PDA

צפייה בגרסה מלאה : תוכנות ניווט שטח לטיול ג'יפים

יוסי בר צבי
01-11-14, 14:03
חבורת הטיולים שלנו עתידה להתנסות לראשונה בטיול ג'יפים ניסיוני.
בדרך כלל הטיולים שלנו הם רגליים.
המסלול יהיה עוד כחודשיים בהר הנגב, לא משהו הרפתקני אבל מאפשר התברברות למי שמאבד את השיירה.
נהיה 8-10 ג'יפים וללא מכשירי קשר.
כמה שאלות לפני ההרפתקאה :
יש איזו תוכנת ניווט יעילה (מבוססת אנדרואיד או אייפל) שיתופית שאפשר להסתמך עליה ושתציג און-ליין את כל המסלול (שיקבע מראש) ותציג גם את מקומו של כל אחד מהג'יפים ע"ג מפה טופוגרפית בזמן אמיתי ?
איך הג'יפ המוביל יודע שכולם באמת אחריו ואף אחד לא התברבר או נתקע ברמזור (עוד טרם הירידה לשטח) ?

תודה ושבת שלום, יוסי

גלעד .ג.
01-11-14, 14:09
אני משתמש בעמוד ענן ואני מאוד אוהב ומתסדר איתה , הפלוס הגדול הוא נקודות העניין שמוצגות על המפה. אתה יכול להתקין גם במוצרי אפל וגם באנדרואיד.
יש נוהל שנקרא 'נוהל שיירה' כל רכב חייב לראות את הרכב שמאחוריו ולחכות לו בפניות, רמזורים וכו... ככה אין מצב שמאבדים מישהו..

תהנו !

יוסי בר צבי
01-11-14, 14:16
אני משתמש בעמוד ענן ואני מאוד אוהב ומתסדר איתה , הפלוס הגדול הוא נקודות העניין שמוצגות על המפה. אתה יכול להתקין גם במוצרי אפל וגם באנדרואיד.
יש נוהל שנקרא 'נוהל שיירה' כל רכב חייב לראות את הרכב שמאחוריו ולחכות לו בפניות, רמזורים וכו... ככה אין מצב שמאבדים מישהו..

תהנו !
תודה גלעד.
אפליקציית עמוד ענן עובדת און ליין? ואם כן, מה קורה בשטח שברובו אין קליטה סלולרית ?

raanan
01-11-14, 14:27
ל TWONAV יש את האמיגוס המובנה שמציג את מיקום כל החברים במפה .
העניין הוא שזה מותנה בקשר סלולארי .

המפה מוצגת באוף ליין ורק להצגת מיקום החברים נדרש תקשורת .
במקרה שאין תקשורת החבר מוצג במפה בנקודה האחרונה שהייתה תקשורת , עם הימצאות תקשורת הוא "ידלג" במפה למיקום הנוכחי שלו.

אגב, תוכנת TWONAV בעלת פורפילים להתאמה לסוג הניווט (אופניים, הליכה, רכב שטח וכו ...)
התוכנה מותאמת לכל סוגי החומרות (אנדרואיד, ווינדוס ...)

בהצלחה
רענן

נ.ב - היה רצוי לפתוח את השרשור בתת פורום GPS ניווט וקשר (מקווה שאחד המנהלים יעביר לשם את השרשור)

ytzur
01-11-14, 19:51
אין תוכנה שיכולה להראות היכן נמצא כל אחד כאשר אין תקשורת סלולרית לנתונים.
בכל מקרה מאוד מומלץ להצטייד במכשירי קשר . לפחות למוביל ולמאסף.

mik_l86
01-11-14, 19:58
אני מתכנן את המסלול בעמוד ענן, שומר קובץ ומוריד לפלאפון.
בטיול עצמו משתמש ב"אדמה" שפיתח חבר הפורום, פשוט נהדרת.

raanan
01-11-14, 20:05
אני מתכנן את המסלול בעמוד ענן, שומר קובץ ומוריד לפלאפון.
בטיול עצמו משתמש ב"אדמה" שפיתח חבר הפורום, פשוט נהדרת.
אחלה !
רק איך זה מתחבר/תורם למה ששאל פותח השרשור ?

רענן

adi.barda
02-11-14, 22:41
יוסי, תוכנת advrider wd שלי, יודעת לעשות בדיוק את זה (ראה תמונה מצורפת). תוכל לטעון מפת offline אבל חברי הקבוצה יוצגו על המפה רק במקומות בהן יש קליטה סלולרית. במקרה שאחד או יותר מהחברים התרחק יותר מידי מהקבוצה - הוא יוצג באדום. אשמח לעזור בכל שאלה במייל [email protected] או בטל: 0522721721
חינמי לבעלי אנדרואיד

להורדה: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.abware.watchdog_client&hl=en

92643

zerez
03-11-14, 08:23
עמוד ענן החינמי דורש חיבור רשת קבוע ועד כמה שאני יודע אין מפה נורמאלית חינאמית לטונאב.
גם אם לכולם יש תוכנות ניווט אין תחליף לנוהל שיירה ומכשיר קשר לפחות למוביל ומאסף

momi-r
03-11-14, 17:41
כמה תשובות...
יש לא מעט תוכנות שטח כמו שציינו כאן בנוסף יש את TOPOMAP ואפשר גם לנווט עם גוגל ארט - אומנם עם מפה של צילום אויר אבל גם אופציה (במכשירים פרוצים הייתה פעם אפשרות גם להוריד לגוגל מפה טופוגרפית-לא יודע מה כיום) בגוגל ארט אפשר לצייר מסלול על המחשב בבית ולהעביר אותו לנייד... תוכל לראות את עצמך על המסלול בנייד\אייפד\טאבלט...
אבל לגבי האפשרות של לראות את מיקומם של כל שאר הרכבים לדעתי זה קצת בעייתי בכל התוכונות... צריך לבדוק את זה לעומק עם כל תוכנה והאפשרויות שלה.
כדי שהגיפ המוביל יידע שכולם אחריו - הכי פשוט זה שכל נהג תמיד יהיה בקשר עין עם הרכב שאחריו במקרה שאין קשר עין אותו נהג עוצר. ככה נשמר הקשר בין כל הרכבים .
בנוסף מכשירי קשר תמיד יהיו יעילים.

adi.barda
03-11-14, 18:34
אני פתאום רואה שהתמונות שהעליתי לא מוצגות כראוי אז מעלה שוב. שים לב לתמונה עם חברי הקבוצה בטיול מוצגים בזמן אמת על מפה - זה נראה לי כמו מענה דיי ראוי לדרישה שלך לא?
92690

92691

92692

-->