PDA

צפייה בגרסה מלאה : מספר שאלות לפני רכישת סמוראי

רביד4773
04-11-14, 20:38
שלום לכולם.

אני מתכוון להיכנס לתחום רכבי השטח, מחיפוש ברשת הבנתי שסמוראי הוא הרכב המתאים וכבר הלכתי לראות מספר רכבים המוצגים למכירה.

בתור שאלה ראשונה רציתי לדעת מהם ההבדלים בין סמוראי (95-97) לבין ויטארה (91-95)

בנוסף אשמח לדעת על מה חשוב לשים לב לפני קניית סמוראי, האם קיימות תקלות שחיכות? ,האם יש רכבים דומים מומלצים?

ראיתי שרוב השוק שרלוונטי אלי הוא רכבים מודלים 97'-95' יד שישית-שביעית.
חשוב לי מאוד שירידת הערך תיהיה מינימאלית ככל שניתן, האם המחיר של סמוראי במודל כזה יציב?

התקציב שלי הוא עד 20 אלף ש"ח, האם יש רכב מומלץ יותר מסמוראי במחיר כזה? אני כמובן רק מתחיל בתחביב ובשנותי הראשונות אני מניח שלא אצטרך רכב ברמה גבוה יותר. אני מתכוון לטייל במסלולים ברמה בינונית מינוס. מצד שני יש לי חיבה להיילוקס ופורנאר אבל הם ממש לא בתקציב, אם אמצא פוראנר זקן במחיר כזה שווה לקחת איתו את הסיכון?

שאלה אחרונה, איך הסמוראי על הכביש?

תודה רבה מראש.

Saar
04-11-14, 22:42
חיפוש יענה על רוב השאלות.
קשה להתייחס למחירון /למחיר של רכבים בשנים האלו, סביר שעל רכב שמור ומטופל יבקשו יותר.
מספר הידיים קצת פחות רלוונטי, אלו רכבים של צעירים, טבעי שיחליפו הרבה ידיים.
אחזקת פוראנר (או רכב אחר שהוא לא סוזוקי) תהיה כנראה הימור ויקרה משמעותית מהסוס וקיום האלו.

GodsFather
05-11-14, 12:09
תקרא פה -
http://www.jeepolog.com/forums/content.php/1151-jeepolog-archive

תריץ חיפוש, כפי שהציעו לך, על כל שאלה שיש לך בנושא.

נשמח כמובן לעזור במענה, אבל תתחיל בלקרוא כדי שתבין.

היילקס ב20 אש"ח זו נבלה סרוחה או נס משמיים.
פוראנר, לא בתקציב שהצבת. רק הדלק יעלה יותר, לכשהדבר הזה יסע.

סמוראי זה אחלה כלי להתחלה ובתקציב שלך אפשר למצוא כלי במצב טוב. ההבדל העיקר בינו לויטרה הוא בספרטניות שלו אל מול הויטרה היותר מעודנת. סרן חי קדמי, מתלי עלים, מנוע 1300 מול 1600. לטוב ולרע אגב. יש גם אחלה ויטרות בתקציב שלך.

הכי חשוב - סבלנות סבלנות סבלנות! לא קונים ג'יפ סתם כי עומד לך ממנו. בודקים טוב טוב, מביאים חבר שמבין (אפשר מהפורום אם אתה רוצה, יש פה קהילה נהדרת), שואלים שאלות וסוגרים עסקה כשיודעים כמה שיותר.

סע על כמה כלים כדי שתוכל לקבל מושג מה מתאים לך יותר ולמה אתה מתחבר. לאט לאט תדע כבר להבדיל ולהבחין במצב.

רביד4773
05-11-14, 12:39
תודה רבה לשניכם!
אציין שטרם פתיחת השרשור קראתי את כל המאמרים על הסמוראי שמצאתי פה באתר, העיניין הוא שאין לי ולו טיפה של מושג בתחום ובמכניקה בכלל, כך שרוב המאמרים לא היו לי ברורים.

אני מבין שסמוראי הוא הפתרון האידאלי, אני לא מתכוון לקפוץ מדרגות או לטפס אבנים, אכנס לאט ובזהירות לתחום, כרגע מה שעומד על הפרק זה סמוראי עם צמיגים 235 (ספירלה דווקא ,לא עלים)והיום אלך לראות אחד נוסף. האם זה נהוג להתלוות לאדם מהפורום? באיזה תת פורום ניתן לבקש בקשה כזו?

תודה רבה!

GodsFather
05-11-14, 13:13
מה שאתה לא מבין - תשאל. בשביל אנחנו פה. עדיף מאשר שתלך עם חוסר ידע ויאכילו אותך לוקשים. (למשל שנעילה קדמית ולוקרים זה לא אותו הדבר...)

סמוראי עם 235 זה סמוראי משופר. צריך להבין מה עוד עשו שם כדי שה235 יכנסו לרכב והוא יתפקד טוב וכמובן לוודא שהצמיגים הללו ברשיון.

תרצה שמישהו יעזור לך, תבקש, אנשים ישמחו. רק תגיד מאיפה אתה קודם :)

תבקש את זה פה, לא חייב ללכת לפורום הישיר של סוזוקי, כולם רואים פה הכל.

gmike
05-11-14, 14:36
אם כבר אתה חושב על סמוראי סלילים, רק פתוח!! כי סלילים סגור-זה ג'ימני, עם זמינות נמוכה של חלקים מפירוק.
והמלצה שלי- תגרד עוד כמה שקלים וחפש גימני ידני מהשנתונים המוקדמים, הרבה יותר מתורבת בתור ג'יפ דו שימושי, שעושה גם הרבה כביש.
ואני אומר לך את זה בתור מי שיש לו כרגע את שניהם, סמוראי '90 משופר מאוד, וגימני '05 כמעט סטנדרטי. ביום יום עברתי להתנייד על הג'ימני, למרות שבסמוראי זה ה-ר-ב-ה יותר כיף מבחינתי..
גם אני, כמו עוד רבים פה קניתי את הסמוראי בלי שום ידע במכונאות,מפה לשם, כבר 7.5 שנים הוא לא ביקר במוסכים,בכלל(!) אז הכל אפשרי..
ולגבי שמירת ערך- כל הסוזוקים הקטנים שומרים עליו מצויין, בטח ובטח בשנתונים המדוברים, אין להם כבר לאן לרדת..

רביד4773
06-11-14, 02:21
ראשית אני גר בצור יגאל, סמוך לכפר סבא, האם יש בפורום חבר'ה מהאזור?

לגבי הג'ימיני, את האמת שדי נדלקתי על מה שהסמוראי משדר, המבנה והלוק הקרבי. אשמח לדעת מה ההבדל בין המתלים, הבחור אמר לי שזה ספירלה ולא עלים ושלדעתו הם טובים יותר.

שאלה נוספת לבעלי הסמוראי, אשמח לשמוע קצת מניסיונכם האם יצא לכם לצאת איתו לשטח כשארבעה אנשים בתוכו? ראיתי שאין מקום לאחסן בו כלום מלבד על הגג...

תודה רבה!

bobsfog
06-11-14, 09:40
יש חברה מהאזור, אני מצופית ובעברי שני סמוראים.
לגבי המתלים, לדעתי ההבדל הוא בעיקר בנוחות הנסיעה

לצאת ארבעה אנשים בסמוראי לטיול של יותר מכמה שעות זה לא משהו שהייתי ממליץ עליו.
ארבעה מבוגרים ממש לא, אולי שני מבוגרים ושני ילדים זה משהו נסבל אבל גם רק לכמה שעות. טיול גדול עם לילה אז רק שני אנשים.

ukiuki
06-11-14, 09:53
ראשית אני גר בצור יגאל, סמוך לכפר סבא, האם יש בפורום חבר'ה מהאזור?

לגבי הג'ימיני, את האמת שדי נדלקתי על מה שהסמוראי משדר, המבנה והלוק הקרבי. אשמח לדעת מה ההבדל בין המתלים, הבחור אמר לי שזה ספירלה ולא עלים ושלדעתו הם טובים יותר.

שאלה נוספת לבעלי הסמוראי, אשמח לשמוע קצת מניסיונכם האם יצא לכם לצאת איתו לשטח כשארבעה אנשים בתוכו? ראיתי שאין מקום לאחסן בו כלום מלבד על הגג...

תודה רבה!
יש לי חבר שהחזיק סמוראי סלילים. ממה שאני זוכר זהו דגם נדיר יותר (יוצר שנים בודדות והוחלף על ידי הגימני) וקשה יותר למצא לו חלקים.
למשל הבנתי שממש לא קל למצא לו בולמים.

GodsFather
06-11-14, 10:07
יש פה כמה אלופים עם סמוראי סלילים, ביניהם אורי e-pitom, שעשה על הרכב הזה דוקטורט.

חפש שרשורים שלו או שאל אותו ישירות לגבי הרכב.

רביד4773
12-11-14, 21:10
עדכון:

אני כבר כמה ימים מחפש את השרשורים של
e-pitom ולא מוצא, האם מישהו יכול להדביק פה קישור לשרשור רלוונטי?
אני ממשיך ללמוד על הסמוראי והקניה מתקרבת, אני מתלבט מאוד על אילו מבין הרכבים שראיתי ללכת (או שמא כדאי להמשיך לחפש).
בחיפושי נתקלתי בעוד דילמה, האם לקנות רכב משופר ומאובזר או ללכת על אחד בסיסי.
האם נכון לומר שברוב המקרים בישביל להעביר טסט לרכב מוגבה אצטרך להפעיל קצת קשרים?
האם בכלל יש צורך להגביה סמוראי? (עליות, ירידות, חלוקי נחל קצת בוץ וכ'ו- לא מתכוון להיכנס לשטח קשה)
אשמח אם תוכלו לחדד לי את עניין הסלילים אל מול העלים מכיוון ששני הרכבים שאני מתלבט ביניהם הם בעלי סלילים.

תודה רבה

שגיא S
12-11-14, 21:19
היי... לצעריאין לי פנאי לענות לך כרגע. אני בטוח שטובים ממני יענו לך בקרוב.
רק שתדע שאני מרעננה - ויכול בכיף לעזור לך גם בבדיקה שטחית וגם אם תרצה לשבת ושאני אסביר לך קצת על המכלולים ומה לחפש וכו'...

ותחפש
E-PIT@M , שמו האמיתי זה אורי.

רביד4773
12-11-14, 21:36
שגיא תודה רבה! נמשיך בפרטי,

מצאתי את השרשור של אורי ולצערי לא הבנתי שם כמעט כלום, ג'יבריש מבחינתי.

לגבי הסלילים, הבנתי שזה פר מודל ופשוט הסמוראים שאני ראיתי הם מודלים 96-97 לכן הם סלילים, השאלה מה זה אומר.

סולי
12-11-14, 22:21
אהלן, ברוך הבא!

הנה מס' טיפים,
1. סבלנות.
2. לכוון לסמוראי עד 96, כלומר לא סלילים.
3. להדפיס את המדריך לקניית סמוראי מהאתר פה ואיתו ללכת לראות כמה שיותר רכבים ולנסוע על כמה שיותר.
4. לכוון לסמוראי עד 96.
4. תנסה למשוך את שגיא איתך לאחת הבדיקות...
5. לכוון לסמוראי עלים, עד 96.
6. תחפש רכב שהבעלים שלו תחזק אותו וטיפל בו ולא כלי מוזנח של סטודנט מרושש.. מתקון לצרות.
7. אל תתייחס לשנתונים ולידיים... בכלל, אך ורק למצב הקיים...

foty
12-11-14, 22:32
שלום רביד ,

"לגבי הסלילים, הבנתי שזה פר מודל ופשוט הסמוראים שאני ראיתי הם מודלים 96-97 לכן הם סלילים, השאלה מה זה אומר."

סמוראי סלילים יוצר רק בשנים 96-98 .
הנוחות נסיעה בכביש יותר גבוהה בסמוראי המסולסל ,
טרנספר שרשרת עם יחסי העברה גבוהים יותר מהסמוראי הלא מסולסל ,
בשטח טכני סמוראי מסולסל מתקשה יותר בגלל הטרנספר שרשרת , יש אופציה של החלפת הטרנספר .
הסמוראי המסולסל בנוי עם קוילאובר מקדימה (בולם בתוך הקפיץ ) ,
לשיפור מערכת המתלים עד 2 אינצ' יש קיטים , מעל ל2 אינצ' זה כבר סיפור אחר . (הזמנה אישית או קומבינות).

"האם בכלל יש צורך להגביה סמוראי? "

תמיד מומלץ להגביה את הרכב , מונע פגיעות מיותרות בתחתית הרכב .
חשוב לדעת שהגבהת הרכב פוגעת ביציבות שלו על הכביש.

"האם נכון לומר שברוב המקרים בישביל להעביר טסט לרכב מוגבה אצטרך להפעיל קצת קשרים?"

לרכב מוגבה עד 3 אינצ' לא אמורה להיות בעיה בטסט .

שמואל

GodsFather
13-11-14, 10:03
שלום רביד ,

"האם בכלל יש צורך להגביה סמוראי? "

תמיד מומלץ להגביה את הרכב , מונע פגיעות מיותרות בתחתית הרכב .
חשוב לדעת שהגבהת הרכב פוגעת ביציבות שלו על הכביש.

"האם נכון לומר שברוב המקרים בישביל להעביר טסט לרכב מוגבה אצטרך להפעיל קצת קשרים?"

לרכב מוגבה עד 3 אינצ' לא אמורה להיות בעיה בטסט .

שמואל

שום דבר הוא אבסולוטי - אם אין לך צורך מעשי בהגבהה, אל תרוץ להגביה סתם כי אמרו לך. סע על הרכב, תראה את המגבלות שלו ושלך ואת הרצונות שלך מהרכב ואז תחליט אם להגביה ואיך, כי גם פה יש עולם ומלואו. אם קנית רכב משופר כבר, תבחן את אופן ההגבהה שבוצע, כאן כנראה תצטרך מישהו שילווה אותך אם אתה לא מבין בזה.

לגבי הטסט - יש לך ג'יפ, אתה כבר על הכוונת. אף אחד לא יכול להבטיח לך מעבר חלק אבל גם לשלול כזו אופציה אי אפשר. כמובן שאם אתה נראה כמו בר רפאלי, תבוא בבגד ים וכנראה תעבור גם עם שלושה גלגלים.

רביד4773
17-11-14, 14:50
אני מחכה בסבלנות שהשוק יתרענן ברכבים חדשים ואף אחד מהם לא רלוונטי עבורי, אשמח אם נוכל לפתח דיון בנושא המודלים שאבין אותו סופית.

נכון לעכשיו הרכב שהכי רלוונטי עבורי הוא סמוראי 96 קלאסי בלי שום שיפור וללא תוספות.

מהדיון פה המסקנה די ברורה- לקנות סמוראי במודל מתחת ל96.

1.אני לפני גיוס לצבא
2.הרכב יקרע עד חודש מרץ, ברמה של טיולון אחת ליומיים , החל ממרץ הוא יראה שטח אחת לחודש בערך.
3.יסע הרבה על הכביש אבל לא נסיעות ארוכות.
4.מאמין שהרכב ישאר אצלנו במשפחה ובעתיד נרצה לשפץ ולאבזר אותו לשם התחביב אבל יכול להיות גם שבעוד שנה שנתיים נפרד ממנו.
5. אני לא מתכוון להיכנס איתו לשטח קשה מידי אבל אני רוצה שתיהיה לי התחושה שאני יכול לסמוך על הרכב שלי גם מול מכשולים.

מאוד מוזר לי העיניין שדווקא ה"חדשים" יותר, זולים יותר. וראיתי שבאמת אין חדשים משופרים, להבדיל הישנים אפילו מודלים 84-87 שעולים פי שניים מהמודלים הצעירים.
שוב, אין לי שום שאיפה לקנות משופר ומשופץ, הדבר היחידי שאני רוצה היא תחושת ביטחון, לדעת שאני יכול לסמוך על הרכב שלי בטיול.

נ.ב ראיתי שרוב המודלים של העלים בשוק הם רכבים פתוחים, אני חושב שזה פחות מתאים לי , אשמח אם תוכלו לסגור לי את הפינה הזו, ההבדל בין סגור לפתוח, אני מניח שעל פתוח אי אפשר להתקין גגון, קל יותר לגנוב דברים מהרכב ויש פחות מקום לציוד, האם זה נכון? כמובן שיש גם יתרונות ברורים לפתוח אבל אשמח לשמוע השוואה אובייקטיבית.

האם להמשיך לחכות לסמוראי המיועד או שדגם הסלילים לא כזה נורא?

תודה רבה.

מוני אורבך
17-11-14, 15:12
המודלים הישנים יקרים כי עוד מעט\כבר עכשיו הם רכבי אספנות.
זה אומר טסט פעם בשנה ואגרה+ביטוח של 1000 שח
מה שהופך אותם לאטרקטבים כרכב לטיולים בלבד.
רכב פתוח או לא ?? ענין של אופי וממה אתה נהנה.
יש כאלו (אני לדוגמא) שפשוט מכורים לרכב פתוח, ולנסיעה איתו בשטח.
מצד שני כשי להגיע לשטח אתה צריך לנסוע על כביש, וברכב פתוח זה די מבאס.
אני מדבר כמובן על נסיעות ארוכות (שעה ומעלה)
מבחינת ביטחון נגד גנבות, כתבת בעצמך..
מבחינת מקום, יש יותר מקום העמסה לרכב פתוח, וגגון ניתן לסדר גם לפתוח (עם קצת יצרתיות.

סמו סללים הוא יותר מורכב מסמו עלים ולכן גם פחות אמין, ויותר יקר לתחזוקה.
מצד שני נוחות יותר גדולה (אם אפשר בכלל לדבר בסמו על נוחות)

רביד4773
17-11-14, 15:22
העיניין מורכב משחשבתי,
מצד אחד הישנים יעלו לי בשותף יותר מעצם היותר ישנים, מצד שני ציינת שהסלילים פחות אמין יותר יקר לתחזוקה.
זאת אומרת שמבחינת תחזוקה שותפת העלות דומה? אם כך כדאי ללכת על הישנים כי הם נוחים ואמינים יותר?

לגבי הפתוח, אלך לראות פתוח כדאי להתרשם, איך יש יותר מקום להעמסה בפתוח?

תודה.

GodsFather
17-11-14, 15:57
אתה לא מוגבל בגובה :) אלא אם שמת גגון.

פתוח זה פתוח - תסע תבין. להוריד שמשה קדמית, להוריד דלתות, לנסוע בג'יפ כמו שג'יפ צריך להיות.

אתה עושה הר מעכבר. מדובר במכונת כביסה שרחוקה מלהיות נוחה במצבה הסטנדרטי בכל מקרה (רשמת שאתה לא רוצה משופר), לך על הכלי הכי תקין שתמצא, העיקר שיהיה מבוסס עלים ולא סלילים. זה הכל.

חשוב יותר מהכל - פח תקין, זה הדבר הכי קשה ויקר לסדר ברכב כי פחח טוב עולה הון ולבד זה לא תמיד כזה פשוט. תמיד יהיו חלודות ופציעות, אבל תשתדל לרכוש את הכלי הכי נקי שתוכל, זה שווה את זה. ויש כלים כאלה בשוק, לא זולים אבל יש.

רביד4773
19-11-14, 18:46
תודה רבה לכולכם! GodsFather (אשמח לדעת את שמך) תודה אישית לך, עזרת לי מאוד.

שאלות נוספות:

ראיתי שלחלק מהסמו הפתוחים יש ברזנט שסוגר אותם ולחלק יש ממש פלאסטיק עם חלון (כניראה פרספקס) רציתי לדעת עד כמה נדיר להשיג את הפלאסטיק אם אקנה סמו עם ברזנט?

עד כמה ההבדל בין ה1600 ל1300 מורגש בשטח ועל הכביש אם בכלל?

שאלה נוספת היא עניין הצמיגים, מן הסתם לסמוראים השונים בשוק צמיגים שונים, אשמח לשמוע על ההבדל במחיר בין המידות של הצמיגים ובין צמיג רגיל לצמיג שטח \50-50.
האם לסמוראי שמאושר לו צמיגים גדולים ניתן לשים צמיגים סטנדרטים?

תודה!

GodsFather
19-11-14, 20:31
1600 זה נהדר אם נעשה נכון. גבולי עם החוק אבל שיפור מדהים מבחינת ביצועים.

צמיגים גדולים גם כן בעניין החוק. וכמובן שממידה מסוימת צריך לשפר גם יחסי העברה בטרנספר (אתה אמור לדעת מה זה טרנספר) אחרת הרכב יהיה קצת עגלתי.

אתה יכול לשים את מה שרשום בניירת. אם יש לך מידה גדולה יותר ואתה רוצה לחזור למקורות זה ניתן בקלות במשרדי הרישוי. הפוך לא.

אגב, חיפוש היה עונה לך על השאלות הללו אז תשתמש בו.

לגבי סגירת פיברגלס - נדירה ויקרה אבל יש כמה כאלה בארץ שימכרו לך. לא יודע לומר אם זה שווה את המחיר. לומדים לחיות עם פתוח.

רוצה לדעת מה שמי? חפש!! :)

הכוכב הכחול
19-11-14, 21:13
זרמתי עם כל השרשור והתגובה שלך.
אבל זה..

סמו סללים הוא יותר מורכב מסמו עלים ולכן גם פחות אמין, ויותר יקר לתחזוקה.

שטויות!

ועם זה

מצד שני נוחות יותר גדולה (אם אפשר בכלל לדבר בסמו על נוחות)
אני מסכים ;)

לגבי פתוח או סגור, מה אתה מעדיף?
לשחות עם הדגים או לשבת בסלון ולראות אותם באקווריום?...

בהצלחה

סולי
20-11-14, 18:28
למה שטויות דני?

הכוכב הכחול
20-11-14, 21:26
אני אחדד טיפה את הכוונה..
סך השנים המצטבר שלי ושלך ביחד על סמו יכול בקלות להגיע לגיל של פותח השרשור? (ואולי אפילו יותר?..;) )
כמה פעמים הסמו איכזב אותך?
באיזה שלב בתקופה חשבת לעצמך שהוא לא אמין בעיינך?
האם אתה יכול להגיד ששאר המסולסלים בחבורה לא אמינים??
באיזה טיול הם נעצרו?, על מה?

אני מאמין ומניח, שגם אתה מאמין שהמסולסל שלך מספיק אמין כדי להכנס אליו עכשיו ולנסוע לכל נקודה בארץ הלוך חזור ללא שום בעיה.

לגבי תחזוקה.....
אכן הצדק עמכם. יותר בעייתי לתחזק סמו מסולסל וזאת עקב חוסר חלקים בשוק.

איזה חלק פחות אמין במסולסל לעומת עלים?
הסלילים מתעייפים מהר יותר לעומת מאיה שנשברת?
צמת החשמל מקצרת?
הצבע הלבן בלוח שעונים דוהה מהר יותר מהשחור של העלים?
הקורונה והפיניון נשברים מהר יותר? (המקרה של החבר המשותף שלנו לא נחשב)
חלודה במסגרת השמשה הקידמית (שלא יכולה לרדת ולכן פחות אפשרות להצטברות חלודה) לעומת החיבורים הג'ינג'ים רופפים בעלים?
חיישנים מתבלים בקצב מסחרר?
הזרקת דלק לא יציבה מספיק כמו קרבורטור?
מה לא אמין בסמוראי סלילם? (מזכיר שוב פעם, אמינות! לא למה הוא יותר יקר/בעייתי לתחזוקה (חוסר חלקים בשוק))

**גילוי נאות - אצלי הטרנספר שרשרת הוחלף לגלג"ש אחרי הטיול הראשון או משהו כזה..:p:cool:

עריכה:
ראית מזה.. שאלת שאלה אחת, קיבלת תשובה. עם 20 שאלות ~(:
ישראליות במיטבה ;)

סולי
21-11-14, 22:49
קצת פחות אמין לדעתי..
...מתלים, כן זרועות רדיוס רגישות ופנהרד מנייר
שני אלו אולי לא ימנעו ממך לחזור מטיול אבל מה כן, תושבות זרועות רדיוס שנעקרו מהסרן או תושבות בולם קידמית עליונה... שני אלו מחלות ידועות.
טרנספר, פחות חסון מהגלגש.
סרנים, יש להם יותר נטייה להתעקם.
אין אופצייה לחזק ציריות לא קדימה ולא אחורה.
סרן קידמי רגיש יותר...
אז כן בממב המקורי שלו הוא פחות חסון/עמיד מהעלים.

אני חושב שהחסרונות העיקריים הם דווקא עלות השיפורים והזמינות שלהם.

מבחינת התחזוקה השוטפת עלויות זהות.
..אבל מסולסל זה בהחלט אוטו שקשה יותר לגדול איתו
לעומת העלים. גם מבחינת עלויות וגם מבחינת האופציות. לדוגמא אין בכלל אופצייה לנעילה קידמית בעוד שעם עלים תוכלמלבחור בין אוטומטית לנשלטת....

רביד4773
22-11-14, 02:27
ראשית שוב תודה רבה לכם על התגובות, אני לומד ומאמין שזה יחסוך לי הרבה כאבי ראש וכאב בכיס בעתיד.

היום ראיתי שני סמו נוספים, 91' ו94' (עם שניהם נכנסנו לשטח) התאהבתי ברכב הזה.

עכשיו רק נותר לבחור את הכלה, לחשב עלויות תיקונים של אחרי קניה ולהניע.

ד"א אני בן 20 ;ׂ)

שגיא S
22-11-14, 10:17
רביד שלחתי לך את המספר שלי בהודעה פרטית...תרגיש נוח להשתמש בו!

בקשר למנוע 1600:
זה אחלה אחלה של דבר, אבל אל תכנס לזה בתור רכב ראשון כי זה משהו שאם שוטרים תופסים אותך עליו, יהיה קשה מאוד להתגבר עליו.
צמיגים - לדעתי 235 זה אחלה של דבר. אם אין יחסי העברה קח בחשבון לקנות קיט יחסי העברה + עבודה של סופ"ש לבד בבית על פירוק והרכבה.
אבל לא לחזור אחורה למידת צמיגים קטנה

asafk
22-11-14, 18:34
רגע... נחזור לנושא האמינות. כל נקודות התורפה שציינת, אורי - רלוונטיות בכלי לא משופר או משופר ברמה מינימלית (הגבהה קלה ונעילה אחת וזהו) ?

אסף.

רביד4773
20-12-14, 22:07
אחרי שבועיים של התאקלמות הגיע הזמן לעדכן.

http://up413.siz.co.il/up2/tzzjjnzrjjgh.jpg (http://www.siz.co.il/)
http://up413.siz.co.il/up1/mijzrwlmjwzm.jpg (http://www.siz.co.il/)
http://up413.siz.co.il/up2/hytugteyhnwm.jpg (http://www.siz.co.il/)
http://up413.siz.co.il/up1/mzomghqdzgnz.jpg (http://www.siz.co.il/)
http://up413.siz.co.il/up3/znm3iq1nmezy.jpg (http://www.siz.co.il/)

סמו 91 סגירת פיבר כבר נשלח למורי ליישור קו לאחר קניה, הצטרפתי למשפחה!

תודה רבה לכל מי שייעץ ועזר!

GodsFather
21-12-14, 22:26
בשעה טובה, סע בדרכים לא סלולות :)

-->