PDA

צפייה בגרסה מלאה : פראדו מנוע בנזין

asafhn
08-11-14, 11:44
שלום לכולם

אני מחפש לקנות פראדו ארוך וראיתי שיש מנועי בנזין.
היות והרכב לא יעשה יותר מ 15000 ק"מ בשנה אין לי בעיה עם בנזין.
לאחר שיטוט ארוך בשירשורים שרובם מאוד מועילים לא מצאתי שום נתון על מנועי הבנזין.
אשמח לכל נתון שיעזור מבחינת אמינות ,צריכה,ומוסך טוב בשרון

תודה

אסף

zerez
08-11-14, 11:53
אני מטייל כרגע עם אחד כזה ידני באוסטרליה.
מנוע 3400 הספק 177 כ"ס לפי הנתונים.
הרכב עושה לי כאן, בנסיעות מחוץ לעיר ובלי פקקים קצת יותר מ 6 ק"מ לליטר ובנסיעה רצופה וארוכה הוא התקרב ל 7 קמ לליטר.
קח בחשבון שאוטומטי בארץ לא יגיע לזה.
האוטו מאוד נעים לנסיעה וחזק.
לגבי אמינות ומוסכים אין לי מושג, כאן הרכב נחשב לאחד האמינים.

asafhn
08-11-14, 11:55
תודה

ניר_לב
09-11-14, 15:50
היי,
לי יש פראדו בנזין, 2002. עשה 180,000 ק"מ. גם אני צובר מעט מאוד ק"מ בשנה (בסביבות ה- 6,000) ולכן הוא היה גם הבחירה הראשונה שלי.

המנוע אכן 3400, שלי אוטומטי ולפי מה שאני ראיתי יש לו 180 כ"ס. שוין. חזק מאוד מאוד בשטח.

אמינות- הרכב אצלי מעל לשנה וחצי, אני מחפש במה לטפל ולא מוצא (טפו טפו טפו). אבל היות שאמינות זה עניין של סטטיסטיקה, על מנת לענות על השאלה שלך, הרכב שלי הוא לא מה שחשוב. במבט יותר כולל, נראה לי שאפשר לומר שמדובר בדגמים יחסית אמינים משתי סיבות עיקריות (בנוסף לכך שמדובר בטויוטה):
(1) מנועי הבנזין, צורכים יותר מאשר מנועי הדיזל (לקילומטר). בנוסף, בתחילת שנות ה- 2000, כשרכשו דגמים אלה, הדיזל היה זול משמעותית מהבנזין ואף אחד לא קנה רכב כזה כדי להרביץ בו קילמוטרז'. בהתאם, כיום בד"כ מדובר ברכבים עם קילומטרז' נמוך יחסית, כך שהמנועים פחות עייפים.
(2) מנוע הבנזין הוא יותר "פשוט" בכמה מובנים ממנוע הבנזין, עם פחות מערכות (טורבו וכו') ולכן יש פחות מה שיתקלקל.
למען שלמות התמונה- מנועי הבנזין נדירים משמעותית יותר ממנועי הדיזל, כך שאם הולך לך (חס ושלום) מנוע כזה, כמעט ואין סיכוי שתמצא אחד בארץ, ואתה צריך לייבא מחו"ל, עסק של כ- 15,000 ש"ח ומעלה.

צריכת דלק- שלי עושה מחוץ לעיר בנסיעות ארוכות כמעט 1 ל- 8, מחוץ לעיר סטנדרטי 1 ל- 7, משולב 1-6 ושטח או רק עירוני 1 ל- 5. בלי מזגן ובלי לאמץ את המנוע אפשר גם להגיע לנתונים יותר טובים, אבל אני לא מתכלב בשביל עוד 25 ש"ח כל תדלוק.

מוסך טוב בשרון- לא מכיר. אבל מכיר אחד טוב באשקלון אם תרצה.

שיהיה בהצלחה בחיפושים, לטעמי זה רכב מדהים שאני מאוהב בו קשות.

ניר.

asafhn
09-11-14, 19:49
תודה

שיקול שלא עבר לי בראש זה זמינות חלפים ומנועים (לא עלינו)

zivprado
12-11-14, 23:53
רק בנזין.
נוסע על פראדו בנזין קצר, מלא בכל טוב ובכל תוספת אפשרית לשטח קשה, הרכב צורך כמעט כמו פראדו דיזל מדגמי ה 99-00 (מנוע 125 כ"ס). צריכת דלק ממוצעת הינה כ 1:5 (מוגבה 3'' עם צמיגי שטח מלא 33''), רכב אמין מאד, כח נתון בכל תחומי הסל"ד (לפעמים חזק מדי), אם מצאת אחד כזה, תחטוף בשתי הידיים.
לגבי זמינות חלקים :
למעט המנוע כל המכלולים זהים לדגמי הדיזל.
לגבי המנוע, אמין מאד, נפוץ מאד בארה"ב בדמי הפוראנר בשנים 96-02 ובטאקומה 100. אל תלך לכיוון של "אם ילך לי מנוע..." , לא ילך לך מנוע.
לגבי הדיזלים, יש טוענים שדגמי ה 125 כ"ס אמינים יותר (מנועים), לדעתי זה לא כל כך נכון ושני הדגמים אמינים באותה מידה בתחזוקה שוטפת נאותה (125 כ"ס וה 160 כ"ס). מה שכן דורש התייחסות בדיזלים המוגדשים היא העובדה ששם, בניגוד למנוע הבנזין האטמוספרי, הטורבו והמזרקים הם פתח לתקלות...

בקיצור, תקרא לי משוחד - אבל פראדו בנזין זה סוס מנצח. חיה רעה בשטח בלי להתפשר על איכות ונוחות נסיעה בכביש. אגב, אין חלקים חליפיים (בארץ) לדגם הזה (גם אם תקנה דיזל, תאמין לי, לא תרצה להשתמש בחלקים חליפיים...).

ולגבי מוסך בשרון - מוסך יוסי 4x4 באזה"ת הישן בנתניה, ממליץ בחום. רמי בעל המקום אדם ישר, הגון ומקצועי.

asafhn
13-11-14, 00:11
תודה.
היה אחד ביד 2 נחטף לפני שהגעתי.

חנן גולומבק
13-11-14, 08:16
לבנזין אתה יכול להוסיף מערכת גז.

-->