PDA

צפייה בגרסה מלאה : ייעוץ נדרש: מערכת קירור - מים ושמן גיר

מוני_הכוכב
13-08-05, 20:57
הבעייה:
במשחקים באיזור הבור, שעה שבקושי הרכב מתקדם, נראה שיש התחממות יתר במנוע. אציין שהמזגן פועל.
רקע:

טורים נמוכים מאוד (מידי ואני ארים קצת), יש מזגן, מאוור מופעל חשמלית עם הפעלת המזגן, המאוורר הרגיל נראה פועל חזק מאוד, סגרתי את הברז שמפריד בין הרדיאטור לבין הרדיאטור הפנימי של המזגן (בחורף אני פותח) זה מאפשר למזגן לעבוד סביר, אחרת הוא צריך להתמודד גם עם החום שנכנס מהרדיאטור..

יש לי שני מחווני חום: המקורי שתוקן אצל הגנב הידוע אוו ספידומטרים מת"א, ונוסף מחוון פשוט. המחוון הנוסף מראה על התחממות יתר - עד לקו האדום, וכשמכבים מנוע זה עולה הרבה מעל ויורד מיד עם התנעה. המחוון הרגיל נראה סדר, אין גלישות מים עודפים מהמיכל הרזרווי.
הרדיאטור עבר ניקוי / שיפוץ אצל בנטוב בת"א.

מאחר ומזמן שקלתי להוסיף רדיאטור עבור הגיר (300 ש"ח), עלה בדעתי שבעצם לא משנה מה אעשה: באם אני מצליח לקרר יותר את המים ברדיאטור, הרי ממילא גם הגיר יהנה מזה. הערה: האם אפשר להוסיף למלות (מין דפים שיגדילו את שטח המגע) לצינור השמן של הגיר ובכך לגרום לקירור אוויר נוסף?

לאור זאת חשבתי על התקנת מאוור נוסף שיעבוד במקביל למאוורר של המזגן ויאפשר גם הפעלה ידנית.

הבעייה: האם מאוור נוסף לא חוסם את הרדיאטור לגמרי? כלומר שני מאווררים בחזית, כשהמזגן לא פועל, חוסמים את זרימת האוויר הלא כן?
האם כדאי לעשות מין כונס אוויר בחזית לפני הרדיאטור כך שינקז יותר אוויר אליו בזמן נסיעה?

תודה על הייעוץ

shachar
13-08-05, 23:09
יש לך שמן גיר נפרד משמן מנוע ? אם כך איך הגיר "יהנה" מהורדת חום מנוע ?

בשביל 300 שקל ועוד כמה שקלים לצינורות לחץ הייתי מוסיף רדיאטור שמן.

רדיאטור יש גם ביצור לפי דרישה ולכן אפשר להזמין גדול יותר, חיים רכס המליץ על מישהו בכפר סבא.

מוני_הכוכב
14-08-05, 00:05
אכן, לשמן הגיר יש צנרת שעוברת דרך הרדיאטור ונהנית מהקירור (וגם מהחום) של המים ברדיאטור.

אני עדיין לא בטוח ב-100% שיש לי בעיית התחממות, זאת מכיוון שאני ראוה אותה רק במדחום החיצוני ולא באורגינאלי.

יש לי הצעה לרדיאוטר נפרד לשמן הגיר תמורת 300 ש"ח בלבד. אבל אני מתלבט מה הדבר הנכון לעשות.

asafk
14-08-05, 00:29
המחוון הנוסף מראה על התחממות יתר - עד לקו האדום, וכשמכבים מנוע זה עולה הרבה מעל ויורד מיד עם התנעה

זה מראה על בעיה במעגל החיישן או המחוון.

אסף.

-->