PDA

צפייה בגרסה מלאה : מנוע וורטק 4.3 עכביש מתנתק במהלך הנסיעה , למישהו יש עצה

לירן סברוב
13-08-05, 20:59
היי
במהלך המרוץ האחרון שלנו עם "הסונומה" נתקלנו בבעיה מוזרה.
המנוע מתנתק במהל מהסיעה ,בכל הילוך ובלי קשר ללחיצה על הדבשה או רעידות כל שהן מהשטח, אפילו על הכביש.
אני שומע את המנוע לא פועל אבל הטורים עדיין עובדים וכמו כן גם המשאבת הגה - ולאט יורדים עד לכיבוי מלא.
במשחק עם דוושת הגז, המנוע יכול להתחיל לעבוד ולהתנתק שוב שוב, 3 פעמים ב 100 מטר או
לחילופין פעם אחת ב 3 ק"מ. ללא כל סדר והיגיון.
רצוי לציין שמערכת הצת הוחלפה (הבעיה היתה לפני ההחלפה וגם אחרי) למערכת משופרת - מחשב וcoil, וכמו כן גם המשאבת דלק ?

מה לחפש? חיישן? מזרק ? אלטרנטור ? מאיפה לבדוק או אוליי למישהו יש ניסיון עם התקלה הנ"ל ?

בתודה על כל עזרה
לירן - צוות אוטו סרטינה

זאביק
14-08-05, 23:34
לירן,
אני לא מכיר את המנוע או את שאר המערכות שמחוברות אליו (אלו שפורטו, ואני מניח שיש עוד).

זה פשוט מאוד הזכיר לי את ההתנהגות של הפז'ו 206, כאשר לא נטרלו את האימובילייזר.
הרכב היה מוסע כמה מאות מטרים, ואז לאט לאט מוריד טורים וחותך כוח,
עד שהוא מביא אותך לעצירה מלאה.

אני יודע שזה סיכוי קלוש ברכב שנבנה מחדש, אבל
יש מערכת השבתה דומה על הרכב ?
יש סיכוי שנשאר אימובילייזר (מקורי או לא) על הרכב ויש לו מגע רופף / רכיב אלקטרוני שמשתגע ?

UNIX
15-08-05, 00:02
הטורים נשארים כי הגיר בהילוך ומסובב את המנוע בעצם .
לי זה נשמע כמו מודולך הצתה שמודיע על מותו .
גם אותו החלפתם?

Bulldog
15-08-05, 21:47
לירן, המלצה חמה.
תאם וגש ליורם אברמוב מראשון. יש לו הרבה מאד ניסיון במנועים האלה. וציוד מתאים לבדיקה.
עומר

לירן סברוב
16-08-05, 10:55
תודה על העזרה.
תוספת קטנה :
נקודה ישובה שכחתי לציין זה שאחרי בהבעיה הופיע והיתה לאורך זמן, כאשר הרכב כבה לגמרי והיינו צרכים לעניע אותו (מה שלא היה בעיה - הרכב הניע תמיד ברגע)- הטורים ישר אחרי ההנעה עלו ישר ל 2000 טורים נשארו שם מעט ואז ירדו לכיוון ה 900-1000 אבל לא פחות מזה.

חנן-ג'יפולוג
16-08-05, 11:04
מה שנחמד במערכות הממוחשבות האלה זה שאתה יכול להתחבר עם לפטופ וכבל ALDL (שניתן לקנות או להכין לבד) ולראות תוך כדי נסיעה, בזמן אמת, את הדיווחים של החיישנים השונים ואת הסטטוס של המחשב.

עשיתם את זה?

לירן סברוב
16-08-05, 14:17
לא. לא התחברנו עדיין למחשב.

מחר או מחרותיים ישנו מוסך ש"הסכים" לקבל אותונו ע"מ להתחבר למחשב ולראות תקלות אפשריות. (לא הרבה מוסכים עם מחשב של GM מוכנים להתמודד עם הרכב הזה).

חנן-ג'יפולוג
16-08-05, 15:11
אתה לא צריך מחשב של GM , מספיק הלפטופ שלך.

לירן סברוב
16-08-05, 16:21
יש לי מחשב פויינטר קבוע ברכב.. איך אני מחבר אותו, ואיך אני רואה את הנתונים ? צריך תוכנה ?

חנן-ג'יפולוג
16-08-05, 17:05
לא מכיר מחשב פוינטר.

הנה לינק עם הסבר לתוכנה, ויש שם קישור למקור להורדה של התוכנה. אתה יכול לקנות אצלו את הכבל וניתן גם לייצר אותו לבד. אני אמצא את הלינק לזה בהמשך:

http://www.customefis.com/winaldl.html

חנן-ג'יפולוג
16-08-05, 17:09
איך בונים כבל ALDL

http://www.jeepolog.com/jp_forum/viewtopic.php?t=6012&highlight=aldl

לירן סברוב
16-08-05, 21:30
תודה :lol:

לירן סברוב
22-08-05, 13:13
נמצאה סוף כל סוף התקלה......
מה לא חיברנו למנוע.. ובסוף כמו תמיד מצו'פציק של הקומקום.....

המיקרוסוו'יץ של אור הברקס שיושב על דוושת הברקס מקצר את המשאבת דלק.
בליחצה על הדוושה גם שהרכב כבוי המשאבה היתה עובדת כאילו היא איתות (גם המאותיתים עבדו).
בקיצור ניתקנו והכל חזר לעבוד כמו שצריך..... חבל שזה בא על חבון מרוץ ... סה לה וי.

תודה למי שניסה לעזור

אריה פאהן
22-08-05, 23:32
רכבי תחרויות ובמיוחד רכבים שנבנים מקומבינציות ,לדעתי רצוי להפריד בין המע' השונות ,גם אני ניתקלתי בבעיה של מתח למשאבת הדלק ומשכתי חוט ישיר (אחרי סוויץ) למשאבה,כנ"ל גם לסטרטר ולכל מע' חיונית להמשך הנסיעה של הרכב

liro
18-05-11, 15:20
בחלק הקידמי של סעפת היניקה אחרי האלטרנטור יוצאים שני חוטים כחול ואדום כשהמנוע עובד נסה לשחק איתם .לי הייתה בעייה כזו.

שחר-סופה
18-05-11, 18:25
בחלק הקידמי של סעפת היניקה אחרי האלטרנטור יוצאים שני חוטים כחול ואדום כשהמנוע עובד נסה לשחק איתם .לי הייתה בעייה כזו.

איפה מצאת את השרשור הזה ...? או יותר פשוט תראה ממתי התגובה האחרונה בו : " 22-08-05 22:32 " חוץ מהעובדה שהבעיה נפתרה ודווחה מה היתה .

שחר.

-->