PDA

צפייה בגרסה מלאה : רעשי חיכוך/שחיקה מכיוון טורק/גיר.

tmal1
03-11-14, 18:22
טוב אז אחרי שנפתרתי סוף סוף מהבעיות התחממות, התחילו רעשים מכיוון הטורק/גיר, אני יכול להקליט ולהעלות אם יעזור.
מדובר בסוזוקי ג'ימני 2003 אוטומט עם כ220K, שמן גיר הוחלף לפני כשנה.
האוטו מניע נוסע בסדר רק העניין של הרעש.
הרעשים הם בכל מצב כל עוד האוטו מונע (PRND לא משנה), מתחזקים עם הטורים.
שומעים שהם לא באים מהמנוע, זחלתי מתחת לג'יפ והרעשים נשמעים בין המנוע לגיר במיוחד.
נסעתי לבדיקה במוסך של סוזוקי בהמלצת חבר (מורשה או לא אני לא זוכר), הוא גם מזהה את הרעש מהכיוון ואומר שצריך להוריד קארטר גיר להחליף פילטר ושמן ומשמה להמשיך. לא יודע למה אין לי הרגשה טובה להשאיר את הגיפ שמה...
להוריד קארטר ולהחליף פילטר אני חושב שאוכל לבצע בעצמי, השאלה אם רעשים כאלה יכולים לנבוע מפילטר סתום/תקול ? הפילטר עולה כ270 ש"ח במכשירי תנועה, אם היה יותר זול כבר הייתי מחליף.
יש חלק אחר אולי באיזור הגלגל תנופה והטורק שיכול להרעיש ?
כיוונים נוספים לבדיקה ?

kobiarava
03-11-14, 20:02
יכול מאוד להיות שגלגל התנופה שלך נסדק\נשבר, תופעה לא מאוד נדירה ברכבים אוטומטיים. הרעש אמור להיות רעש חיכוך, צרחה מתכתית שאי אפשר לפספס, כל זמן שהרכב מונע

קובי

tmal1
03-11-14, 21:27
אני מאמין שבמקרה והוא היה שבור או סדוק הייתי מרגיש גם רעידות כמו כל עצם לא מאוזן בתנועה, במקרה שלי אין שום רעידות או וויברציות.

shmulikbg
03-11-14, 21:29
לא...אתה לא תרגיש רעידות. ההגיוני ביותר הוא מה שקובי אמר.

tmal1
03-11-14, 21:32
אוקיי, כדי לבדוק את זה אני חייב להוריד גיר עד כמה שאני מבין ?

shmulikbg
03-11-14, 21:36
אולי יש אפשרות לראות את זה דרך הפתח שדרכו משחררים את ברגי הטורק בפירוק גיר.

tmal1
10-11-14, 17:38
אז ככה, רק היום הייתה לי הזדמנות לבדוק את הנושא שהעלתם, מבדיקה ראשונה הצלחתי לבדוק את כל 6 הברגים שמחברים את הטורק לגלגל תנופה ועד כמה שאפשר לראות מהפתח הקטן הכל תקין.
דיברתי עם מכונאי אחר ששמע את הרעש והוא אומר שיכול להיות שיש סדק באיזור הברגים שמחברים את גלגל התנופה למנוע או שיש בעיה בטורק.
אני מלכתחילה נוטה לכיוון הטורק כי קצת אחרי שקניתי את הגיפ נדלקה לי נורת הצ'ק אנג'ין ומבדיקה עם סורק התקלה היא טורק חלש או תקוע.
חוץ מעניין הרעש הרכב נוסע מצויין והרעש נחלש אחרי שהאוטו מתחמם ונוסעים קצת.
בכל אופן אני מקווה שמחר יהיה לי זמן לגשת למוסך שאני מכיר על מנת לשמוע חוות דעת נוספת וכנראה להוריד את הגיר ולבדוק לעומק את העניין.
אשמח לשמוע כיוונים נוספים לבדיקה.
ד''א אותו מכונאי שפגשתי היום הציע שאם כבר מורידים גיר אז להחליף מחזיר שמן אחורי במנוע אם קיים.
קיים בג'ימני אותו מחזיר שמן אחורי?

kobiarava
10-11-14, 20:24
אני במקומך לא הייתי ממשיך לנסוע ככה עוד מטר. מעבר לנזק הנוסף שממשיך להיווצר (כן, כשיש רעש של טחינה מתכתית זה אומר שיש טחינה מתכתית...), יש גם סכנה של ממש, במידה ונוצר סדק בגלגל התנופה, שהסדק ממשיך למתקדם, עד שברגע מסויים, מהירות ועוצמה רבה, תשתחרר חתיכה יפה מהגלגל. ואם וכאשר זה קורה, אני לא הייתי רוצה להיות במסלול המעוף של זה. עצה חברית-יש תקלה ברכב, לא תקלה של נורת ביקורת אלא שבר של ממש, תשבית את הרכב, ותתקן....

קובי

tmal1
10-11-14, 21:32
אני מבין את הסכנה ואת נושא השחיקה, יש לציין כי אני לא נוסע ברכב למעט לצרכי בדיקה וגם זה באופן מצומצם

tmal1
16-11-14, 18:07
טוב, אז אחרי שהורדנו גיר וגם המכונאי ששמע את הרעש היה בטוח שזה הגלגל תנופה (פלטה הם קוראים לזה?) עברנו עליו ביסודיות כמה פעמים כולל דפיקות עדינות עם פטיש ובדיקה עם ציוד מתאים אין שום סדק/חשש לסדק/עיוות.
מה שכן היה הוא שלקחנו את הטורק לתל אביב (אני מאיזור חיפה) לבית מלאכה שמתעסק בשיפוץ טורק ומבדיקה שלו הטורק נמצא לא תקין ולדעתו כמקור הרעש, נרכש אחד משופץ ולהמלצתו הוחלף גם פילטר גיר וגם רוקנו את מרבית השמן מהגיר והקולר עד כמה שהיה ניתן. (הקולר אגב היה נקי לגמרי)
מילאנו שמן גיר חדש והגיפ נכון לעכשיו חזר לשקט המקורי שלו סוף סוף והטורק החדש מורגש משמעותי בסחיבה ויציאה מהמקום.
יכול להיות שהמכונאי הראשון שלא סמכתי עליו כל כך צדק ואולי רק החלפה של הפילטר הייתה עוזרת, אבל עכשיו אולי התקלה שחוזרת לי על טורק חלש או תפוס תפסיק להופיע.
תודה לכולם על העזרה והייעוץ, על פתרון הבעיה היה חשוב לי לעדכן למען חיפושים דומים של אנשים בעתיד.

asypeer
16-11-14, 20:35
תוסיף עלויות ופירוט של בתי העסק אם אתה מרוצה. זה הכי יעזור לאנשים.

-->