PDA

צפייה בגרסה מלאה : החלפה/ תיקון גיר ידני סוזוקי ג'ימני.

Jim Jim
07-11-14, 16:34
שבת שלום לכולם!

סוזוקי ג'ימני 2005 VVT.
כנראה שהגיעה שעתו של הגיר הידני. ע"פ מורי, מייסב הגיר עשה את שלו תכף. כמובן שניתן לסחוב עוד שנה -+.
אבל אני חושב שאקדים את זמנו.

כמה שאלות:
האם זה נכון שמחליפים קלאץ' "על הדרך" כשמשפצים או מחליפים גיר?
(הקלאץ קשה מאוד, אבל כנראה שכך הוא אמור להיות)

האם ניתן תיאורטית, לייבא גיר ידני מגרמניה/ כל מדינה אחרת באיזור במחיר סביר כולל מיסים, משלוח וכו'?
במידה וכן, כמה התקנת הגיר עלולה לעלות פה במדינתנו היקרה?

עוד שאלה שלא בהכרח קשורה לאשכול.
אשמח אם תוכלו להפנות אותי לפתרון בעיית חלודה במרכב הרכב. בעיקר בחלק האחורי. הבנתי שצריך לנקות טוב, לצבוע בצבע נגד חלודה ולקוות לטוב? מקווה שיש פתרונות יצירתיים יותר למניעת התפשטות המצב.

תודה רבה!

asypeer
07-11-14, 20:37
למה לייבא אם אפשר לשפץ?
איך הוחלט שהגיר הוא זה שגמר ולא הקלאץ׳? האם נבדק שיש שמן והאם נמצאו שבבים בשמן?
האם הגיר מרעיש בהילוך רביעי? האם מרעיש כשלוחצים על הקלאץ או רק בזמן בהילוך? הקלאץ׳ קשה כי הדיסקית שלו כנראה שחוקה או שמיסב הלחץ שחוק. בדקו שהכבל תקין?
הייתי מקבל חוו״ד נוספת ממוסך אחר. שיפוץ גיר (לא גיר מייבוא) וקלאץ׳ ברכב כזה לא סיפור זול.
לגבי החלודה - תעלה תמונה, בגדול: צריך לשפשף עד המתכת, לשים ממיר חלודה ואז יסוד וצבע. תלוי מה החומרה..

Sent from my Ass

שגיא S
08-11-14, 02:39
בנוגע לקלאץ׳ - לא אמור להיות קשה. אני החלפתי לחדש של valeo והוא לא רך אבל בטח לא קשה
לגבי הגיר - יהיה לך יותר קל למצוא ביוון או בבריטניה.

אבל ראיתי פעםצבאיטנרנט קיט שיפוץ לגיר שיהיה עדיף לך

zerez
08-11-14, 05:43
היה לי פעם ידני ואני לא זוכר שהיה לו קלאץ קשה.

אם מפרקים גיר אז בודקים מה מצב הקלאץ ומחליטים אם להחליף או לא.
אם אתה מייבא גיר אז אין לך אחריות על כלום ובמידה והגיר לא תקין אתה תקוע עם שני גירים תקולים, אני גם לא חושב ששיפוץ של גיר ידני הוא מאוד יקר.
תבקש חוות דעת והצעת מחיר מעוד מישהו ותחליט.

gmike
08-11-14, 10:08
מה שאתה מתאר לא נשמע הגיוני, מיסב גמור הוא גמור, ואי אפשר "לסחוב" איתו.
מה זה "מיסב הגיר" יש שם איזה עשרה, איך אתה יודע איזה?
יש לך רעש ואתה מנחש שזה מהגיר?
הילוכים עוברים חלק?
בקיצור, מה שאני אומר-אל תרוץ לייבא גירים, בכלל לא בטוח שיש לך בעיה בגיר, וגם אם כן-שיפוץ של גיר ידני הוא לא מסובך ולא יקר.
ובקשר לקלאץ' הקשה- בVVT זה עם כבל? אם כן-פרק אותו ובדוק איך הוא זז בתוך המוביל שלו, רק אז תמשיך לחפש בעיה במכלול הקלאץ' עצמו.

asypeer
08-11-14, 12:57
מה שאתה מתאר לא נשמע הגיוני, מיסב גמור הוא גמור, ואי אפשר "לסחוב" איתו.
מה זה "מיסב הגיר" יש שם איזה עשרה, איך אתה יודע איזה?
יש לך רעש ואתה מנחש שזה מהגיר?
הילוכים עוברים חלק?
בקיצור, מה שאני אומר-אל תרוץ לייבא גירים, בכלל לא בטוח שיש לך בעיה בגיר, וגם אם כן-שיפוץ של גיר ידני הוא לא מסובך ולא יקר.
ובקשר לקלאץ' הקשה- בVVT זה עם כבל? אם כן-פרק אותו ובדוק איך הוא זז בתוך המוביל שלו, רק אז תמשיך לחפש בעיה במכלול הקלאץ' עצמו.

10+

Sent from my Ass

Jim Jim
08-11-14, 16:03
10+

Sent from my Ass

למעשה, ההילוכים לא נכנסים ולא עוברים חלק בכלל. מה שאומר שהכל מרגיש כמו לנהוג עם גיר של משאית מאוד ישנה. (למי שהתנסה בעניין).
ע"פ הנאמר ממורי, אוכל לסחוב עם הגיר עוד מעט זמן. אף אחד לא יכול להגדיר זמן מדויק כמובן. הנבואה ניתנה לשוטים...
בהתחלה חשבנו שזהו מייסב קלאץ' שמרעיש. אך לאחר בדיקה קצרה הבנו שהרעש מהגיר.
ברגע שלוחצים את המצמד הרעש מפסיק.
אין לי שמץ אם הדגם שלי הוא עם כבל קלאץ'. במידה וכן, צריך מתיחה? חיזוק? החלפה?
יש למה להיכנס להוצאות כאלו ואחרות? או לחכות שהגיר ידרוש החלפה?

תודה!

itai14
08-11-14, 17:47
אם כבר העלנו את נושא הכבל קלאץ', היום בטיול כשחילצתי מישהו לאחור הוא כנראה השתחרר/קרה לו משהו. נוצר מצב שהילוכים לא נכנסנים כשלחצתי על הקלאץ'. עזרה מחבר בשטח פתרה את הבעיה, אבל עדיין הקלאץ' מרגיש מאוד רך וחלש לעומת מקודם. יש צורך להחליף כבל קלאץ'? או שפשוט למתוח אותו?
אם כן איך בדיוק עושים את זה? קיבלתי הסבר בשטח אבל הייתי מספיק עצבני ככה שאני לא זוכר יותר מדי... אשמח לעזרה:)
איתי
אגב מדובר בג'ימני 2003

אלדר
08-11-14, 18:26
אני הייתי מחליף שמן גיר, לשמן 75W90

shmulikbg
08-11-14, 18:49

תודה!

מיסב לחץ.
תחליף את הקלאץ' והמיסב.

חנן-ג'יפולוג
08-11-14, 19:06
אני חולק על דעתו של ידידי המלומד:

אם אתה לוחץ על דוושת המצמד כשלושה ס"מ והרעש נעלם: כיוון לא נכון של המצמד.
אם אתה צריך ללחוץ על המצמד כעשרה ס"מ או יותר כדי שהרעש מהגיר ייפסק: הרעש ממיסב או גג"ש לא תקין בגיר.
אם בלחיצה על המצמד נוצר רעש: מיסב לחץ.

מצמד קשה: תקלה בכבל או רפידת מצמד שחוקה או קפיצים שהתקשו בדיסקת הלחץ.

shmulikbg
08-11-14, 19:09
אני חולק על דעתו של ידידי המלומד:

אם אתה לוחץ על דוושת המצמד כשלושה ס"מ והרעש נעלם: כיוון לא נכון של המצמד.
אם אתה צריך ללחוץ על המצמד כעשרה ס"מ או יותר כדי שהרעש מהגיר ייפסק: הרעש ממיסב או גג"ש לא תקין בגיר.
אם בלחיצה על המצמד נוצר רעש: מיסב לחץ.

מצמד קשה: תקלה בכבל או רפידת מצמד שחוקה או קפיצים שהתקשו בדיסקת הלחץ.

התעמקתי מעט יותר במה שכתבת, חנן.
מיסב לחץ לא בהכרח מתחיל להרעיש כשלוחצים על המצמד.
ברוב המקרים הוא מרעיש ללא לחיצה, ותחילת הלחיצה מבטלת את הרעש.
במקרה שמדובר פה, רעש ומצמד קשה, בד"כ ייגרם בגלל מצמד ומיסב.

חנן-ג'יפולוג
08-11-14, 22:25
כשהמצמד מכוון נכון מיסב הלחץ לא יכול להרעיש ללא לחיצה, כי הוא לא נוגע בשמש וכלל לא מסתובב.

חנן-ג'יפולוג
08-11-14, 22:28
למעשה, ההילוכים לא נכנסים ולא עוברים חלק בכלל. מה שאומר שהכל מרגיש כמו לנהוג עם גיר של משאית מאוד ישנה. (למי שהתנסה בעניין).
ע"פ הנאמר ממורי, אוכל לסחוב עם הגיר עוד מעט זמן. אף אחד לא יכול להגדיר זמן מדויק כמובן. הנבואה ניתנה לשוטים...
בהתחלה חשבנו שזהו מייסב קלאץ' שמרעיש. אך לאחר בדיקה קצרה הבנו שהרעש מהגיר.
אין לי שמץ אם הדגם שלי הוא עם כבל קלאץ'. במידה וכן, צריך מתיחה? חיזוק? החלפה?
יש למה להיכנס להוצאות כאלו ואחרות? או לחכות שהגיר ידרוש החלפה?

תודה!
כשאתה בניוטרל, לוחץ על המצמד, מחכה שלוש שניות או יותר, מנסה לשלב לרוורס, יש חריקה?

אם התשובה חיובית, המצמד לא מכוון או לא תקין.

Jim Jim
09-11-14, 02:16
כשאתה בניוטרל, לוחץ על המצמד, מחכה שלוש שניות או יותר, מנסה לשלב לרוורס, יש חריקה?

אם התשובה חיובית, המצמד לא מכוון או לא תקין.

אין חריקות בכלל בהעברות ההילוכים, אלא מאוד קשה להכניס לכל הילוך שהוא, כאילו שהמיקומים בגיר לא במקומם, וכשכן קל להכניס אז ההילוך הבא יהיה קשה...

ד ו ר ו ן
09-11-14, 07:57
מתי החלפת שמן בגיר בפעם האחרונה?

תתפלא איזה הבדל גדול יש בשילוב הילוכים בין שמן ישן לחדש ואיכותי.
במיוחד עכשויו, כשהטמפרטורה ירדה קצת.

לפני כמה שנים. בהחלפת שמן גיר(החלפה כחלק מטיפול מתוכנן),שמתי שמן של חברת ZIK. שאמור להיות לפי המפרט המתאים
מאותו הרגע, הגיר היה אחרת לרעה.
החלפה לשמן סינטטי של יצרן מוכר העלימה את התופעה.

Jim Jim
09-11-14, 14:10
למען האמת, מורי החליף את שמן הגיר לפני כמה חודשים לסינטטי מלא. עוד כשהרכב היה ביד הקודמת. ככה שאין לי השוואה עד כמה זה עזר כי אין לי אינדיקצייה כמה הוא היה קשה לפני.

הבנתי שכל חצי שנה אצטרך להחליף את השמן הזה כדי לשמר את מה שקיים כרגע...

יש המצלמה לשמן מחברה טובה שאוכל להחליף ואולי באמת תהיה לי תוצאה טובה יותר?

asypeer
09-11-14, 14:32
כמה ק"מ לרכב? מתי הוחלף קלאץ'?
תבדוק עם עוד בעל מקצוע שמתמחה בגירים ובסוזוקי בפרט (טופ גיר לדוגמא) בלי להגיד לו מה אמרו לך שצריך לעשות.
לא הייתי נכנס לסיפור הזה שהוא בפירוש לא זול לפני עוד התייעצות כזו, שווה את הטרחה לדעתי. אל תקבל את הקביעה כגזר דין.
שיפוץ הגיר + קיט קלאץ' (הורדת כבר גיר לא תחליף קלאץ'?) זה כמה אלפים טובים במוסך והשבתה של כמה ימים.

Jim Jim
09-11-14, 14:53
מסכים איתך לחלוטין, אני לגמרי חושב כמוך.
אני החזקתי עם גיר וקלאץ' גמורים בגולף MK4 כשלוש שנים מלאות! וגם היד הבאה החזיקה עוד כשנה שלמה...
ככה שהמון אחוזים תלויים בצורת הנהיגה שלנו...

-->