתי לבדוק ממש מתי הן עפות. סלעים, חביבי.
בכל אופן יכול להיות שעלית על סדרה דפוקה? כן. אבל כשאני משלם 2000 ש"ח, אני לא רוצה לקחת סיכון. בטח לא כשיש לי אלטרנטיבות טובות לא פחות באותו המחיר +-100 ש"ח לרביעייה... אני ממש אידיוט, לדעתי.מה טווח המחירים שצפוי מהיוקוהומה, בכדי שאוכל להשוות אותם ל BF או MTR?
500-600 ש"ח לצמיג. אין לך מה להשוות לBF או MTR, ליגות אחרות של צמיג. תשווה לקומהו (אם עדיין יש בארץ במידה הזו), לCOOPER ולדנלופ MT2. אלו באותו טווח מחיר.
גלי.
אם יש לך את הכסף (כ-850 ש"ח לצמיג), אני לא חושב שיש בחירה טובה מהBF. נכון, זה מלא כסף, אבל בהחלט הבחירה השניה שלי אם $$ לא בעיה (הראשונה היא SIMEX, אבל לא תמצא כאלו כאן בפחות מ6K לרביעייה).

gali
14-08-05, 09:22
זהו אלון, שכסף זה כרגיל לא הנושא החזק היום במחוזותינו.
בכל אופן אם וכסף לא היה מהווה בעיה אז חמישיה של מישלין XZL היו נעולים לי על הדיפנדר.

כסף זו הסיבה להתעניינות יחסית פתאומית שלי ביוקוהומה. רק מה שבאוטו דיפו הצמיגים הללו קיימים, ואני ממש לא מתלהב להוציא שם את כספי, גם לא על ריחן לרכב.
אני מקווה שאין להם בלעדיות על הצמיג.
אבל כמו שהזכרת לפני כן, לריך לחשוב טוב טוב על מה מבזבזים את הכסף בכדי לא לבכות מאוחר יותר, ולפעמים זול יוצא יקר.

בכל אופן אני אתחיל לרחרח גם על הקומהו ואולי גם על דאנלופ.

השטח העיקרי שלי עד היום היה הנגב וניתן להגיד שחלק האחרון שאני חושב עליו בנסיעת שטח זו נוחיות הצמיג, אני מעדיף לעלות על האבן מאשר היא תחפש לי את הדיפרנציאל - כך אני לפחות יודע איפה היא נמצאת.

יעקוב60
15-08-05, 15:15
שווה לך ולבעלי הדיפנדרים לשקול את הקומו VENTURE MT שהגיעו במידה 235/85/16 במחיר די אטרקטיבי , או לחלופין את הDUNLOP MT2 במידה זהה.
יעקב

asafk
15-08-05, 21:08
הדאנלופ הוא בסיווג עומס C. לדיפנדר צריך לפחות D. מבחינתי- זו סיבה טובה לא להסתכל עליו.
שניהם רק שתי שכבות בדופן- מבחינתי (ואני יודע, זה רק אני) עוד סיבה לא לשקול אותם.

אסף.

נמרוד
16-08-05, 09:31
הדאנלופ הוא בסיווג עומס C. לדיפנדר צריך לפחות D. מבחינתי- זו סיבה טובה לא להסתכל עליו.
שניהם רק שתי שכבות בדופן- מבחינתי (ואני יודע, זה רק אני) עוד סיבה לא לשקול אותם.

אסף.

אסף, שוב אתה זורק מידע שנראה לך כנראה טריביאלי, אבל הוא לא. לא בשבילי, ואני מניח שרוב הגולשים איתי....

לדפנדר צריך סיווג עומס D? לפי מה, ייצרן, ככה הוחלט בצה"ל (ואם כן אז מקובל עלי בהחלט) או שזה החלטה שלך, ואז נדרש נימוק קטן? מה אתה יכול להגיד לגבי ג'יפים נפוצים אחרים? ואולי תסביר קצת בכלל על סיווגי עומס?

איציק - 4X6ZH
16-08-05, 11:36
אני נסעתי על יוקוהמה כ 40.000 ק"מ
התרשמות שלי שהדופן חלשה .
לבסוף הוחלפו הצמיגים בגלל פגיעות דופן .
בסה"כ הייתי מרוצה מהצמיגים האלה . בהחלפה כל מה שהיה חשוב זה המחיר .
אני רציתי צמיגי שטח זולים !!!
מאחר ויש בשוק צמיגים בעלי שם של יצרנים שונים במחירים ללא כל הגיון .
האבן \ היתד \ והשד יודע מה מפוצץ את הצמיגים באותה מידה .
נכון שצמיג בעל דופן מחוזקת עדיף . אבל זה לא מצדיק מחיר מפולפל .
החלטתי לקבוע את המחיר כגורם מוביל .
כרגע אני נוסע על קומו .
צריך לציין שהיוקוהמה יש לו כיוון ויש צמיג ימני ויש צמיג שמאלי ובמקרה של פיצוץ נדרש צמיג תואם ולא תמיד נמכר צמיג בודד .
איציק

מאיר רוטברג
16-08-05, 11:45
אצלי לא עפו קוביות
לי שלושה כן, שלושה צמיגים התפנצרה הדופן
מבפנים!!!!!!!!!!!!!!!מבפנים וזה אומר הכל

נמרוד
16-08-05, 11:47
אני נסעתי על יוקוהמה כ 40.000 ק"מ
התרשמות שלי שהדופן חלשה .
לבסוף הוחלפו הצמיגים בגלל פגיעות דופן .
בסה"כ הייתי מרוצה מהצמיגים האלה . בהחלפה כל מה שהיה חשוב זה המחיר .
אני רציתי צמיגי שטח זולים !!!
מאחר ויש בשוק צמיגים בעלי שם של יצרנים שונים במחירים ללא כל הגיון .
האבן \ היתד \ והשד יודע מה מפוצץ את הצמיגים באותה מידה .
נכון שצמיג בעל דופן מחוזקת עדיף . אבל זה לא מצדיק מחיר מפולפל .
החלטתי לקבוע את המחיר כגורם מוביל .
כרגע אני נוסע על קומו .
צריך לציין שהיוקוהמה יש לו כיוון ויש צמיג ימני ויש צמיג שמאלי ובמקרה של פיצוץ נדרש צמיג תואם ולא תמיד נמכר צמיג בודד .
איציק

ואני סוגר עכשיו 40.000 ק"מ על MT/R על רכב זהה לשלך, והם כמו חדשים, יחזיקו בקלות עוד 40,000.
(עכשיו ה"חברים"שלי יקומו ויספרו שאני לא מטייל בהיילקס בשנה האחרונה - נכון חלקית...) אבל אותו סוג צמיגים בדיוק על הסיקס שלי עברו 3 שנים ולמעלה מ30K קילומטר, של בעיקר טיולים ובעיקר קשים. הם לא נראים כמו חדשים אחרי תקופה כזאת, אבל הם מתפקדים פיקס, אחרי שלוש שנים הופיע התקלה הראשונה (קריעת דופן במצב קיצוני באמת בשטח סלעי) - ואני מתכוון ראשונה, במשך שלוש שנים לא היה אפילו פאנצ'ר או בריחת אויר כלשהי!

אם אתה מעדיף להחליף סט של זולים כל 40K אחרי שהם נקרעים בדופן אחד אחרי השני, במקום להחליף סט אחרי 80K בגלל "שיבה טובה", זכותך. אבל אל תגיד שהאבנים קורעות את כל הצמיגים באותה מידה, זו אמירה לא נכונה.

איציק - 4X6ZH
16-08-05, 12:10
נמרוד בשיקול הטכני אין ספק אתה צודק .
בשיקול הכספי אפשר לפתח את הנושא .
אצלי יש שיקול נוסף וזה נקמנות קטנה בכל אותם מותגים מפוצצים וסוחרים ממולחים .
והיום יש תחרות בענף הצמיגים ואת התוצאות כולנו רואים .
למה בדיוק נשרף לי הפיוז . לא בגלל המחיר .
בגלל שכאשר יש בעיה כל שהיא אין עם מי לדבר :roll: :roll:
היום כאשר גם המחיר נמוך לא צריך לדבר ולא צריך אחריות ולא צריך טובות .
מתקין צמיג חדש ונוסע .
והיה ומתברר שקומו לא טוב אני לא חושב פעמיים ומתקין מידית צמיג של זלמנסון .
כננת זלמנסון וזה עובד ( יש כאלה שאומרים שהיא לא עובדת )
בולמים זלמנסון
צמיגים זלמנסון
ומה שאתם לא יודעים גם כלי הרכב שלכם הם זלמנסון .
אבל מחליפים להם את הסמל ואת השם !!
איך בדיוק קוראים להילקס בארצות הברית ?
איך קוראים לפאגרו בארצות הברית ?
כן שם זה התחיל
והיום זה כבר נמצא בכל מקום .
זה כבר דיון פלוסופי על כלכלת העולם המערבי ואין עובדים עלינו .
אבל העיקר זה השרות :) :) :) :)
אתה ודאי מכיר את המשפט צחוק צחוק חצי .... השלם את החסר .
מספיק לעבוד אלינו .
איציק

נמרוד
16-08-05, 13:12
ואללה איציק, יש לך אובססית זלמנסון .... :lol:

אני מדבר מבחינה טכנית, ומבחינה כלכלית - לא מקרו כלכלית, לא תאגידים וזלמנסונים, אלא מיקרו, מה עדיף לכיס של הג'יפאי...

סט של 4 צמיגים ב550 שקל כל אחד, שנקרעים ואחרי 40,000 שמת סט חדש למעשה (אולי בשלבים), או סט של 4 צמיגים ב850 שקל שתחליף אותם אחרי 80,000?

אני לא סוכן של גודייר. לא באמת מזיז לי מה כל אחד שם על האוטו שלו, ואתה צודק לחלוטין שצמיגים, ועוד על רכב שטח, זה אופנה, זה לבוש, זה הדבר הכי בולט ברכב שטח והאותיות הלבנות והקוביות הגדולות זה חשוב... אבל אני אישית למעלה מ4 שנים עם גודייר - ונשאר נאמן גם בעתיד. ומנהל הבנק שלי לא מתנגד (כאילו שאני שואל אותו).

איציק - 4X6ZH
16-08-05, 13:20
ועל זה כבר נכתב המערכון
כי זלמן זה זלמן מה יש לדבר
כי זלמן הוא הטוב ביותר .
באותו ענין ( צמיגים ) ביום שישי האחרון בפגש חכמי הבור היה דיון על צמיגים
והרב הראשי לבית שמשון ( אתם זוכרים היו פעם צמיגי שמשון בארץ )
אין לו בעיה לנסוע על צמיגי אליאנס .
איציק

נמרוד
16-08-05, 13:36
והרב הראשי לבית שמשון ( אתם זוכרים היו פעם צמיגי שמשון בארץ )
אין לו בעיה לנסוע על צמיגי אליאנס .

טוב, מידותיו הטובות של הרב שמשון ידועות בכל הארץ. אדם צנוע, סגפן, עניו, אוכל עשבים (יש הוכחה, חפשו מתכון ישן בג'יפטריפ שהוא פרסם), סרניו יחפים מנעל... בשבילו באמת רק אליאנס, ודפנות גלגליו של צדיק כמוהו נשמרות אישית על ידי הקב"א, הוא ולא שרף.

אבל רשעים כמוני - צריכים צמיג טוב :twisted:

מאיר רוטברג
16-08-05, 14:04
ואללה איציק, יש לך אובססית זלמנסון .... :lol:

אני מדבר מבחינה טכנית, ומבחינה כלכלית - לא מקרו כלכלית, לא תאגידים וזלמנסונים, אלא מיקרו, מה עדיף לכיס של הג'יפאי...

סט של 4 צמיגים ב550 שקל כל אחד, שנקרעים ואחרי 40,000 שמת סט חדש למעשה (אולי בשלבים), או סט של 4 צמיגים ב850 שקל שתחליף אותם אחרי 80,000?

אני לא סוכן של גודייר. לא באמת מזיז לי מה כל אחד שם על האוטו שלו, ואתה צודק לחלוטין שצמיגים, ועוד על רכב שטח, זה אופנה, זה לבוש, זה הדבר הכי בולט ברכב שטח והאותיות הלבנות והקוביות הגדולות זה חשוב... אבל אני אישית למעלה מ4 שנים עם גודייר - ונשאר נאמן גם בעתיד. ומנהל הבנק שלי לא מתנגד (כאילו שאני שואל אותו).

מילים בסלע!!!
לדוגמא תן לי יוקוהמה ב 300 ש"ח לא קונה!!!!!!!!!
תביא גם ב 250 לא קונה!!!!!!!!!!!!

תביא גודייר mt ב 550 קונה ועוד איך ואם 650 כנ"ל וכן הלאה

סבתא שלי אמרה (והפולניות הזקנות היו חכמות)
אני לא מספיק עשיר לקנות מוצרים זולים

קנה יוקו ב 400 ש"ח פיצוץ צמיג בנחל צין ,החלפת הצמיג הכי מהירה בעולם

יצאתי עם 30 עקיצות
תודה ,אבל לא תודה

דרך אגב צמיגי הכביש שלהם נהדרים!!!!!

asafk
16-08-05, 16:30
מה עדיף-
BF שעולה 900 שקל ומחזיק 80 אלף ק"מ, ונהנים ממנו יותר מהקילומטר הראשון,
או יוקוהמה שעולה 450 שקל, ויחזיק 40 אלף ק"מ אבל כל נסיעה מלווה בחשש?
או "זלמנסון" שעולה 300 שקל, אולי יחזיק 100 אלף, אולי 20 אלף- אף אחד לא יודע??

אסף.

סוזי המשתוללת
16-08-05, 19:00
אלון
הסיבה שעפות לך הקוביות נעוצה כנראה באיכותו של הצמיג הספציפי שלך כי חברים שלי עם דיפנדר/ איפון דווקא היו מבסוטים והצמיג גילה אורך חיים גדול
לי אישית אין נסיון איתם מבחינת אורך חיים אבל מבחינת ביצועי שטח הצמיג בהחלט מספק את הסחורה מבחינת אחיזה ואמינות דופן הצד היא הרבה מאד עניין של מזל יותר מאשר פליי כזה או אחר

גיא
16-08-05, 20:11
מה עדיף-
BF שעולה 900 שקל ומחזיק 80 אלף ק"מ, ונהנים ממנו יותר מהקילומטר הראשון,
או יוקוהמה שעולה 450 שקל, ויחזיק 40 אלף ק"מ אבל כל נסיעה מלווה בחשש?
או "זלמנסון" שעולה 300 שקל, אולי יחזיק 100 אלף, אולי 20 אלף- אף אחד לא יודע??

אסף.

בלי היסוס זלמנסון !

כולם ניקרעים
ולכולם נופלות הקוביות
וכולם עולים על הנינג'ות של הכתומים

סוזי המשתוללת
16-08-05, 21:34
שלשה יהודים 80 דיעות
אני בחיים לא ייקנה גודייר / bf אלא אם הם יהיו המחיר של קומהו / ברידג'סטון וכו'
אני יכול להתחיל עם רשימת הצמיגים "האיכותיים " "והיקרים" ולא יהיה מספיק מקום על הסרוור רק לאלה שהתפוצצו
יוני גם אני מכיר את המשפט שאני לא מספיק עשיר לקנות בזול אבל יש גבול ריאלי
הצמיגים "האמריקאים " לא באמת יותר טובים ב50 אחוז מהצמיגים האחרים
אתה יודע מה ?
אני לא בטוח שהם טובים יותר בשום מצב
אף אחד מאיתנו לא עשה ניסוי מדעי על אותו הרכב באותם תנאים אחד לאחד על צמיגים שונים כדי לתת חוו"ד מקצועית
לא נעים להגיד אבל השרשור הזה מתאים יותר לג'יפטריפ ולא לאתר שלנו שמתיימר להיות "מדעי"
כבר ראיתי כאן שרשורים שנסגרו על פחות מזה :twisted:
הצמיגים שלי עלו לי בזמנו 370 ש"ח לצמיג ומחזיקים כבר למעלה מ60000 ק"מ בהחלט בתנאים קשים ועדיין כוחם במותנם לעוד 20000
אז מה זה אומר שהם הכי טובים ?
לא זה אומר שהיה לי הרבה מזל כי נסעתי עם לחצים נמוכים מאד על ברזלים וסלעים ושאר מריעין בישין בלי אף פנצ'ר
הגדלתי לעשות ועמדתי עם הצמיגים הנ"ל בבדיקה של בוחן תנועה שהתאמץ מאאד למצוא משהו פגום בהם - ללא הצלחה
בסופו של יום נושא הצמיגים הוא כמו נושא " הרכב שלי הכי טוב"

atlas
16-08-05, 22:10
לא בטוח שצמיגים אמריקאים טובים ב50% לא בטוח שטובים יותר בכלל? מיקי טומפסון גוד יי אייר 350000 אמריקאים לא טועים וגם אצלי ואצל החברה עוברים עינויים קשים ועדין כוחם במותניהם

asafk
16-08-05, 22:59
שמוליק, אין כאן עניין של "שלי הכי טוב". כשקניתי את הצמיגים- היו 3 דגמים בלבד בשוק- גודייר, BF, ויוקו. עם היוקו יש לי ולכמה מחברי נסיון מר (ואני מדבר על סטים שלמים שנקרעו מהר מאוד). בין הגודייר וBF, במידה צרה- אני לא מתלבט בכלל- הגודייר לא צמיג אגרסיבי מספיק במידה הזו.

היום, יש בשוק עוד מתחרים ראויים- דאנלופ- שסיווג העומס שלו גבולי לרכב עמוס, מה שאומר שאורך החיים שלו לא יהיה גדול גם על רכב ריק, וקומו- שמקבלים חוות דעת טובות. אם היה מיקי במידה הזו, והוא לא היה עולה יותר מהBF- הוא היה בהחלט מועמד מוביל, אבל אין.

יש כאן כמה שיקולים, וכל אחד צריך להחליט מה חשוב לו יותר-
-מספר שכבות בדופן- יש כאלה שזה לא משנה להם, אבלי לי, שלא יודע לנהוג ותמיד פוגש אבני שפיץ- זה חשוב. בינתיים השיקול הזה גם מחזיק מעמד- עובדה- על הסופה היו לי BF דור קודם עם שתי שכבות בלבד, וכל ה4 נקרעו בצד תוך זמן קצר, ומרגע שהחלפתי לגודייר עם 3 שכבות הבעיה נפתרה.
-מחיר- אין מה להרחיב יותר מדי- "בית נאה, כלים נאים ואשה נאה מרחיבים דעתו של אדם" אישה נאה כבר יש, בית נאה- יום אחד... וכלים נאים- בזה נכנסים הצמיגים. כשהיתה לי ניבה של 9000 שקל, קניתי את הצמיגים הכי זולים שמצאתי. עכשיו זה לא השיקול.
-מוניטין- הדעות חלוקות, אבל השאלה היתה על היוקו. יש להם מוניטין איומים אצל חלק ניכר מהמשתמשים, ומוניטין מצויינים אצל מיעוט. המוניטין חשובים, כי לא כולנו נסענו על כל סוגי הצמיגים הקיימים ויכולים לחוות דעה בסגנון "רק זה" או "רק ההוא". לכן המוניטין הם בסיס לקביעה האם אני אהיה מרוצה.
-פרופיל- בשבילי- הכי אגרסיבי. אני נוסע בשטח, ולא משנה כמה מעט- בשבילי- רק צמיגי שטח אמיתיים.
-זמינות- בניגוד למידות הנפוצות לחישוק 15, המידות של הלנדרוברים לא קיימות אצל כל היצרנים- ולכן יש בעיה אמיתית. מה קורה כשיהיה פנצ'ר? כשחיפשתי לא היו קומו במלאי. מה הייתי עושה אם הייתי נוסע על קומו? (ואני מזכיר- 4X4 קבוע- נוסעים עם 4 צמיגים זהים).

שורה תחתונה- תחליטו לבד- וחשוב להבין שלכל אחד יש דעה אחרת, כי אצל כל אחד השיקולים שונים.
אני- מוכן לשלם יותר, בשביל לקנות צמיג עם מוניטין טוב, שיש לי בטחון בזה שאני חוזר הביתה מטיול בלי פנצ'ר, ואם חזרתי עם פנצ'ר, יש ל"צמיגי רמת אביב" תמיד במלאי צמיג להשלים לי.... אבל זה רק אני.

אסף.

regev
21-08-05, 15:34
מדגדג לי מאוד אז אני מוסיף מעט מחוויותי.
פעם היה לי איסוזו איפון.לא מדוגם לשטח בכלל אבל בכל זאת טייל הרבה.שימש בגבורה כסוחב שני אופנועים, ציוד, אנשים, וגורר טרקטורון בנגרר והכל בעת ובעונה אחת.במהלך הטיול רדף כרכב חפ"ק אחרי כל הרצרצנים האלה והצליח בשטחי צאלים רבתי להחזיק מעמד.
אני מספר את כל זה כמבוא.הוא טייל גם באזורים אחרים, עם סלעים.בכל אותה תקופה היה חמוש בארבעה צמיגי פלקן FALKEN AT במידה לחלוטין לא מפלצתית,ולא סבל מפנצ'ר בריחת אויר או כל דבר אחר.

לסופה שלי,היו קומהו MT שהחזיקו זוועות כמעט וטעויות נהג(הרבה) ולחצי ניפוח סטנדרטיים עד שערורייתיים (נמוכים). ובסוף נגמרו בשל בעיות דופן לפני שהסוליה נגמרה.הרבה לפני.
הסט הנוכחי שלה הוא ברידג'סטון 693 AT 31 10.5 15 שאני אוהב מאוד מאוד.

היום יש לי XJ תודות להרבה מזל וברכה, והוא נועל צמיגי AVON AT, שזו בכלל חברה בריטית בבעלות COOPER האמריקאית.חפרתי הרבה מאוד בNAXJA שזה אתר ג'יפים מצויין בארה"ב, והם מלאים שם בתכתובת חכמה ודומה ברמתה לזו שלנו באתר הזה.

לסיכום-תמיד ניסיתי לכוון את השימוש שלי ברכב לפי הערכתי ליכולת הצמיג,ורק פעם אחת מתחת למוחרקה משמאל לכביש צמוד לצומת התשבי לא הצלחתי לעלות.וגם לא היו לי נעילות דיפ' והייתה דרדרת.
אז תלוי ותלוי ותלוי,ואני מחזיק מקומהו, ברידג'סטון,FALKEN ו-AVON.דווקא מקומהו מעט פחות מהשאר.

Special Vehicles
22-08-05, 21:09
מישלין - טוב מאד

גודייר - G171 - בלאי נמוך , מצויין - לא נותן אחיזה מקסימלית - אבל תמורה לכסף ונסיעה ללא פנצ'רים להרבה מאד זמן - לא יודע אם יש למצוא בארץ

MTR 235/85 R16 - נחמד - מתבלה מהר מדי

MTR 265/75 R16 - טיפה רחב מדיי - בלאי מהיר

BF - לא רע - גם טוב על כביש

G90 - מקורי - צמיג לטרקטורים של JCB שהיצרן קונה בזול - נוטה להעיף

קוביות תוך כדי נסיעה.

ארז
23-08-05, 00:03
מישלין - טוב מאד

גודייר - G171 - בלאי נמוך , מצויין - לא נותן אחיזה מקסימלית - אבל תמורה לכסף ונסיעה ללא פנצ'רים להרבה מאד זמן - לא יודע אם יש למצוא בארץ

MTR 235/85 R16 - נחמד - מתבלה מהר מדי

MTR 265/75 R16 - טיפה רחב מדיי - בלאי מהיר

BF - לא רע - גם טוב על כביש

G90 - מקורי - צמיג לטרקטורים של JCB שהיצרן קונה בזול - נוטה להעיף

קוביות תוך כדי נסיעה.

הG171 מיועד לרכבים עם עומס גדול במיוחד זו הגדרת היצרן עבורו(וזה גם שימושו בארץ-צבא)

אני עברתי 90000 ק"מ עם MTR 235/85/16, אני לא היחיד, בחבורה שלנו יש עוד כמה 110 שעשו על אותו צמיג באותה מידה ק"מ דומה.

265/75/16 MTR כנ"ל כל מי שאני מכיר עשה עם הצמיגים האלו קמטרז' עצום, במיוחד ביחס לצמיגים אחרים(לא כולל BF)

הMTR צמיג מעולה, אחיזה מעולה על סלעים,טוב מאוד בבוץ(למרות שיש טובים ממנו והפרופייל הלא אגרסיבי במיוחד במידות הצרות),3 פלי מהצד, מצוין על הכביש.

bf מ ע ו ל ה.

G90 פשוט חרא של צמיג, חזק אימים וכנראה שלא יקרע אף פעם, סכנת נפשות על כביש רטוב,חלש בחול, סביר בבוץ,סביר על הסלעים.

אישית לא הייתי שוקל בכלל לשים על דיפנדר מידה כמו 750/16, ימי הביניים עברו, צאו מהראש המסורתי הבריטי, צמיגים רחבים יותר מה750/16 רק מוסיפים לאחיזה ולנוחות.

-->